Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

"Szczury Wrocławia". Takie średnie, jestem przy końcówce, ale się przebić nie mogę (to chyba ten wyżej wspomniany o zombie w Polsce). Jeszcze niedawno w trzy otwarcia książki przeczytałem "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Niestety na tym skończą się moje książki, prawdopodobnie będę chciał jeszcze raz przeczytać książki Pratchetta, które już zdążyłem zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biedrze można było jakiś czas temu dorwać trylogię "Era Pięciorga" Trudi Canavan, bodajże za ok. 25 złotych. Autorka ma już sporo książek na koncie, więc pomyślałem, że chętnie ją poznam.

 

I nie polecam. Styl pisania jest "taki-se", dialogi między bohaterami czy opisy są jak dla mnie pozbawione emocji (być może to wina tłumaczenia) a główna intryga się ciągnie jak psia kupa po spotkaniu z automatycznym odkurzaczem. Nawet tak kulminacyjne momenty jak śmierć niektórych bohaterów czy walka na czary są przedstawione w taki sposób, że człowiek ma wrażenie jakby czytał wypraną z emocji kronikę, a nie fantastykę. Głównie "zaskoczenie" w całej trylogii i punkt zwrotny można rozgryźć gdzieś w połowie drugiego tomu, czyli jakieś 600 stron przed tym, jak serwuje nam go sama fabuła. Przedstawiony świat był całkiem przyjemny, owszem, niektóre z postaci też (choćby bóg Chaia czy Nekaun), ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego po tak zachwalanym cyklu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Farmakologizacja wojny. Historia narkotyków na polu bitwy" - bardzo fajna pozycja, odsłaniająca przemilczany aspekt wojny. Autor przedstawia wykorzystanie praktycznie każego środka psychoaktywnego, od alkoholu i suszonych muchomorów, przez wspomagany amfetaminą Wehrmacht, po tajne substancje opracowywane przez CIA w Edgewood Arsenal (niektóre z nich miały podobno utrzymywać człowieka w stanie ciągłego haju nawet przez 2 tygodnie, niestety doszczętnie niszczyły przy tym wątrobę). Sporo miejsca poświęcone jest również chemicznej stronie projektu MKULTRA, w tym wyjątkowo kontrowersyjnym eksperymentom na cywilach. Książka łatwym językiem napisana nie jest, autor lubi czasem odlecieć w bardzo poetyckie porównania (raz chyba przez 10 stron odnosił się do "Procesu" Kafki), niemniej warto przeczytać, książka bardzo poszerzająca horyzonty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Aktualnie The Call of Cthulhu Lovecrafta i Sklepy Cynamonowe : ) Ah no i zapomnialbym, zrobilem sobie pauze ale juz 2 raz czytam "To live is to die" biografia Clifforda Burtona :'(

Edytowano przez Ciastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura obowiązkowa jak dla mnie, klasyk za który trochę późno się zabrałem, ale to jedna z najlepszych decyzji podjęta przeze mnie w ostatnim czasie.

Książka lekko zaniedbana, ale pożółkłe strony tylko nadają jej charakteru :P

Spoiler

T5jxIBP.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam zapoznać się z twórczością S. Kinga. :D

Przeczytałam:

- Talizman i oceniam go 6/10 

- Rose Madder. Książka sama w sobie nie była zła, ale nie podobała mi się. Wywołała takie nieprzyjemne uczucie którego nie potrafię opisać. 4/10 

- Zielona Mila 10/10 

- Przebudzenie 7/10 

- Dallas '63  9/10 obniżyłam za zakończenie

Teraz zaczęłam "To" i jak na razie wydaje się nieco...chaotyczne? Ale czyta się świetnie, a cała historia oraz tytułowe To bardzo mnie intryguje.

Następne w kolejności jest "Cujo" 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam czytać "Aimee & Jaguar. Historia pewnej miłości, Berlin 1943", napisaną przez panią Fisher. Książka opowiada historię dwóch kobiet. Niemka Lily, mimo czwórki dzieci i przesiąkniętego nazistowską ideologią męża, zakochuje się w Żydówce Felice. Ich szczęście trwa krótko, gdyż Felice zostaje zatrzymana przez gestapo. To  Mogłabym dużo napisać o książce, ale myślę że moje uczucia po skończeniu czytania najlepiej podsumuje ten mem.

Spoiler

7686178464_fdc8ea66c7.jpg

Poza tym czytam "Taniec ze smokami część II" George R.R. Martina, przy rysowaniu słucham audiobook "Igrzyska śmierci. Kosogłos", a w poniedziałek idę wypożyczyć "Dziewczyny z Danbury" Piper Kerman. Na podstawię tej książki powstał serial "Orange is the new black", który całkiem mi się spodobał, więc chciałabym poznać historię, którą inspirowali się twórcy. Niestety z braku czasu czytanie idzie mi bardzo powoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Właśnie teraz Bertram Quist napisał:

Ja aktualnie czytam i wszystkim gorąco polecam książkę "Dzielna Do i napiętnowany złodziej z Maraporu"

  Ukryj zawartość

i-dzielna-do-i-napietnowany-zlodziej-z-m

 

A możesz mi na pw wysłać kilka fotek tekstu... :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż a ja jestem po 1 tomie "Kryształowego Oblężenia" i banana z us nie schodzi choc wiadomo pewnie byłby  prze księżnczki uważany za zdrajcę bo żal mi "szeregowych" Sombryjczyków (co poradzić mimo iż częściowo mam niemieckie a raczej fredyjskie korzenie, to  duchowo bliżej mi do Słowian wschodnich  Austriaków niż "żelaznych" Prusaków)

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Potop", bo lektura. Przeczytałam aż wstęp i stwierdziłam, że spróbuję przeczytać całą resztę w jeden dzień. To chyba specyficzny rodzaj masochizmu, zwłaszcza że szczerze nie znoszę twórczości Sienkiewicza.

 

A poza tym czytam "Stulecie trucicieli" L. Stratmann i "Rycerz siedmiu królestw" Martina. Pierwsza jest książką popularnonaukową, opowiada o przypadkach otruć i walce wymiaru sprawiedliwości z trucicielami w wiktorianskiej Angli. Druga to zbiór opowiadań ze świata Westeros, które dzieją się przed wydarzeniami z "Pieśni lodu i ognia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Teraz czytam "Duchy Polskich Miast i Zamków" Witolda Vargasa i Pawła Zycha. Ciekawa książka o duchach z każdego zakątka Polski. Dla miłośników historii o duchach lub po prostu ciekawych stworów naszej ojczyzny serdecznie polecam. :enjoy:

Spoiler

136.thumb.jpg.b114ecaa4b39f1f56fba0c1bed5a20ea.jpg

 

Edytowano przez Nightmare Princess
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...