Skocz do zawartości

MLPFiction, czyli polska baza fanfiction


Recommended Posts

Witam wszystkich i każdego z osobna :rainderp:

Chciałbym Wam zaprezentować wersję alpha(albo może pre-beta?) polskiego serwisu w stylu sławnego już fimfiction.net

Zanim jednak wejdziecie na samą stronę, mam do Was kilka ogromnych próśb.

Po pierwsze i najważniejsze - zgłaszajcie mi wszelkie możliwe błędy, na jakie natkniecie się, eksplorując serwis.

Możecie to zrobić kontaktując się ze mną poprzez prywatną wiadomość

lub email: administracja[małpa]mlppolska.pl lub skysplit[małpa]mlppolska.pl.

Prosiłbym, aby wiadomości związane z błędnym działaniem serwisu nazywać w stylu [bug][fiction] dalsza nazwa ;) Znacznie ułatwi mi to pracę przy rozwijaniu serwisu.

W taki sam sposób możecie słać swoje sugestie, zamiast słowa bug, wpisując [sugestia] :]

Druga sprawa - serwis jest w znacznej części niedokończony.

Pozwólcie, że przedstawię wam listę rzeczy, których (jeszcze) nie udało mi się wprowadzić ;)

  1. Wszystko, co związne z profilami użytkowników
  2. Wyszukiwarka
  3. Wszystko, co zwiazane z podziałem na kategorie i postacie
  4. Usuwanie fanfików (derp xD)
  5. Podstrony takie jak: faq, kontakt, naj(xxx) oceniane/odwiedzane

Teraz pozostaje mi zaprezentować przed Wami ów serwis. Z góry dziękuję, za pomoc, jaką zaoferujecie.

Serwis znajduje się pod adresem:

fiction.mlppolska.pl

P.S. Fanfiki, które opublikujecie nie zostaną usunięte, chyba że sobie tego zażyczycie, lub sami to zrobicie, gdy wkrótce zostanie wprowadzona ta funkcjonalność.

Link do komentarza

Wszystko już działa. Po kilku próbach załadowało plik z okładką, wszystkie rozdziały dodane. Posiedzę nad tym dłużej jutro, ale dla mnie najważniejsza rzecz - możliwość dodawania linków/importowania/cokolwiek z doc/docx/pdf czy linków google drive. Bo wrzucanie pojedynczych rozdziałów trochę trwa i może być zniechęcające.

Edit dopiszę tutaj póki pamiętam, bo jutro zapomnę :flutterblush:

Dodać tag [romans] bo sam [shipping] to trochę zbyt ogólne. Aha i przydały by się postaci drugoplanowe ;) Dobra spadam i jutro wszytko wyślę mailem

Link do komentarza

Naprawdę jest to wersja alpha. Większość rzeczy nie działa, sypie błędami.

Ale bardzo mi się podoba, że coś takiego powstaje. Może w końcu będzie sensowne miejsce na clopfiki.

Mam taką sugestię. Skoro to jest polska baza fanfików, to może warto używać polskich nazw kategorii?

Link do komentarza

Co do strony wizualnej to domyślam się, że ulegnie ona jeszcze zmianie, chociaż układ wszystkiego jest jak najbardziej w porządku to... wygląda ono troszkę blado.

Na fimfiction nie wchodzę, więc z nim porównywać nie będę. Wolę rosyjskie stories.everypony.ru.

Widzę, że sama strona działa na tej samej zasadzie co u Rosjan (forum i Biblioteka postawione na jednym serwerze, ale wymagające osobnej rejestracji). Rozwiązanie to wg mnie jest całkiem w porządku.

Co do wyszukiwania, to moim zdaniem na kolana rzuca nowy interfejs w rosyjskiej Bibliotece:

http://puu.sh/27vW5

http://puu.sh/27vWv

Są dwie rozwijane listy. Zwykłe wyszukiwanie i wyszukiwanie zaawansowane.

Zacznijmy od wyszukiwania zwykłego

Na samej górze są kolorowe belki z tagami typu [Adventure], [Crossover] itd., itp. Wg mnie powinniśmy zastosować rozwiązanie Rosjan - przetłum aczyć tagi takie jak [Adventure] na [Przygoda], a zaadaptować takie słowa jak [Crossover] czy [Random], bo język polski nie wypracował odpowiedników tych słów.

Motyw z postaciami zamiast tagami w stylu [Twilight Sparkle] wygląda czytelniej i można go zastosować także pod krótkim opisem fanfika na liście oraz w samej wyszukiwarce rzecz jasna.

Czas na wyszukiwanie zaawansowane.

Powinien pojawić się filtr Oryginał / Tłumaczenie, czy fanfik jest Ukończony / Nie ukończony, następnie rozmiar fanfika Mini / Midi / Maksi (tutaj trzeba by określić ilość słów wyznaczających granice, łatwo to sprawdzić w Wordzie). Ostatni z pierwszego puu.sha filtr to podział wiekowy. Nie wiem, u nas chyba by wystarczyło +18 / dla wszystkich. Na drugim puu.shu pokazany jest filtr po określonych wydarzeniach w fiku, ale to jest chyba bez sensu, bo ile może być fików o wydarzeniach w stylu "Discord wygrywa" czy "Zmiana rasy", od tego jest opis fanfika.

Co do belki ocen, jest zdecydowanie czytelniejsza niż oceny pokazane przy fanfiku w Bibliotece, które wyglądają tak:

http://puu.sh/27w8C

Link do komentarza
Nie wszystkie się da

Ale większość się da.

Zamiast Shipping może być Romans.

A Slice of Life to bodajże opowiadanie obyczajowe.

poza tym większość ludzi jest przyzwyczajona do angielskich.

Tak samo minecraftowcy są przyzwyczajeni do mówienia na ziemię dirt, a na kamień stone. Ale czy to dobrze?

Link do komentarza

Nie wiem czy jest różnica pomiędzy romansem i shippingiem, ale na FIMFiction.net jest tylko kategoria "Romance". Tutaj może być podobnie.

A Slice of Life brzmi zdecydowanie zręczniej niż "Opowieść obyczajowa".

Slice of Life to nie tylko opowiadania, ale także filmy i seriale. Jakoś nigdy nie słyszałem, żeby jakiś Polak zamiast określenia "Film obyczajowy" używał "Slice of Life".

Link do komentarza

Naprawdę dobry pomysł. Dobrze że w końcu powstaje strona przeznaczona tylko i wyłącznie na katalogowanie polskich opowiadań o kucykach. Razi mnie tylko system oceniania (Na + lub -), jako że jest to wybór dość ograniczony i moim zdaniem o wiele lepiej byłoby, gdyby istniała możliwość przyznania oceny w jakiejś skali. Na przykład od 1 do 10.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...