Skocz do zawartości

Co by tu jeszcze...


Tarreth

Recommended Posts

Proponuję stworzenie nowego dziennika, którego wpisy będą pochodziły z czasów dzieciństwa Celestii.

Poza tym w poddziale tym można stworzyć specjalną zabawę na zasadzie "dokończ tekst". Użytkownicy pisaliby to, co ich zdaniem napisałaby właścicielka pamiętnika.

Oprócz pamiętnika można by stworzyć "Królewską galerię". Przecież nie ma w tym dziale takiej, jakby, oficjalnej galerii z Księżniczką Celestią. Niekoniecznie musiałoby się to tak nazywać. Mam parę nazw dla takiej galerii:

- "Królewska galeria"

- "Solarna galeria"

- "Artystyczne ogrody Celestii"

- "Królewska pinakoteka"

- "Dzienna kolekcja obrazów Celestii"

- " Celestiarna wystawa królewska"

- "Księżniczka Dnia na obrazach"

Można również zrobić konkurs artystyczny, który polegałby na tzn."pokazaniu całej historii za pomocą jednego obrazu". Np. Kłótnia Księżniczek, albo czytająca Celestia w królewskiej bibliotece. Oczywiście, praca może być zrobiona dowolnym sposobem.

Więcej zabaw i ciekawych dyskusji. Jak widać, dział odrobinę przycichł. Jedyne, co najsprawniej tutaj funkcjonuje, to Uniwersytet Canterlocki. Zabawy muszą być też takie, w których nie trzeba się zbytnio rozpisywać. Np. "Wymyśl nazwę [czegoś tam]". Wiem, bardziej pasuje do działu "Off-topic", ale jeśli będzie na temat Regnum Solis, to na pewno nikt nie będzie miał nic przeciwko. Oto moje propozycje, co do krótkich zabaw:

- "Wymyśl zdrobnienie dla imienia Celestii"- zdrobnienie dla imienia naszej Władczyni Dnia

- "Droga Celestio! Dziś nauczyłem/am się..."- krótki list, czego się ktoś nauczył.

- "Wymyśl nazwę dla nowego miasta"- przypuśćmy, że Celestia ma zamiar założyć nowe miasto i nie może wymyślić nazwy, dlatego prosi nas o pomoc.

PS Nazwy nie są dopracowane.

Co do dyskusji...to musiałoby być coś, co nad czym można by się długo zastanawiać. Do głowy na razie przyszedł mi tylko jeden:

- "Dlaczego Celestia ma za znaczek słońce?"- wiem, nie musimy się długo zastanawiać. Ale gdyby tak zastanowić się, dlaczego nie inny? Taka dyskusja może nie na długo by się rozsławiła, ale na pewno trochę czasu by zajęła.

Myślę, że niektóre tego typu zmiany naprawdę pomogą dziale Regnum Solis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hmm

Konkurs "Equestriański Hymn"

Nazwa mówi sama za siebie, trzeba napisać jakiś porządny hymn dla Equestrii.

Konkurs "Remont Komnaty Księżniczki"

Zadanie polegało by na wymyśleniu nowego wystroju, który oczywiście odpowiadał by Księżniczce Celestii.

Zabawa "Wymyśl Psikusa" w której avatar podawał by sytuację, a inni główkowali by jaki żart mogła by wykonać nasza Księżniczka.

Zabawa "Equestriańska Dyplomacja"

W Equestrii żyją nie tylko kucyki, czyż nie ? A więc, zabawa polegała by na tym, że avatar podawał by spór między stworzeniami żyjącymi w Equestrii a inni próbowali by te zwierzątka ze sobą pogodzić.

 

Wszystkie cztery pomysły są warte świeczki, na pewno się przydadzą.

Niech Księżniczka rozświetla ci drogę :celestia:

Edytowano przez Myhell
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Konkurs "Jesień w Equestrii"


Księżniczka Celestia jak co wieczór przyszła na balkon opuścić słońce, lecz nie spodziewała się tego co tam ujrzy.
Jej kraina została przybrana przez matkę naturę wspaniałymi kolorami które cieszą oko, te czerwienie i żółcie! Gdzieniegdzie pomarańcze i brąz! I to wszystko na tle zachodzącego słońca...
Celestia oszołomiona tym widokiem prędko zaczęła wzywać najwybitniejszych artystów by ci, szybkim i sprawnym ruchem pędzla uwiecznili tą chwilę by została z nią na wieki.

Artyści z Canterlotu, Ponyville i innych zakątków świata! Przybądźcie na wezwanie Księżniczki i namalujcie jesienny krajobraz Equestrii!

Nagrody : 7-AwardIm_nspnqex.png7-AwardIm_nspnqwr.png7-AwardIm_nspnqse.png



 

 

Odgadłaś pomysł drugiej edycji konkursu. Gratuluję pomyślunku i dziękuje za zaprojektowanie nagród ^^

 

Też myślałam o czymś takim jak "Jesienna Kreacja Księżniczki" ale jeśli z tym pierwszym trafiłam w dziesiątkę to czekam z niecierpliwością.    :5N9ul:

Edytowano przez Insomnia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Konkurs "Dzień i Noc" lub "24h waszymi oczyma"

Organizowany przez Regnum Solis i Regnum Lunae.

Polegał by na narysowaniu naszego ulubionego miejsca (np. lasu) w świetle dnia i mroku nocy.

Award mogł by być podobny do tego : Awardpng_narnnse.png

Zauważyłam, że w niektórych działach jest przyznawany award za aktywność więc wymyśliłam coś takiego

7-AwardIm_narnnss.png

Nagroda nosiła by nazwę "Prawe skrzydło Celestii"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm, brakuje mi tu tematu, gdzie można by dodawać muzykę z Celestią... {No chyba, że nie mogę znaleźć?}

 

Niegłupi pomysł... Temat pojawi się w najbliższym czasie~ Myhell

 

Zrealizowane! ~ Insomnia

Edytowano przez Insomnia de Lya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tarreth też nie rośnie na drzewie. :v

 

Jeśli chodzi o multisesje to najlepiej będzie, jeśli się zgodzisz. Dlaczego? Ponieważ to przyciąga użytkowników. Użytkownicy tego forum lubią wykazywać się pomysłowością (chociaż ich pomysłowość nie obejmuje wątków z pomysłami na zabawy itp.) i na pewno to przypadnie im do gustu.

 

Proponuję także odświeżyć stary konkurs. Chodzi mi głównie o ,,Wielkie zawody Kuchmistrza Jutrzenki".

 

No i tak jak wspomniała już Insomnia, fajnie będzie, gdy odświeżycie klasę Celestii, bo świeci tam pustkami. Aż razi po oczach. Ogólnie wypada odświeżyć CAŁY Uniwersytet i wzbogacić go o nowe rzeczy, nagrody i konkursy.

Moje pomysły:

  • Wycieczka do Muzeum Elementów Harmonii w Ponyville
  • Osobie, która będzie się czymkolwiek zajmowała nadać tytuł ,,Przewodniczącego".
  • Konkurs naukowo-kucykowy! :rainderp:

A... I dlaczego w dziale nie ma Quizu? No jak mogliście mnie tak skrzywdzić? :despair:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uniwersytet, to nie moja brocha. Kompletnie. Stworzony został autonomicznie ode mnie, bo mnie to nie interesowało specjalnie xD Ale, jak są chętni... Dalej...

Te zawody i multisesję... myslę nad tym. Zwłaszcza nad sesją. Ale w moim wypadku to wymaga czasu, by wymyślić coś oryginalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pisaliście o Uniwersytecie i o pomysłach z nim związanych, ale ciągle nic się tam nie dzieje. Sama idea tego jest dobra, ale musi być osoba, która będzie ją podtrzymywać. Zainteresowanie klasą Celestii (jak i całą resztą klas) jest małe. Większość tematów gdzieś pouciekała, chociaż szczerze wątpię, aby dostała nóżek. Byłoby dobrze, gdyby któryś z opiekunów tego działu poukładać to wszystko, a nie tylko jeden wątek. Chociaż i tak zainteresowanie klasą Celestii jest zerowe, co mnie bardzo smuci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy chociaż macie jakieś plany odnośnie UC i klasy Księżniczki Celestii? Bo jakoś nikt mi nie odpowiedział.

 

Jeśli chodzi o mnie to nie, nie wiem co zrobić z tym nieszczęsnym uniwersytetem.

Według mnie najlepszym wyjściem było by przeprowadzenie zapisów od nowa, ale w zimę? Raczej nie.

 

Ogólnie to cały UC leży i kwiczy, avatarzy pozapominali o swoich klasach przez co ludzie się stamtąd powypisywali.

Klasą Celestii już nikt się nie interesuje, dałam im zadanie do wykonania i znowu, poszła na to totalna zlewka.

Jedynie Nightmare je wykonała za co jestem jej wdzięczna.

 

Nie widzę przyszłości dla UC, naprawdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz, bo po prostu nie wiesz, jak to wszystko uporządkować. Szczerze to trzeba się najpierw nad tym poważnie zastanowić, bo naprawdę jak dla mnie warto.

 

Napiszcie do Avatarów i Regentów. Może któreś z nich zgodzi się zadbać o klasę? Jeśli nie, to trudno.

Wzbogaćcie UC o nowe klasy (na forum są też inne działy, prawda?) - ile Avatarów pozostałych postaci się zgodzi, tyle nowych klas powstanie.

Wszystkie aktualne klase niech polecą do kosza i niech się wszyscy zapiszą od nowa. Może nawet ja się zapiszę?

No i co jakiś czas róbcie jakieś konkursy, eventy w dziale.

Zróbcie jakiś wątek, w którym będzie się zgłaszało nieobecności. ,,Uczniowie" powinni napisać wtedy:

  • Od kiedy i do kiedy ich nie będzie.
  • Powód nieobecności.
  • W których klasach nie będą odpowiadać (bo czasami ktoś może zapisać się do dwóch klas).

No i do tego macie jeszcze wyżej podane kilka pomysłów na konkursy i eventy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ło Matko. Jakie w tym temacie są pustki. Tak samo jak w całym dziale.

 

Zacznę od tego, że w tym dziale przede wszystkim brakuje mi quizu o Celestii. Wcale nie pojawiła się w jednym odcinku i wcale nie ma o niej tak mało informacji, dlatego zrobienie takiego czegoś nie powinno być dla Was problemem. Kolejną sprawą jest to, że temat "Historia Equestrii na wesoło" nie wnosi nic sensownego do działu, lecz tylko zaniża jego poziom. Każdy pisze tam byle co. Ważne jest dla nich, żeby było to jak najgłupsze. To nie jest offtop, tylko dział Celestii. W większości zabaw nikt nie pisał od kilku miesięcy. Są również takie, w których ostanie wypowiedzi są z 2013 roku. I nikt z Was do tej pory nie odważył się czegokolwiek z tym faktem zrobić. A jednak należałoby wziąć się w garść i jednak to ogarnąć. Ogólnie to cały dział jest do "odświeżenia", bo tylko 2-3 tematy są w miarę aktywne, gdy Insomnia się nimi zajmie. Do tego możecie zorganizować coś wspólnie z kimś od innych działów np. Twilight Sparkle lub Pinkie Pie. Coś większego. Jak wpadnę na pomysł, co by to mogło być, to napiszę. Aktualnie pomysłów konkretnych nie mam. Możecie sami coś wymyślić wspólnie z innymi Avatarami. 

 

Tyle ode mnie. Jak na ten moment... 

 

1. Quiz powstanie w najbliższym czasie.

 

2. To the moon! I takie tam...

 

3. Tym chyba się podzielę z Tarrem i regentem, każdy może wziąć na siebie po dwie/trzy zabawy.

Hmm... Korcą mnie "Lekcje Magii Przyjaźni" i chyba się za nie wezmę.

 

4. Po ogarnięciu zabaw postaram się z którymś dogadać.

 

Dziękuje ci Estelle za pomysły, mam nadzieję, że chociaż trochę ożywię nimi dział...

 

Do Środy muszę zająć się szkołą, potem wszystko zrealizuję.

Edytowano przez Insomnia de Lya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że w tym dziale przede wszystkim brakuje mi quizu o Celestii. Wcale nie pojawiła się w jednym odcinku i wcale nie ma o niej tak mało informacji,

Cóż, już kiedyś to proponowałem do tego działu, nawet zgłosiłem się na prowadzącego, ale ówczesny awatar odrzucił ofertę...

 

//Insomnia : Według mnie nadal mało wiemy o Celestii jednak jeżeli wam zależy na takim quizie to ok, mogę zrobić quiz.

Edytowano przez Insomnia de Lya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...