Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Aktualnie co czytam: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/218923/slepnac-od-swiatel

Świetna książka Żulczyka, póki co przeczytałem niecałe 100 stron ale bardzo wciąga unikalnym stylem pisania i fabułą która prowadzi się niezwykle ciekawe jak to u tego autora miewa miejsce.

 

I równoważnie z tym czytam: http://www.fimfiction.net/story/50549/cry-for-eternity

Przepiękny fan fic o Twi i Lunie który dzisiaj kończyć będę i przyznam że jest w topce moich ulubionych. Porusza temat który uwielbiam u kuców czyli długowieczność i jest to wciągająca książka sama w sobie przez którą czuję że pęknie mi serce czytając końcówkę.

Fan fic z typu Sad/Slice of Life ale z pewnością polecam każdemu do przeczytania.

Niecałe 500 stronic więc jest trochę do czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapkowskiego: Wiedźmin miecz przeznaczenia.

Dziś bez mini recki, po prostu stary dobry wiedźmin i jego ,,przygody", rozterki moralne i szukanie swojego ,,ja" w tym tomie jest sporo takich rozkmin nawet więcej niż kobiet Jaskra [emoji14]

Naprawdę polecam, ciekawsza (dla mnie) od poprzedniej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Starcie królów" George R.R. Martin. Do świata Westeros wciągnął mnie serial,  teraz, po sześciu sezonach, postanowiłam wreszcie sprawdzić, jak wygląda to z książkowej perspektywy. W "Grze o tron" zbyt dużych różnic między nimi nie ma, ale ponoć im dalej, tym bardziej serial odbiega od oryginału. (Książka lepsza, polecam)

 

Wcześniej przeczytałam jeszcze m.in. "Igrając z ogniem", autorstwa mojej ulubionej Tess Gerritsen. Moim zdaniem jedna z lepszych jej powieści. W fantastyczny sposób łączy wątek Juli, która próbuje rozwiązać tajemnicę związaną z nutami kupionymi w rzymskim antykwariacie i dziwnym, a wręcz przerażającym, zachowaniem jej małej córki, z historią z przeszłości - scenami z życia Lorenzo, Żyda, który mieszkał w Wenecji w czasie drugiej wojny światowej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Według maila z dzisiejszego poranka komiksy MLP już na mnie czekają na poczcie! :D Nie wszystkie, bo niestety nie znalazłam sklepu, który miałby wszystkie części, ale wydaje mi się, że to będzie paczka z częściami od 2 wzwyż. Pierwszą część musiałam osobno zamówić. 

 

Książki jakieś widziałam w Empiku, ale jeszcze nie kupiłam żadnej. Polecasz którąś w szczególności? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam w Empiku, ale mieli o wiele gorsze ceny niż inne sklepy :) Ja właśnie zamówiłam łącznie z 6 tomem i nie mogę się doczekać, bo uwielbiam mangi i komiksy o nieco "słodszej" formie niż tradycyjne amerykańskie. 

 

Hmmm, mam jakąś taką niechęć do EG... Może kiedyś obejrzę filmy, ale jakoś tak... Jedyne, co jest z nimi związane, a mi się podoba, to figurki EG Mini. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jestem świeżo po przeczytaniu biografii Ryśka Riedla, wydanie z 2014. Przedostatni rozdział po prostu wyciska łzy, kiedy czyta się o człowieku któremu nawet oddychanie sprawia trudność, a mimo to ostatni występ dał ledwie miesiąc przed śmiercią... Szczerze polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam się za książkę, którą kupiłam jakieś półtora roku temu :rainderp: "Światło, które zabija" Meistera.

Przeczytałam dopiero jakieś 50 stron więc wiele o tej książce powiedzieć nie mogę. Na razie wygląda to jak jakaś powieść akcji z tajemniczą bronią, ale kilka razy padło słowo duch więc może to jednak horror jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Uszatka napisał:

padło słowo duch więc może to jednak horror jest.

To jak się rozkręci, to napisz, bo też lubię horrory... 

Mam nawet jeden o zombiakach w Polsce, ale na razie go nie ruszyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...