Skocz do zawartości

MLPFiction, czyli polska baza fanfiction


Recommended Posts

Świetny pomysł z takim serwisem. Nawet myślałem czy samemu nie pokombinować, jak pojawiła się lista ficów w Google Docs bo tu na forum ciężko dotrzeć do tych starych. Serwis na pewno mi się przyda szczególnie dzięki możliwości oceniania. Nie będę wybierać ficów na ślepo tylko czytać te najlepsze :P W każdym razie życzę powodzenia w projekcie.

Co do oceniania to też bym wolał jakąś skalę np 1-5 gwiazdek. Szata graficzna trochę blada jak ktoś napisał, ale w końcu to nie jest skończona strona.

Link do komentarza

[justify]Mam jeszcze jeden zarzut co do funkcjonowania tego serwisu, a konkretnie co do wersji językowych opowiadań. Z tego co wiem, to celem tej strony było stworzenie POLSKIEGO odpowiednika FimFiction. Tak więc kompletnie nie rozumiem idei wrzucania tu ficów angielskich. Jeśli chce sobie ktoś taki poczytać, nie uda się do odpowiedniej strony, a nie szuka go tu. Inną sprawą są tłumaczenia, które zazwyczaj posiadają swe oryginalne nazwy i dopiero przy linku do opowiadania widnieje polska nazwa. Wprowadza to oczywiście niejaki zamęt. Warto tu też wspomnieć o opowiadaniach POLSKICH, napisanych przez Bronies z POLSKI, zaś tytuły mając z niejasnego powodu ANGIELSKIE. Rozumiem że autor za jakiegoś powodu woli, aby jego opowiadanie nazywało się na przykład "Return", zamiast "Powrót" bo to brzmi bardziej "epicko", ale wprowadza to tylko niepotrzebny zamęt.

Kolejną sprawą są trzy główne działy (?) z opowiadaniami na stronie głównej. "Ostatnio dodane", "Ostatnio aktualizowane" oraz dość niepotrzebne moim zdaniem "+18". Sądzę, że jest to podział na tyle marginalny, aby nie dzielił strony na dwie części. Zwłaszcza że istnieją tagi (Grimdark, Gore oraz Clopfiction) którymi opowiadania niewskazane dla młodego czytelnika byłyby oznaczane. Takie dzielenia na "Normalne" i "Zue" opowiadania znów tylko stwarza niepotrzebny chaos. O wiele chętniej ujrzałbym tam zakładkę z "Najlepiej oceniane". Inną sprawą jest system ocen o którym już wspominałem, a który na obecną chwilę jest po prostu kiepski...

[/justify]

Link do komentarza

Tester - w sumie sie zgadzam, ale niektórzy wolą z sobie tylko znanych powodów nazywać swoje fanfiki po angielsku. Nie można im tego zabronić, bo niby dlaczego?

Natomiast specjalnie do tłumaczeń dodany jest Tag [PL]. A jak słusznie zauważyłeś rzadko tłumaczy się tytuł opowiadania.

Zaś co do podziału. To już pytania do Skyspilta :)

Link do komentarza

Dolar48 -

Co do nazw, to rzeczywiście autora zmusić nie można do nazwania swego opowiadania tak, a nie inaczej, więc na to raczej nic się nie poradzi. Zaś co do tłumaczeń, to rzeczywiście, dopiero teraz zauważyłem ten tag. Może jest to wina tego, że same tagi są mała, ciasno upchnięte obok siebie? Naprawdę te dwie literki nie wyróżniają się zbyt na pierwszy rzut oka. Może też to wina enigmatyczności tego oznaczenia? Co to właściwie ma oznaczać? Że to opowiadanie jest w języku polskim? Trudno stwierdzić z pewnością, że to tłumaczenie, skoro przy tytułach anglojęzycznych widnieją literki ENG...

Pozdrawiam.

Link do komentarza

Serwis faktycznie ma na celu umożliwienie publikacji tylko polskich fanfików, jednak póki jest on w fazie testowej nie chcę nic usuwać.

Co do samego serwisu: wszystko się może zmienić wg waszych sugestii. Miałem pewną wizję co do serwisu, ale nie byłem do końca pewien jakie funkcje można dodać, a jakie pominąć. Sądziłem, że system oceniania +/- będzie dobry, ale faktycznie, skala ocen 0-X jest nieco bardziej rzetelnym wyznacznikiem.

Co do "+18" nie jest to jako tako "kategoria" a przełącznik, który pozwala widzieć te kategorie nieodpowiednie dla młodszych czytelników.

Jeśli zaś chodzi o przejrzystość serwisu - niestety, muszę przeprosić za taką, a nie inną. Jestem bardzo słabym grafikiem ;) Jeśli po ukończeniu "bebech" serwisu znajdzie się ktoś dobry i zdolny, kto podjąłby się wykonania szaty graficznej serwisu, to jestem otwarty ;D

Link do komentarza

Postanowiłem dać bumpa małego.

Oto design, który koduję w chwili obecnej: http://puu.sh/2gwad

Z jego wdrożeniem chciałbym również powiązać ukończenie wszystkich funkcjonalności serwisu.

Pomyślałem też, żeby dodać możliwość pobierania fanfików w pdf :) Co sądzicie?

Co do skali oceniania 1-10 to jeszcze nie wiem do końca, czy będzie, czy nie ;)

Link do komentarza

Może to i głupi pomysł, ale przynajmniej mi pomogłoby dodanie dwóch tagów (albo czegoś innego) mówiących o tym czy jest to już skończona praca, czy nie dokończona i będą się pojawiać nowe rozdziały. Wiem, że można się tego domyśleć wchodząc w fica, ale gdyby istniało takie udogodnienie to można byłoby się tego dowiedzieć od razu i oszczędzić sobie fatygi.

Link do komentarza

Fajny pomysł. Podoba mi się. Zarejestrowałem się i wrzuciłem 2 swoje fanficki i będę je tam wrzucał dalej.

Jedyna uwaga z mojej strony jaka jest - bo rozumiem, że strona jest w fazie budowy, więc więcej nie będę wytykać - kwestia avatarów. Nie podoba mi się to, że avatar można wgrać z tylko 1 źródła. Nie chce rejestrować się na kolejnych stronach, które musiałbym pilnować, by aktualizować avatar itp. Nie dałoby rady zrobić opcji wrzucania avatara z dysku?

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Jak może mieliście okazję zobaczyć, zaktualizowałem wygląd a także parę funkcjonalności.

Na chwilę obecną możecie pobierać całe opowiadania zarówno jak ich poszczególne rozdziały w formatach html, txt i epub.

W przyszłości planuję zrobić jeszcze pobieranie PDF (właściwie jest zrobione, ale trzeba zrobić tak, aby nie zabijało serwera :D)

Oprócz tego wkrótce wprowadzę importowanie treści z google docs. Na razie muszę przetestować tę funkcję, a później ją zaimplementować ;)

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...