Skocz do zawartości

Magiczna skrzynka pytań Cheerilee


Cipher 618

Recommended Posts

Witam Was serdecznie! djsound powiedział mi, że w świecie ludzi uczniowie prawie nigdy nie zadają pytań swoim nauczycielom. Wręcz przeciwnie. Nauczyciele przepytują ucznia, każdego dnia! Jak na przesłuchaniu! Och gdybym tylko mogła Was nauczać...

Niestety nie możesz. Ale do rzeczy jak to mawiają włamywacze. W dziale tym, możecie zadawać pytania, na które wraz z Cheerilee postaramy się odpowiedzieć. Śmiało. My nie wystawiamy jedynek :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga panno Cheerilee. Mam pewne nietypowe pytanie, które towarzyszy mojej wędrówce po ścieżce edukacji. Nikt mi na nie nie odpowiedział, a nurtuje mnie ono.

Dlaczego 3,14?

Przedmioty ścisłe napawają mnie lękiem. Jeżeli to pytanie panią zażenowało - zrozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panno Cheerilee

mam kilka pytań

1. Czy często bywasz w Canterlot?

2. Czy chodzisz na imprezki do Pinkie?

3. Rozmawiałaś może kiedyś z Księżniczką Celestią bądź Luną?

4. Znasz może Amethyst Star?

5. A czy znasz może Zecore?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Cheerilee,

od pewnego czasu kilka pytań kręci się po moim umyśle szukając odpowiedzi, a zatem daję im tutaj ujście:

- Jakim sposobem Applebloom poznała Sweetie Belle i Scootaloo dopiero na imprezie cute-ceañera? Czy chodziły do różnych klas? A może Sweetie Belle i Scootaloo chodziły do innej szkoły, albo dopiero co wprowadziły się do Ponyville? Ale tą opcję można chyba wykluczyć, bo Sweetie Belle mieszka chyba z rodzicami w Ponyville od dawna, a zresztą były wszystkie obecne na tysięcznym Letnim Święcie Słońca. Po prostu zastanawia mnie, jakim sposobem najpierw Applebloom była w klasie sama, a później Sweetie Belle i Scootaloo dołączyły do jej klasy. ... a może wcześniej... :oops: o zgrozo :wat: ... one w ogóle nie chodziły do szkoły?

- Może to dość ogólne pytanie, ale jak wygląda system edukacji w Equestrii? Czy dzieli się tylko na dwa etapy - edukacji podstawowej takiej jak w Twojej szkole i edukacji wyższej jak w uniwersytecie Canterlotu? Czy są jeszcze inne etapy? Które z tych etapów są obowiązkowe i kiedy się kończą? (innymi słowy, kiedy zwykle kucyki kończą edukację? Gdy znajdą pracę? Czy wtedy, gdy ukończą jakiś program nauczania i zdają jakiś egzamin?)

- Czy w Ponyville są jeszcze inne szkoły oprócz Twojej? Czy są inni nauczyciele? Czy macie szkoły zawodowe, czy raczej preferujecie system, gdzie zawodu kucyki uczą się od innych kucyków wykonujących dany zawód, raczej niż w szkole? Ogólnie to lubię taki system - mistrz z czeladnikami - ale w świecie ludzi jest on współcześnie obecny w dużo mniejszym stopniu niż kiedyś.

Mam nadzieję, że pytania nie są zbyt wymagające, ale musiałem je zadać, bo inaczej by mi nie dały spokoju :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...