Skocz do zawartości

Poza Nieśmiałością [NZ][Romans][Adventure][Slice of Life]


Recommended Posts

Witajcie!

Może mało osób mnie zna i jeszcze mniej kojarzy, ale postanowiłem dnia dzisiejszego wrzucić początek mojego fanfika. Dlaczego tylko początek? No cóż, oprócz prologu jeszcze nic nie napisałem i chciałem dowiedzieć się od publiki (jeżeli ktokolwiek to przeczyta) czy jest warto to kontynuować.

Pewnie nie wiele z was dotrwało do tego momentu (a jeszcze nie wiele przeczyta to dalej), ale chciałbym coś powiedzieć o sobie, jako o "amatorskim pisarzu".

Moja przygoda z pisaniem zaczęła się jakieś 6 lat temu i to tylko przez głupi pomysł. Mianowicie skupiłem się na opisywaniu jednej z gier RPG i cóż... niezbyt mi to poszło. Zarzuciłem, więc swoje "umiejętności" na czas gimb... ekhm... gimnazjum, ale potem zupełnie o tym zapomniałem. Dopiero po 4 latach odkryłem swój zeszycik z tamtym opisem i od razu wróciły do mnie wspomnienia. Cóż wywołało to u mnie szok i od razu chciałem stworzyć coś "epickiego", jednak nie miałem podstawy do pisania, a myśl nie dawała mi spokoju i zawsze gdzieś krążyła na granicy świadomości. Wszystko zmieniło się w tamte wakacje, kiedy poznałem kucyki. Powiedziałem sobie, że to byłby idealny materiał pod napisanie czegoś ciekawego, a gdy przeczytałem kilka pierwszych fanfików, nie mogłem uwierzyć, że innym się udało. Dlatego chciałem spróbować sił i odnowić stare marzenie. Dotychczas napisałem tylko Prolog (chociaż w moim mniemaniu to nawet nie jest). Brak czasu i przygotowania do matury (taki głupi egzamin potrzebny do życia), spowodowały to, że nie mam weny i zaprzestałem na tym co dotychczas osiągnąłem.

Dlatego wrzucam chociaż prolog i zobaczę "co ludzie powiedzą".


Poza Nieśmiałością


Edit:
Jeżeli spodoba się na forum to będę pisał dalej, ale rozdziały (ze względu na małą ilość czasu wolnego) będą pojawiać się sporadycznie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane. Jest Nyx, więc od razu na wstępie masz plusy :). Wyłapałem kilka potknieć i zamieściłem stosowen komentarze. Ogólnie świetna robota, jestem ciekaw jak rozwiniesz temat. Zaraz umieszczę go na liście.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zajrzenia do tego tematu skusił mnie kuszący tag [Romance] który widniał zachęcająco przy tytule opowiadania. Przeżyłem lekkie rozczarowanie, gdy ujrzałem, że dostępny jest tylko prolog, ale już po chwili moje odczucia zostały diametralnie zmienione. Wstęp? Ilość tekstu, która się tam znajdowała starczyłaby spokojnie na kilka rozdziałów niektórych opowiadań na tym forum, a niekiedy nawet za całość. Dalej było tylko lepiej. Cały tekst czytało się płynnie i przyjemnie, bez większych zgrzytów. Naprawdę wypada tylko pochwalić autora, jako że bardzo dobrze wykonał swoją robotę. Co do samej fabuły rzec mogę niewiele, jako iż pomimo ogromu tekstu, na razie nie dzieje się tam wiele. Jestem jednak pewny, że następne rozdziały szybko załatają ten niedosyt. Czekam z niecierpliowścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam opowiadanie mimo, że to tylko prolog jest bardzo ciekawe. Ilość tekstu zapełniła by pewnie jeszcze ze 2-3 rozdziały w innych ff. Występuje tutaj Nyx- plus z mojej strony. Pomysł ciekawy, zobaczymy jak rozwinie się dalej.

Pisz nowy rozdział czekamy na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie moją opinię znasz. Dobrze się to czyta, nie mam się do czego przyczepić :aj5:

Tak jak ci mówiłem, strasznie mnie ciekawi w jakim kierunku się potoczą wydarzenia, a że nie chcesz mi nic powiedzieć będę cierpliwie czekał na kolejne rozdziały xD

Powodzenia przy dalszym pisaniu ;)

i pamiętaj, wierzę w ciebie xD

:ajhug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, to jest tylko prolog, więc nie bądźcie zawiedzeni po tagach. Już dzisiaj mam 3/4 fabuły napisane w wordzie i powoli zabieram się do roboty. Cieszę się, że komuś się to spodobało i jest mi o wiele łatwiej, wiedząc, że ktoś jednak chce to czytać :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł przedstawienia losów głównych bohaterek w przyszłości, do tego jeszcze z Nyx. Trochę się zdziwiłam, gdy przeczytałam fragment o bezużytecznych Elementach Harmonii i kłótni Applejack z Rainbow Dash, o Pinkie już nie wspomnę :rainderp: Jednak podoba mi się to.

Jeśli chodzi o błędy - kropki na końcu wypowiedzi w dialogach, waaa. Pod koniec też gubiłeś, że tak powiem, nowe linie, bo wypowiedzi kilku bohaterów były w jednym akapicie (których zresztą i tak nie ma :rainderp:) Jest jeszcze parę szczegółów, ale co ja będę marudzić i psuć.

Wciąga. Serio wciąga. Nawet nie zauważyłam, kiedy skończyłam czytać, tak było przyjemnie i lekko. Czekam na kolejne rozdziały. Jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Twilight ^^ Romans, romans, romans... :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wielkie brawa dle tego pana. To jest świetny f... HALT! To jest świetny prolog. Przez długość tekstu myślałem, że już drugi rozdział skończyłem. Ale naprawdę świetnie się to czyta. O fabule nie wspomnę, gdyż nie została przeze mnie wykryta, ale sam sposób pisania jest przyjemny dla oka i umysłu. Dobrze, że już w prologu jest tyle tekstu, bo mam przeczucie, że w rozdziałach będzie jeszcze więcej, co oznacza dłuższą przyjemność z opowiadania. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Formatowanie tekstu. Ono tu nie istnieje. Dodaj akapity i zwiększ czcionkę, gdyż tekst jest za mały. To tyle z mojej strony (na razie). Z niecierpliwością czekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj mam 3/4 fabuły napisane w wordzie i powoli zabieram się do roboty. Cieszę się' date=' że komuś się to spodobało i jest mi o wiele łatwiej, wiedząc, że ktoś jednak chce to czytać[/quote']

Niestety nadal brak I rozdziału. Minął już miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że jestem tutaj dość świeży i nie ogarniam jeszcze wszystkich tajemnic i wynalazków fandomu, takich jak Nyx. Może to nawet dobrze... gdyż moja opinia będzie pochodziła od osoby, która dobrze zna kanon MLP, ale słabo fandom. Nie wiem, może taka recenzja Ci się przyda ;)

Dla takich osób jak ja warto by było napisać wstęp, w którym wyjaśniłbyś, kim jest Nyx, streszczenie tego zagadnienia i tak dalej. Niestety, ale tego jeszcze nie ogarniam i dla mnie wszystko tutaj było nowością, którą nie do końca zrozumiałem.

Z tego powodu poniższa opinia może okazać się mało wartościowa i nie będę miał żadnych pretensji, jeśli za taką ją uznasz ;)

Ok... ale zakładając, że ona ma jednak jakiś sens...

Zazwyczaj narzekam na kiepskie/brak opisów, a fajną fabułę. Tutaj jest odwrotnie, opisy masz bardzo dobre, czysto literackie i dorosłe. To miłe przeczytać coś, co jest... pełne i syte w sobie, coś, co jest czymś więcej niż tylko skryptem scenariusza. Coś, co jest opowiadaniem.

Jednak nieco wbrew temu co napisałem akapit temu, fabuła też jest dobra. Owszem, jeszcze raz podkreślam, że ją mało ogarnąłem ze względu na braki w wykształceniu, jednak to co zrozumiałem, mnie zaciekawiło. Kłótnia z Rainbow (jak sądzę po poście Applejuice, to jest to Twój pomysł) to pozycja wyjściowa do prawdziwej ofensywy literackiej! Czekam na rozwinięcie!

Rzecz, której nie skumałem:

-Ile czasu minęło od akcji z serialu. Klacze niby się postarzały, ale Spike nadal jest mały. Sweetie Belle dorosła, ale Ponyville wydaje się być nie zmienione.

Akcja dzieje się odrobinkę za szybko. Dodałbym tutaj dialogów... jeszcze opisów, a także jakieś akcyjki poboczne.

Pomimo, że to jest prolog, czyli wstęp, to dodałbym do niego akapit albo dwa z jakimś zupełnym wprowadzeniem, które pozwoliłoby mniej ogarniętemu czytelnikowi namierzyć, kiedy dzieje się akcja.

Poza tym jeszcze raz gratuluję! rewelacja i czekam na więcej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc SPIDIvonMARDER Nyx to główna bohaterka fanfica "Past Sins". Nie chcę Ci zabardzo spoilerować, gdyż jest to opowiadanie, które warto przeczytać, a nie usłyszeć od kogoś innego o czym jest. Ale powiem Ci wskrócie kim dokładniej jest.

Nyx to wytwór magii, której pierwotnym celem było wskrzesić Nightmare Moon. Ale strażnicy Celestii ciutek pokrzyżowali te plany. Zaklęcie zostało przerwane prawie zaraz po rozpoczęciu i przez to Nightmare Moon odradziła się jako mało klaczka. Znalazła ją Twilight i przygarnęła do siebie adoptując ją jako córkę.

Dalej doczytaj sam, gdyż jest to rewelacyjne opowiadanie, które jest godne każdej pochwały.

A teraz do Ciebie CzArny mam pytanko. Kiedy napiszesz następną część? Z niecierpliwością czekam na kontynuację tak jak trochę innych osób. Powodzenia przy pisaniu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze i oczywiście za odkopanie tematu.

Rozdział mam już dawno zaczęty, ale niestety będę mógł kontynuować dopiero pod koniec maja, gdyż wcześniej mam matury. :octcry:

Jednak nie bójcie się, bo nie zapomnę o tym i na pewno skończę. Obraz całego opowiadania krąży mi niemiłosiernie po obrzeżach świadomości i nie daje spokoju, więc wystarczy trochę cierpliwości. Myślałem, że zdołam dodać rozdział nawet wcześniej, ale mam taki natłok materiału do ogarnięcia, że przeliczyłem się z tym.

Polecam tym, którzy nie czytali Past Sins na nadrobienie tego opowiadania, gdyż nieznajomość tejże lektury, będzie skutkowała niezrozumieniem niektórych sytuacji w moim fanfiku.

SPIDIvonMARDER - Akcja utworu toczy się po paru latach, od sytuacji w opowiadaniu Pen'a Stroke'a. Jednak nie chcę dokładnie podawać czasu, bo mogą wyniknąć z tego komplikacje.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Okej! 

 

Dawno tutaj nic nie pisałem, więc uraczę Was miłą wiadomością :twilight2:

 

Otóż jak wszystkim już dobrze wiadomo, matury się skończyły (przynajmniej pisemne) i jak obiecałem - zabieram się za odświeżanie i dalszą kontynuację tego oto fanfika.

 

Mam kilka pomysłów, ale większość muszę dopracować i przejrzeć, więc zobaczymy, jak szybko skończę rozdział. W każdym razie powiadomienie zostało napisane i cieszę się, że niektórzy czekają jeszcze na dalsze przygody. 

 

Podziękowania dla wszystkich za miłe komentarze i wypatrywanie błędów, a w szczególności dla Dolara i Applejuice. :twihug: dla was!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...