Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

„Dziesięciu Murzynków” to jedna z najbardziej znanych powieści Agaty Christie – może ze względu na przewrotny koncept, jaki tym razem przedstawiła czytelnikom. Jak to wielokroć czyni w swoich książkach – odwołuje się tu do dziecinnego wierszyka, prostej rymowanki dla najmłodszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na feryjnym wyjeździe skończyłem w try miga "Strażników Historii" - nie spodziewałem się, że tak szybko pójdzie. Jest to pierwsza książka Damiana Dibbena, i na początku wydaje się dłużyć i być absurdalnie przerysowana, ale od środka nabiera tępa i szczerze, to nie mogłem się oderwać.

Po dwóch dniach i przeczytaniu w. w. pozycji, szukałem panicznie książek wokół mnie: znalazłem "Wałkowanie Ameryki" Marka Wałkuskiego. Niesamowita książka. :fluttershy5: Łamie stereotypy, przedstawia USA 'od kuchni', traktuje o tzw. Kulturze Broni, country - duszy Ameryki, historii i życiu przeciętnego Smitha. Naprawdę, przeczytałem tu rzeczy o których mi się nie śniło, lub myślałem, że to zwykłe urban legend.

Sam Wałkuski to korespondent radia urzędujący w Ameryce od kilku ładnych lat, toteż uważam, że jest on wiarygodnym źródłem.

Bardzo gorąco polecam! :TaTds:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czytam trylogię Tolkiena raczej każdemu znaną, mianowicie ,, Władca Pierścieni '' aktualnie jestem przy drugim tomie.

A i oczywiście czytam se od czasu do czasu rożnego rodzaju fanfici :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę przynudze, widząc że czytacie same powieści, ale zaczęłam się interesować psychologią. A konkretniej psychologią osobowości. Aktualnie czytam jedną z pięciu książek od bardzo ciekawego autora a konkretniej: "Psychologia kluczowe koncepcje - Psychologia osobowości" Philip G. Zimbardo. Książka jest ciekawa, porusza wiele teori. Jest podzielona na trzy działy:

- osobowość: teorie

- zaburzenia psychiczne

- terapia zaburzeń psychicznych

Tekst nie jest aż tak skomplikowany choć muszę przyznać że pewnych rzeczy od razu nie rozumiałam. W końcu kto powiedział że psychologia jest łatwą dziedziną ;P Jednak serdecznie polecam, szczególnie rubryki zrób to sam dają wiele radości. Mi osobiście przynosi wiele radości zgłębianie ludzkich zachowań a więc... wracam do lekturki :portalface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do psychologi to zaczynam Nową ziemię Eckharta Tollea i poraz któryś najbardziej absurdalną i jednocześnie moją ulubioną książkę czyli Alicję w krainie czarów (wreszcie kupiłem sobie na własność a nie z biblioteki) :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak przeczytasz ,można będzie przeprowadzić jakąś "burzę mózgów" :P Trudno ją dostać w księgarni (właściwie to w mojej okolicy nie było nigdzie) więc u mnie na razie tylko w PDF-ie :(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w swoim okręgu parę księgarni i bibliotekę więc zobaczymy czy się znajdzie ;) Jak nie zawsze, mogę poszukać w necie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja czytam Harrego Pottera. A raczej Ktoś Mi czyta na głos wszystkie części (mówię poważnie)

i książki aktualnie (teraz kończymy 'Czare ognia') oceniam tak, iż całkowicie zgadzam się z Kościołem, Natankiem, Tekielim itd, książki te uczą niczego wartościowego, zachęcają dzieci do okultyzmu, świat okultyzmu, urodzonych czarodziei jest cool, a normalni ludzie to są 'mugole' czyli idioci bez sensu. czysty rasizm i infantylizm brak równości, krótko mówiąc powiem, że jest to jakby częsc Pinokia kiedy to ten znalazł się w tym wesołym miasteczku gdzie dzieci w konsekwencji zmieniały się w osły, tyle że w HP tej konsekwencji pozbawiono, ba nawet nieustannie temu głównemu bohaterowi uchodzi na sucho, czyli jego lekkomyślność, infantylność, egocentryczność (bo żeby to on się komukolwiek poświęcał, a nie wszyscy za niego,nawet nikomu prezentu nie dał, a sam non stop dostaje) i kłamstwa które sieje za sobą nieustannie. Do tego te złorzeczenia na co drugiej stronie... Lepiej sie z tym tytułowym pajacem nie utożsamiać i nim się po książki te sięgnie zapoznać się z tą prawdą. Ale mimo to to fajnie się czyta(słucha) i maluje przy tym^^ najbardziej lubię Snape'a i Irytka <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...