Skocz do zawartości

Odcinek 21: Dragon Quest (Poszukiwacze Smoków)


Lukiner

Recommended Posts

Musze przyznać że to był dosyć spokojny, luźny odcinek po tych wszystkich zwariowanych które były ostatnio ;] Po cichu liczyłem na wielki powrót Spike Godzilla lub pojawienie się kogoś z dorosłych osobników podobnego do Spika, który powie mu co nieco kim jest, ale cóż 20 minut to za mało na masę fajnych rzeczy.

plusy

- Fluttershy asertive mode on, nokaut RD i otwieranie okna

- RD: "Smoki są słabe" => miotacz ognia => "OK jednak nie są"

- Rarity - dostałą trochę więcej czasu antenowego ... tak się zastanawiam czy tak samo by lubiła Spika gdyby podrósł (pierwsza forma z Secret of my Excess) trochę i nie był już takim pulchnym, uroczym smoczkiem

- scena która była już znana z pierwszego spoilera (miała to coś....) Twilight is best sister/mother/best friend/boss/...

- Twilight i jej czar teleportacji w tym odcinku = OP

- wszystkie te próby smoków i sposób w jakich Spike w nich się pokazał = isn't this hillarious?

- moja reakcja na to co czerwony smok powiedział i zrobił z listem od Celesti:

Dołączona grafika

ej tak seryjnie Spike zacznij ziewać ogniem bez bawienia się w skrzynkę pocztowa Twi/Celestia

- skoro jestem przy Celesti: HA WIEDZIAŁEM! CELESTIA nie tylko podwędziła jajko smokom, ale również jajo feniksom ;d

- ehhh smokom nastolatkom brakuje momentami mózgu ;d ale mimo wszystko lepiej z nimi nie fikać co pokazała wesoła gromadka kuców gdy musiała zwiewać i teleport ich uratował

- muzyka była niczego sobie szczególnie gdy były sceny ze smokami (nieco mocniejsza nuta = czekam na pełną wersję)

- ten fragment był zacny (bokser Twilight i Rarity):

Dołączona grafika

"I WILL RIP YOU TO PIECES!"

- morał był oczywisty ;p wspominałem o nim nawet w spoilerach

- hmmm tak się zastanawiam czy ten młody feniks zostanie petem Spika czy Twilight, a może wspólnie zajmą się nim?

minusy

- Zzzz znowu nie widziałem Derpy ale to w sumie i dobrze bo będę miał okazje jeszcze z kilka razy zobaczyć ten odcinek (Gdzie jest Wally?)

- czegoś zabrakło w tym odcinku... (patrz początek posta). Głupie 20 minutowe odcinki :<

- tak bardzo brakowało Pinkie w tym stroju smoka

- NO LOONAH

- nawet na zdjęciu z NN

OH MY Tarreth i jego nakręcanie wszystkich na jego kolejne "krucjaty" :| NAPRAWIAJ KOMPA, A NIE PISZESZ GŁUPOTY!!, a ten złoty młotek wsadź sobie .... do szuflady^^

Co wy chcecie od tych smoków? One były awesome. Przypomnijcie sobie zielonego i czerwonego smoka z pierwszego sezonu lub godzille Spika....

Chyba nie liczyliście że smoki będą milutkimi kluskami, które biegają po łące i zbierają kwiatki albo noszą fartuszki (Spike to wyjątek)?

powtórzę jeszcze raz:

TE SMOKI BYŁY AWESOME ... prawdziwe bestie które mają gdzieś inne gatunki...

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W sumie racja.Smoki są jakie są, bo raczej trudno byłoby wyobrażenie sobie któregoś w fartuszku Spike'a.Ale właśnie z powodu swojej odmienność jest niezastąpiony. Chociaż przydałoby się, żeby jeszcze choć raz wrócił do formy Godzilli :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluttershy i Rarity ukradly odcinek. Ciesze sie, bo 1 odcinek ze Spikiem byl slabiutki, ten duzo lepszy, ale tylko ze wzgledu na nie (no i feniksy). Patrzenie zarowno na kolejne formy Spike'a w tamtym odcinku i 'nastoletnie' smoki w tym sprawialo mi calkiem realny BUL. Tak, wolalbym zeby inne smoki tez biegaly po lace i wachaly kwiatki, i do tego najlepiej zeby wygladaly jak kucyki :S Ogolnie dobrze, ze Merriweather Williams sie rozkrecila. Mi akurat The Mysterious Mare... calkiem sie podobal, ale wiem jakie byly ogolne opinie na jego temat. P.S. Coraz bardziej loffciam Rarcię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odcinka rządziła Fluterschy. Silniejsza od Dasch, asertywna i jak wyskoczyła przez okno. Spike w tym odcinku przypominał mi Tank, próbował wszystkiego aby dołączyć do grupy. Wszystkie młode smoki to.... bym musiał użyć wulgarnych słów aby ich opisać więc daruję sobie. Brakowało mi Pinki i AJ przebranych za drugiego Smoka, było by ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :) Ocena: 10/10 Plusy: + fluttershy i nawiązanie do jej strachu przed smokami, fajnie że twórcy o takich rzeczach pamiętają + fluttershy jednak nauczyła się czegoś o asertywnośći, rzekła "nie" i nie dała się przekonać :D stratowanie rainbow było genialne, no i to agresywne otwarcie okna xD + spike w fartuszku :) + spike wikie + dużo momentów z Rarity + widoczna sympatia Rarity do Spike'a + przebranie smoka + genialna muza towarzysząca przez cały odcinek + czerwony smok z pierwszego sezonu? + cranky? + feniksy, jak fajnie że twórcy nie tworzą postaci/istost na jeden odcinek tylko powracają do pewnych tematów, lubie takie zabiegi (coś jak księżyc w kreskówce "Kleszc", kojarzy ktos?) + zachowanie smoków jak najbardziej na plus, w końcu to kreskówka dla nas, a my nie chcemy przesładzanie prawda?:P + motyw z wyplutym listem :D + pamiątkowe fotki na końcu Minusy: - wsumie szybko się skończył ten odcinek :( Naprawdę genialny odcinek, bardzo brakowało spike'a w tym sezonie. W pierwszym to występował w każdym odcinku i nie potrzebował własnegu, w drugim niestety każdy odcinek skupiał sie na jednym, góra dwuch kucach. Fajnie że ktoś skupił się wreśćie na problemach tego smoczka. BTW: Co wy wszyscy tak przeżywacie Raibonow? Już mnie to irytuje gdy wszyscy przeżywają jak to źle jest traktowany najbardziej arogancki kuc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo mi się podobał, Rarity przez cały czas niszczyła system :F Nie tylko ona oczywiście, ale Rarcia pokazała prawdziwą klasę w tym odcinku. Wszystko co chciałbym powiedzieć o odcinku, zostało już powiedziane przez poprzedników, więc nie ma po co n-ty raz tego samego pisać. Dopowiem jednak, że to dobrze, iż poprzednie odcinki mają wpływ na to co dzieje się potem. Fluttershy jest asertywniejsza, Rarcia kocha Spike'a, bardzo mi się to podoba :>

Cały odcinek był FABULOUS.

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Co wy wszyscy tak przeżywacie Raibonow? Już mnie to irytuje gdy wszyscy przeżywają jak to źle jest traktowany najbardziej arogancki kuc.

WOAH! jestem w szoku :O

Dołączona grafika

czyli jednak na tym świecie istnieje ktoś kto ma podobne odczucia co do RD xD a myślałem że jestem tylko JA vs wszyscy inni ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że gdyby RD miała bić się z Fluttershy, to wtedy by RD dostała mocno po flank-u albo plot-cie. Zresztą pierwszą scenę fajne można sobie wyobrazić najpierw Fluttershy przewraca Raibow przy pomocy przednich nóg, by później odbić się od niej tylnymi :-D/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy odcinek. Trening asertywności jednak się Fluttershy przydał, szczególnie w momencie nokautowania RD. Motyw jak Rarity wrzeszczy: "I`ll rip you to pieces!" bezcenny. Na dodatek świetna muzyka w tle :) Ciekawy pomysł z wytłumaczeniem pochodzenia Spike`a, o ile Mane6 mieliśmy w odc. "Cutie Mark Chronicles" to o smoczym pomocniku nie wiele wiadomo, dziwi też jego brak skrzydeł. Może urosną mu z wiekiem :D Byłem też przekonany, że jak Rarity próbowała go powstrzymać przed wypadem to jej posłucha, a tu kiszka - nie posłuchał :] Wciąż jednak żaden odcinek nie pobił "Luna Eclipsed" :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja se obejrzałem od phosiqa i ocenie też tłumaczenie +GARDA dziewczyn +ten upośledzony smok +PLASK +Asertywna Fluttershy i próba wybicia okna +Spike lakie bezcenne +spike rzucający kamieniem i próba slangu +Troling dash na początku - Były all z mane 6 ale były tylko 3 tak samo jak w Odcinki z Willem (Najwięcej rarity i twilight za to zero AJ) Podsumowując odcinek 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się akcja z Flutter na początku. Fajnie że Tłajla posiada 2 stopień teleportacji, czyli teleport paru osób, teraz czekam aż się nauczy 3 stopnia i przeniesie do Polski całe Ponyville :)

Coś mi tu nie pasuje, na końcu odcinka są pokazane zdjęcia, jest też i to:

Dołączona grafika

Przecież Spike wykluł się podczas egzaminu Tłajli a nie w jej domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych odcinków tego sezonu! Scena z Fluttershy i oknem to mistrzostwo. Już myślałem, że jednak wyskoczy z oknem, a ona.... :D No, a co jeszcze było dobre: + SMOKI!!! + "lekko" walnięty smok + odwaga dziewczyn i ich postawa obronna + fajny odskok fabularny + Spike ma feniksa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek naprawdę na poziomie.Wątek był naprawdę ciekawy i właśnie w takich chwilach żałuje,że show jest takie krótkie 20 minut to jednak trochę za mało na jakąś porządną historię mam nadzieje,że wykorzystają wątek w jakimś specjalu/filmie.Było by na pewno ciekawie zwłaszcza,że naprawdę chciałbym wiedzieć coś na temat rodziców Spike'a.Czy Twilight nie może po prostu zapytać Celestie?Chyba,że księżniczka coś ukrywa...A wracając do odcinka to na plus na pewno -wątek z smokami -nastolatki smoki i próby Spike'a żeby im zaimponować,takie to amerykańskie;) -przebranie Rarity -ogólnie gagi były świetnie a zwłaszcza Rainbow Dash oraz Fluttershy. -feniksy(uwielbiam te stworzenia) -migracja smoków... Minusy -która nie została wyjaśniona. -dziwne,że Spike dopiero teraz się z tym obudził.Poczuł zew natury czy co? -nie mogli oddać tego jajka!?Przecież rodzice tego małego muszą wypłakiwać się za nim a smoczek po prostu go zatrzymał. Ogólnie 9/10.Naprawdę mi się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem też przekonany, że jak Rarity próbowała go powstrzymać przed wypadem to jej posłucha, a tu kiszka - nie posłuchał :]

Najpierw naśmiewała się z niego Dash. Określenia kierowane przez Rarity wcale nie pomogły, wręcz go zirytowały. Spike mógł sobie pomyśleć że określenie Spikey-Wikey to sposób na żartowanie sobie z niego (dostał focha?) :rarity:

-dziwne,że Spike dopiero teraz się z tym obudził. Poczuł zew natury czy co?

Przynajmniej w "A Dog and Pony Show" wyobrażał sobie siebie jako bohaterskiego smoka ratującego Rarity, a w "Secret of My Excess" był dużym smokiem. Nagle uświadamia sobie że Rarity ceni go za to że jest mały i słodki, więc postanawia sprawdzić jakim naprawdę będzie smokiem. Jak dla mnie ma to sens.

-nie mogli oddać tego jajka!?Przecież rodzice tego małego muszą wypłakiwać się za nim a smoczek po prostu go zatrzymał.

Raczej nie, feniksy odleciały razem z młodymi jeszcze przed pojawieniem się kucyków. Widocznie nie przejęli się brakiem jednego jajka woleli ratować siebie i resztę młodych. Kucyki raczej nie miały czasu na śledztwo, bo musiały uciekać. Poza tym miejsce w którym lądują wydaje się być dość odległe. Hmm... ale dlaczego niema poruszanego zawsze w filmach dla dzieci “Mamo, a czy mogę go zatrzymać?”

Odcinek dobry 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, feniksy odleciały razem z młodymi jeszcze przed pojawieniem się kucyków. Widocznie nie przejęli się brakiem jednego jajka woleli ratować siebie i resztę młodych. Kucyki raczej nie miały czasu na śledztwo, bo musiały uciekać. Poza tym miejsce w którym lądują wydaje się być dość odległe.

Niby ta,ale Spike mógł jakoś zaznaczyć,że jajko ma z gniazda a może Twilight by coś wskórała a tak feniksy straciły jedno dziecko a Spike zyskał zwierzaka.Nie jest źle choć mogli to lepiej rozwiązać jak dla mnie.Jednak nie mam zamiaru na to narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...