Skocz do zawartości

Equestria Girls


misieken

Recommended Posts

Ah, zapomniałem napisać o klimacie. Atmosfera filmu bardzo mi się spodobała, i to może to jest jeden z powodów takiego pozytywnego wrażenia po nim. Piosenki też cechują się takim przyjemnym i serdecznym klimatem, zatem coś z oryginalnego MLP udało się przeszczepić.

 

 

 

 

A dla mnie to zakończenie było smutne. Twilie zostawiła te przyjaciółki z ludzkiego świata same, ona sama wróciła do swoich starych kucykowych przyjaciół, ale co dalej z tymi ludzkimi? Chyba tak szybko o niej nie zapomną i będą za nią tęsknić. Chyba że w mieście mieszka jeszcze jedna Twilight którą poznają, ale ona zapewne nie będzie wiedziała o co chodzi i nie będzie za wesoło

Zgadzam się. Niestety, to jest jedna z wielu nie do końca konsekwentnych decyzji scenarzysty. Z jednej strony byłoby dziwnie, jakby te przyjaciółki nagle znalazły się w Equestrii (2x Pinkie Pie?), ale z drugiej... no sytuacja trochę bez wyjścia, taka niesympatyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film super ale nie rozumiem dlaczego  a tym świecie były sobowtóry wszystkich kucyków jako ludzie prócz Twilight ._. Noo nie ogarniam tego...  Dlaczego akurat jej tam nie było ? D;

Albo dlaczego SS przeszła do tego świata i zdążyła już być księżniczką tego balu kilkakrotnie jakby tam minęło kilka lat a przecież była tam nie więcej niż dzień ? o3o 

Albo dlaczego Trixie nie ubiegała się o koronę ? D: przecież taki ktoś jak ona lubi być najlepszy więc nie rozumiem dlaczego ustapiła SS ._.

I dlaczego SS podporządkowała sobie Snipsa i snailsa ? D; przecież Trixie zawsze to robiła..

 

To jest trochę zryta bajka  ale to nie zmienia faktu że była ciekawa c: i w sumie ciesze się że została połączona ze światem kucyków ponieważ przynajmnije ich ludzkie wersje miały jakoś sens a nie od tak p oprostu byli ludźmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film super ale nie rozumiem dlaczego  a tym świecie były sobowtóry wszystkich kucyków jako ludzie prócz Twilight ._. Noo nie ogarniam tego...  Dlaczego akurat jej tam nie było ? D;

Albo dlaczego SS przeszła do tego świata i zdążyła już być księżniczką tego balu kilkakrotnie jakby tam minęło kilka lat a przecież była tam nie więcej niż dzień ? o3o 

Albo dlaczego Trixie nie ubiegała się o koronę ? D: przecież taki ktoś jak ona lubi być najlepszy więc nie rozumiem dlaczego ustąpiła SS ._.

I dlaczego SS podporządkowała sobie Snipsa i Snailsa ? D; przecież Trixie zawsze to robiła..

 

To jest trochę zryta bajka  ale to nie zmienia faktu że była ciekawa c: i w sumie ciesze się że została połączona ze światem kucyków ponieważ przynajmniej ich ludzkie wersje miały jakoś sens a nie od tak po prostu byli ludźmi.

1. Jak można było usłyszeć chwilowo, jet tam jakiś sobowtór Twi i Spike'a. Pinkie jak spotkała Twi to mówiła, że ją kojarzy, po wiedziała, że gdzieś w mieście ona się znajduje.

2. SS była tam od pewnego czasu, Celestia to mówiła. Po prostu - SS po tym jak opuściła Tię przeszła przez to lustro i "zadomowiła" się w ludzkim świecie.

3. Może odpuściła? Może jej ona nie obchodziła, ew. tak jak reszta L.C. była podporządkowana SS i wolała z nią nie zadzierać. 

4. Snips i Snails znajdują sobie takie "autorytety" i się ich trzymają oraz służą.

 

A tak na marginesie - mi się tam film podobał, mimo iż czasem brakowało mi drobnego sensu np. w jednym momencie był czwartek (dzień przed potańcówką), a zaraz jest piątek (dzień potańcówki) ect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak można było usłyszeć chwilowo, jet tam jakiś sobowtór Twi i Spike'a. Pinkie jak spotkała Twi to mówiła, że ją kojarzy, po wiedziała, że gdzieś w mieście ona się znajduje.

2. SS była tam od pewnego czasu, Celestia to mówiła. Po prostu - SS po tym jak opuściła Tię przeszła przez to lustro i "zadomowiła" się w ludzkim świecie.

3. Może odpuściła? Może jej ona nie obchodziła, ew. tak jak reszta L.C. była podporządkowana SS i wolała z nią nie zadzierać. 

4. Snips i Snails znajdują sobie takie "autorytety" i się ich trzymają oraz służą.

 

A tak na marginesie - mi się tam film podobał, mimo iż czasem brakowało mi drobnego sensu np. w jednym momencie był czwartek (dzień przed potańcówką), a zaraz jest piątek (dzień potańcówki) ect.

 

 

1. Kojarzyła ja najprawdopodobniej tak jak było w tłumaczeniu ponieważ ta postawiła się SS.

2. Bardzo możliwe ale dlaczego SS miała by sie już wcześniej przenosić do tamtego świata ?

3. Ale Trixie  nie jest taka... zdecydowanie wolała by by inny się jej podporządkowywali.. te 2 postacie mają bardzo podobny charakter i jak dla mnie Trixie pierwsze co by zrobiła to walczyła o koronę D:

4. Przyszła SS i zrujnowała Trixie życie w szkole... To ona zawsze chciała być ta najlepszą a ta SS ją wygryzła. A Trixie jak nie ona odpuściłą sobie ... To nie jest do niej podobne D:

 

Ale mi też się film podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1. Kojarzyła ja najprawdopodobniej tak jak było w tłumaczeniu ponieważ ta postawiła się SS.
2. Bardzo możliwe ale dlaczego SS miała by sie już wcześniej przenosić do tamtego świata ?
3. Ale Trixie  nie jest taka... zdecydowanie wolała by by inny się jej podporządkowywali.. te 2 postacie mają bardzo podobny charakter i jak dla mnie Trixie pierwsze co by zrobiła to walczyła o koronę D:
4. Przyszła SS i zrujnowała Trixie życie w szkole... To ona zawsze chciała być ta najlepszą a ta SS ją wygryzła. A Trixie jak nie ona odpuściłą sobie ... To nie jest do niej podobne D:

1. Weź to jeszcze raz obejrzyj... i zrozum. Pinkie nie było przy zajściu z Fluttershy, a zresztą, tłumacz to sobie, jak chcesz. Dla mnie to też była sugestia, że gdzieś istnieje alternatywna Twilight - ale pewnie też siedzi w domu i się uczy, to i się nie pojawiła.

2. To było wyraźnie powiedziane. Uciekła do alternatywnego świata po tym, jak wypięła się na Celestię, więc już parę lat nawet mogło minąć spokojnie.

3, 4. Trixie jest beznadziejna, tylko kozaczy. Kiedy jej się nie udaje, to odpuszcza. Może z początku chciała rywalizować, ale SS jej dała popalić i uciekła z podkulonym ogonem tak samo, jak ta kucykowa po upokorzeniu przez Twilight w sezonie pierwszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja malutka teoria co do Sunset Shimmer. 

Osobiście myślę, że Sunset może mieć swoje domostwo właśnie w ludzkim świecie, jest jakby alternatywną wersją Twilight z Equestrii. 

Porównajmy imiona, na początek:  
- Twilight Sparkle: Iskrzący Zmierzch; 

- Sunset Shimmer: Migoczący Zachód Słońca. 

Czy czasem oba te imiona nie opisują tego samego zjawiska z tym samym efektem? 

 

Pewnie byłyby takie same (poza wyglądem, oczywiście), gdyby nie zepsucie Sunset w pewnym momencie. 

 

Ktokolwiek mi teraz powie "Toć była uczennicą Celestii, jak niby może pochodzić z ludzkiego świata?!" odpowiadam: Nie wiem. To moja teoria, a ta kwestia ją zdziebka rujnuje. W pewnych względach pasuje tutaj nader dobrze. Zwłaszcza końcowe zadanie Sunset w celu wypełnienia przestrzeni po Twilight (która zniszczyła ją w tej szkole i prawdopodobnie do końca nauki będzie już prześladowana przez resztę osób). Albo wróci do starego ja i będzie powtórka z rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja malutka teoria co do Sunset Shimmer. 

Osobiście myślę, że Sunset może mieć swoje domostwo właśnie w ludzkim świecie, jest jakby alternatywną wersją Twilight z Equestrii. 

Porównajmy imiona, na początek:  

- Twilight Sparkle: Iskrzący Zmierzch; 

- Sunset Shimmer: Migoczący Zachód Słońca. 

Czy czasem oba te imiona nie opisują tego samego zjawiska z tym samym efektem? 

 

Pewnie byłyby takie same (poza wyglądem, oczywiście), gdyby nie zepsucie Sunset w pewnym momencie. 

 

Ktokolwiek mi teraz powie "Toć była uczennicą Celestii, jak niby może pochodzić z ludzkiego świata?!" odpowiadam: Nie wiem. To moja teoria, a ta kwestia ją zdziebka rujnuje. W pewnych względach pasuje tutaj nader dobrze. Zwłaszcza końcowe zadanie Sunset w celu wypełnienia przestrzeni po Twilight (która zniszczyła ją w tej szkole i prawdopodobnie do końca nauki będzie już prześladowana przez resztę osób). Albo wróci do starego ja i będzie powtórka z rozgrywki.

Tyle, że Celastia tłumaczy jak to było z samą SS, choć chciała jej pomóc w zmienieniu się, ona dążyła do władzy tylko jej to nie wychodziło. Więc uciekła do świata ludzi, gdzie przeprowadziła swoje zastraszające rządy w szkole gdzie już się zadomowiła mieszkając tam kilka lat. A lustro było wrotami do świata gdyby SS zechciała zmienić zdanie i wrócić do domu. Z pewnością przechodziła nie raz przez te zwierciadło by szukać korony Magii, po za tym skąd wiedziała, że  Twilight ją posiada i wie gdzie ona nocuje?

Być może sama Celestia chciała by to SS miała wcześniej koronę magii tyle, że ona myślała o władzy, też tak może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że Sunset może mieć swoje domostwo właśnie w ludzkim świecie, jest jakby alternatywną wersją Twilight z Equestrii. 

Porównajmy imiona, na początek:  

- Twilight Sparkle: Iskrzący Zmierzch; 

- Sunset Shimmer: Migoczący Zachód Słońca. 

Czy czasem oba te imiona nie opisują tego samego zjawiska z tym samym efektem? 

 

Pewnie byłyby takie same (poza wyglądem, oczywiście), gdyby nie zepsucie Sunset w pewnym momencie.

 

 

Właśnie miałem się zerwać ze snu, by napisać to samo. Dodam jeszcze że Twi zostawiła SS pod opieką swoich ludzkich przyjaciółek, w miejsce samej siebie. Kolejna rzecz która za tym przemawia, to to że zarówno Twi jak i SS mogły użyć tej samej korony, a jak pamiętamy można użyć tylko własnego elementu, bo Spike nie mógł odpalić naszyjnika Rainbow.

 

Pamiętacie jak Twi stawała się paranoiczna, jak nie mogła napisać raportu? Ta sama paranoja ubodła SS by zdobyć wszystkie zaszczyty.

 

Wiecie czemu SS nie chciała jedynie pokonać Twi, a zniszczyć ją? Z tego samego powodu dla którego ludzie znęcają się nad zwierzętami, a silniejsi nad słabszymi. Z podświadomego strachu, że oprawca niedostatecznie różni się od swej ofiary.

 

Na pewno Celestia mówiła, że SS od początku była kucem? Nawet jeśli to to musiał być błąd w scenariuszu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam wczoraj wieczorem.

TO JES NAJBARDZIEJ EPICKI FILM JAKI WIDZIAŁAM OD CZASÓW RALPHA DEMOLKI JAK KTOŚ HEJCI TO NIE WIEM O CO MU CHODZI ;_;

 

Nie dam rady napisać nic więcej bo nadal jestem powalona epickością i asdfghjkl;qwertyuiop gvfAfrtzxfxstgfsdagtfsd rzygam tęczą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja ocena? Hmm... Ciężko powiedzieć. Na początku warto wspomnieć że powód istnienia tego filmu jest zły i sam film też jest zły. Hasbro tworząc to chciało tylko wyciągnąć kasę od widzów. Taka prawda i nie można się z nią spierać.

 

 

Czemu jeżeli ktoś chce zarobić to natychmiast jest to rzecz zła [Patrz Youtube].

Sprawa jest prosta, jak chcesz, to kupujesz a jak kupujesz to zarabiają i mają kasę na 

robienie kolejnych odc.  A jak oglądalność spadnie ( bo odc będą głupie i niedopracowane) to niema kasy. To biorą się w garść albo kończą z tym  :D

 

Mechanizm idealny

 

Ja osobiście nie mam problemu że ktoś chce zarobić, czy  na YT (,,Suby,, rozdaje jak ulotki ) czy na filmie. Byle by było fajne   :yay:

 

Poza tym to całe kuce są szatańskim planem zgarnięcia kasy   :rapidash:

pony_money_by_tygerbug-d4qnx1k.png

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72 minuty...z openingiem i endingiem,po obcięciu ich będzie jakieś 60 min....Jakim cudem oni chcieli(i zdołali,choć słabo) upchnąć historię na całą serię....wciąż myślę,że seria byłaby lepsza

Opening i ending jest dość krótki, z tego co zauważyłam (z ciekawości sprawdzałam) 60min to Twi była w świecie ludzi, nawet dość równo. W świecie kucyków jest 9min, a wraca w 1h09min, opening to półtora minuty, zakończenia nie patrzyłam ale pewnie też gdzieś z tyle :P.

Z drugiej strony historia na minimum 13 odcinków to za dużo...

Edytowano przez ToffiLove
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że większość hejtowała film zaraz po zobaczeniu trailera. Jak widać po premierze filmu wszystko się zmieniło. Ja byłem dobrze nastawiony na film i nie zawiodłem się. Szkoda tylko, że dali tak beznadziejne zakończenie. (po walce z tą pindą. zapomniałem jak się zwie) ;)


Była Derpy, przeszła gdy Twilight  pożerała biedną krówkę(hamburger) :derp2:

Była także jak śpiewały dziewczyny.

Edytowano przez Divine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...