Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Polecam przeczytać oryginał Metro 2033. Następnie zarać się za serię W Swiatło, W mrok i Za Horyzont. Ta seria jest oparta na Uniwesum Metro 2033 Jednak opowiada zupełnie inną historię i inne miejsce prezentuje. Osobiście lubię Książki z gatunku Post-apo. Jak i często sięgam po różne opowieści Sci-Fi. Aktualnie czytam nie dawno wydaną książkę Ciemne Tunele autorstwa Siergiej Antono i po przeczytaniu 2 rozdziałów zapowiada się całkiem ciekawie... Pełno w niej Takiej post-apo creepy pasty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam czytać "Gra o Tron:Nawałnica Mieczy Część I. Stal i Śnieg" Ogólnie mówiąc to już 3 książka ze serii. Kolejne nadal są w trakcie. Przynajmniej ta wersja tłumaczona 

Up. Dawno przeczytałem serię Metro. Świetny mroczny klimat  :fluttershy5:

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako fanka klasyki wzięłam się (znowu) za czytanie "Dumy i uprzedzenia" autorstwa Jane Austen lecz tym razem po angielsku aby nieco jeszcze doszlifować mój lengłydż. I wiecie, czuję się przy tym tak szlachecko, że co chwila parzę sobie herbatę i popijam ją sobie w maleńkiej filiżance niczym jakaś lady :kUzFl:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na swój dwutygodniowy wyjazd zabrałam ze sobą cztery książki: znane chyba prawie wszystkim "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Pustą Przestrzeń" Michaela Johna Harrisona, "Kapitanowi 1941" Tomasza Stężały i "W hołdzie Katalonii" Orwella. No i szczerze mówiąc, jestem trochę na siebie zła z powodu takiego, a nie innego doboru lektur.
 
Zacznę może od Pustej Przestrzeni, nie będę się rozwodzić o czym ona jest, bo to można sobie przeczytać jak kliknie się w link- za to króciutko o moich odczuciach. Na początku zaznaczę, że naprawdę chciałam zacząć tę trylogię od początku, jednak książki wydane przez wydawnictwo Mag w serii Uczta wyobraźni nie są łatwo dostępne. Zadowoliła się trzecim tomem, bo podobno książki te są bardzo luźno ze sobą powiązane- jest to prawda, bo fabułę ogarniałam całkiem nieźle. Gorzej ze światem. Nie wiem jak w pozostałych częściach, ale w tej świat w którym toczy się akcja jest naprawdę słabo przedstawiony i to jest główna wada tej książki. Dalej, śledztwo, która prowadzi jedna z bohaterek nie jest ciekawe, serio. Kobieta znajduję trupy, które nie żyją, a ich zwłoki unoszą się w powietrzu- do połowy książki postępów w śledztwie nie ma prawie żadnych. Kolejnym wątkiem są dzieje załogi, które są jeszcze mniej ciekawe od samego śledztwa, latają sobie oni zbierając maszyny, które zamówił u nich klient i w zasadzie nic z tego nie wynika. No i uprawiają seks. Dużo seksu. Do wątków erotycznych w książkach nic nie mam, o ile są dobrze opisane, te ograniczały się zazwyczaj do dwóch słów: "ruchali się". Trochę odpychające. Oprócz tego jest jeszcze kobieta, która włamuje się na cudze posesje by oglądać ogrody, a kiedy tego nie robi rozmawia z córką bądź psychologiem.
Ogólnie, słabo.

Kroniki Jakuba Wędrowycza- całkiem śmieszne. Ale trochę się rozczarowałam, bo po opowiadaniach oczekiwałam trochę bardziej wciągającej fabuły. Ale książka dobra, jak się czyta podróżując komunikacją miejską- nie wciąga tak bardzo, więc można czytać nie obawiając się, że przystanek się swój ominie.

Kapitanowie 1941. Tom I, książka byłaby całkiem spoko- bo ma ciekawy pomysł, autor tło historyczne ogarnia całkiem nieźle, a i pisać umie. Z tymże, naładował tam tyle postaci, że książka jest naprawdę chaotycznie napisana, a losy poszczególnych bohaterów podzielone na tak krótkie części, że łatwo można się pogubić czytając. Lepiej by zrobił gdyby ograniczył się do trzech bohaterów, po jednym z każdej armii. W ogóle, idealny przykład tego jak mając pomysł i umiejętności można książkę naprawdę widowiskowo spieprzyć.

W hołdzie Katalonii Orwella, najlepsza z czterech zabranych przeze mnie książek i jedyna, która w żadnym stopniu mnie nie rozczarowała. Polecam.

 

A teraz czytam "Polskę Walczącą" Jerzego Ślaskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szkoła wróciła to i lektury wróciły. Tym razem mam "Wesele" i po przeczytaniu pierwszego aktu muszę przyznać, że kniga jest nawet spoko i trudno mi powiedzieć coś złego na jej temat. Przede wszystkim, nie ma tego całego pierdolenia, że cały świat jest przeciwko tobie oraz że musisz się zabić z miłości itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ludwig von Mises - "Mentalność antykapitalistyczna". Książka w prosty sposób pokazuje, czemu ludzie odczuwają niechęć do kapitalizmu i postrzegają ten ustrój jako niesprawiedliwy. Polecam wszystkim, których interesuje austriacka szkoła ekonomii.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Widzę,że większość z was czyta ambitniejsze książki ode mnie, a ja zadawalam się w korytarzu szkolnym czytając młodzieżowe sci-fi.

Dokładniej to trylogia Więzień Labiryntu, z której obecnie czytam 2 tom Próby Ognia ( 38 rozdział), na które też mam zamiar iść do kina.

Heh... Zastanawiam się nad czytaniem tej trylogii. Mógłbyś opisać mi krótko pierwszy tom? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Główny bohater obudził się w windzie i nic nie pamiętał. Potem spotkał grupę nastolatków, i odkrył ,że znajduje się w labiryncie. oni tak samo jak on nic nie wiedzieli co się dzieje. Potem odkryli,że są tam potwory, Powoli zaprzyjaźnia się z innymi, walczy z Bóldożercami itd. Początek jest dosyć nieciekawy, akcja rozkręca się od ok. 18 rozdziału ale potem jest mega :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem nowe Uniwersum Metro 2033, które rozgrywa się we Wrocławiu i muszę przyznać, że wypada zdecydowanie lepiej niż dzielnica obiecana. Co prawda znowu nie ma kałachów, metra, ani rządowych laboratoriów, ale za to mamy całkiem dobrą fabułę, klimat, wiele nierozwiązanych kwestii i defacto brak happy endu. Oczywiście pozostaje sporo nierozwiązanych kwestii, co tym bardziej wpływa pozytywnie na fabułę.

Podsumowując, wiadomo czego nie urywa (jak 2033, czy Piter), ale warto to przeczytać. No i obowiązkowo kupić do kolekcji, jeśli ktoś zbiera metra.

A obecnie, w oczekiwaniu na Metro 2035, czytam fanfik Spidiego, ale to kwestia innego działu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem nowe Uniwersum Metro 2033, które rozgrywa się we Wrocławiu i muszę przyznać, że wypada zdecydowanie lepiej niż dzielnica obiecana. Co prawda znowu nie ma kałachów, metra, ani rządowych laboratoriów, ale za to mamy całkiem dobrą fabułę, klimat, wiele nierozwiązanych kwestii i defacto brak happy endu. Oczywiście pozostaje sporo nierozwiązanych kwestii, co tym bardziej wpływa pozytywnie na fabułę.

Podsumowując, wiadomo czego nie urywa (jak 2033, czy Piter), ale warto to przeczytać. No i obowiązkowo kupić do kolekcji, jeśli ktoś zbiera metra.

A obecnie, w oczekiwaniu na Metro 2035, czytam fanfik Spidiego, ale to kwestia innego działu. 

Jaki podtytuł i autor?

Ja właśnie skończyłem zbiór opowiadań z tego uniwersum, a zaczynam czytać "Uniwersum Metro 2033 Ciemne Tunele"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki podtytuł i autor?

Ja właśnie skończyłem zbiór opowiadań z tego uniwersum, a zaczynam czytać "Uniwersum Metro 2033 Ciemne Tunele"

 

Ciemne tunele są całkiem dobre, powalić nie powaliły, ale wciąż trzymają wysoki poziom. 

Robert J. Szmidt: Otchłań 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kalendarzowym, czytam konsekwentnie literaturę z "Gwiezdnych Wojen". Obecnie czytam trzecią część trylogii o Darth Banie "Dynastia zła". Cała trylogia jest fascynująca, wciągająca i to ten zły jest tu głównym bohaterem, dlatego jest tak wyjątkowa :D Czytanie wszystkich książek rozciągnie się chyba na kolejne dwa lata, bo dużo tego jest, czytam rozdział na dzień, tak mi wystarcza :P

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...