Skocz do zawartości

Equestria Girls


misieken

Recommended Posts


-W LO pojawia się "nowa", nieobeznana z życiem kujonka. Oczywiście śliczna. 
-Szybko wpada na "najpopularniejsze dziewczyny"
-Motyw przewodni - zostać królową balu
-Konflikt - o chłopaka, który na początku woli "tą złą", ale z czasem zakochuje się w "kujonce". Do tego dokuczanie kujonce przez które chłopak powoli ma dość swojej panienki
-Kujonka poznaje swoją ekipę, która jej pomaga
-W chwili gdy kujonka i przystojniak są prawie parą, te złe wymyślają "plan doskonały" jak ich skłócić. Zdradzają lub/i przekręcają jakiś "sekret"
-Kujonka nie chce iść na bal (smutna muzyka w tle, pokazywanie na przemian pary). Psiapsióły pomagają jej zmienić zdanie.
-Prawda wychodzi na jaw. Konflikt z "tą złą". Po nim jakby nigdy nic taniec na balu, zdobycie korony przez kujonkę, pocałunek...
KONIEC

 

Zgadzam się. Póki co fabuła pachnie takim "high school drama", czyli właśnie typowymi dla hamerykańskich seriali schematem historyjek licealnych. Kurde... straszna szkoda... jakbyśmy dostali kolejne Monster High, czyli zwykłą historyjką e śmiesznej oprawie. Grozi to też takim zjawiskiem, że serial zamiast być atrakcyjnym dla osób w grupie wiekowej od 3+ do dowolnego wieku, będzie strawny wyłącznie dla nastolatków w określonym przedziale. Oznaczałoby to ogromne spłycenie głębi i duszy MLP, gdzie najważniejszymi treściami jest przecież gloryfikacja szlachetnych cech i zachowań, a nie "zostania królową balu", o czym wspomina się niejako w tekście. 

 

Zwróćcie uwagę, że nie pada zdanie w stylu "Tam nauczysz się czegoś nowego o przyjaźni", ale mamy jakiś bełkot. Motyw z problemami Twilight, która musiałaby nauczyć się bycia człowiekiem można znaleźć w pierwszym lepszym fanficu tego typu i motywy są w sumie ograne... będą śmieszne przez 2 odcinki, ale co dalej? 

Trochę się obawiam, że Hasbro chciało zrobić konkurencję dla Monster High i reszty tego typu produkcji. Wzięli świetnie sprzedająca się markę, dorobili fabułę będącą pretekstem i viola! 

 

 

Okej, ale dość narzekania. Sam rysunek mi się podoba. Szczególnie, że do oryginalnego MLP podchodziłem też bardzo nieufanie, więc teraz nie chcę popełnić tego samego błędu. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na serio. 

 

 

Jednak by nie wyjść na starego narzekacza dodam, że jestem bardzo zadowolony i podjarany samym faktem rychłej premiery! :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z koleżanką może zrobimy obejrzenie tego na dużym ekranie z popcornem, cola, cukierkami itp. Taka premiera xD.  

 

 

 

Down@: Aaa idź. To jedyna osoba która znam w realu , która ogląda MLP. 

I dlatego nie chodzę do kina... czy Wy do jasnej anielki chodzicie do kina na chrupki i batoniki czy na film? Chcecie popcornu, ciastek i coli? A kupcie sobie i jedzcie w parku, korytarzu przed kinem (w Heliosie mają wygodne fotele) albo i Toi Toiu ale nie przeklętym kinie! Nie po to płacę po ok 25zl za film żeby słuchać chrupania! "Taki urok kina"? Wiocha nie urok. Bo jak inaczej nazwać "siorbacza pospolitego, który próbuje przyssać się słomką do dna kubka) A już niczego nienawidzę tak jak operatorów telefonii komórkowej i lektorów. "Oglądałem na torrencie, zaraz ją zabiją, fajna scena,,, zobaczysz". Na myśl przychodzi mi:

 

http://www.youtube.com/watch?v=IFytjc9d7Ek

 

Cała prawda o oglądaniu filmów w kinach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste idąc do kina trzeba zdawać sobie sprawę, że trafi się na takich ludzi i, że całego świata nie zmienisz.

Ja tam lubię oglądać filmy w kinach, a ciężko mi oglądać cokolwiek, nawet w domu, nie mając czego chrupać, czy pić. Dlatego to toleruję, o ile ktoś je na spokojnie, a nie ciamka jak najgłośniej. Zaś spoilerowców, czy chwalipiętów no cóż... mam mieszane uczucia.

 

 

EDIT: I przypominam ludziom, bo niektórzy dalej są najwidoczniej niedoinformowani - już nie będę wytykał palcem kto.

 

 

EQUESTRIA GIRLS

BĘDZIE

FILMEM

NIE OSOBNYM SERIALEM,

CZY IV SEZONEM MLP:FiM!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linds... szkoda klawiatury. Posłużę się przysłowiem mojego świętej pamięci dziadka:

 

"Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie zrozumie". 

 

Nie chcę nikogo obrazić, ale większość osób nie chce przekopywać się przez dziesiątki stron (chociaż tutaj wiele tego nie ma... o czymś to świadczy). Nie dziwi mnie to. Na dobrą sprawę przydało by się gdyby autor wątku uaktualniał pierwszy post o nowe informacje / kasował nieaktualne. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste, zazwyczaj sprawdza się przynajmniej kilka ostatnich postów, by nie palnąć czegoś, co już zostało powiedziane, albo by nie powielać błędów. Inaczej powstają posty nic nie wnoszące do tematu, będące niczym innym jak spamem, nabijaczem licznika postów, a w przypadku nowego systemu na forum również i nadzieją na dodatkowe plusiki.

 

Niestety, tutaj często albo większość postów tyczy się gier, zabaw, ewentualnie ficów, albo posty dyskusyjne ograniczają się do napisania tego, co zostało powiedziane, bądź do napisania czegoś, z czym nie koniecznie się człowiek zgodzi, ale napisze, bo większość tak uważa.

 

A nóż może zauważy ktoś tamtą dużą czcionkę i się czegoś nauczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na dobrą sprawę przydało by się gdyby autor wątku uaktualniał pierwszy post o nowe informacje / kasował nieaktualne. 

Jest to mój pierwszy tak rozbudowany temat na tym forum i wgl. Masz rację zacznę uaktualniać pierwszy post, bo zdaje sobie sprawę, że znajdą się osoby, które nie będą chciały czytać 5 stron wypocin różnych osób. Dzięki za podpowiedź, masz plusa  :cGfSS:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste idąc do kina trzeba zdawać sobie sprawę, że trafi się na takich ludzi i, że całego świata nie zmienisz.

Ja tam lubię oglądać filmy w kinach, a ciężko mi oglądać cokolwiek, nawet w domu, nie mając czego chrupać, czy pić. Dlatego to toleruję, o ile ktoś je na spokojnie, a nie ciamka jak najgłośniej. Zaś spoilerowców, czy chwalipiętów no cóż... mam mieszane uczucia.

 

 

EDIT: I przypominam ludziom, bo niektórzy dalej są najwidoczniej niedoinformowani - już nie będę wytykał palcem kto.

 

 

EQUESTRIA GIRLS

BĘDZIE

FILMEM

NIE OSOBNYM SERIALEM,

CZY IV SEZONEM MLP:FiM!

Ponieważ poczułem się pociśnięty, to zripostuję w następujący sposób:

A skąd wiesz, że nie zrobią z tego serialu by rozwinąć markę i zarobić jeszcze więcej kasy? ;) To normalna i szeroko stosowana praktyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarabiać to będą, ale na zabawkach i innych gadżetach. Proste. Serial powstał by promować zabawki. Nie na odwrót. Takie były założenia od samego początku. Tak samo jest z filmem. Cokolwiek wprowadzą jest pretekstem do wypuszczenia fali gadżetów. Kryształowe Imperium? Nic tylko czekać na kryształowe figurki (o ile już ich nie ma... coś tam słyszałem o 7 czy 8 fali żelkowych BB), a po premierze filmu EQG zalew... co ja mówię zalew... tsunami gadżetów MLP: EQG.

 

Nie zdziwię się jeśli finałowe odcinki sezonu IV będą prequelem do filmu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ poczułem się pociśnięty, to zripostuję w następujący sposób:

A skąd wiesz, że nie zrobią z tego serialu by rozwinąć markę i zarobić jeszcze więcej kasy? ;) To normalna i szeroko stosowana praktyka.

 

Ponieważ Hasbro samo to potwierdziło. Było potwierdzane niejeden raz, że film i MLP:FiM to będą 2 osobne byty, że film nie będzie miał wpływu na IV sezon MLP:FiM. Zwłaszcza, że film to spin-off. Stąd sprawa jest dla mnie jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już w innym temacie, ale Skajplot odmawia przeniesienia postów, więc piszę od nowa.

 

Po pierwszych artach spodziewałem się kompletnej porażki, po obejrzeniu trailera stwierdzam, że nie jest aż tak źle. Mamy zatem kucowy początek w Kryształowym Cesarstwie i wspominany już portal. Mamy zaginioną koronę i kolejny raz to Twilight musi uratowąć świat... a nawet światy xd Wybór ludzkich postaci wzbudził naprawdę wiele kontrowersji, ale przynajmniej są one lepsze niż te przedstawiane wcześniej. Przynajmniej pozbyli się tych skrzydeł i uszu, pozostawiając jedynie kolory. Nieco dziwnie, jednak znośnie.

Po drugie, Sunset Shimmer. Już dawno zaprezentowano jej postać, ale długo odmawiano jakiś informacji na jej temat. Wręcz pozwolono nam myśleć, że to jedynie random OC, jak oznajmili, że na pewno nie będzie jej w S4. A tymczasem proszę - wygląda na główną antagonistkę Equestria Girls, a przynajmniej twórcy chcą, byśmy tak sądzili (po Sombrero jestem ostrożniejszy w ocenie tych złych). Zastanawia mnie jedynie jedna rzecz: na pudełko z jej figurką napisali, że SS (te inicjały) była uczennicą Celestii. Pytanie tylko: kiedy? Zatem albo jest dużo starsza od Mane6, albo czas w świecie równoległym płynie wolniej, a ona potrafi swobodnie się przemieszczać pomiędzy nimi (też możemy tak założyć czytając opis z pudełka). Tak czy siak, ma duży potencjał.

Po trzecie: kontrowersyjność Spike'a. Prędzej by się można było spodziewać, że też zamieni się w człowieka, a nie w psa, no ale cóż... W takim razie mam jedynie nadzieję, że jedyną mową smoczątka będą szczeki i inne psie dźwięki :P

No i największa kontrowersyjna rzecz, która spowodowała emocje w tylnej części ciała niektórych osób :rainderp; Trailer tak mocno sugeruje, że Twilight doczeka się chłopaka, fani już nawet dopasowali go do jakiegoś kuca z Equestrii. Zobaczymy tylko czy będzie to coś więcej, czy wpadnie w friendzone :P Chociaż może to być tylko trolling ze strony twórców i gość będzie... hmm, innym Shiningiem. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, patrzę, i nie dowierzam.

Cóż to za dziwny pogląd tutaj panuje, coś tak wszyscy przychylnie nastawieni do tego... tworu?

Mnie osobiście nawet trailer nie "uspokoił", przeciwnie - odrzuciło mnie od monitora po prostu (całe szczęście, że skoro już musieli się wziąć za coś takiego, to będzie to jednoczęściowy, osobny film).

Nie będę tu więcej gdybać na temat tego czegoś, bo po prostu szkoda czasu...

Ja rozumiem, że to wszystko ze wzgl. na główną grupę docelową i na zyski.

No ale litości, dopiero co zrobili z Twilight alicorna, a teraz to? Ech, trochę zapominają panowie z Hasbro, dlaczego kuce z G4 są takie popularne, jak są. Zaczyna się toto robić coraz bardziej "kiczowate" i trochę mnie to martwi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony... Gdyby to był serial a nie film to można by było wymyślać raporty o naszym świecie. np:

"Droga Księżniczko Celestio

Dzisiaj nauczyłam się, że w Biedronce są codziennie niskie ceny.

Twoja wierna uczennica

Twilight Sparkle"

:D

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...