Skocz do zawartości

Wyżal się.


Mellie

Recommended Posts

Jak jest charakter, to i krzepę się wyrobi. O wiele trudniej (jeżeli w ogóle) w drugą stronę.

 

Well, jakby to ująć... od lat próbuję sobie wyrobić masę mięśniową, te ładniejsze mięśnie i siłę. Nie mogę.

Jakby to jeszcze ująć... mam podejrzenie pewnej choroby, przez którą prawdopodobnie nie mogłem, nie mogę i nigdy nie będę mógł tego osiągnąć.

 

Plus funfact.

Okazało się również, że mam nerkę podkowatą  :crazytwi2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nad naszą działką przeszło tornado.Podobno wyrwało jeden z 35letnich świerków i wywaliło aż do sąsiada, cały płot rozwaliło, większość tui powyrywało, zniszczony jest domek, w którym bawiłam się od trzeciego roku życia, ktory wybudował świętej pamięci mój dziadek, wszystkie rzeczy porozwalane i poniszczone...tragedia.Mojej cioci dach zerwało, wujkowi też, pies skorzystał i uciekł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad naszą działką przeszło tornado.Podobno wyrwało jeden z 35letnich świerków i wywaliło aż do sąsiada, cały płot rozwaliło, większość tui powyrywało, zniszczony jest domek, w którym bawiłam się od trzeciego roku życia, ktory wybudował świętej pamięci mój dziadek, wszystkie rzeczy porozwalane i poniszczone...tragedia.Mojej cioci dach zerwało, wujkowi też, pies skorzystał i uciekł...

 

Jedna uwaga - huragan, nie tornado. Tornada w Polsce nie występują, po takim szkody byłyby jeszcze większe. Za to huragany jak najbardziej. Do dziś pamiętam jak kilka lat temu huragany przeszły po Wysoczyźnie Wysokomazowieckiej i następnego dnia z wujem jechałem po okolicy zobaczyć, jakie zniszczenia były w najbardziej dotkniętych miejscowościach .Aż się wierzyć nie chciało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - huragan, nie tornado. Tornada w Polsce nie występują, po takim szkody byłyby jeszcze większe. Za to huragany jak najbardziej. Do dziś pamiętam jak kilka lat temu huragany przeszły po Wysoczyźnie Wysokomazowieckiej i następnego dnia z wujem jechałem po okolicy zobaczyć, jakie zniszczenia były w najbardziej dotkniętych miejscowościach .Aż się wierzyć nie chciało.

Tornado to inaczej trąba powietrzna.W Wikipedii pisze, że w Polsce występują cztery razy w roku. Edytowano przez MysterFajna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado to inaczej trąba powietrzna.W Wikipedii pisze, że w Polsce występują cztery razy w roku.

 

Aż postanowiłem zweryfikować wiedzę i masz rację, zwracam honor. 

Co do kwestii domku - niestety, życie czasem bezczelnie odbiera nam kawał dzieciństwa. Jeśli zaś chodzi o szkoda typu dach itd. - da się odbudować, więc źle nie jest ;) I o ile się nie mylę, to jest chyba jakiś fundusz państwowy pomagający w takich sytuacjach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż postanowiłem zweryfikować wiedzę i masz rację, zwracam honor. 

Co do kwestii domku - niestety, życie czasem bezczelnie odbiera nam kawał dzieciństwa. Jeśli zaś chodzi o szkoda typu dach itd. - da się odbudować, więc źle nie jest ;) I o ile się nie mylę, to jest chyba jakiś fundusz państwowy pomagający w takich sytuacjach.

Na szczęście jesteśmy ubezpieczeni.Co do domku to tata przysłał zdjęcie i nie jest tak bardzo tragicznie, da się go postawić, bo nie jest połamany tylko przewrócony, świerk został wyrwany z korzeni i przewalony kompletnie na bok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij je na "kontakt tvn". Ok, bez żartów, bo to poważna sprawa. Coś więcej niż "nikt mnie nie lubi" :   Kurcze jestem w szoku. Tornado? W styczniu? Szkody materialne - pół biedy. Dobrze, że wszyscy (wliczając w to psa) cali i zdrowi. To jest najważniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij je na "kontakt tvn". Ok, bez żartów, bo to poważna sprawa. Coś więcej niż "nikt mnie nie lubi" :   Kurcze jestem w szoku. Tornado? W styczniu? Szkody materialne - pół biedy. Dobrze, że wszyscy (wliczając w to psa) cali i zdrowi. To jest najważniejsze.

To się stało w nocy, więc nikt nie biegał wtedy po dworzu, a pies zobaczył, że furtka otwarta to uciekł pobiegać, ale potem wrócił.Mój tata będzie musiał od nowa robić płot, bo w tamte wakacje robił nowy, a teraz połowa wygięta w pół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zawsze chciałem zobaczyć trąbę powietrzną, jednak broń Boże nad jakimiś domami. Szkody jakieś są ale na szczęście nie dotknęły one samego domu, a pies wrócił i wszyscy są cali. Upadek w życiu przydarza się każdemu i najważniejsze jest się podnieść, i tu mam nadzieję (i życzę)że wam się uda w pełni.  W pełni współczuje. 

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zawsze chciałem zobaczyć trąbę powietrzną, jednak broń Boże nad jakimiś domami. Szkody jakieś są ale na szczęście nie dotknęły one samego domu, a pies wrócił i wszyscy są cali. Upadek w życiu przydarza się każdemu i najważniejsze jest się podnieść, i tu mam nadzieję (i życzę)że wam się uda w pełni. W pełni współczuje.

Dziękuję, tata powiedział, że jeśli się da to naprawi domek, drzewo się usunie, szkody naprawi,musimy wierzyć, że będzie dobrze.Do wakacji wszystko będzie wyglądać jak dawniej, oprócz tego, że nie będzie jednego drzewa, a szkoda, bo mieszkał tam taki ptak, który śpiewał nam co wieczór. Edytowano przez MysterFajna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodko mi na myśl, że po wielu miesiącach i mi przyszło się tutaj na poważnie wypowiedzieć. Mam nadzieję, że już nikt tutaj o mnie nie pamięta i zostanę uznana za randoma.
Więc tak...
Jestem uzależniona
Od samookaleczenia, autoagresji, zachowań autodestrukcyjnych.
Po prostu od cięcia się.
Zaczęło się niewinnie pod koniec września: mały niewinny Agletuś płakał kolejny wieczór dołując się bardziej i bardziej. W końcu przypomniało mu się, że po spotkaniu ze znajomymi został mu nóż (nie, nie pożyczono mi go do cięcia się - z koleżanką wracałyśmy nocą przez miasto piechotą i taki środek do samoobrony :rainderp: ). Więc wziął nóż i się ciachnął. Raz, drugi, trzeci. Było lepiej, świetnie, cudownie.
I tak każdego dnia
Przez około tydzień
Wyciachałam sobie całe przedramię
Potem tylko poprawiałam te kreski, z każdym dniem wyglądało to gorzej... ale jak miało to inaczej wyglądać skoro powtarzałam ten "rytułał" minimum codziennie (bo zdarzało się kilka razy dziennie) przez trzy tygodnie?
Potem troszku lipa trochę bardzo, bo któryś z nauczycieli przyuważył i powiedział to pani pedagog. Przestałam, na tydzień. Zawsze coś.
A potem powrót na stare śmieci. Nie było to już codziennie, bardziej w miarę potrzeb. Ale nie było tygodnia żebym tego nie zrobiła.

Ok, przejdźmy do konkretów

Dlaczego się tniesz?
Nie powiem powodów, bo dla mnie to dość intymna sprawa. No chyba, że pytasz "Dlaczego?" w sensie co przy tym czuję - jest mi lepiej, po prostu.

Dlaczego nie powiesz powodów?
To jest wątek "Wyżal się", nie "Pls rozwiążcie moje problemy za mnie". Chcę tylko zostać wysłuchana, nawet nie trzeba odpowiadać na ten post.

Co na to otoczenie?
Haha, to jedna z najbardziej zabawnych (a może najtragiczniejszych?) rzeczy.
Niemal do końca października chodziłam w krótkim rękawku, było ciepło. Po prostu. Nie ukrywałam tego co mam na ręce bo skoro i tak nikt nie zauważa mnie, tego czy dla niego żyję albo czy jeszcze żyję to co ich [ludzi] obchodzi co mam na ręce?
Jeżeli ktoś przyuważył to nie podejmował reakcji, przewracał oczami (tudzież gapił się jak sroka w gnat) albo się śmiał. Żadna z tych reakcji mnie nie bolała. Nauczyciele też byli bierni.
Rodzice... haha
"- Czy pani wie, że córka się tnie?
- Nie, my z mężem to myśleliśmy, że się długopisem popisała"
Tak, serio.
Ludzie spoza szkoły... w sumie tylko fandom z Piotrkowa Trybunalskiego.
Ojeju, szok, Aglet taka twarda i harda, organizatorka ze stalowymi jajami i cyckami, a tutaj taki pamiętniczek na łapce. Szok, niedowierzanie i obgadywanie. Byłam wszystkim obojętna by w kilka chwil znaleźć się na językach wszystkich. :rainderp:
Czemu nie zakrywałaś?
Nie ukrywałam tego co mam na ręce bo skoro i tak nikt nie zauważa mnie, tego czy dla niego żyję albo czy jeszcze żyję to co ich [ludzi] obchodzi co mam na ręce?
Również próbowałam bandażować, ale kończyło się tak jak z chodzeniem w bluzie - materiał strasznie drażnił mi skórę. Jeden z najgorszych bóli jakich w życiu doznałam.

Myślałaś o psychologu?
Tak. Było to mi też proponowane, ale "Malwina, musisz iść z mamą". Wolę skoczyć z wiaduktu niż z nią iść.

Możesz iść sama.
Mogę, ale nie chcę. Po pewnym czasie straciłam wiarę w sens takiego rozwiązania. Nie, nie uważam psychologa za złe wyjście. Po prostu po co mam chodzić na wizyty by potem ponownie brać nóż w łapkę? Mam słabą siłę woli.

Czemu o tym piszesz?
To jest wątek "Wyżal się", nie "Pls rozwiążcie moje problemy za mnie". Chcę tylko zostać wysłuchana, nawet nie trzeba odpowiadać na ten post.
I trochę przesadziłam.
Tak, z tym można przesadzić w ciągu jednego wieczoru.
Tydzień temu, po kilkudniowej przerwie rozcięłam sobie naraz wszystkie trzydzieści ran. Doznałam swego rodzaju szoku, poczułam się gorzej, mniej-więcej tak jak miałabym zaraz zemdleć. Do tego czasu rany poprawiane tam były ponad 40 razy.
Pod koniec grudnia rozcięłam sobie ramiona (znaj różnicę pomiędzy ramieniem, a przedramieniem) i troszku barki.
A dzisiaj w nocy... przeszłam samą siebie.
Mam rozciętą skórę na mostku, nad piersiami, na brzuchu, plecach, barkach, ramionach.
Z tego powodu nie poszłam do szkoły, bo sama piżama strasznie drażniła mi skórę przez noc. Również dziś doznałam podobnego szoku co tydzień temu.
Nie, nie tnę się na ilość, ale w miarę potrzeb. Było gorzej i tyle.

Omfg, a jak ktoś to zobaczy na WFie czy gdzieś?
Nie uprawiam sportu, mam stałe zwolnienie z WFu. Swobodnie można patrzeć tylko na moje przedramię... przedramiona. Na prawym mam kilka kresek (zaczęłam masakrowanie od lewego bo jestem praworęczna).

Przestaniesz kiedyś? Chcesz przestać?
Chcę, a może bardziej powinnam powiedzieć: chciałam... ? Od tego noża uzależniłam większość mojej codzienności. To pozwala mi udawać uśmiech, normalnie chodzić do szkoły, rozmawiać z innymi ludźmi bez natychmiastowego rozpłakania się.
Raczej nie umiałabym z tym przestać, na pewno nie teraz.

Może znajdziesz jakiś substytut?
A myślisz [Ty, czytelniku], że nie próbowałam? W sumie to jest jeden - rozmowa. Ale tylko z dwiema osobami. Moją siostrzyczką Olą i braciszkiem Zmarciuszkiem, z którymi ciągnęłam ten... burdel :ming: zwany dalej Bronies Piotrków Trybunalski.
Tak poza tym to nic.

 

Dzięki za przeczytanie, bai :fluttershy5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aglet

 

Szczerze, jakoś mnie to nie dziwi. Sam raz na miesiąc praktykuję ten "rytuał samooczyszczenia", tylko w moim przypadku przejeżdżam sobie ostrzem po wewnętrznej stronie dłoni. Wcześniej podobnie jak ty całe przedramię ciachałem, ale to już dawno minęło. Opuściłem gimnazjum, sytuacja się delikatnie unormowała.

 

Odnośnie autoagresji.

Nie jest ani dobra, ani zła. Jeśli ci to w pewien sposób pomaga, daje ulgę, to czemu nie?

 

Jedynie na co uważaj, to to, aby nie przeholować.

Edytowano przez Garin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodko mi na myśl, że po wielu miesiącach i mi przyszło się tutaj na poważnie wypowiedzieć. Mam nadzieję, że już nikt tutaj o mnie nie pamięta i zostanę uznana za randoma.

Więc tak...

Jestem uzależniona

Od samookaleczenia, autoagresji, zachowań autodestrukcyjnych.

Po prostu od cięcia się.

Zaczęło się niewinnie pod koniec września: mały niewinny Agletuś płakał kolejny wieczór dołując się bardziej i bardziej. W końcu przypomniało mu się, że po spotkaniu ze znajomymi został mu nóż (nie, nie pożyczono mi go do cięcia się - z koleżanką wracałyśmy nocą przez miasto piechotą i taki środek do samoobrony :rainderp: ). Więc wziął nóż i się ciachnął. Raz, drugi, trzeci. Było lepiej, świetnie, cudownie.

I tak każdego dnia

Przez około tydzień

Wyciachałam sobie całe przedramię

Potem tylko poprawiałam te kreski, z każdym dniem wyglądało to gorzej... ale jak miało to inaczej wyglądać skoro powtarzałam ten "rytułał" minimum codziennie (bo zdarzało się kilka razy dziennie) przez trzy tygodnie?

Potem troszku lipa trochę bardzo, bo któryś z nauczycieli przyuważył i powiedział to pani pedagog. Przestałam, na tydzień. Zawsze coś.

A potem powrót na stare śmieci. Nie było to już codziennie, bardziej w miarę potrzeb. Ale nie było tygodnia żebym tego nie zrobiła.

Ok, przejdźmy do konkretów

Dlaczego się tniesz?

Nie powiem powodów, bo dla mnie to dość intymna sprawa. No chyba, że pytasz "Dlaczego?" w sensie co przy tym czuję - jest mi lepiej, po prostu.

Dlaczego nie powiesz powodów?

To jest wątek "Wyżal się", nie "Pls rozwiążcie moje problemy za mnie". Chcę tylko zostać wysłuchana, nawet nie trzeba odpowiadać na ten post.

Co na to otoczenie?

Haha, to jedna z najbardziej zabawnych (a może najtragiczniejszych?) rzeczy.

Niemal do końca października chodziłam w krótkim rękawku, było ciepło. Po prostu. Nie ukrywałam tego co mam na ręce bo skoro i tak nikt nie zauważa mnie, tego czy dla niego żyję albo czy jeszcze żyję to co ich [ludzi] obchodzi co mam na ręce?

Jeżeli ktoś przyuważył to nie podejmował reakcji, przewracał oczami (tudzież gapił się jak sroka w gnat) albo się śmiał. Żadna z tych reakcji mnie nie bolała. Nauczyciele też byli bierni.

Rodzice... haha

"- Czy pani wie, że córka się tnie?

- Nie, my z mężem to myśleliśmy, że się długopisem popisała"

Tak, serio.

Ludzie spoza szkoły... w sumie tylko fandom z Piotrkowa Trybunalskiego.

Ojeju, szok, Aglet taka twarda i harda, organizatorka ze stalowymi jajami i cyckami, a tutaj taki pamiętniczek na łapce. Szok, niedowierzanie i obgadywanie. Byłam wszystkim obojętna by w kilka chwil znaleźć się na językach wszystkich. :rainderp:

Czemu nie zakrywałaś?

Nie ukrywałam tego co mam na ręce bo skoro i tak nikt nie zauważa mnie, tego czy dla niego żyję albo czy jeszcze żyję to co ich [ludzi] obchodzi co mam na ręce?

Również próbowałam bandażować, ale kończyło się tak jak z chodzeniem w bluzie - materiał strasznie drażnił mi skórę. Jeden z najgorszych bóli jakich w życiu doznałam.

Myślałaś o psychologu?

Tak. Było to mi też proponowane, ale "Malwina, musisz iść z mamą". Wolę skoczyć z wiaduktu niż z nią iść.

Możesz iść sama.

Mogę, ale nie chcę. Po pewnym czasie straciłam wiarę w sens takiego rozwiązania. Nie, nie uważam psychologa za złe wyjście. Po prostu po co mam chodzić na wizyty by potem ponownie brać nóż w łapkę? Mam słabą siłę woli.

Czemu o tym piszesz?

To jest wątek "Wyżal się", nie "Pls rozwiążcie moje problemy za mnie". Chcę tylko zostać wysłuchana, nawet nie trzeba odpowiadać na ten post.

I trochę przesadziłam.

Tak, z tym można przesadzić w ciągu jednego wieczoru.

Tydzień temu, po kilkudniowej przerwie rozcięłam sobie naraz wszystkie trzydzieści ran. Doznałam swego rodzaju szoku, poczułam się gorzej, mniej-więcej tak jak miałabym zaraz zemdleć. Do tego czasu rany poprawiane tam były ponad 40 razy.

Pod koniec grudnia rozcięłam sobie ramiona (znaj różnicę pomiędzy ramieniem, a przedramieniem) i troszku barki.

A dzisiaj w nocy... przeszłam samą siebie.

Mam rozciętą skórę na mostku, nad piersiami, na brzuchu, plecach, barkach, ramionach.

Z tego powodu nie poszłam do szkoły, bo sama piżama strasznie drażniła mi skórę przez noc. Również dziś doznałam podobnego szoku co tydzień temu.

Nie, nie tnę się na ilość, ale w miarę potrzeb. Było gorzej i tyle.

Omfg, a jak ktoś to zobaczy na WFie czy gdzieś?

Nie uprawiam sportu, mam stałe zwolnienie z WFu. Swobodnie można patrzeć tylko na moje przedramię... przedramiona. Na prawym mam kilka kresek (zaczęłam masakrowanie od lewego bo jestem praworęczna).

Przestaniesz kiedyś? Chcesz przestać?

Chcę, a może bardziej powinnam powiedzieć: chciałam... ? Od tego noża uzależniłam większość mojej codzienności. To pozwala mi udawać uśmiech, normalnie chodzić do szkoły, rozmawiać z innymi ludźmi bez natychmiastowego rozpłakania się.

Raczej nie umiałabym z tym przestać, na pewno nie teraz.

Może znajdziesz jakiś substytut?

A myślisz [Ty, czytelniku], że nie próbowałam? W sumie to jest jeden - rozmowa. Ale tylko z dwiema osobami. Moją siostrzyczką Olą i braciszkiem Zmarciuszkiem, z którymi ciągnęłam ten... burdel :ming: zwany dalej Bronies Piotrków Trybunalski.

Tak poza tym to nic.

 

Dzięki za przeczytanie, bai :fluttershy5:

Znam Cię tylko z forum, ale mimo to zrobiło mi się strasznie przykro czytając to co piszesz. Wydajesz się naprawdę spoko osobą, a mimo to cierpisz. Boli mnie to podwójnie, bo kiedyś osoba na której mi zależy robiła to samo, z tą różnica, że przez czysty egoizm ciągle odmawiała pomocy. Nie widziała że krzywdzi mnie i inne osoby, którym zależy na wspólnym szczęściu.

 

Masz swój własny rozum, ale wiedz że krzywdząc siebie, krzywdzisz osoby dla których jesteś ważna. I nie próbuj zaprzeczać mówiąc że "przecież nikomu na mnie nie zależy" zależy, może jest to osoba której się podobasz ale boi się zagadać? Może jest to dawny przyjaciel który nie wie w jakiej jesteś sytuacji? A może jest to osoba, którą dopiero co poznasz, a twoje blizny będą przypominały jej o twoim cierpieniu?

 

Jeżeli jesteś za słaba by przezwyciężyć pragnienie okaleczania się, zrób z tym coś. Od siebie polecam medytacje, bądź czytanie różnych artykułów psychologicznych. Zrozumienie siebie jest podstawą do prowadzenia lepszego życia.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś przyjemność posłuchać wykładu o samookaleczaniu się na SWPS [szkoła Wyższa Psychologii Społecznej]. I cięcie się, podobnie jak samobójstwo to w większości przypadków chęć zwrócenia na siebie uwagi. I jak dla mnie jesteś tą większością, Aglet.

Nie wiem jakie masz problemy, ani czy w ogóle je masz. Może rodzinne, może w szkole, bądź wśród znajomych... Skoro do tej pory nikt z tym nawet nie próbował nic zrobić, to cóż... Musisz sobie pomóc sama. W życiu możemy liczyć tylko na siebie. Z samookaleczaniem się sama miałam krótki epizod - ale na 2 razach się skończyło, brzydziło mnie to co robię i dałam sobie z tym radę. Sama.

U Ciebie urosło to wręcz do rangi uzależnienia. Dlatego potrzebujesz zdobyć dwóch sojuszników - pasję i silną wolę. Powiedz temu stop już teraz. Nie wieczorem, nie jutro, nie za tydzień. Teraz. Bo gwarantuję Ci, że w przyszłości będziesz żałować przygód z "wzorkami w skórze".

Nie jestem Twoim przyjacielem ani wrogiem. Jestem randomową dziewczyną z Internetu. Ale z mojego życia ostatniej ofiary losu [co miało miejsce wiele lat temu] wyszłam na prostą i od paru lat jestem szczęśliwa i spełniona. Praktycznie nic nie może mnie zranić. Nie obchodzi mnie co myślą inni. Mam swoje cele i robię swoje. I daje mi to szczęście. Doceniam to co mam - przyjaciół, rośliny, kota, możliwość samodoskonalenia w paru dziedzinach. Wiem że ładnie rysujesz. Może kiedy masz doła to zamiast po nóż sięgaj po tablet/kartkę? Albo pisz coś, cokolwiek. Przelej swoje uczucia w sztukę. Znajdź rzeczy, które Cię bez reszty pochłoną.

I pamiętaj - zawsze czyń swoją Wolę. Każdy może być szczęśliwy, ale to my sami jesteśmy swoimi najgorszymi wrogami.

Nie powiem, że w Ciebie wierzę, bo ani Cię nie znam, ani nic... Zresztą... To Ty sama musisz w siebie uwierzyć. Że dasz radę. Że życie ma pozytywy, małe rzeczy, o których zapominasz w ferworze wieku gimnazjalnego. Bo życie jest piękne. Ból na swój sposób też. Ale nie powinniśmy niszczyć siebie... Lepiej tworzyć.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tfw porady na forum od kucyków dla osoby z problemami w mózgu.

 

Jeśli nie przekona jej rodzina ani psycholog, nie wpłyną na nią przyjaciele, to nas tym bardziej oleje ciepłym moczem. Meh. Wyjdzie z tego albo zginie, tak czy siak problem się rozwiąże. A żeby nie było, że jakieś edgy lordy ze mnie wychodzą, to:

- znajoma jedna miała bardzo podobną sytuację z tym, że zamiast cięcia się wpadła w anoreksję. Z podobnych powodów i z podobnym nastawieniem do własnej matki. Lata minęły, była kilka razy w szpitalu ale wyszła z tego i zrobiła się z niej całkiem fajna dupa. Więc jeśli Aglet chce by zwracano na nią uwagę, to niech lepiej zamiast cięcia się zrzuci parę kilo i zacznie ćwiczyć, żeby osiągnąć lepsze kształty.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorczi, że odpowiadam tylko na pojedyncze fragmenty. I to jeszcze te wyjęte z kontekstu :rainderp:

 

Nie jest ani dobra, ani zła. Jeśli ci to w pewien sposób pomaga, daje ulgę, to czemu nie?

 

Jedną z rzeczy, które mnie najbardziej bolą w tej sytuacji nie jest bierność, ale... jednorazowość, jeżeli tak to można ująć.

Jeżeli już ktoś dobije się do mnie na szczerą rozmowę, usłyszy dlaczego podjęłam tak radykalne kroki to natychmiastowo deklaruje "Pamiętaj, zawsze możesz na mnie liczyć", "Pomogę Ci z tego wyjść" i temu podobne.

Tylko następnego dnia już ten ktoś zapomina, że żyję. :rainderp: Nie chcę w koło na okrągło słuchać słów rzucanych na wiatr, obietnic bez pokrycia. Albo robisz cokolwiek albo zostawiasz mnie w spokoju. To też nie tak, że dzielę ludzi na tych, którzy mnie kochają, a na resztę "egoistów" mam wywalone. Również sama odpycham ludzi, nie chcę ich krzywdzić czy pozwalać aby cierpieli razem ze mną.

 

Wydajesz się naprawdę spoko osobą, a mimo to cierpisz.

Nie jestem wyjątkiem

 

Masz swój własny rozum, ale wiedz że krzywdząc siebie, krzywdzisz osoby dla których jesteś ważna.

Jest to dla mnie mniejsze zło aniżeli wyładowywać na nich moją frustrację i stres.

 

I cięcie się, podobnie jak samobójstwo to w większości przypadków chęć zwrócenia na siebie uwagi. I jak dla mnie jesteś tą większością, Aglet.

Nie zaprzeczam, że jestem mniej lub bardziej atencyjną dziw... panią do towarzystwa, ale nie potwierdzam, że próbuję w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Od początku wiedziałam, że im więcej osób się dowie tym więcej będę mieć problemów. Bardzo mi brakuje tego okresu gdy nikt nie wiedział, nie pytał.

Nie chcę być nie miła, ale... po prostu również nie chcę aby oceniano moje zachowanie nie znając powodów, które mnie do tego pchnęły. Tylko to, że w nocy po raz kolejny przesadziłam w jakiś niewyjaśniony sposób pchnęło mnie do napisania o tym tutaj. Nie rozumiem siebie, po co.

 

Psycholog nie pomaga, więc może warto pomyśleć o psychiatrze?

Nie pomaga bo odrzuciłam możliwość pójścia do niego.

Okej, jest ze mną źle, ale bez cięcia się prawdopodobnie zrobiłabym coś o wiele głupszego :v

Och, hai Avan :rd6:

Edytowano przez Aglet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


arkadiusz fuks, dnia 12 Sty 2015 - 5:12 PM, napisał:

Masz swój własny rozum, ale wiedz że krzywdząc siebie, krzywdzisz osoby dla których jesteś ważna.


Jest to dla mnie mniejsze zło aniżeli wyładowywać na nich moją frustrację i stres.

Wmawiaj tak sobie dalej :v

Kłótnie są normalne, krzywdzenie się już troszkę mniej :cadance:

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, ten temat. Jedyne co moim zdaniem pomaga na to, to porządny opieprz. Mi pomógł, chociaż widzieli tylko czubek góry lodowej, której też nie ukrywałam. Potem się żałuje tego, że się cięło, jak są mocne rany, to zostają blizny, które niezbyt schodzą, a wyglądają dość odrzucająco. 

Chociaż leprze to niż "zdzieranie" z siebie skóry, a niektóre "aniołki" miały takie epizody. :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie się to rodzaj niemego krzyku rozpaczy, który ma zwrócić czyjąś uwagę. Tak, Aglet. Chcesz zwrócić na siebie uwagę, choć tu raczej nie o nas chodzi. Aż sparafrazuję Księżniczkę Celestię "Przestań szukać wymówek i znajdź sobie przyjaciół!".

 

Swoją drogą - dlaczego nie ćwiczysz na WFie? Uprawiasz jakikolwiek sport :grumpytwi:? Bo wiem, że często ludziom właśnie z braku ruchu takie emożale się robią.

 

Ja wiem, że gimnazjum to trudny wiek typu "nikt mnie nie lubi i nie rozumie". A prawda jest taka, że jedyne co trzeba to wyjść do ludzi. Niekoniecznie ze szkoły, raczej z jakiegoś kółka zainteresowań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Cię tylko z forum, ale mimo to zrobiło mi się strasznie przykro czytając to co piszesz. Wydajesz się naprawdę spoko osobą, a mimo to cierpisz. Boli mnie to podwójnie, bo kiedyś osoba na której mi zależy robiła to samo, z tą różnica, że przez czysty egoizm ciągle odmawiała pomocy. Nie widziała że krzywdzi mnie i inne osoby, którym zależy na wspólnym szczęściu.

 

Masz swój własny rozum, ale wiedz że krzywdząc siebie, krzywdzisz osoby dla których jesteś ważna. I nie próbuj zaprzeczać mówiąc że "przecież nikomu na mnie nie zależy" zależy, może jest to osoba której się podobasz ale boi się zagadać? Może jest to dawny przyjaciel który nie wie w jakiej jesteś sytuacji? A może jest to osoba, którą dopiero co poznasz, a twoje blizny będą przypominały jej o twoim cierpieniu?

 

Jeżeli jesteś za słaba by przezwyciężyć pragnienie okaleczania się, zrób z tym coś. Od siebie polecam medytacje, bądź czytanie różnych artykułów psychologicznych. Zrozumienie siebie jest podstawą do prowadzenia lepszego życia.

 

Cholera arkadiusz pisze coś na poważnie, jest naprawdę źle. 

 

 

@Aglet

 

Nie no spoko tnij się, jak i tak nie zamierzasz nic z tym zrobić. Bo mówienie że to odpada bo to...., albo bo to...to tylko piep***e głupot. 

I z własnego doświadczenia wiem że uzależnienie jest efektem posiadania zbyt dużo czasu, i najlepszą drogą jest znalezienie jakiegoś hobby które by cie odwlekło od niego. 

Edytowano przez WilkU
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...