Skocz do zawartości

Odcinek 11: Koniec Zimy


Tarreth

Recommended Posts

Taak, jeden z najlepszych odcinków pierwszego sezonu. Pierwszy raz bardzo (!) spodobała mi się piosenka wpleciona w serial animowany. A potem już poszło... :) 'Winter Wrap Up' kojarzy mi się z samym początkiem mojego zafascynowania MLP. Oglądałem odcinki chronologicznie i ten chyba zdecydował o uwielbieniu dla nowych kucyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta piosenka ma to coś że słucha bez przerwy ( w wersji Dubbing PL).

mi też się podoba , lecz moi znajomi z innego forum , krytykują pl dubbing i nie znoszą tej piosenki po polsku , ale ja tam do nich nigdy nie dołączę , bo mi się podoba polska wersja .:molestia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała piosenka, lecz reszta nie za bardzo. Plusy: - zdecydowanie największy plus (i praktycznie jedyny) to piosenka. 7 najlepsza w MLP. *Twilight zrobiła "gniazdo". Spike "To gniazdo musi iść pod rozbiórkę" *Rarity -"(..) może ptaki użyją go jako...'' Spike -"Wychodka'' XD *Twilight i jej jazda na łyżwach. *Pinkie -"Jestem pewna, że mój pierwszy raz był tak samo chwiejny, dygoczący i upadkolastyczny jak twój." Twil -"Naprawdę?" Pinkie- "Nie." :D *Twilight uciekająca przed wężami do tyłu, a potem wpadająca na drzewo. *Twil z pługiem który wymyka się spod kontroli, zasypując przy okazji jednego odśnieżacza śniegiem, taranując Applejack i Spike oraz spowodowanie lawiny która zasypała owoce pracy innych odśnieżaczy. Minusy: -odcinek dość nudny, a te momenty które wypisałem nie są aż tak fajne. -Twilight jakoś dziwnie się zachowuje w tym odcinku "Nie, nie, nie! Znajdę inny sposób, w którym mogę pomóc, choćby miało mnie to zabić." WTF?! -jakieś to bez sensu. Wszyscy są wkurzeni na Twilight, bo wszystko psuje, a tu nagle postanawia być organizatorem i się wszyscy na to zgadzają. Zbyt kolorowe to jest. Ocena: 5,5/10 Odcinek jest raczej średni. Poza piosenką jest trochę nudny a Twilight dziwacznie się zachowuje. Momentów jest niewiele i nie są one aż tak fajne. Widziałem, że ten odcinek wielu ludziom bardzo się spodobał. Nie wiem co wywarło na nich takie silne emocje, być może piosenka, ale wedle mnie to, że jest dobra piosenka to nie znaczy że odcinek jest dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winter wrap up to pierwsza dłuższa piosnka w MLP. Jest ona na mojej liście najlepszych piosenek w MLP na 7 miejscu. Tuż przed nią znajduje się Becoming Popular, nie daleko za nią jest You Got to Share, You Got to Care. Utwór praktycznie przedstawia główny cel odcinka- wypędzenie zimy. Bardzo duża część fanów uważa ją za najlepszą w całym MLP. Być może to dlatego, że jest pierwsza, a ludzie najbardziej wolą te rzeczy, jakie usłyszeli/zobaczyli itd. najpierw. Ogółem piosenka jest bardzo dobra. Na początku wydaje się nie do przebicia, ale gdy się usłyszy następne...... (przynajmniej ja tak miałem). Muzyka jest średnia, ani jakoś szczególnie dobra, ani zła. Zdecydowanie najlepszą częścią utworu jest refren, który jest 2 najlepszym refrenem w MLP. Przebija go tylko refren w The Flim Flam Brothers. Pomimo tego samego tekstu, refreny różnią się od siebie. Najlepszy jest 2 refren, potem mamy 4 gdyż tam trochę wywyższa się głos Pinkie, co odrobinę pogarsza refren. Następnie jest ostatni, 5 refren. Tam zawadza solówka Twilight. Mogli by tam dać tak, że 2 razy by był śpiewany refren. Potem mamy 3 refren, gdyż tam zawiniła szybkość śpiewania, a na końcu refren nr 1, co spowodowała mała ilość głosów. Zwrotki mają się gorzej. 1 zwrotka z RD, Pinkie, AJ, Rarity oraz Twilight jest spokojna, przez co nudna. Z 2 nie jest lepiej, a z 3 jest jeszcze gorzej. Natomiast 4 z AJ jest dużo lepsza, lepiej zaśpiewana oraz fajniejsza muzyka wtedy gra. Ostatnia zwrotka z Twilight od słów "Now that I know what they all do. I have to find my place. And help with all of my heart. Tough task ahead I face. How will I do without my magic. Help the Earth pony way." jest nudna, natomiast dalej do końca jest o wiele lepiej, nawet trochę lepiej niż z AJ. Najlepsze momenty: -Oczywiście każdy refren -Zwrotka z AJ -Moment śpiewany przez Twilight: "I wanna belong so I must. Do my best today,. Do my best today!" Nie dziwota, że ta piosenka jest tak lubiana. Refreny wymiatają , reszta mniej ale i tak zasługuje na 8 miejsce. PS.To, że napisałem iż niektóre momenty są nudne, to nie znaczy że są złe. Po prostu jest wtedy normalna, miła muzyka. I jeszcze jedne. Ja bardzo silnie krytykuje muzykę. 90% nowy piosenek mi się nie podoba, 7% jest średnia a pozostałe 3% są fajne. Więc jeżeli mówię że Winter wrap up mi się bardzo podoba, to znaczy że jest to jeden z najlepszych utworów na świecie (a dla mnie jest).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek sam w sobie bardzo dobry a piosenka po polsku pokazuje że jak chcą zrobić dobrą piosenkę po polsku to potrafią, bo mnie np. wejściówka w naszym języku odrzuca, ale to nic w porównaniu do wejściówki niemieckiej!

polecam Arabską !!!! :)

powalające !! :o

:fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 3 years later...

Lubię motyw roztopów, no i ta piosenka, jedna z lepszych w MLP. Odcinek sam w sobie nie należy do moich ulubionych, ale oglądam go z przyjemnością.. 

Edytowano przez Salto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...