Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Skorzystałem z biedronkowej "promocji(?) i kupiłem "Niełatwy Dzień" autorstwa Marka Owena (pseudonim). Mówiąc krótko:

 

"Pierwsza i jedyna relacja komandosa sił specjalnych Navy SEAL, które doprowadziły do
śmierci Osamy Bin Ladena. Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi. Zasadzka i unieszkodliwienie Osamy Bin Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu."

 
Na razie za wcześnie na ocenę, ale podoba mi się, że wszelki slang jest tłumaczony w przypisach, a sama książka jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem. Oczywiście trudno mi powiedzieć ile w niej prawdy, a ile fikcji, ale nie ukrywam że za 27zł - warto. Lektura wciąga nawet takiego mola książkowego jak ja, który czyta co najwyżej instrukcje obsługi.
 

Eh znowu musze czytać Małego Księcia. :ming:
Wohoho... ale ta lektura intrygująca... choćby flaki w oleju


Ja Małego Księcia bardzo sobie cenię. Przeczytałem go zanim stał się lekturą obowiązkową. Te wszystkie porównania i w pewnym sensie więź z bohaterem. Miałem swoją Różę, spotkałem Pijaka, ale niestety nie mogłem odlecieć na inną planetę.

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nic nie czytałem - gry są ważniejsze do życia :-P ale przedwczoraj miałem wielkie olśnienie (!) i w ciągu trzech dni przeczytałem połowę metra 2033 (dla mnie to ekstremalne tempo). genialna książka! w odróżnieniu do gry mało strzelania, dobre opisy i w ogóle ciekawe uniwersum. potem przeczytam metro 2034, a dalej zobaczę. w każdym razie mnie wciągnęło więc polecam.

METRO 2033 FOR THE WIN! NIECH ŻYJE CZERWONA LINIA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak burza przebrnąłem przez 2 tom "Pomnika Cesarzowej Achaii" i nie zdążyłem nawet postnąć o rozpoczęciu lektury tej genialnej książki.

Szczerze polecam fanom fantastyki historycznej. Pozycję tą popełnił Andrzej Ziemiański.

Teraz zostałem w sumie z niczym, nie chce mi się sięgać po przerwaną wcześniej "Koronę Śniegu i Krwi", bo w porównaniu z w.w. tytułem będę zasypiał z nudów.

Toteż sięgnąłem po biblię "język C"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko Jelenia: Podróż do Nidaros. Kumpel dał mi do przeczytania dawno temu, przeczytałem pierwsze 64 strony i jakoś olałem bo mi się nie spodobało. Wczoraj mnie tknęło, wziąłem do szkoły i jeszcze po szkole czytałem, połowa książki za mną i zamierzam do końca całą serię teraz przeczytać, bo całkiem fajne to jest :]

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

World War Z przeczytane. Ciekawa koncepcja opowiadania historii o Zombie... która sprawiła, że książka jest pozbawiona klimatu. Po prostu klimat wstał, wyszedł i trzasnął drzwiami.

Niemniej książka jest dobra, po prostu jeśli ktoś liczy na jakąkolwiek niepewność, to się przelicza. Dostajemy po prostu opis wojny z Zombie w relacjach uczestników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...