Skocz do zawartości

Dubbing pl do sezonu trzeciego


Rebon Alchemist

Recommended Posts

Przeżywacie.

Fakt, polski dubbing miewa czasem kiksy tłumaczeniowe i różne błędy - ale hej, jeśli coś jest na tak wysokim poziomie, jak anglojęzyczna wersja, jest praktycznie niemożliwe, by powtórzyć ten sukces. Nie usprawiedliwiam naszej rodzimej wersji, jednak też nie lubię, gdy wymaga się od niej niestworzonych rzeczy, czy też sieję na nią hejt "bo tak", czy "bo jest z Polski". Tak tylko mówię.

Co do głosów w odcinkach "gadanych" - nie boję się ani trochę, bo nasza wersja się w tym spisuje całkiem nieźle. Piosenki... cóż. Zastanawia mnie tłumaczenie i wokal "Raise this barn" - co do tego pierwszego, na YT jest doskonałe tłumaczenie pewnego kolesia, którego nicku już nie pamiętam (wiem jednak, że "Babs Seed" też przetłumaczył w bardzo sensowny sposób), jeśli zaś chodzi o drugie: nie mieliśmy jeszcze posłuchać zbyt dużo śpiewającej polskiej AJ, dlatego jej możliwości głosowe to dla nas zagadka. O inne piosenki się nie martwię, choć wielu mogłoby mnie nazwać szaleńcem z tego tytułu. Ciekawi mnie głos Babs. I ponowne wystąpienia Discorda i Trixie.

I to chyba wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dubbing sezonu 3 z niecierpliwością. Oczywiście wole oglądać wersje z napisami, żeby napawać się brzmieniem głosów naszych wspaniałych kucyków. Jeśli chodzi o samo tłumaczenie, to coś mi się wydaje, że będzie raz na wozie, raz podwozem. Raz coś będzie perfekcyjnie przetłumaczone, a raz całkowicie to oleją i dadzą jakąś nazwę na szybko (jak np. "Patyko-Wilki"). Natomiast, jeśli chodzi o głosy oraz piosenki, to na każdy temat mam własne zdanie:

Zacznę może od głosów postaci:

-Babs Seed według mnie, wyjdzie przyzwoicie. Dużo razy widziałem w bajkach takie awanturczynie, i w polskim dubbingu wychodziły zadowalającą.

-Shining Armor, jego głos jakoś mało przypadł mi do gustu w polskiej wersji, więc może wyjść raczej słabo w S3.

-Princess Cadance- i tutaj będzie rzeźnia. Jej głos w w polskiej wersji jest tak skopany, że aż uszy więdną. Nie wiem, jaki debil dobierał do niej głos. Jeżeli voice-aktor się nie zmieni, to w 3 sezonie będziemy przeżywać katusze.

-Trixie, pomimo iż już raz była, to wyszła raczej słabo, więc przypuszczam, że w S3 wypadnie równie cienko. W oryginale ma ona bardzo krzykliwy i nietypowy głos, a wszelkiej maści przechwałki wychodzą niesamowicie. W polskiej wersji jest zupełnie na odwrót, więc raczej spodziewam się czegoś mało przyjemnego do słuchania.

-Discord. Co do niego, nie mam żadnych obaw, gdyż w polskim dubbingu wyszedł bardzo dobrze. Grzegorz Pawlak na pewno odwali kawał dobrej roboty.

-King Sombra- i tutaj mam największe obawy. Postać ta, a oryginalnej wersji ma najlepszy głos, jaki jest w tej bajce. Nie wiem, czy ludzie odpowiedzialni za dubbing staną na wysokości zadani, czy po prostu oleją to, dając byle jaki głos. Mimo, iż wiele razy w polskich dubbingach słyszałem wiele świetnych głosów, właśnie takich mrocznych postaci, to nie wiadomo, co im przyjdzie do głowy.

-Spitfire. Według mnie, bdyby zosstawili głos, który był w S1, to i tak byłby lepszy niż to, co jest w oryginale. Tego chyba nie mogą już skopać, a jak to zrobią, to będzie wiedział, że poslka jest już do wszystkiego zdolna.

I z postaci to chyba tyle. Nie obchodzą mnie głosy takich postaci, jak Lightning Dust czy tych dwóch kucyków w przedostatnim odcinku.

A teraz czas na to, co tygryski lubią najbardziej, czyli piosenki w polskim wykonaniu:

-The Failure Song + The Success Song. Ma przeczucie, że owe piosenki wyjdą w miarę przyzwoicie. Pomimo, iż polska Twilight w Love Is In Bloom wyszła wręcz obrzydliwie, umysł mi podpowiada, że tutaj możemy się spodziewać czegoś pozytywnego.

-The Ballad of the Crystal Empire. To chyba wyjdzie po prostu średnio. Lecz jeżeli pozostawią do okropne "Kadens" to początek piosenki będzie nas przyprawiał o krwotok z uszu.

-Babs Seed. I tutaj także mam olbrzymie obawy. Powiem jedno, albo ta piosenka wyjdzie na prawdę dobrze, ale będzie to najgorsza rzecz, jaką w życiu słyszymy.

-Raise This Barn. COś mi się wydaje, że Monika Pikułą wyrobi się w roli śpiewaczki, i słyszymy dość przyjemną piosenkę.

-Morning in Ponyville + Life in Equestria- mam o tym podobne zdanie, co o The Failure Song.

-What My Cutie Mark Is Telling Me- coś mi się wydaje, że ta piosenka wyjdzie bardzo dobrze. A jeśli nie, to połowa postaci wyjdzie pozytywnie, a druga połowa negatywnie.

-I've Got to Find a Way. Coś mi się wydaje, że będzie to istna mordęga dla uszu. Piosenka tak spieprzona, że aż strach. Lecz, oczywiście, wszystko może się zdarzyć.

-A True, True Friend. Natomiast to, według mnie, wyjdzie bardzo dobrze. Coś jak w przypadku Smile Song w polskim dubbingu.

-Celestia's Ballad. Nie spodziewam się cudów, ale chyba raczej będzie dobrze.

-Behold, Princess Twilight Sparkle-............. Wielki Znak Zapytania!!! Nie mam bladego pojęcie, jak to wyjdzie. Nic, kompletnie nic nie przychodzi mi do głowy, co tłumacze zrobią z tego.

Jeśli chodzi o dubbing do S3, to będzie on, według mnie, bardzo zróżnicowany. Raz dobrze, a raz źle. Jednak, tak jak w S2, raczej będzie przeważać ta dobra strona. Czekam z niecierpliwością, co to naci tłumaczy wyczynią z naszą ukochaną bajką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: nie oceniaj, póki nie usłyszysz. Przed polską premierą S2 spisywałem na straty takie perełki, jak "Find a pet" i "Perfect Stallion". A co do głosów - fakt, niektóre chybione wybory voice actorów uderzą w nas w tym sezonie ze zdwojoną siłą, chyba, że w jakiś sposób uda im się z tego wybrnąć (choć mam wątpliwości w przypadku np. Cadence - pani Łaska starała się, jak mogła, ale jej głos zwyczajnie nie pasuje do tej postaci). Mimo wszystko jestem jednak przeciwny zmianie VA - z wyjątkiem Spitfire, bo w przypadku genderswapów jest to raczej konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: nie oceniaj, póki nie usłyszysz. Przed polską premierą S2 spisywałem na straty takie perełki, jak "Find a pet" i "Perfect Stallion". A co do głosów - fakt, niektóre chybione wybory voice actorów uderzą w nas w tym sezonie ze zdwojoną siłą, chyba, że w jakiś sposób uda im się z tego wybrnąć (choć mam wątpliwości w przypadku np. Cadence - pani Łaska starała się, jak mogła, ale jej głos zwyczajnie nie pasuje do tej postaci). Mimo wszystko jestem jednak przeciwny zmianie VA - z wyjątkiem Spitfire, bo w przypadku genderswapów jest to raczej konieczne.

Spokojnie, ja nie opisuje, tylko przewiduje. Tak mi instynkt podpowiada i tyle. Oczywiście, może okazać się, że wszystko będzie kompletnie na odwrót. Zresztą, to co ja mówię, to się nigdy nie spełni więc możecie się spodziewać przeciwności tego, co napisałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się wydaję, że dubbing będzie dobry, ale jak już większość wspomniała martwią mnie piosenki. Ciekawe czym zastąpią niektóre słowa. Zaśpiewajcie true, true friend, a spróbujcie zaśpiewać prawdziwy, prawdziwy przyjaciel. Chociaż instynkt podpowiada mi, że 3 sezon będzie warty obejrzenia. Piosenka startowa nie wyszła źle, mimo zamienionych słów. :twilight4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... jak przetłumaczą, aby było ładnie "true, true friend"? Może "pra, pra-wdziwy, prz-yyjaaaciel..."? A może w ogóle inne słowa? "Prawdziwy, prawdziwy przyjaciel", brzmiałoby za długo i nie zgadzałoby się z ruchami ust kucyków. Ale nie przeżywajmy tak tego, brzydko, czy nawet okropnie wykonana piosenka nie zniszczy naszego życia. Przecież aż tak źle im wyjść nie może. Ciekawi mnie też sprawa doboru głosów, głównie Babs Seed i Lightning Dust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa scenariusze:

Albo zrobią to na odwal się (głosy i piosenki)

Albo zrobią coś niezwykłego

Moim zdaniem polskiej ekipie brak wiedzy na temat MLP i zapału do rodzimego dubbingu to gwoźdź do trumny (paręnaście wpadek merytorycznych)

Na Lighting Dust nie mam pomysłu kto by podłożył głos

Spitfire zostanie taka jak w S2 (kto podkładał jej w drugim sezonie głos?)

CMC - Sweetie Belle ratuje honor polskiego dubbingu

Babs Seed ma chłopięcy głos w orginale więc będą mieli trudności z doborem głosu bądż nie bo ja obstawiam Maćka Falane

Trixie z S1 osobiście mi się podobała

Cadance to jest enigma której nie da się złamać ale raczej nie będzie zmian

Shining Armor - mam tak samo jak z :pinkie3: niby głos bo którym pękają bębenki w uszach ale jest charakterystyczny

Najgorsze jest to że nie ma drugiego składu do wokalu jak w przypadku ENG wersji.

Z wokali to lubię tylko :fluttershy4: i :RAevk: bo reszta wypada dosyć średnio ale czas pokaże co będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babs Seed? Może Hanna Kinder-Kiss(ta co gra Angel'a w "Angelo Rządzi" xP).

A "True, true friend" można przecież zmienić patrząc na całą linijkę/zwrotkę, nie musi być słowo na słowie tłumaczone z angielskiej wersji ;P , a nawet jeśli, to nie wiem można to napisać "Prawdziwy druh", z samego "A True, true" można zmieścić słowo "Przyjaciel". Jak nad tekstem posiedzieć - wszystko da się zrobić ;) .

Ale jakichś wieści nie macie co do premiery 3 sezonu z dubbingiem? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakichś wieści nie macie co do premiery 3 sezonu z dubbingiem? :P

Na facebooku napisali że wiosna/lato.

http://images.wikia.com/mlp/pl/images/8/82/Facebook_MiniMini.png

https://dl.dropbox.com/u/107040127/Zrzut%20ekranu2.png

Ale jak znam MiniMini to zwykła wymówka. Sądzę iż nowy sezon z dubbingiem wyjdzie gdzieś w maju bądź czerwcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

*Patrzy na datę i myli maj z kwietniem* JUŻ TYLK-... Wait. Mamy kwiecień :derp2: My bad. Ale już nie długo. Także nie mogę się doczekać i cóż... oczekuję tego samego co inni ^^ Chyba się umówię z przyjaciółką (też jest pegasis) żebym przyjechała do niej i obejrzała z nią pierwszy odcinek (Ona ma Mini Mini a ja nie >.<) Ale będą emocje :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...