Skocz do zawartości

Equestria Girls


misieken

Recommended Posts

Flaterkę jeszcze można by tłumaczyć(z trudem) innym wymiarem, ale Twi to Twi.

Jest też bardziej konkretna animacja :twiblush2:

 

Wracając do SS, może trafiła do Equestrii jak była bardzo mała...

Ktoś powinien stworzyć jakiegoś fika, ale wszystkim albo się nie chce, albo nie potrafią, albo boją się zostać określeni jako łowcy popularności.

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam (po raz kolejny) obejrzałem EqG i wciąż nie widzę,by jedli mięso(tylko jakieś kotlety sojowe w hamburgerze).Jeśli ktoś wciąż mówi,że jadły mięso,proszę o screen.

 

 

A tak ogólnie:Z tego co widziałem to alternatywna Equestria,czyli to samo bez magi,skrzydeł i w pseudoludzkich formach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że bardzo czekałem na EG i niezawiodlem się twórcy świetnie wszystko zrobili .jedyny minus to zakonczenie mogli jeszcze coś zrobić żebyśmy lepiej wspominali ,bo jednak zostaje pewien niedosyt .ale też trochę szkoda że derpy pokazali tylko w napisach końcowych .i najlepsze bylo wreszcie zobaczyć twilight jako alicorna ,to jakby lekki przedsmak przed sezonem 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem na put locker link podaję tutaj  :twilight2:

niestety jest to jedyny link jaki mogę podać gdyż  użytkownik mystheria22 usunął film z linkami :fluttercry2:  


oglądałem na put locker link podaję tutaj  :twilight2:

niestety jest to jedyny link jaki mogę podać gdyż  użytkownik mystheria22 usunął film z linkami :fluttercry2:  

a oto linkhttp://www.putlocker.com/file/2F89451CD8E4A93F


Najśmieszniejsze jest to, że większość hejtowała film zaraz po zobaczeniu trailera. Jak widać po premierze filmu wszystko się zmieniło. Ja byłem dobrze nastawiony na film i nie zawiodłem się. Szkoda tylko, że dali tak beznadziejne zakończenie. (po walce z tą pindą. zapomniałem jak się zwie) ;)


Była także jak śpiewały dziewczyny.

ona nazywała się Sunset Shimmer 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że bardzo czekałem na EG i niezawiodlem się twórcy świetnie wszystko zrobili .jedyny minus to zakonczenie mogli jeszcze coś zrobić żebyśmy lepiej wspominali ,bo jednak zostaje pewien niedosyt .ale też trochę szkoda że derpy pokazali tylko w napisach końcowych .i najlepsze bylo wreszcie zobaczyć twilight jako alicorna ,to jakby lekki przedsmak przed sezonem 4

Derpy była jeszcze w piosence "Equestria Girls" ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałem jako ostatni w całym uniwersum ale i tak zamierzam podzielić się moimi wrażeniami. Nie byłem pozytywnie nastawiony do tego filmu i po obejrzeniu go niewiele się w tej materii zmieniło. Nie był on aż tak słaby jak się tego spodziewałem ale i tak nie był w stanie mnie porwać. Jeśli ktoś reflektuje rzucić okiem na na moje uwagi/spostrzeżenia/wynaturzenia dt. tej animacji - zapraszam do spoilera.

 

Dubstepowe intro było złe, po prostu złe. Tak samo zresztą wszystkie inne piosenki. Miałem już iskierkę nadziei że będzie dobra nuta gdy odwołali się do Queenu ale szybko wyprowadzili mnie z błędu.

 

Stronie artystycznej zarzucę następujący argument, dobór niekontrastujących kolorów w przypadku większości postaci przewijających się w tle. Pierwsza myśl w trakcie oglądania - to są warzywa, szkoła pełna humanoidalnych warzyw... I w sumie to fakt biorąc pod uwagę że nie podejmowali żadnych działań(mobilizacja przy sprzątaniu odpada, film potrzebował jakiejś deus ex machiny żeby Twilight nie była aż tak bardzo uwalona) poza zwijaniem się w sobie gdy w okolicy pojawiała się Shimmer(w towarzystwie dwóch przygłupich dronek - litości, na prawdę nie dało się wymyślić czegoś nowego?). Swoją drogą trudno mi dojść do tego jak w tym uniwersum wszyscy dali się jej tak porozstawiać po kątach. Ale cóż, toż to bajka nie wymagajmy żeby wszystko miało tu ręce i nogi.

 

Alternatywne m6 też nie grzeszyło inteligencją, ponieważ zamiast zweryfikować dostane informacje bądź nawiązać dialog trzymały gęby na kłódkę i pielęgnowały w sobie zawiść. Spoko.

 

Celestia nie brzmiała jak Celestia, może to był zamierzony zabieg albo wina jakości w jakiej dane mi było oglądać film.

 

Cały film miał zbyt szybkie tempo. TS wpada, dowiaduje się że SS trzyma cała szkołę za jaja i rzuca jej kłody pod nogi, dokonuje się zjednoczenie rozbitych przyjaciółek - za pośrednictwem którego wkupuje się w serca innych uczniów, wygrywa koronę, boss fight z flawless vitory, koniec.

 

Flash Sentry - gość pojawiał się wszędzie a jedyne co zrobił to poratowanie TS podczas przesłuchania. W związku z tym po co go aż tyle kiedy można było dać więcej sytuacji jak np. ta z Trixie i automatem.

 

Uwagi bardzo luźne:

 

Kucowa Luna przytyła.

 

Wyłapywanie Normal Normana podczas trwania całego filmu było najbardziej zajmującym zajęciem, po pierwszych scenach z jego udziałem widać że szkolił się u najlepszych mistrzów kamuflażu. 

 

Film nabija się z Matta Warda ponieważ omega Ultrasów jest "kopnięta".

 

I tak, wiem że ten film może się ludziom podobać ale wolałbym dostać coś więcej niż średniaka bez perspektyw.

Edytowano przez ZenoN1.0
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oglądnąłem. Stało się. Nadal uważam, że powinno to być wyrwane z kontekstu, nie rzutować na IV sezon itd. Film podzielę na 3 części. 

Początek - szybko, szybko do human worldu. Widać szybkie prowadzenie fabuły. No ale film ma tylko 1h 15 min więc musieli się streścić. 

Środek -  najlepsza część filmu, do ogłoszenia wyniku. Przyznam, że przypadła mi do gustu. 

Koniec - czyli finałowa walka z Sunset Shimmer. Celestio wybacz mi, ale przypominała mi(a zwłaszcza przemiana) coś w stylu Power Rangers. Ale nic przecież idealne nie może być. Trochę też przesłodzona scena skruchy Sunset Shimmer, aczkolwiek przecież to bajka dla małych dziewczynek. 

 

Reasumując. Nie wierzę, że to mówię ale naprawdę mi się podobało. Nadal troszkę ubolewam, że EqG powstało ale czasu nie cofnę. No i muszę powiedzieć że Rarity is AMAZING <3333 :fabulous:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladnąłem i...

Średnie. Jedyne co mi sie jakoś bardziej spodobało to taniec na stołówce, który był świetny.

Flutt i Dashie wyglądały przesłooodko.

Walka z Sunset Shimmer... MEGA FACEHOOF. Ża-ło-sne.

Sama Sunset Shimmer... Kiepsko.

Vinyl - nie wiem czy nie pokazali jej nawet wiecej razy niż w całym serialu.

Flash Sentry - nawet mi o nim nie wspominajcie, bo z każdego kto sie na jego temat odezwie zrobię Cupcake'i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekiwałem niczego wielkiego po tym filmie, fabuła 2/5 nie była nowa ani zbyt złożona, końcówka była tak bardzo w stylu FiM że nie wiem czy dać to na minus w ogóle, animacja 5/5, jak zawsze wysoki poziom a postaci adorable do bólu zębów, fanservice 4/5, nie widziałem ludzkiej wersji Lyry ani Bonbon za co Hasbro nie wybacze, jak oni mogli JEJ to zrobić? Plusy za scenę z Trixie. Humor 4/5, nie pękałem aż tak ze śmiechu ale o odgrzewaniu starych kawałów też nie mogę powiedzieć więc wszystko ok.
Ogólna ocena 3/5. Miło się oglądało :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, w końcu mam seans za sobą.
Co mi się podobało:

- film jako całość. Już gdzieś wspominałam, że lubię takie wątki (humanizacja).
- początek. Bardzo przyjemny. Twily próbująca złożyć skrzydła... Hehe, współczuję.  :twiblush:

- zremiksowany opening i jego animacja. Fanowskie zawsze lubiłam, miłe zaskoczenie.

- piosenka Twily o poznawaniu tego nowego świata. I tak jak ze skrzydłami, jako człowiek była wtedy tak uroczo nieporadna...

- głos SS. Zakochałam się!  :starry:

- nawiązanie do 1 sezonu przy poznaniu Flutterki.

- realizacja naiwnego sposobu przekonania szkoły do głosowania na Twily. I kolejna fajna piosenka (wg mnie najlepsza w całym filmie)!

Co mi się nie podobało:

- brak logiki i wszechobecna naiwność, np. Twily spokojnie uczęszczająca do szkoły, nie mając nawet papierów, szybkie uwierzenie jej w historię o byciu kucykiem... Cóż, ale to bajka i tylko krótki film... Bycie dorosłym jest trudne.  :confused:

- brak Derpy w filmie...  :derp5:

- zbyt gwałtowne rozwiązanie problemu Twilight z potencjalnym zdemolowaniem sali...
- przemiany SS na końcu. Co. To. Miało. Być?! SRSLY.  :facehoof: Bez sensu. Kompletnie niepotrzebny dodatek, który chyba miał uczynić film... 20% cooler. A zrobił na odwrót.
- ogólnie naiwna końcówka w świecie ludzi.
Podsumowując: tak pół na pół. Fajnie się oglądało, ale nie zamierzam wracać do tego filmu, który był w sumie na raz. Wolę nasze zwykłe kucyki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, Niestety większość rzeczy które wymienił Carrion są prawdą. Ale nie zapominajmy, że raz: to było robione dla kasy, dwa nadal dla małych dziewczynek. No ale. Przynajmniej piosenka była całkiem fajna.

Właśnie miałbym małą wątpliwość, czy to na pewno było dla małych dziewczynek. Po pierwsze, tematyka licealna to raczej chyba rzecz kojarzona z widzem nastoletnim, i to nie mającym 11, a szybciej 14 lat. Zresztą sam pamiętam, że jak miałem w swoim życiu chwilowy okres zainteresowania takimi serialami, to właśnie w gimnazjum. Ponadto naszprycowanie filmu smaczkami fandomowymi też nieco świadczyłoby, że targetem byłby dodatkowo nasz dorosły fandom.

 

 

No i czy dziewczynka w wieku 4-5 lat by na pewno wyłapała wszystkie niuanse w wypowiedziach Spike'a, zrozumiałaby ideę tej całej królowej balu czy jak to tam się nazywało... to są zabawy dla starszej młodzieży. 

 

Tutaj nasuwa się następująca refleksja: czy to, że Equestria Girls w średniej opinii większości bronich nie była tak dobra jak serial nie wynika właśnie z tego faktu, że nie była dla dzieci jak serial?  :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie film na raz. Raz obejrzałam i więcej do niego nie wrócę. Nie zachwycił mnie. Na początku fabuła się wlokła, żeby na koniec pędzić na złamanie karku. Odpycha mnie takie szybkie rozwiązywanie problemów i spłycanie ich. "Jesteś winna zdemolowaniu sali - To fotomontaże - Jesteś niewinna, idź baw się dalej". To mi się nie podobało najbardziej.  Twórcy musieli wprowadzić jakieś zagęszczenie akcji, ale zrobili to na odpier***. Wiele nieścisłości. Dzieciaki tego nie wychwycą, ale starszy widz już tak i nie będzie zbytnio zadowolony. Do tego to zakończenie... Totalna masakra. SS przez kilka lat trzęsła szkołą, a jak została pokonana to uryczała się i błagała o przebaczenie i przyjaźń. Liczyłam, że będzie miała więcej charakteru.

Poza tym irytowały mnie rzeczy, o których wspomniały osoby przede mną, nie będę już powtarzać.

 

Nie wiem, czy zauważyliście, że w 58. minucie RD robi tą swoją minkę  :x

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te komentarze, czytałem i postanowiłem obejrzeć, chociaż stwierdziłem że poczekam do lepszej wersji... w każdym bądź razie:

 

Jestem wręcz załamany waszymi pretensjami do Hasbro, żalami za nie wiadomo co oraz ogólnego zniechęcenia. Czy wy nie widzicie tego, ze ten film jest praktycznie kwintesencją całego MLP? Może Hasbro stworzyło coś takiego żeby przypomnieć o Magii Przyjaźni tym którzy zapomnieli i tym którzy są na tyle świeży w temacie, że nie do końca pojmują przesłanie serialu. Żeby zastopować tych którzy płyną z nurtem MLP "bo taka moda"? Powstał wspaniały projekt za który ja MLP uwielbiam, czyli klimat świata idyllicznego który został wprowadzony w nasze, współczesne realia, tymczasem są ludzie którzy tego nie widzą i wolą rzucać hejty na prawo i lewo bo jakiś szczegół im się nie podoba. :| Przykre.

 

Robione dla kasy? Serio? W jakim wy świecie żyjecie? Gdyby nie ta kasa nawet pierwszy sezon serialu by nie powstał. Cały fandom by trafił szlag... nie, moment, nawet nie miało by co trafiać, bo nie było by "tego czegoś" co zjednuje ludzi. Hasbro to nie wolontariat, ktoś musi chociażby opłacić concept artistów, grafików, aktorów etc. bo za ładne oczy nie zrobią dla nas nic, pogódźcie się z tym. Zresztą nie tylko oni.

 

Że brzydka skóra, słaba przemiana postaci? A jak wy sobie wyobrażacie to inaczej? Powiedzcie. Rozpiszcie się najlepiej pokazując każdy szczegół postaci. Jak chcecie nadać charakteru, pokazać np. taką Rainbow skoro jest ona do niej niepodobna? Równie dobrze mógłby to by być każdy z cechami Rainbow. Nie powiem, sam jak pierwszy raz zobaczyłem Celestię i Lunę to moja mina wyrażała delikatne WTF? Jednak po kilku minutach stwierdziłem, że graficy wykonali dobrą robotę. Moja wyobraźnia nie potrafi sobie wytworzyć lepszego obrazu człowieczej Celestii.

 

Jedynym moim zastrzeżeniem jest długość. Stanowczo film mógłby być dłuższy o co najmniej 30 minut, jednak jak tak spojrzę na to, jaką falę hejtu dostało Hasbro zaraz po wypuszczeniu pierwszego zwiastunu, nie dziwię im się, że się przestraszyli i obcięli budżet. Też bym tak zrobił. Podejrzewam, że wy też.

 

Na plusy przede wszystkim zasługują - NAWIĄZANIA. Jest ich całe zatrzęsienie. Praktycznie co chwilę idzie wyłapać coś co już było i nie ma się wrażenia że to odgrzewany kotlet. Jest to zręcznie wplecione, żeby tworzyło spójną całość. Poza tym piosenki. Zanim film wyszedł wiedziałem, że będą świetne i nie zawiodłem się.

Zakończenie... jest jakie jest, czy mogłoby być lepsze, nie wiem, mnie się podobało, a gdy Twilight wracała do Equestrii zostawiając swoje ludzkie przyjaciółki (to raczej nie spoiler, wiadomo że jak wlazła to musi wyleź :D) to nawet było mi trochu smutno, bo polubiłem je tak samo jak ich kucykowe odpowiedniki i pozostawienie jednych dla drugich, jest jakby nie patrzeć poświęceniem.

 

Ode mnie to chyba tyle ;P

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem :P

Zarombiste, chociaż ta humanizacja mogła by być lepsza(ale i tak jest dobrze, ja bym nie umiał ładniej :P), ale to pewnie wie każdy kto oglądał.

Piosenka z Intra EXTRA.Ten remix im extra wyszedł.

Inne piosenki tez były fajne, ale opening wywarł na mnie efekt WOW!

Ocena ogólna no tak z 6/9:P

Mała opinia dla tego wyżej(bez urazy :P)

Nie wszyscy hejtują EG.Niektórzy wyrażają swoje zdanie.Taka własna recenzja filmu.Nie ma rzeczy bez wad, i idealnym przykładem jest ten film.

Edytowano przez MiXer
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wszyscy hejtują EG.Niektórzy wyrażają swoje zdanie.Taka własna recenzja filmu.

Tak racja, każdy ma prawo ocenić film, wyrazić swoje zdanie na ten temat, Tylko sądzę, że autorowi wypowiedzi chodziło raczej o to ile negatywnych komentarzy padało pod Equestria Girls przed wyjściem na ekrany. Nie zobaczyli, a już oceniali... ;)
Osobiście nie powiem, że jak zobaczyłem pierwsze wzmianki na ten temat to skakałem z radości i nie mogłem się doczekać premiery.

Moja pierwsza reakcja: "Zniszczyli MLP, takie coś nie powinno mieć miejsca, oby to był zły sen." Jednakże z czasem zaczynałem się do tego przyzwyczajać i oglądając trailery zaczęło mnie to wręcz interesować. Ogólną swoją "recenzję" z tejże produkcji napiszę gdy obejrzę... Wakacje już się zaczęły więc jest trochę czasu  :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spin-off szczególnie mnie nie ruszył. Jak zwykle klasyczne zakończenie, czarny charakter przeprasza, żeby wszystko skończyło się happy. Nie mogło by być tak jak z discordem(na początku II sezonu)? I znowu "żeby podbić świat". Mi obojętne, czy będzie to kontynułowane na normalnych odcinkach IV sezonu, czy nie. Czekam na o wiele ciekawsze rzeczy.

Edytowano przez Aretra Dashu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

 

Mała opinia dla tego wyżej(bez urazy :P)

Nie wszyscy hejtują EG.Niektórzy wyrażają swoje zdanie.Taka własna recenzja filmu.Nie ma rzeczy bez wad, i idealnym przykładem jest ten film.

 

 

Nie mówię o wszystkich, tylko niektórych osobnikach, poza tym, jest delikatna różnica między wyrażaniem swojego zdania / krytyką, a narzekaniem, jęczeniem, psioczeniem czy bardziej młodzieżowo hejtowaniem, które jest bardzo popularne w tym kraju. Odpowiednia krytyka jest tym co ciężko spotkać. Zawiera co prawda subiektywną opinię, ale popartą sensownymi argumentami i co jeszcze lepsze, jakąś radę dla autora, ewentualnie wskazanie własnej wizji obiektu krytyki. W większości postów się spotkałem z tą drugą opcją, której nie darzę szacunkiem, że tak powiem. Natomiast recenzja którą tu przywołałeś, to nie tylko stwierdzenie "to mi się nie podoba". To już prędzej jest ocena. Kiepska ocena.

 

 

Tylko sądzę, że autorowi wypowiedzi chodziło raczej o to ile negatywnych komentarzy padało pod Equestria Girls przed wyjściem na ekrany. Nie zobaczyli, a już oceniali... ;)

 

 

Poniekąd też, ale nie tylko. Do tych którzy są "po" także, właściwie do nich nawet bardziej, bo skoro oni obejrzeli i mają swoje "ale" to przynajmniej niech powiedzą jak oni to widzą. Ci którzy oceniali jeszcze przed premiera można jeszcze jakoś usprawiedliwić (choć marnie) tym, że ludzie z natury boją się nieznanego. Byli ludzie którzy grzecznie powiedzieli, że nie przepadają za humanizacjami i nie można im nic zarzucić, bo to ich gust, ale nie robili tyle szumu co poniektórzy hasłami, że "zniszczyli całe MLP / fandom". (pomijam ludzi, którzy nie rozeznali się w temacie i twierdzili rozpuszczając ploty, że to kolejny sezon - to prawdziwy kosmos, a ja nie mam skafandra :<)

 

Tak wracając do tematu, coś co może być małym spoilerem:

Zauważyliście, że Flash Sentry w piosence Win the Crown (nie wiem czy tylko tam, jestem zbyt zauroczony tą piosenką, by szukać gdzie indziej

:P) ma na ramieniu przepaski w kolorach Polskiej flagi? Może to mały ukłon, w naszą stronę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wracając do tematu, coś co może być małym spoilerem:

Zauważyliście, że Flash Sentry w piosence Win the Crown (nie wiem czy tylko tam, jestem zbyt zauroczony tą piosenką, by szukać gdzie indziej

:P) ma na ramieniu przepaski w kolorach Polskiej flagi? Może to mały ukłon, w naszą stronę :)

Racja,ma ale to może być przypadkiem.Chociaż Lauren ma jakąś tam rodzinę w Polsce...może zrobili to specjalnie?  :aj3:

Ależ też zauważcie że CM Rainbow dash tworzy flagę Rumunii,przypadek? :trollface:

Oczywiście są w innych odcieniach ale kolory się liczą!

Tak bardzo Rumuńska RD~ <333 :rainderp:

rumunia-flaga.jpg rainbow_dash_cutie_mark_by_embersatdawn-

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...