Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Cały cykl Ziemiomorza w jednym tomie. Za mną dwie pierwsze książki, czytam trzecią. Co tu dużo mówić; Ziemiomorze jest jedyne w swoim rodzaju dzięki wspaniałej koncepcji magii i własnej, całkiem logicznej i wspaniałej mitologii.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Silicius napisał:

Cały cykl Ziemiomorza w jednym tomie. Za mną dwie pierwsze książki, czytam trzecią. Co tu dużo mówić; Ziemiomorze jest jedyne w swoim rodzaju dzięki wspaniałej koncepcji magii i własnej, całkiem logicznej i wspaniałej mitologii.

Niedawno właśnie czytałem po raz... któryś tam, tylko dlatego, że kupiłem sobie to wydanie; bardzo fajne, nawiasem mówiąc, bardzo fajnej serii. A jeszcze obok niego pyszni się "Sześć światów Hain", czekając na swoją kolej do czytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tom "Krzyżaków" przeczytany, teraz powoli biorę się za drugi. Z niecierpliwością czekam, aż Danusia umrze.

 

W międzyczasie miałam dużo czasu na czytanie, więc skończyłam książkę "Chirurg" Tess Gerritsen. Uwielbiam kryminały medyczne, zwłaszcza tej autorki. Powieść o seryjnym mordercy kobiet, który wycina swoimi ofiarą macice, przeczytane jednym tchem, jednego dnia.

 

Poza tym, wzięłam się za ulubioną z posiadanych przeze mnie książek - ilustrowany Harry Potter. Zanim dostałam ją w moje małe łapki, ostro krytykowałam pomysł wydania Harry'ego z obrazkami. Bo gdzie miejsce na własne wyobrażenie? Ale połączenie cudownych ilustracji z obrazami podsuwanymi przez moją wyobraźnię i to w pierwszej książce, w której się zakochałam, daje wprost magiczne połączenie. Uwielbiam.

 

Edit: Jeszcze jedno odnośnie "Krzyżaków". Znalazłam tam miodne słowo, mianowicie "pacholę", które oznacza małego chłopca. Bardzo przypadło mi do gustu, postaram się ocalić je od zapomnienia.

Edytowano przez Gray Picture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

,,Assasin's Creed - Pojednanie"

Jestem w trakcie czytania już 7 tomu książek z serii na którą akurat teraz mam mocną fazę, i jestem zachwycona. Główna bohaterka jest genialnie wykreowana, częściowo nawet utożsamiam się z nią. Wciągnęło mnie od razu, trzeba przyznać, że pan Oliver Bowden po raz kolejny odwalił świetną robotę. Tak jak kocham okres rewolucji francuskiej, jak i samą kulturę tamtych czasów, to niestety jedynym minusem tej książki jest za mało nawiązań do właśnie tego wieku. Opłacało się zapłacić to 39.99 i wyczekiwać w empikowej kasie. Spodobał mi się także drugi główny bohater, w przeciwieństwie do głównej bohaterki ( która jest dziedziczką tytułu Wielkiego Mistrza Templariuszów) jest synem Asasyna, i strasznie przypadł mi do gustu fragment gdy mała Elise wszystkiego się dowiaduje. Jestem bardzo ciekawa dalszych stron, i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Thrillery medyczne, kocham thrillery medyczne. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia, a raczej od pierwszej  przeczytanej książki. Konkretnie "Dawcy" Tess Gerritsen. Musiałam więc przeczytać wszystkie jej powieści, jakie miałam w domu. A że moja mamusia też lubi ten gatunek, to mamy ich trochę. 

 

Ale książki pani Tess już przeczytane, trzeba sięgnąć po innego autora. Sposobem zupełnie losowym wybrałam "Siostrzyczki" Michaela Palmera. Może dlatego, że okładka jest czerwona (różowa? nie umiem w kolory), więc rzuca się w oczy. 

 

Młody chirurg David Shelton naraża swoją kariere, a może nawet życie, by dowiedzieć się, dlaczego pacjenci szpitala umierają, mimo że ich operacje przeprowadzane zostały pomyślnie. Z pomocą przychodzi mu oddana pacjentom pielęgniarka. 

Edytowano przez Gray Picture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"W nocy, gdy cały dom już śpi, stukostrachy. stukostrachy stukają do drzwi"   w moim odczuciu pozycja zdecydowanie lepsza niż "To!" King się nie pierdzieli(za bardzo) sukcesywnie budując klimat... co na końcu? mam pewne domysły, ale wpierw skończmy czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

,,Buszujący w zbożu"

 

Jednym słowem książka tak kultowa, i wpisana w popkulturę, że nie sposób nie znać tego klasyka i nie wyłapywać nawiązań w innych dziełach. Czytam drugi raz, i drugi raz przeżywam tą niesamowitą historię. Łatwo mi jest się utożsamić z głównym bohaterem, w końcu który nastolatek nie ma chwil gdy krytykuje i wytyka wady innym w swoich myślach? Bardzo dobrze rozpisany, bliski mi bohater, a także jedna z moich ulubionych postaci literackich. Świetny, prosty język, choć teraz czytam po angielsku, więc jest trochę gorzej. Polecam każdemu, coś napisane pół wieku temu, dalej aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David Fontana "Psychologia dla nauczycieli" 

 

Potrzebne mi to na uczelnię, ale skoro czytam to tu wpiszę, co nie? :rainderp: W sumie całkiem spoko napisane. Jak ktoś się interesuje takim tematem to śmiało może sięgać po ten tytuł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytuj

 

David Fontana "Psychologia dla nauczycieli" 

 

Potrzebne mi to na uczelnię, ale skoro czytam to tu wpiszę, co nie? :rainderp: W sumie całkiem spoko napisane. Jak ktoś się interesuje takim tematem to śmiało może sięgać po ten tytuł. 

 

Offtop. 

Co ty studiujesz, to aż boję się zapytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj przeczytałem książkę Kinga "Komórka". Zacząłem czytać jakieś pół roku temu, potem przerwałem na jakieś... pół roku i teraz dopiero ją skończyłem.

Momentami wciągała jak cholera, lecz czasem była zastosowane pomysły wydawały mi się... mało ambitne jak na Kinga. 7/10

 

Jutro (dzisiaj) zaczynam "Marzenia i koszmary", czyli zbór krótszych tekstów tego samego autora. Podobnie jak z "Komórką", przerwałem czytanie tego dawno temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...