Skocz do zawartości

Double Rainboom


Recommended Posts

Podobało mi się, choć nie powiem, spodziewałem się więcej. Ale, jak na fanowki projekt jest genialnie.

Pomysł na odcinek bardzo dobry, mógłby się nawet znaleźć w "oryginalnej" serii i byłby epicki.

Urzekło mnie zachowanie Twi podczas wykonywania eliksiru, jest takie... sweet :twilight4:

Pinkie jak zwykle pozamiatała, teraz niema dla niej granic :portalflank:

Ogólnie cud, miód i orzeszki, jednak... czy wam też wydawało się że znów mieliśmy coś na kształt urwania akcji?

RD niemal zrównuje Ponyville z ziemią, przenosi się do innego wymiaru, wraca i grzecznie pisze list do Celestii? Spodziewałem się jakiejś próby naprawienia tego, np. wciągnięcia do fabuły dr Whooves`a i podróż w czasie :portalface: ?

Ale cóż, taki pomysł miał Zachary Rich i chwała mu za to tak czy tak. Reasumując: podobało się i chcę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne, bez dwóch zdań. Ciekawy crossover różnych kreskówek z pod ręki Lauren Faust. Gdy Scootaloo uderzyła w plakat "Adoptuj Kurczaka" wybuchnąłem śmiechem. Nawiązania do 'laboratorium' czy do 'Autostopem przez galaktykę' oraz wiele innych. Animacja też na bardzo wysokim poziomie. Gdy Derpy straciła muffinkę wzruszyłem się... :P I pomysł międzywymiarowej Pinkie też był cudowny. Szkoda że w oryginalnym FiM nie możemy liczyć na takie 'smaczki'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: W 6:53 można zobaczyć Leafeona z Pokemonów i Pepe z bajki ' date=',Fineasz i Ferb". Pewnie są jeszcze inne postacie, ale ich nie znam. [/quote']

Pepe, kangurzyca z KP, Kaczor Duffy, Królik Bugs, Tygrys z Alladyna, Flaming też jest z jakiejś disnejowskiej bajki ale nie pamietam z której. Jeszcze jest tukan z Króla Lwa, Pingwin z 'Na Fali', Jerry z 'Tom & Jerry. A wieloryb jest z 'Autostopem przez galaktykę'

Edit: Jeszczę wąż z Tarzana xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było super tak jak się spodziewałem. So awesome! Dużo się działo, nie było przynudzania, a niektóre sceny były bardzo zabawne (kurczak :D). Plus za Derpy, która niestety mało występuje w oficjalnych odcinkach. Co prawda jak inni już napisali animacja i synchronizacja głosu nie zawsze była perfekcyjna, ale i tak jak na fanowski odcinek stała na bardzo wysokim poziomie. Wcale nie było tego czuć, że to amatorski projekt; pełen profesjonalizm. Pomysł z atomówkami bardzo mnie zaskoczył. Uważam, że fajnie im to wyszło. Dialogów trochę mało rzeczywiście, ale jakoś to przeboleję biorąc pod uwagę całokształt.

Wielka szkoda, że jeden odcinek fanowski tak długo się robi. Może po pierwszym nie zrezygnują i będą mieli siły by zrobić kolejny (czego im życzę z całego serca) szczególnie, że teraz mają większe doświadczenie i gotowe postacie/animacje. Nie znam się, ale myślę że najtrudniej nakręcić pierwszy odcinek.

Chciałbym jeszcze podziękować Mystherii za wersję z napisami. Dobra robota!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porobiłam screeny, więc spróbuję chronologicznie wypisać nawiązania:

- Trollface [mem]

- Królik Bugs (Bugs Bunny) [Looney Tunes]

- Kaczor Daffy (Duck Daffy) [Looney Tunes]

- mama Kangurzyca i Kangurzątko [Winnie the Pooh]

- Zazu [The Lion King]

- Żmija [Kung Fu Panda]

- Tygrys [z disney'owskiej wersji Alladyna bodajże]

- Leafeon [Pokemon Daimond/Pearl/Platinum]

- Pepe (Perry) [Phineas and Ferb]

- Johnny Bravo [Johnny Bravo]

- Dexter [Dexter's Laboratory]

- The Red Guy [Cow & Chicken]

- Billy [The Grim Adventures Of Billy & Mandy]

- Chojrak (Courage) [Courage the Cowardly Dog]

- Samurai Jack [samurai Jack]

- Deska (Plank) [Ed, Edd n Eddy]

- Atomówki [The Powerpuff Girls]

- Ciężarówka, która wygląda jak Optimus Prime [Transformers]

- Domo (Dōmo-kun) [maskotka znanej japońskiej stacji telewizyjnej NHK]

- Chuck (チャック) [Panty & Stocking with Garterbelt (パンティ&ストッキングwithガーターベルト Panti ando Sutokkingu wizu Gātāberuto)]

- fioletowy fiesek z Littlest Pet Shop

- Bloo [Foster's Home for Imaginary Friends]

Tylko tyle udało mi się rozpoznać i opisać :ming:

Ale co do oceny odcinka to tak jak poprzednicy - 11/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten potwór w Townsville był normalnie w atomówkach czy tylko na potrzeby tego odcinka go zrobili bo za bardzo nie pamiętam atomówek?

Na potrzeby odcinka raczej. Bo przy tym mieli dowolność w narysowaniu go, animowaniu i dania mu głosu. Po prostu nie byli "ograniczeni" niż gdyby wstawili takiego np. Mojo Jojo. xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że spełnił moje oczekiwania. Dostałem odcinek bardzo "kucowy", z dużą ilością humoru i nawiązań do innych dzieł (rozwaliła mnie melodia z Powrotu do przyszłości, gdy Twilight szłą śladami tęczowego ognia xD), postacie z innych dzieł Lauren Faust, bardzo dobry VA (momentami aktorki brzmiały dokładnie jak oryginały, za co ogromny szacun!), no i Pinkie Pie będąca... Pinkie Pie.

Zdecydowanie jest to odcinek warty zobaczenia i polecenia innym fanom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałam i jestem pod wrażeniem. Odcinek był tak epicki, że za raz zwymiotuję tą epickością co ją obejrzałam. Styl animacji jest dosłownie identyczny, nie licząc kilku drobnych szczególików. I te atomówki... genialne. Obejrzę sobie jeszcze pewnie to z kilka razy i sądzę, że prędko mi się nie znudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Cóż, obejrzałem i naprawdę świetna animacja. Naprawdę musieli się sporo napracować przy tym, jednak było warto. Oglądało się świetnie i spełnili me oczekiwania. Z chęcią obejrzę jeszcze kilka razy. A motyw z Atomówkami był jednym z lepszych xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_o Nie tego się spodziewałem. To jest fanowski odcinek, a tutaj mamy genialną animację, głosy bardzo podobne do oryginałów, świetną muzykę i storyline lepszy niż w większości odcinków... Ja już wiem że jeszcze nie raz do tego powrócę, właśnie się ściąga hardsub mwereca w fullHD :)

Odcinek jest debeściak... No i widok atomówek, "post apokaliptycznego" ponyville trochę mnie zagiął..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, przesadzasz... :pinkie4:

Praktycznie dowiedziałem, a raczej przypomniałem sobie, o tym projekcie godzinę przed premierą, obejrzałem i nie mam na co narzekać. Owszem, pewnie mogło być to zrealizowane lepiej, ale nie czuję, aby ten czas był stracony, momentami animacja była piękna, choć w większości odstawała od raczej poziomem od serialu... W ogóle nie spodziewałem się crossoveru, a tutaj... fajne, chociaż mało się działo jak na pół godziny, hmm, dziwne... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłbym ocenę na kilka części:

-Jakość wykonania 10/10. Idealna animacja, świetna kreska i bardzo dobrze przeszczepione elementy różnych kreskówek. W tym dodatkowy punkt za przekonwertowanie stylu graficznego MLP w styl Cartoon Network.

-Fabuła 7/10. Nie jest to jakiś genialny pomysł, ale motyw wyjściowy i sam koncept dobry. Pierwsza połowa troszkę oczywista, ale jak pojawiły się same Atomówki, to równocześnie trafiło się kilka ciekawostek :) Choć nie powiem, by motyw z walki RD z potworem był jakimś wielkim zaskoczeniem.

-Muzyka - okej. 8/10.

-Lektorzy - 8/10 tez bardzo dobrze zrobieni.

-Dialogi 4/10 Mało i trochę drętwe.

-Smaczki i detale. Podwójne Rainboom troszkę niewykorzystane, ale Derpy uzyskująca zdrowe spojrzenie była wzruszająca :D Ponadto daję plus za każde nawiązanie do różnych kreskówek w tle (z wyjątkiem trollface'a... nie lubię tego motywu). Oczywiście mogę narzekać, że chciałbym widzieć tu i to i tamto, ale to bardzo subiektywne gadanie ;) Tak samo nie lubię Atomóek, ale to nie jest wada filmu.

+za napisy końcowe i obrazki. Bardzo ciekawe i dodatkowo uświadamiają, ile wspólnego ma MLP z resztą rodziny kreskówek. To niby wydaje się oczywiste, ale kokardki Apple Bloom i Bójki jakoś mi się wcześniej nie skojarzyły ze sobą :P

-Przyjemność z oglądania filmu 9/10 - zawsze mile widziane są takie pro projekty, a ten w dodatku był po prostu fajny. I to o 20% fajniejszy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te 30 minut było lepsze niż 3 normalne sezony (pamiętajmy, że nie robiło tego jakieś profesjonalne studio dla których jeden odcinek jakiejś kreskówki to żadne wyzwanie).

Chociażby te wszystkie smaczki i nawiązania sprawiają, że gęba sama się śmieje. Akcja niby przewidywalna ale momentami naprawdę zaskakująca.

A tak z innej beczki, zauważyliście Dana kiedy RD wracała do właściwego uniwersum? Czyżby geneza Dan vs FIM? I widzieliście jak szybko te kucyki odbudowały CAŁE MIASTECZKO!? Czemu ich nie ma w Polsce!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarnowałem kolejne pół godziny mego życia.

Przyznaję, animacja była dobra, w odróżnieniu od reszty. Fabuła była szczątkowa, dialogi sztuczne i rzadkie, humor praktycznie nieśmieszny (uśmiechnąłem się łącznie z 3 razy).

Coś jak ostatnie filmy Bay'a.

To było po prostu nudne. I w ogóle nie przypominało toto samego show, poza animacją, ofc. Przesadzili z nawiązaniami i inside joke'ami. A tak poza tym- RD nie jest idiotką, nie wypiłaby możliwej trucizny.

Twór ten oceniam na 5/10, za animację.

Dalej, czy z DR wynikło w ogóle coś dobrego? Ano tak. Ogólna mobilizacja w pewnym wyklętym i znienawidzonym miejscu w internecie. Na 4chanie. Ludzie mieli dość ciągłej obrony DR typu "nie możesz czegoś krytykować, jeżeli nie umiesz lepiej" i postanowiliśmy pokazać, że umiemy lepiej. Niedługo po premierze DR powstał 1 temat, dziś nad ranem weszliśmy w piąty. Mamy nazwę odcinka, zarys fabuły, design postaci i morał. Ludzie już pracują nad szczegółowym scenariuszem, zgłosiło się kilku animatorów i muzyków. Celem jest stworzenie odcinka który naprawde przypomina show, a nie jest robiony pod fandom, jak Rainboom. I tak, wciąż mamy nadzieję, że nam się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...