Skocz do zawartości

[Zabawa] Pomóż przełamać strach.


RedSky

Recommended Posts

Oprócz sprowadzania marzeń sennych Luna pomaga również przełamywać strach. Tłumaczy małym kucykom, że nie trzeba bać się ciemności, młodzież wspiera w radzeniu sobie ich lękami, starcom pomaga pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Jest wsparciem w chwilach strachu.

Może jej pomożemy?

Zabawa będzie polegała na zmotywowaniu postaci do przełamania swoich lęków. Proste, prawda? To zaczynamy!

images?q=tbn:ANd9GcTgtEuehJe5lKIHjZRLP04trm8Szm_UP9YT0nZA5OP1KtCmlkFO

Na początek Fluttershy, najbardziej lękliwy kucyk w Equestrii. Pomóżmy jej przezwyciężyć strach przed lataniem

Link do komentarza

Droga Fluttershy, latanie to naprawdę świetna sprawa. Wiem że potrafisz, jesteś w tym świetna. Jak każdy pegaz, masz skrzydła służące do latania. Wiem, że wolisz trzymać się blisko ziemi i swoich zwierzątek - ale w niebie też jest ich wiele. Pomyśl sobie, z samego rana budzisz się. Zajmujesz zwierzakami na ziemi i lecisz wysoko do ptaków. Możesz też leżeć ze swoimi kruszynkami na chmurach. Podobno są bardzo miękkie. Wtedy będziesz poświęcać tyle samo zwierzakom mieszkającym na ziemi jak i w powietrzu. Myślę że pomogłam. Pozdrawiam.

Link do komentarza

Avanidius - zarąbiste zdjęcie ... myślę że jakby Flutter zobaczyła cię w takiej postaci już by dawno jej przeszedł strach przed lataniem i by już dawno rozwinęła skrzydła i dała nogę.

A tak na marginesie to nie wiedziałem, że Fluttershy boi się latać. W końcu w większości odcinków jak nie we wszystkich nie miała żadnych oporów, poza lataniem zbiorowy (czyt. tworzeniem huraganu)

Link do komentarza

Ściślej rzecz ujmując, Fluttershy ma lęk wysokości. Nie boi się samego latania, boi się wysokości, jaka się z tym wiąże.

Posłuchaj, Fluttershy. Każdy z nas czegoś się boi. Mimo to lęki są po to, by je przezwyciężać. Zobacz, jesteśmy nad urwiskiem. Dość tu wysoko, prawda? Nie bój się. Jesteś pegazem, masz skrzydła i siłę wystarczającą, by na nich latać. Wiem, że potrafisz przezwyciężyć swój strach. Opiekujesz się różnymi zwierzętami, ptakami również. Wiem, że lubisz razem z nimi latać. Mimo to poddajesz się, kiedy polecą za wysoko. Chciałabyś z nimi lecieć, ale sięb boisz. Zobaczysz, to naprawdę przyjemne, poczuć wiatr w grzywie i charakterystyczny dla większych wysokości chłód na skórze. A obok ciebie będą twoi przyjaciele, różnego gatunku ptaki.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Nie do końca o to mi chodziło. Ale dobra,dalej.

images?q=tbn:ANd9GcSFq7qUPLEf0lKSr8zP-GDGdQcBx6dpSWFIAJ_GY0T4_8YrqDne

Spike boi się porzucenia przez Twi.

Spike wykonuje swoje codzienne obowiązki w bibliotece - odkurza, układa i gotuje. W pewnym momencie w drzwiach staje Twilight i mówi, że już go nie potrzebuje, karze się wynosić.

Co robić?

Link do komentarza

Spike, nie martw się. Twilight na pewno cię nie porzuci. Za bardzo się do ciebie przyzwyczaiła, by cię teraz stracić. Zobacz jak o ciebie dba. Gdyby kiedykolwiek chciała cię zostawić, to by zrobiła to, gdy uciekłeś do smoków. A ona poszła za tobą chcąc ci pomóc. Takie wydarzenie jest całkowicie nieprawdopodobne. I to było nieprawdziwe. Miałeś tylko zły koszmar.


O takie coś chodzi?

Link do komentarza
  • 2 months later...

Spike,to tylko zły sen. Twilight kocha cię jak brata a nawet jak synka :) nigdy przenigdy by cię nie porzuciła. Pamiętasz jak się o ciebie martwiła gdy poszedłeś do smoków? Poszła za tobą razem z innymi twoimi przyjaciółkami,zapewniam cię że to tylko zły koszmar,a teraz obudź się i opowiedz wszystko Twilight,jestem pewna że pocieszy cię,przytuli i zaprzeczy temu okropnemu koszmarowi.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Spike nie ma się co bać i teraz mówię tak serio serio. To tylko zły sen koszmar, który nie mógł po prostu się zdarzyć. Spike nie ma drugiego takiego asystenta jak ty i Twiilight nawet przez myśl by nie przeszło żeby Cię wyrzucić :twiblush2:

Link do komentarza

Spike to był tylko zły sen, no pomyśl Twilight nigdy by cię nie zostawiła.

W koszmarach pojawia się najczęściej to czego boimy się najbardziej, nic w tym złego że je miewasz,

każdy przecież miał zły sen. Twilight zawszę cię kochała i będzie kochać. Obudź się i idź jej wszystko opowiedz.

Edytowano przez kosiara120
Link do komentarza

Spike to był tylko zły sen, no pomyśl Twilight nigdy by cię nie zostawiła.

W koszmarach pojawia się najczęściej to czego boimy się najbardziej, nic w tym złego że je miewasz,

każdy przecież miał zły sen. Twilight zawszę cię kochała i będzie kochać. Obudź się i idź jej wszystko opowiedz.

 

Spodobała mi się ta odpowiedź, uznaje ją za najlepszą.

 

Postać: Pinkie Pie

Opis snu: Do jej domu przybywa cała piątka przyjaciółek i jednym chórem oznajmia, że jej imprezy są badziewne i nawet Gummy czuje, że jej imprezy są nudniejsze niż patrzenie jak trawa rośnie. Dla lepszego efektu pokazują jej zdjęcia Gummy'ego gdy potajemnie urywa się z imprez Pinkie by oglądać trawnik rosnący za Sugarcube Corner.

Link do komentarza

Pinkie w koszmarach pojawiają się nasze największe strachy.

Pojawiają się u każdego, to jest normalne.

Twoje przyjęcia zawszę były najlepsze w całym Ponyville 

i nikt, nigdy nie powiedziałby Ci, że zrobiłaś złą imprezę,

a choćby dlatego bo są twoimi przyjaciółmi. Moją 

radą jest to żebyś się obudziła i zrobiła kolejne 

przyjęcie z babeczkami.

Link do komentarza

To wszystko to tylko koszmar. Pinkie pomyśl, czy kiedykolwiek podczas Swojej imprezki zobaczyłaś na twarzach przyjaciółek smutek lub znużenie. No właśnie. To nie możliwe, ponieważ Twoje imprezki to jedna z najlepszych rzeczy jakie można znaleźć w Equestrii. Każdy kto jest na nie zaproszony zawsze przychodzi, bo wie, że gdyby tego nie zrobił, popełniłby duży błąd. Tyle dobrego humoru i zabawy w jednym miejscu, nawet w Equestrii jest trudno znaleźć. Nie pamiętasz już jak Gummy oraz Twoje przyjaciółki świetnie bawiły się na jego przyjęciu z okazji urodzin. Odmówiły Ci przyjścia na jego imprezkę po urodzinową, tylko dlatego, że też chciały Ci urządzić wspaniałą zabawę. Wiedziały, że będzie trudno dorównać twoim przyjęciom, dlatego że jesteś prawdziwą mistrzynią w ich urządzaniu. Pamiętaj więc o tym, 

Moja rada : Następnym razem nie obżeraj się tyloma babeczkami przed snem i pamiętaj, że to dzięki Twoim imprezką na twarzach wielu kucyków, a zwłaszcza Twoich przyjaciółek i Gummy'ego pojawiają się wielkie i szczere uśmiechy. 

__________________________________________________________________________________________________________

 

%C5%82a%C5%82.gif
 

Edytowano przez Czubaka
Link do komentarza
  • 11 months later...

To wszystko to tylko koszmar. Pinkie pomyśl, czy kiedykolwiek podczas Swojej imprezki zobaczyłaś na twarzach przyjaciółek smutek lub znużenie. No właśnie. To nie możliwe, ponieważ Twoje imprezki to jedna z najlepszych rzeczy jakie można znaleźć w Equestrii. Każdy kto jest na nie zaproszony zawsze przychodzi, bo wie, że gdyby tego nie zrobił, popełniłby duży błąd. Tyle dobrego humoru i zabawy w jednym miejscu, nawet w Equestrii jest trudno znaleźć. Nie pamiętasz już jak Gummy oraz Twoje przyjaciółki świetnie bawiły się na jego przyjęciu z okazji urodzin. Odmówiły Ci przyjścia na jego imprezkę po urodzinową, tylko dlatego, że też chciały Ci urządzić wspaniałą zabawę. Wiedziały, że będzie trudno dorównać twoim przyjęciom, dlatego że jesteś prawdziwą mistrzynią w ich urządzaniu. Pamiętaj więc o tym, 

Moja rada : Następnym razem nie obżeraj się tyloma babeczkami przed snem i pamiętaj, że to dzięki Twoim imprezką na twarzach wielu kucyków, a zwłaszcza Twoich przyjaciółek i Gummy'ego pojawiają się wielkie i szczere uśmiechy.

 

Pinkie dzięki takim radom na pewno będzie miała rzadziej koszmary :luna: Brawo QeRICKpl.

Postać: Daring Doo

Opis snu: Budzi się we wspaniałym, sterylnym pokoju z panoramicznym oknem. Wypoczęta jak nigdy powoli zsuwa się z łóżka by spojrzeć co znajduje się za oknem. Ku swemu zdziwieniu obserwuje w nim... swój dom z wewnątrz. A w nim - samą siebie! Lecz jakby zmienioną... Postura bardziej przygarbiona, chód leniwy, na głowie widać pierwsze siwe włosy... Nagle nasza bohaterka z całą siłą zostaje przygnieciona przez myśli o dniach, kiedy nie będzie już wspaniałych przygód, odkrywania skarbów, życia pełnego adrenaliny. Zamiast tego codzienna rutyna i powolne wegetowanie w samotności, rozsypujące się ciało i pusty dom. To wszystko okraszone powieszoną nad kominem ramą z napisem "Zdjęcie Rodzinne" z widniejącym zdjęciem Daring Doo robiącej sobie zdjęcie z ręki.

Link do komentarza
  • 6 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...