Skocz do zawartości

10 najlepszych kapel metalowych


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

huehuehue Kat to nie black metal tylko thrash oraz heavy

posłuchaj sobie diabelski dom część druga... zresztą o czym tu gadać, to jakby powiedzieć że KingDiamond/MercyFull to heavymetal... teksty ryjące banie od których nie wiez czy zaraz sam wujek "szatan" nie wpadnie na piwo :D

Link do komentarza

no yo czas na moją subiektywną 10 metalowych kapel

1. Slayer - naprawdę pod względem oryginalności muzyki i tekstów i wpływu na scenę metalową to tylko Metalica ich przebija (chodzi mi oczywiście o Big 4)

2. Blind Guardian -  jeden z "Ojców" Power Metalu Europejskiego,, Niesamowity głos Hansiego oraz gitara Olbricha , powodują, że każdy kawałek to istna bajka, w której można się zatracić

3. Rammsteinn. - podobają mi się bity z połączeniu gitarą, jak i teksty bo są prawdziwe, i dotykają wielu problemów o których większość woli nie myśleć

4. Sabaton - Gdyby tak nauczano Historii w szkołach, (eh marzenia Marzenia Marii Antoniny)

5. Rhapsody of Fire - Epickie połączenie wyobraźni muzyki oraz co najważniejsze Poweru

6. Dream Theater - lubię to nawalanie w perkusję nie ma lepszego i teksty też życiowe skłaniające do refleksji


7. Symphony X - tak samo jak w przypadku 2 miejsca istna bajka - tylko że w progresywnym stylu
8..TSA - - co tu powiedzieć zespól legenda a teksty mają aktualne do dziś
9. King Daimond -- jego śpiew po prostu powala nie widziałem lepszego Falsetu, a  utwory niezwykle klimatyczne
10 In Flames - przy najmniej do 2000 roku, grali bardzo fajnie, a wokalista miał niesamowity growl, teraz podobają mi się mniej
Link do komentarza
  • 1 month later...

Jest naprawdę masa genialnych kapel i nie jestem w stanie wybrać tych najlepszych z najlepszych. JEDNAK postanowiłem ułożyć listę zespołów, które na pewno znalazły by się w moim Top5.

(werble)

1. System of a Down - kocham dosłownie każdy ich utwór/album; aktualnie moja ulubiona kapela, co nie znaczy, że najlepsza ever!

1. Metallica - za najnowszymi kawałkami nie przepadam, ale starsze wymiatają. \../ Pierwszy zespół metalowy, jakiego słuchałem.

1. Blind Guardian - Power of power metal!

1. Anthrax - nie wiem co tu napisać... Po prostu zamiatają!

1. Iron Maiden - tego zespołu nie mogło zabraknąć. Często słucham ich przed zaśnięciem.

Na wyróżnienie zasługują również: Sabaton, DragonForce, Judas Priest, Dio (prawie w topce) i oczywiście Serb Gankian.

Link do komentarza

1. Disturbed. Za oryginalny styl, świetny wokal, nie spieprzyli jeszcze ani jednej płyty i czekam na wznowienie ich działalności. Poza tym:

 

2. Disturbed Metallica.

3. Disturbed Iron Maiden.

5. Disturbed Avantasia.

6. Disturbed Megadeth.

7. Disturbed Slipknot.

8. Disturbed Therion.

9. Disturbed Judas Priest.

10. Disturbed Slayer.

 

Może kiedyś bardziej się rozpiszę.

 

System of a Down

 

System of a Down to metal?... :wat:

Link do komentarza

Widzę, że na forum mamy dużą rzeszę fanów thrashu :) Akurat nie jest to mój ulubiony gatunek, aczkolwiek dobry thrash nie jest zły. Szczególnie jeśli w grę wchodzi Machine Head.

Ja zaś wolę melodic death metal, w porywach lubię też metalcore. Moim ulubionym zespołem jest The Agonist. Bardzo ciekawa wokalistka. Potrafi growlować/screamować, ale także śpiewa czysto. Teksty są bardzo dobre, chociaż trudne. Ogólnie polecam przesłuchać :)

Link do komentarza


1. System of a Down - kocham dosłownie każdy ich utwór/album; aktualnie moja ulubiona kapela, co nie znaczy, że najlepsza ever!

1. Metallica - za najnowszymi kawałkami nie przepadam, ale starsze wymiatają. \../ Pierwszy zespół metalowy, jakiego słuchałem.

1. Blind Guardian - Power of power metal!

1. Anthrax - nie wiem co tu napisać... Po prostu zamiatają!

1. Iron Maiden - tego zespołu nie mogło zabraknąć. Często słucham ich przed zaśnięciem.
     

Hm dlaczego wszystkie zespoły mają 1.Czyś byś nie mógł się zdecydować znam to to uczucie

a oto ześpoly które ja uważam za najlepsze jeśli chodzi o metal   

1. Slayer - - mój ulubiony zespól z wielkiej 4, klimatyczne teksty, ostre riffy, i piorunująca perka  (głównie na pierwszych albumach)

2. Metalica - Pierwszy zespół Metalowy jakiego słuchałem, jeszcze zanim kumpel mnie przekonał do metalu, wiec czasem ich posłucham, chociaż obecne albumy odstają bardzo mocno od Master of Puppets, And justice for All czy Black Album

3. Blind Guardian - Mój ulubiony i  1 zespół Power Metalowy, podobają mi się wszystkie ich płyty, Legenda którą każdy szanujący się fan winien znać

4. Dream Theater - Fajny prog metalowy zespół perkusja i wokal po prostu miażdżą

5 Bracia  Cavalera  - Igor i Max, tworzą razem niesamowitą mieszankę i chociaż nie przepadam za Thrash Metalem to zawsze posłuscham Sepultury czy Soulfly

Link do komentarza


System of a Down to metal?...

   Yeep i błagam, nie próbuj mnie przekonywać, że nim nie jest - to się nie uda.


Hm dlaczego wszystkie zespoły mają 1.Czyś byś nie mógł się zdecydować znam to to uczucie

   Dokładnie; to jest piątka, która znalazłaby się na pewno w moim Top5, ale nie jestem w stanie wybrać najlepszego...

Link do komentarza
  • 8 months later...

Metallica skończyła się na Kill Em All! Nie na And Justice For All!

 

Tu będzie dużo power metalu, bo kto by zgadł lubię power metal. Ale cóż.

10. Accept.

Moim zdaniem ich najlepszym albumem jest Balls To The Wall, lubię głos wokalisty (poprzednich jak i obecnego), sam styl w jaki brzmią ich utwory i ogólnie wszystkie. 

9. Alestorm

Metalowe szanty. Idealne do grania w AC:BF :D, głos wokalisty uwielbiam, muzykę uwielbiam. Ogólnie zajebiaszczy zespół.

8. Hammerfall

Jeden z pierwszych zespołów power metalowych jaki słuchałem, lubię go bez szczególnego powodu. Ale lubię.

7. Amon Amarth

Gwraaaaah!!! Death Metal! Asgard, Thor, Odyn! Gwraaah! Wikingowie!

Love It!

6(66). Iron Maiden

Niektórzy pewnie powiedzą co tak nisko? A ja odpowiem że nawet nie wiecie jak trudno było ustawić te zespoły w kolejności... To chyba najtrudniejsze zadanie jakie kiedykolwiek miałem. Uwielbiam Ironów, nawet bardzo. Uwielbiam wokal, uwielbiam muzykę. Wszystko lubię, ale są zespoły które lubię bardziej.

5. Sabaton

,,Aaaa on lubi sabaton bardziej niż ajron majdan! Na stos! Pewnie zna tylko uprising i 40:1!''

Właściwie to nie lubię tych utworów. Sabaton ma sporo świetnych utworów jak na przykład Hellrider albo Night Witches. A teraz możecie mnie spalić.

4. Rhapsody of Fire

,,Rhapsody of Fire? Co to kuwwa ma być?! Gdzie jest boska Metallica?! A gdzie Slayer?!''

No cóż, włoski zespół power epic metalowy, dużo włoskiego i dużo łaciny. Dużo chórów i dużo Sira Christophera Franka Carandinia Lee! I dużo skrzypiec. Wspominałem już o chórach? 

3. Turisas

Więcej wikingów! Tym razem z Finlandii. Loffciam to!

2. Judas Priest

Jeden prosto nie żartuje z tego że Rob jest gejem. 

Mój ulubiony gej na jakiejkolwiek scenie muzycznej. No cóż. Judas Priest! JE!

I numerem jeden jest!

 

Powerwolf

 

Dużo wycia wilków, chórów, organów, wilkołaków, demonów, krwi, boga, gwiazdy porannej w świetle gwiazd (Lucifer in the Star Light)

Auuu! Loffciam powerwolfa! 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...