Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Ja właśnie zacząłem czytać 1(chronologiczne) cześć sagi Assassin's Creed  autorstwa Olivera Bowdena czyli Tajemną Krucjatę. jestem po 4 rozdziałach części 1 i wciągająca lektura choć wiem że to napisane na podstawie gry, ale Bowden potrafi budować napięcie jakiego gry nie dają

Edytowano przez Fox Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jako, iż ostatnio miałem trochę wolnego czasu, i brak jakichkolwiek innych zajęć (takie dość odizolowane od świata miejsce), zdążyłem przeczytać kilka :pbtt: (w liczbie 3 książek), z czego jedną się okazało pod koniec, że już czytałem... eh ta pamięć :twiblush:

Książka owa nosiła tytuł "Jonasz", taki horror, ale nudnawy, więc nic dziwnego, że wyleciał mi z głowy.

Co ważniejsze przeczytałem i co bardziej istotne, chyba zrozumiałem "Kwantowy Wszechświat..." :giggle:

No i jeszcze przeczytałem "Gateway - brama do gwiazd", podstarzała książka science - fiction; nawet fajna, ale na raz.

Teraz zabieram się do "Niedokończone opowieści" mistrza Tolkiena, w które zaopatrzyłem się niedawno  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poszukuję lektury, znajomy zaproponował bym kilka tygodni temu przeczytała "Przebudzenie" Anthonego de Mello, więc możliwe, że niebawem się zaopiekuję tym tytułem. Powiedział, że to książka sam raz dla mej osoby. Niestety posiadam tą książkę tylko w formie e-booka, gdyby nie to to już dawno ta książka zostałaby przeczytana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania "Opowieści z Narnii: Koń i jego Chłopiec". Muszę jeszcze przeczytać "Siostrzeniec Czarodzieja" i "Ostatnio bitwa". Potem chyba będę czytać "Książę Kaspian", bo oglądała tylko film. Przeczytałam już "Lew, Czarownica i Stara Szafa",  "Podróż Wędrowca do Świtu" i "Srebrne Krzesło".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tomy historii o Wędrowyczu. Przygody egzorcysty-amatora mają swój urok, jednak w trakcie czytania "Weźmisz czarno kure..." mam pewien niedosyt, w porównaniu do poprzedniej części.

 

W przerwach staram się nadgonić mangę One Piece, póki mam dostęp do wydań książkowych. Potem PDF jedynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłam czytać jedno z lepszych opowiadań Stephena Kinga "Skazani na Shawshank". 

Bardzo poruszające opowiadanie pokazujące, że nie warto się poddawać bez względu na to jak okropne są okoliczności. 

 

A teraz mam dylemat. Czytać ostatnie opowiadanie z książki "Stephen King na wielkim ekranie" pod tytułem "Dzieci kukurydzy", wziąć się za "Joyland" czy zacząć "Władcę Pierścieni". Może pomożecie? XD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak na razie jest to najsłabsza część Uniwersum, choć wcale zła nie jest. Po prostu akcja rozkręca się dość wolno i jakoś nie mogę się w nią wczuć (nie to co w poprzednich). 

Co do fabuły, to pomysł z przekrętem na loterii i chęcią zagarnięcia jej przez władzę jest dość niecodzienny, ale dobry. Na pewno Plus za tajemnicze Duchy, które w rzeczywistości okazują się kimś innym niż mówią legendy. Kombinat jako ziemia obiecana. Takie zwykłe, takie przewidywaklne i wcale nie takie złe. Nie wiem jak to się wszystko skończy, ale na razie można powiedzieć tyle: nie jest źle, ale wiadomo czego nie urywa

Ogólnie dobry debiut Polski w uniwersum, ale do Diakowa, czy Cormudiana jeszcze trochę zabrakło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja aktualnie czytam "Dziedzictwo Przodków" Surena Cormudiana i właśnie ta książka jest najgorszą częścią jaką dostałem w tym Uniwersum. Jestem na 100 stronie i nadal akcja mnie nie zainteresowała, czytam bo czytam, ale zero zainteresowania... Dlatego jak dotąd, to najgorsza część serii, jaką czytałem... Zobaczymy jak Polakom się udało napisać, jak skończę tę część...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat "Dziedzictwo przodków" bardzo się podoba, tylko trochę inny klimat jest obecny w nim.

 

A teraz sobie znalazłem też książkę Antoniego Gizy - "Polaczkowie i Moskale: Wzajemny ogląd w krzywym zwierciadle." Krótko mówiąc, to za co my nie lubimy Ruskich, a Ruscy nas i dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Azazel" Borysa Akunina :) Książka pod kilkoma względami przypomina mi "Zbrodnię i karę". Klimat miasta (tutaj akurat Moskwy, a nie Petersburga jak w przypadku powieści F. Dostojewskiego), szemrane sprawy, ciekawe osobowości, morderstwa... :lunaderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blasku ognia nie zostało wydane w formie papierowej. Jest za to do nabycia za darmo w android markecie (i tak trzeba mieć podpiętą kartę by zapłacić 0,00zł), ewentualnie szukaj w necie, na przykład tu. Jeszcze nie czytałem, ale może ściągnę i przeczytam jak skończę dzielnicę obiecaną, która powolutku zaczyna się rozkręcać (za wolno i za słabo na razie, nie wspominając o braku tego czegoś) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania klasycznej powieści autorstwa Brama Srokera, którą chciałem przeczytać od dłuższego czasu - "Drakula". Co tu dużo mówić, powieść ta jest absolutnym klasykiem i początkiem kariery wampirów w kulturze. Oczywiście mam tutaj na myśli prawdziwe wampiry, a nie wampiro - podobny syf ze "Zmierzchu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem w końcu czytać Wspomnienie Lodu, trzecią część Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych autorstwa Stevena Eriksona. Zaczynam serię od środka i mam nadzieję się nie pogubić. Z samej książki jest ładna cegiełka, podobnie jak reszta z tej serii.

Edytowano przez Amolek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...