Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Hmmm ... co ja teraz czytam ? Przekopuje się przez setki nowych postów na forum ... to na pewno xD Poza tym .... hmm .... moglibyście zaproponować mi coś z gatunku fantasty lub przygodowe ... tylko nie za "ciężkie" xD ... Tak .... w swoim życiu czytałem tylko lektury szkolne oraz kilka ficów xD (tak wiem ... ale proszę bez komentarza xD) ... ale chciałbym to zmienić .... tylko nie wiem od czego zacząć i dlatego proszę Was o radę xD ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci: Hobbit czyli tam i z powrotem Tolkiena Kroniki Kresu Paul Stewart'a i Chris Riddell'a. - chyba 5 lub 6 już teraz jest tego książek (oczywiście czytałem wszystkie ale autorzy nadal ją piszą) Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego - również wszystkie (chyba 7) części - czytam 3 raz i nadal mi się nie nudzi :D Tysiąc Orków - R. A. Salvatore - Użytkownik SpineWide czyli Robert którego witałeś mi ją polecił lecz po przeczytaniu 100 stron książka mnie nie wciągnęła może Ciebie zaciekawi. Jeżeli chciałbyś jeszcze jakieś tytuły lub jeśli jeszcze jakieś sobie przypomnę postaram się napisać albo w tym poście albo na pw. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie czytam jeszcze nic, ale ostatnio zakupiłem "Wykonawców Bożego Zamysłu" Zorana Krusvara. Kupiłem ją w przecenie z 30zł na 9, a jeśli wierząc krytykom internetowym to nie powinienem żałować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank Hobbit, z nie za ciężkiej fantastyki to oczywiście Pratchett, gwarantuję, że jest z czego się pośmiać ;) he he, jak ja byłem w gimnazjum to przeczytałem całego Władcę pierścienic :P przygodowe, kurczę to są takie książki? osobiście wolę reportaże :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bobule będę miał co czytać oprócz wiedźmina. A tak to nie czytam wogóle lektur ale jednak raz mnie zaciekawiła książka Samotność Bogów Doroty Terakowskiej. Książka, powiedziałbym z rodu fantazy i bardzo łatwo się ją czyta. Ale jakoś nigdy nauczycielka nie zrobiła z tej lektury sprawdzianu (a dostałbym 5 :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem jedną z trylogii Klinga Łowcy.Pochodzi z sagi kilkunastu książek o Drizzcie Do'Urdenie (kto grał w dowolną część Baldur's Gate ten wie o kim mówię) by R.A.Salvatore.Szczerze polecam tego autora,bo bardzo wciągające książki pisze.^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age:Rozłam. Cóż mogę napisać,raczej tylko dla fanów uniwersum.Dwie poprzednie książki czytało mi się przyjemnie i szybko(choć czasami autor za bardzo skupił się na opisach,co bywało z deczka irytujące,ale po za tym było w porządku).Fabuła jest umiejscowiona pomiędzy dwójką a zbliżającą się trójką.Opowiada o przygodach młodzieńca Col'a oraz jego zmaganiach z samym sobą w czym pomoże mu mag Rhys i jego przyjaciółka(zapomniałem imienia;)).Z czasem pojawią się również Wynne oraz Shale(znany fanom golem).Ogólnie polecam,ale wątpię by ktoś kto nie grał w grę(bynajmniej nie chodzi o Tomb Raider'a)jakoś się w to wciągnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tron Szarych Wilków - Cinda Williams Chima Jest to trzeci tom z cyklu siedmiu królestw. Stwierdzam , że w trzecim tomie dostałem do co chciałem czyli ciąg dalszy zapierającej w dech piersiach fabuły. Mogę powiedzieć: Zatwierdzam te książkę ! XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam przerwe w czytaniu Tolkiena, Sapkowskiego, Paoliniego, Lewisa itp itd.. I czytam serie Cherub Campus - seria książek.. o tajnych, angielskich, młodocianych agentach. Broń Boże nie przyrównywać do filmu 'Mali Agenci'. Seria prezentuje się na prawdę zacnie, z 12 książek. Czyta się szybko, miło i przyjemnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam "Nad Niemnem". Nie jako obowiązkowa lektura, ale i tak w celach czysto edukacyjnych (tak wiem, jestem dziwny :>) Już się tłumaczę. Żeby mieć na czym się oprzeć, jeśli trzeba będzie sporządzić opis przyrody. Do mojego opowiadanka jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat nic nie czytam. Książkę, którą miałam już przeczytałam a od dłuższego czasu w ogóle nie mogę dostać się do biblioteki :/

Napisz co lubisz czytać :) może znajdziemy dla ciebie jakąś ciekawą książkę. I pytanie: Dlaczego nie możesz się dostać do biblioteki? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą (w sumie drugą - po piwie z kolegami) jaką zrobiłem po zdaniu matury ustnej z polskiego była wizyta w bibliotece ;3 (Nareszcie!) i pożyczenie czegoś czego nie "muszę" przeczytać :D A więc jestem w trakcie "Monopolu na Zbawienie" Szymona Hołowni i pierwszej części trylogii "Mroczne Materie" - "Zorza Północna" Philipa Pullmana. W planach mam na te wakacje mam na pewno "Władcę" Tolkiena (3 raz :P ) i "Silmarilion" pasowałoby w końcu poznać. Chyba też odświeżę sobie Sapkowskiego... a potem... mam jeszcze parę tytułów, które chciałbym poznać. Napiszę, jak będę w trakcie czytania. Aha... i słucham jeszcze audiobooka Rafała Ziemkiewicza "Coś mocniejszego" - zbiór opowiadań, pomieszanie publicystyki i science fiction. Ciekawie odnosi się do świata - akcja ma miejsce w naszych czasach w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...