Skocz do zawartości

W poszukiwaniu harmonii - [zabawa] sesja RPG (Drużyna idąca do biblioteki)


kapi

Recommended Posts

Thermal ćwiczył, dość długo, bo przez kilka godzin, jednak cały czas nie mmiał pełnej kontroli. Zdobył mnustwo doświadczenia, jednak do mistrzostwa, lub choć do zadowalającego poziomu brakowało. Dalsze ćwiczenie traciło po mału sens, gdyż niektórych rzeczy po prostu nie da się przyswoić ot tak pierwszego dnia i to w sali treningowej, a nie w sytuacji zagrożenia. Była godzina dziesiąta, gdy Thermal leżał na podłodze z wycieńczenia i brakowało mu energii.

Edytowano przez kapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Thermal idę z Tobą coś zjeść, jestem wyspana to znajdę sobie jakieś zajęcie. - Spuściła głowę- Brakuję mi słońca i powietrza, choć jestem tu nie za długo to czuję jak moje skrzydła kleją się, chciałabym znowu wzbić się w powietrze.

Edytowano przez Anathiela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermal udał się do sali, w której zostali przyjęci, jednak zagubił się razem z Ruby w istnym labiryncie korytarzy. W pewnym momencie wyszedł z jednego z nich na dużą półkę skalną i ujrzał wielką jaskinię. Jej ściany, były z kryształu, tak samo jak wszędzie w tych podziemiach, jednak ta grota miała w sobie coś urzekającego. Z sufitu spływał czysty jak łza strumień wody i napędzając rozmaite koła wodne wpadał do dużego jeziorka na dole jaskini. Strop był podtrzymywany przez kryształowe kolumny, a ściany zostały ozdobione licznymi dziełami sztuki nawiązującymi do dawnej Equestrii, słońca i księżyca. Thermal rozejrzał się ze zdumieniem i zachwytem, po czym zaobserwował, że  tutaj znajduje się całkiem dużo kucy ubranych w większości w czarne płaszcze. Część coś jadła, część rozmawiała, część się śmiała, a jeszcze co po niektórzy grali na rozmaitych instrumentach, lecz na tyle cicho by nie przeszkadzać innym. Na samym dole od głównej sali odbiegało kilka ogromnych i dobrze oświetlonych korytarzy. Wszędzie, gdzie okiem sięgnąć wisiały ułożone równo pochodnie, których blask odbijał się w kryształowych ścianach tworząc niezapomniany nastrój. Całą jaskinię wypełniały drewniane konstrukcje, bądź wydrążone półki, na których mieściły się rozmaite budynki. Pomiędzy nimi rozwieszone zostały mosty, tak aby ułatwić dostęp. Szczególnie w jednej wnęce panował spory ruch. Można było się domyślić, że to coś w rodzaju restauracji, czy karczmy, stało tam bowiem wiele stołów, przy których siedzieli rebelianci pijąc i jedząc, a głębiej dało się dostrzec potężną półkolistą ladę, za którą stało kilka kucy i odbierało zamówienia. Wszystkie dźwięki rozmów były jednak zagłuszane, przez kojący dźwięk spadającej wody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Te koła napędzają wiele mechanizmów w całych podziemiach, najważniejszą rolę odgrywają w kuźniach, gdzie wytwarzamy niezbędne zaopatrzenie dla reszty Equestrii i przenosimy je stąd do innych ośrodków, również umożliwia to nam naprawę naszego sprzętu. Koła napędzają automatyczne młoty, bądź dmuchawy do pieców. Ich funkcja nie ogranicza się tylko do tego, ale to tak w skrócie najważniejsza funkcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak tu w podziemiach całe jaskinie przerobiliśmy tak, abyśmy mogli wyrabiać to co w zwykłych miejskich zakładach tego typu. Co wykuwamy? No cóż wszystko, lecz głównie rzeczy przydatne w walce, których brakuje rebelii czyli bełty do kusz, sztylety, rozmaite elementy pancerza, w sumie to sam dokładnie nie wiem, ale jak chcesz mogę Cię tam zaprowadzić.

Edytowano przez kapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mógłbym tam wpaść mógłbym ulepszyć nieco skrzydła...

(pomyślał co mógłby jeszcze zrobić...i wpadł na jeden ciekawy pomysł)

Thermal...co sądzisz o wizji pierścienie, bransolety, naszyjnika lub, co polecam, napierśnika z małym długotrwałym źródłem ognia i ciepła którego mógłbyś używać jako bateria?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno jaskini urzekło Thermala. Jego dusza cieszyła się widząc w miarę szczęśliwe kuce oraz pokazy dawnego porządku. Poczuł, że wykonanie misji jest dla niego jeszcze ważniejsze, gdy miał żywe porównanie do stanów sprzed i po przewrocie. Otrząsnęło go dopiero pytanie MT, choć majaczyło mu gdzieś także pytanie Ruby. Zastanowił się nad  propozycją. A czy znasz takie źródło? Słyszałem o kilku takich substancjach, ale nie pamiętam ich nazw. I sądzę, że najlepsza będzie prosta kulka z takiego materiału. Gdyby w jakiejś reakcji wytworzyło się dużo energii, to byłaby idealna. Rozmarzył się.


Nie jestem pewien, czy uwzględniasz istnienie jakiś ładunków wybuchowych, Kapi, więc jeśli jakieś istnieją, to zaproponuj je.

Edytowano przez PiekielneCiastko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Chodzi mi o to, że moja postać jest w moim zamyśle pacyfistą i nie za bardzo zna się na broni. 

Dobra, zrozumiałem, że postać Solara także poszła za nimi, bo wie o tych mechanizmach, a że Red mu odpowiadał, to wywnioskowałem, że Ruby, Thermal, MT i Red są razem. Jakby nie byli, to napiszę, że przypomniał sobie o prochu i każę mu poszukać kogoś, od kogo mógłby go zdobyć.

A czy znają nitroglicerynę albo semtex? :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,sam się nad tym kto jest z Wami zastanawiałem i wiem, że to może brzmieć dziwnie zgubić się i nie trafić do poprzedniej sali, kiedy idzie z Wami przewodnik, ale stwierdziłem, że to na tyle nie ma znaczenia, że czepiać się nie będę więc jesteście wszyscy razem xD. Co do znajomości nitrogliceryny i tego drugiego, to, po pierwsze samemu sam ich do końca nie znam, ale tu jest magia, więc bierzemy proch i dodajemy zaklęcie i mamy materiał ,który robi duuuuże bum xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, ale ciężko by coś takiego znaleźć tutaj w Canterlockich podziemiach, gdzie ruch oporu stara się działać skrycie, a duże bum, raczej ciche nie jest :crazy: choć co ja tam wiem xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Zamykam rozprawę o bumbujących bum bumach! Sesja trwa!)

--------------------------------------------------------------------------------------

Wiesz Thermal myślałem że mógłbym wykonać napierśnik z małą kopułą w której uwięził bym kule ognia...ale taka kula będzie krótko działać...o wiele lepsze byłoby coś bardziej stałego...może kawałek zastygłej magmy...O! Pióro feniksa! To by było najlepsze! Ale o takie pióro dość trudno...

Edytowano przez SolarIsEpic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No cóż, ja nie jestem jakimś znawcą energii magicznych. Ciężko mi tutaj więcej powiedzieć, może jakaś runa, czy odpowiednio nasączony kryształ, ale nie wiem, nie wiem, może spytajcie się Yellowa, albo innego maga, ci powinni wiedzieć więcej niż ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnaj, odpoczynku. Ja bym z chęcią porozmawiał z Yellow'em. Odpowiedział Thermal. Miał pomysł na łatwe do ukrycia zapasy magii dla siebie. Jedyne, czego by potrzebował, to odrobinę magii do ich zasilenia. Ale przy pomyślnych wiatrach mógłby odzyskać prawie całą magię w momencie, gdy byłby zdolny do co najwyżej kilku słabych czarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...