Skocz do zawartości

W poszukiwaniu harmonii - [zabawa] sesja RPG (Drużyna idąca do biblioteki)


kapi

Recommended Posts

Mam trochę jedzenia, Ruby, ale przy dobrym rozdzieleniu starczy na góra dwa posiłki dla wszystkich. A co do tunelu, to sądzę, że można iść dalej. Nawet jeśli na nic nie trafimy, to można będzie wrócić tutaj i pójść miastem. Błękitny kuc automatycznie otoczył siebie sferą ciepłego powietrza. Po chwili rozszerzył sferę tak, by mogło się do niej zmieścić kilka kucy. Jeśli jest komuś zimno, to niech podejdzie bliżej mnie. Ociepliłem trochę moją okolicę. Przelewitował przed siebie juki z jedzeniem. To kto głodny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitny kuc zaczął rozmyślać nad szalonym pomysłem. Pomyślał, że mógłby wystrzelić się w stronę końca korytarza. Ale byłby jak kula armatnia i takie miałby możliwości manewrowania. Poza tym zaoferował pomoc i nie chciał z niej rezygnować.

Ja co najwyżej mogę pomóc w rozwinięciu prędkości. Choć nie, zapomniałem o czymś.

Z rogu błękitnego jednorożca wystrzeliła mocna wiązka zimnego światła, którą skierował w stronę końca korytarza. Liczył, iż bez problemu zdoła nią oświetlić wszystko, co jest nawet kilometr od niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza na wszelkie tematy przydałaby się grupie, gdyby nie zajście, które nastąpiło za chwilę. Za te kilka sekud, nikt miał już nie myśleć o dalszej części korytarza, chyba, że byłby obojętny na rzeczywistość.

Kucyki rozmawiały idąc spokojnie, gdy nagle od tyłu usłyszeli głos

- Stać! Rzucić wszelką broń i nie stawiać oporu!- powiedział głos z ciemności. Obejrzeli się za siebie i ujrzeli kilkanaście kucy z kuszami wycelowanymi w ich stronę. Przed sobą również usłyszeli kroki. Spostrzegli, że tam, gdzie przed chwilą mieli zamiar iść stało kolejnych kilkanaście kucy z tą samą bronią naładowaną i gotową do strzału.

Alice tymczasem siedziała sobie w balonie, gdy zobaczyła intrygujący widok, coś jakby lekka poświata za horyzontem, naprawdę bardzo lekko rozświetliła nocne niebo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitny kuc od razu rozszerzył barierę z ciepłem na całą grupę. Zmienił także zaklęcie tak, by bariera nie wpuszczała niczego do środka. Czar miał taki sam efekt co normalna bariera, lecz zamiast odpychać przedmioty, czyli zużywać magię, ona chłonęła każdy rodzaj energii, blokując tylko przypadki odebrania energii, czyli różne czary związane z lodem itp. Zrobił to praktycznie bezmyślnie. Umiał ten czar bardzo dobrze, tylko teraz różnił się skalą. Ale i tak nie zmęczyło go to bardzo. Ten czar był dobrze obmyślony i ustabilizowany. Często korzystał z niego w sytuacjach kryzysowych. Zamiast walczyć wolał czekać, aż przeciwnik się zmęczy ciągłymi bezskutecznymi próbami ataku. Bariera miała także to do siebie, że uzyskaną magię zachowywała dla siebie, dzięki czemu mogła wytrzymać długie ataki nadal trwając. Wzmacniała ona także tą magią czary rzucane przez Thermal'a poza teren jej działania, ale to był efekt uboczny komplikacji czaru, a on z tego umiał korzystać. Zaatakował barierę niewielką ilością ciepa, co pozwoliło mu skupić się na czymś innym. Wedle jego obliczeń bariera powinna wytrzymać kilka minut.

Czy jest tu ktoś z dobrą orientacją i umiejący z zamkniętymi oczyma iść do wyjścia? Zapytał się grupy. Nie bał się, że nieznajomi go usłyszą, bo wiedział, że dźwięk jest jakąś skomplikowaną formą energii. Od razu stworzył dwa niewidziane, magiczne głośniki i mikrofony, dzięki czemu mogli rozmawiać z przybyszami. Czyżbyśmy coś zrobili? Zapytał się przez czar kucy poza barierą. W duchu liczył, iż dobrze osłabił czary poza barierą. Nie chciał ich ogłuszyć.


Moja postać rzuca ten czar w sytuacjach nagłego zagrożenia, więc weszło mu to już w nawyk, dlatego też napisałem to jako jeden post. BTW, czy obowiązuje teraz 1 post na turę, czy można robić rozmowy w drużynie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruby zaskoczyło całe te zajście, w środku uśmiechnęła się do siebie. Chwileczkę, czy to nie wy jesteście tymi kucykami, które walczą o wolność? Proszę nie celujcie w nas my również chcemy się uwolnić z pod władzy złej królowej. Możecie nam w tym pomóc, każda pomoc jest dla nas ważna i cenna, słabsi nas potrzebują. Pomożecie?? Klacz patrzyła z iskrą nadziei w oczach na kucyki celujących w nią i innych towarzysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitnemu jednorożcowi nie przeszkadzał pierścień wytworzony przez MT. Dzięki niemu bariera powoli się ładowała, zyskując większą moc. Ale wolał jej nie opuszczać, dopóki kuce nie wytłumaczą, co się stało. Dla pewności powiedział do grupy. Jak zaatakują zamknąć oczy i iść, tak jak będę was popychał. Za pomocą magii wytworzył przed swoimi oczyma barierę mającą chłonąć natężenie światła wyższe od obecnego(każde mocniejsze światło będzie przez nią blokowane). Bariera główna zaczęła lekko błyszczeć, przez co ochrona przed oczyma lekko ściemniała.

Pod pozorem pewności siebie był strach. Nawet nie o siebie, tylko o kuce, którym chciał pomóc. A te, które przyszły wywołały tylko jego strach.


Deal with it!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bariera Thermala wytrzymała kilka chwil, jednak z niewiadomych przyczyn, czy to przez rozmiar, czy przez zaklęcie MT, czy coś innego, ale zaczęła się chwiać i po chwili rozpadła się powodując zaburzenia w magicznej strukturze ognia, który wyczarował MT. Doprowadziło to do rozpadnięcia się obu czarów.

- Możemy załatwić sprawę po dobroci, albo siłą. Wybór należy do Was. Powiedziałem, żebyście rzucili broń, Wy tego nie zrobiliście. Ponawiam rozkaz. Rzućcie broń i zaprzestańcie używania magii, oraz innych mocy, stójcie w miejscu i nie ruszajcie się. Jeśli spełnicie te warunki porozmawiamy, jak kuc z kucem, jeśli jeszcze raz złamiecie moje ultimatum, zabijemy was. Wasz wybór. Czekam pięć sekund na decyzję... - Powiedział ogier stojący trochę przed innymi. Był okryty czarnym płaszczem, choć dało się dostrzec pozłacany napierśnik płytowy na jego klatce piersiowej. Miał czerwone ubarwienie i krótką żółtą grzywę. Wyglądał dość normalnie, a jego twarz miała przyjazne, choć zdecydowane i lekko groźne rysy. Za nim stał oddział innych kucy z bronią gotową do strzału.

Czas mijał, bohaterowie mieli do wyboru walczyć, albo spełnić żądania nieznajomych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogini, jeśli mnie słuchasz, to błagam, spraw, by to podziałało. Część planu błękitnego jednorożca zawiodła, lecz dzięki wyłączeniu się bariery przesłała mu ona całą zebraną moc. Ale i tak musiał liczyć na to, że mu się uda. Na szczęście dzięki barierze jego drużyna skupiła się w jednym miejscu, z dala od innych kucy. Nagle przypomniał sobie spostrzeżenia reszty drużyny. Zmienił zakres "okularków" tak, by stały się niewidzialne.

Przepraszam. Czy mogę się dowiedzieć, o co jesteśmy oskarżeni?

Thermal patrzył się, co planują nieznajomi. Dopóki nie chcieli ich związać wolał rozmawiać. Lecz w razie złej woli kucy był przygotowany na rzucenie kilku czarów, które pomogły by im.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dobrze, czyli rozmawiamy. Cieszy mnie to.- Kuc dał znak pozostałym, na co oni opuścili broń, choć dalej kusze były napięte.

- Nie jesteście o nic konkretnego oskarżeni. Jednak ze względów bezpieczeństwa mamy takie procedury. Nic Wam nie chcemy zrobić, jednak w przypadku dużego zagrożenia naszych planów będziemy musieli Was uwięzić. Jednak, będziemy o Was dbać, więc nie macie się czego obawiać. Więcej puki co zdradzić nie mogę. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało mówcie, teraz jeśli pozwolicie udamy się do pewnego miejsca, gdzie dowiecie się więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to uwięzić? Ja nawet nie mam broni, chcę tylko uwolnić księżniczkę Lunę i inne kucyki by było jak dawniej. Do tego potrzebna nam harmonia. Nie możemy od tak iść z wami, my mamy misję do wypełnienia, czekają na nas i teraz mamy wszystkich zawieść!! Krzyknęła zrozpaczona Ruby, jej oczy zaszły łzami....Moja rodzina przyjaciele, księżniczka Luna! Wy chcecie nam tą szanse odebrać, więc musicie być po stronie tych...tych odmieńców. Brakuje mi muzyki, zabawy uśmiechów, a teraz wy?? Ja nie mam zamiaru iść nigdzie z wami, na tym nie zakończy się moja misja!

Ruby spojrzała na tunel badając go wzrokiem. Thermal jak skinę głową zrób barierę i biegniemy przed siebie! Wyjęła flet i zaczeła grać, tak wysokie tony, aż zaczął się trząść tunel, a raczej jego ściany. [Musimy stąd uciec. Flecie ty mnie nie zawiedziesz.]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...