Skocz do zawartości

Wyżal się.


Mellie

Recommended Posts

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Ja przepraszam, ale... "O so ci chozi"? :wtf: O ile rozumiem drugie zdanie, to pierwszego za cholerę. 

 

Ciężko nadążyć za autorem, ale wydaje mi się, że rozumiem o so mu chozi. Zbyt wcześnie przestali tworzyć serial, przez co tysiące ludzi nie pozna MLP i pozostaną bezmyślni. Inna opcja, to że w ciemności zostaną tysiące członków fandomu. Możliwe, że chodziło o coś zupełnie innego, ale to już pan @MarianWisniewskipowinien się odnieść :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarianWisniewski napisał:

Moje "wpadanie w ciemność" oznacza powrót do masowych uzależnień od wygłupów z Internetu.

To może zacznij oglądać coś, co ma jakikolwiek sens? Od siebie mogę polecić:

 

- Daily Dose of Internet - nazwa mówi wszystko :) 

- The Dodo - coś o zwierzętach

TheBackyardScientist - ciekawe eksperymenty 

- Planeta Faktów

- Niekryty Krytyk

- TVGry.pl

- Girlfriend Reviews - recenzje gier z perspektywy dziewczyny gracza

- Zagrajnik

- Arhn.eu

- Gumbino (genialne parodie gier np.Mario, Pokemon)

- PanKuBaka - jedyny youtuber, którego wspieram. Atmosfera panująca na jego streamach jest po prostu świetna :) 

- Brody z Kosmosu - świetne recenzje filmów

- Armin van Buuren - na koniec mój ulubiony artysta :cadancespin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
6 minut temu, MarianWisniewski napisał:

Ja mam problem, który błędnie zapisałem w innym miejscu: Czuję smutek z powodu braku kucyków.

Już ci to kiedyś pisałem, ale pooglądaj inne seriale. :rd: Na kucykach świat się nie kończy. Wiem... Niesamowite, ale prawdziwe. Zdaję sobie sprawę, że większość bronies przechodziła przez okres istnego zauroczenia kucami, ale to mija. Także poszukaj czegoś nowego. Kto wie? Może znajdziesz coś jeszcze lepszego? 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem i nie znalazłem czegoś lepszego, ale dobre rzeczy owszem więc tak... nie kończy się na kucykach, ale najlepsze rzeczy się na nich skończyły. :NjdaT:Jednak nie zamknąłem się na nowe serie czy inne ciekawe opcje i choć kucyków nie zastąpią, to czas umilają.

A tak przy okazji to da się wyjść z tego okresu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

A tak przy okazji to da się wyjść z tego okresu? 

Tak. Jestem tego żywym przykładem.

 

- Ja, okolice 2013r, premiera trzeciego sezonu - "Jest już nowy odcinek? Hurrrrrrraaaa! Uwielbiam MLP, to najlepszy serial świata, który nigdy mi się nie znudzi. Fluttershy jest taka jak ja. :starcute:

 

- Ja, okolice 2017r, premiera "któregoś tam sezonu" - "nowy odcinek? Umm... Ok.  MLP jest spoko. Fluttershy też jest spoko."

 

- Ja, rok 2019 - "To będzie ostatni sezon? I bardzo dobrze, bo seria od dawna zjadała swój własny ogon, a Hasbro skończyły się pomysły". :sweetbook:

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarianWisniewski napisał:

Czuję smutek z powodu braku kucyków.

 

Możesz otworzyć się na twórczość fandomu MLP. Często jest dużo ciekawsza niż sam serial, tylko trzeba po nią sięgnąć. Możesz też oglądać w kółko 9 sezonów i narzekać, że nie wydają kolejnych w nieskończoność. Z pewnością użytkownicy forum mogą polecić ciekawe fanarty, fanfiki czy filmiki związane z kucykami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 20.03.2020 o 05:34, Triste Cordis napisał:

Tak. Jestem tego żywym przykładem.

- Ja, okolice 2013r, premiera trzeciego sezonu - "Jest już nowy odcinek? Hurrrrrrraaaa!

 

O Luno! (:lunaeye:) jak to wtedy we mnie umarło po zobaczeniu jakiejś chorej przeróbki rzuconej luzem na sb xd

Edytowano przez Arjen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem idiotą XD. Grałem z bratem w szachy i poczułem się zbyt pewnie. Zacząłem pajacować hetmanem.  Nie było pionkożerstwa, ale pomyliłem królówkę z taranem bojowym, wryłem się do jego obozu i łypałem na wieżę, w nadziei, że uda się zabić. Zablokował się, a ja ostatecznie podstawiłem właśnie pod tą wieżę.  No ale za to wczoraj udało mi się wjebać mu szewczyka, więc jesteśmy upokorzeni po równo. Jak nie gra się od 11 lat to takie są efekty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
10 godzin temu, MarianWisniewski napisał:

Ja nie mam już jak i o czym na tym forum rozmawiać, bo skończono z serialem na zawsze. Nie mam jak już z nim żyć.

Nie oszukujmy się... Po zakończeniu MLP skończyły się tematy do rozmów, a nowi użytkownicy są niestety leniwi (bez obrazy, ale takie są fakty :rarity3:). Trochę was ostatnio przybyło, ale jakoś nie rozpoczynacie nowych dyskusji, ani nie udzielacie się w starych. Pomijam już zerową aktywność w konkursach. Ktoś za chwilę powie: "takiś mądry, to zaświeć pan przykładem". Nie chce mi się z kilku powodów:

 

1. Moja faza na kuce dawno temu minęła, a całe to uniwersum już mnie tak nie kręci. 

2. Obecne tematy (dyskusje) zostały wyczerpane. Nie będę przecież po raz n-ty analizował charakterów M6, oceniał odcinków, czy też odpowiadał na pytanie: "czy wstydzisz się kupować kucyków?". Ile można?

3. Fandom mocno przycichł, a co za tym idzie nie daje tematów do rozmów (akceptacja bronies w społeczeństwie, patologiczne zachowania bronies, twórczość fandomu).

4. MLP to płytki serial i nie daje zbyt wielu tematów do rozmów po zakończeniu emisji. Nie ma tu żadnych tajemnic, ukrytych przekazów, niedopowiedzeń etc...  

 

Innymi słowy, jakby to powiedziała Gert z Nienawidzę Baśniowa (gorąco polecam!): "przestań pan ciastolić, weź się do fuja ogarnij i zacznij działać, bo biadolisz gorzej niż Śmiecholbrzym, któremu ktoś zajumał kapcie:rd:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się @Triste Cordis nie zgodzę. Jest o czym rozmawiać. Może nie o serialu samym w sobie, ale co z fanfikami i z fanartami? Wielu artystów przestało oglądać kucyki dawno temu, a wciąż tworzą. Kontynuują starocie, tworzą nowe dzieła. I to, co teraz powstaje, jest lepsze od tego, na co był szał lata temu. Ale jest coś, co ich nieco dobija - brak komentarzy, brak rozmów o fikach. Bo nawet aktywni bronies wolą żyć przeszłością, a ci, którzy czytają/oglądają, to już niekoniecznie skomentują, bo to jakiś wysiłek.

 

Z konkursami jest... różnie. Forum zdycha i nie będę szukać winnych, bo to raczej naturalna kolej rzeczy. Ale jako opiekunka działu powiem, że to bywa męczące, kiedy się starasz, a dostajesz za to co najwyżej kilka repek - bo tak zazwyczaj jest.

 

Po prostu uważam, że jeśli komuś źle z tym, że fandom umiera, kuce się skończyły, życie nie będzie już takie samo, blablabla, to niech ruszy rzyć tam, gdzie aktywność jest. Niech da twórcom feedbeck. Niech obczai różne inicjatywy jakie w tym fandomie dalej są - choćby lektoraty fików na Bronies Corner, magazyn Equestria Times, blog For Glorious Equestria, obecnie mamy nawet dwa fandomowe radia. Niech po prostu pokaże, że żyje i coś go obchodzi. W naszej społeczności każdy może być przydatny. Nawet największe beztalencie. Bo wystarczy odrobina zainteresowania i zaangażowania.

 

Także polecam chociażby Dział opowiadań i Prace graficzne. Część autorów nadal tu wchodzi. Część przestała, bo życie, inni się zniechęcili, bo #nikogo. Ale, ci którzy zostali się ucieszą. Ci, którzy zaglądają raz na ruski rok może wrócą. Kilka zaangażowanych osób może zainspirować innych i zmienić wszystko.

  • +1 1
  • Mistrzostwo 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cahan napisał:

A ja się @Triste Cordis nie zgodzę. Jest o czym rozmawiać. Może nie o serialu samym w sobie, ale co z fanfikami i z fanartami?

Ech. Tak to jest, jak człowiek chce napisać post przed kolacją, bo po kolacji będzie stream u Pana KuBaki (polecam) i Animal Crossing, a później to może nie być chęci... Właśnie to miałem na myśli - nie ma co rozmawiać o serialu samym w sobie (treści odcinków, postacie), ale o innych rzeczach już tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

FOV8D.jpg

Cóż, widzę że "zaciąłeś" się na tym końcu serialu, non stop wszędzie gdzie można o tym piszesz... To może jako osoba "stowarzyszona" z serialem, napiszesz jakiś ciekawy temat, lub weźmiesz udział w jakimś starym aby go rozruszać? Tylko jakoś twórczo i rzeczowo, a nie kolejnym biadoleniem jak to koniec serialu zniszczył ci sens dalszego życia....

Chcesz rady jak żyć po skończeniu serialu...? Żyj tak jak do tej pory, lub jak to robią inni, albo zacznij oglądać serial od nowa i tyle, dasz radę, lub znajdź sobie NOWY serial do oglądania, nawet tu na forum są tematy gdzie są polecane filmy, bajki i seriale do oglądania, coś może ci wpadnie w oko.

A co do tego "skończono z serialem na zawsze", proszę nie dramatyzuj bo PRZYPOMINAM, że powstanie kolejna generacja MLP i ponoć jeszcze jeden film pełnometrażowy w stylu G4 i jeśli G5 okaże się podobnym sukcesem co obecna generacja, to ludzie pewnie wrócą tutaj, a jeśli nie, to trudno, każdy żyć będzie dalej :dunno:

Edytowano przez BiP
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarianWisniewski serial się skończył, tak, ale fandom nie umrze tak łatwo, a wraz z nim to co go tworzy, a tym są ludzie i meety oraz kontent w postaci artów, fan ficów, muzyki, projektów (gier dla przykład), etc. Jeżeli nie wszedłeś w któreś z tych rzeczy, to nie dziwię się, że nie widzisz sensu, bo dawanie swojego życia tylko na serial jest niestety bardzo ograniczające i mało rozwojowe. Bez zaangażowania w cokolwiek będziesz miał to wrażenie, że wszystko jakby umarło, ale to jest fałsz. Equestria Times, grupki na FB, meety w realu, a ostatnio też był online, który zebrał 400 użytkowników i możliwe, że znaczna ich część była jakoś aktywna w trakcie eventu ... muzycy fandomowi jak JycRow, PrinceWhatever, animatorzy też są i tworzą, ostatnio CaptainHoers wrzucił animacje i pewnie wielu innych nad czymś też pracuje. To co ... to są oznaki umierania :NjdaT:

 

No właśnie nie, tylko że większość z nas, czyli osoby, które pewnie w liceum / na studiach zaczynały przygodę teraz mają dorosłe życie, i też nie zawsze mamy na to czas, no ale widać, że jest tu wielu, którzy nie zapominają o fandomie, a ten będzie silniejszy niż wszystkie odcinki razem wzięte, bo on jest prawdziwy, realny, a serial to pretekst, aby dać temu większy sens, rozpocząć temat i skończyć go może na religii, budowie domu czy programowaniu aplikacji :pinkiesmile:.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

We wrześniu dwa lata temu ojciec został poproszony przez swojego hmmm. kolegę o pomoc w rozładunku materiałów na budowę altaneczki. Praca miała potrwać ok. 1h. Zapieprzaliśmy cały dzień. Tak moja matka też i przy okazji mnie też wywlekła z łożka wczesnym rankiem rzucając mi od tak wiadomość, że dzisiaj będę zapierdalał na budowie. I tak żeśmy sobie pracowali i pracowali i teraz mój tatuś ma uszkodzony kręgosłup i łazi po ścianach z bólu:NjdaT:. Na operację nie chce iść. Przy okazji dorobił się przepukliny:interesting:.  Jaki morał? Nie pomagać:ist:...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawiodłem się na twórcach mlp, ponieważ myślałem, że skoro nie chcą przywrócić serialu, to w 5 generacji mane 6 będzie. A tymczasem tak ich "znienawidzili", że najpierw usunęli Twilight, a zaraz boję się, że w śmieciach wyląduje i reszta.

Nauczka na przyszłość: nie zakochać się w trwającym do dziś serialu.

Edytowano przez MarianWisniewski
  • Haha 2
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarianWisniewski napisał:

A ja zawiodłem się na twórcach mlp, ponieważ myślałem, że skoro nie chcą przywrócić serialu, to w 5 generacji mane 6 będzie. A tymczasem tak ich "znienawidzili", że najpierw usunęli Twilight, a zaraz boję się, że w śmieciach wyląduje i reszta.

Ech... Mam złą wiadomość - cała ekipa M6 idzie w odstawkę. Dostaniemy zupełnie nowych bohaterów. I jaka znowu nienawiść? :wtf: Gdzie ty tu masz nienawiść do postaci? To plan na rozwój marki, a nie nienawiść. 

 

Cytat

Nauczka na przyszłość: nie zakochać się w trwającym do dziś serialu.

Nie przesadzasz? Rozumiem, że jakiś serial może być dla kogoś bliski (zawdzięczam MLP naprawdę wiele), ale żeby od razu używać słów "zakochać się"? Polecam zakochać się w serialu "General Hospital". Jeśli Google nie kłamie, to trwa do dziś i ma ponad 14 tysięcy odcinków (tak, sprawdziłem jaki tasiemiec jest najdłuższy) :rainderp: Będziesz miał spokój na kilka lat. A tak na serio. Na przestrzeni lat ludzie pisali w tym temacie o różnych, naprawdę poważnych problemach. Często chciałem pomóc, doradzić coś, ale czułem się równie bezradny co autor/ka posta. W tym przypadku jest jednak inaczej... Tym razem bez jakichkolwiek wątpliwości "powiem" krótko: WEŹ... SIĘ... OGARNIJ! 

 

Mam ogromną nadzieję, że pewnego dnia przejrzysz na oczy i uświadomisz sobie, jakie głupoty wypisywałeś. 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2020 o 08:52, MarianWisniewski napisał:

A ja zawiodłem się na twórcach mlp, ponieważ myślałem, że skoro nie chcą przywrócić serialu, to w 5 generacji mane 6 będzie. A tymczasem tak ich "znienawidzili", że najpierw usunęli Twilight, a zaraz boję się, że w śmieciach wyląduje i reszta.

Nauczka na przyszłość: nie zakochać się w trwającym do dziś serialu.

 

Whaaaaat ? Rly? Chłopie, serio ogarnij się, bo to co piszesz sprawia jak bardzo jesteś przywiązany do tego serialu. Tak, MLP to fajna kreskówka, fandom też jest spoko, ale jednak ... istnieje coś takiego jak życie i w nim jest też wiele ciekawych (nawet i lepszych) rzeczy niż tylko być przy jednym temacie. Stąd ja bardzo aprobuję G5 i nową obsadę bohaterów tam, bo oto chodzi aby się wyrwać, pokazać coś zupełnie nowego. Może będzie to jakaś dalsza przyszłość i main6 będzie tam wspominane, kto wie :NjdaT:

 

Tak na dobrą sprawę main6 zostało porządnie wykorzystane, opisane i przedstawione. Gdyby one by były w G5 to byśmy czuli odgrzewane kotlety oraz mocne porównania do G4, a ... już widzimy jak Pony Life jest gniotem na miarę Teen Titans Go, który tylko uprościł charaktery main6. Już Psi Patrol ma lepszą fabułę i trzyma się sensu niż Pony Life :twiblush:. W skrócie, głowa do góry, pora wyjść i poznać zupełnie nowe rzeczy, na czas tworzenia G5 warto obejrzeć inne seriale, kreskówki czy anime. Tego jest od groma i na pewno nie jeden serial będzie dla ciebie zatopioną czarną perłą w morzu innych pereł.  

  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus. Moje rodzeństwo się o coś znowu pobiło. I to do krwi, tak jak lubią. Podobno poszło o to, że brat zaczął wyzywać siostrę, bo ma inne zdanie na temat serialu. Ale to jest tylko wersja wydarzeń mojej siostry, bo mnie nie było wtedy w pokoju. Wszedłem, bo słyszałem jakiś łomot. Mnie się też dostało od brata, że jej nie odciągnąłem i żebym choć raz się zachował jak mężczyzna. Co ja cholibka mogę zrobić jak dwoje 19-tolatków się leje do krwi? Wyobraźcie sobie taką wkurwioną na maksa kotkę o masie kilkadziesiąt kilogramów - to jest moja siostra. I ona w przyszłości ma być psychologiem. Rozdzielić ich? I co to da, jak pójdę to się znowu zaczną lać? A ona to już raz porwała na mnie ubranie jak się wściekła, więc dołączanie się do bójki to nie jest nic przyjemnego. Skończyło się na tym, że ona się rozpłakała, a mój brat jest podrapany do krwi na plecach i trochę czerwony, bo go potarmosiła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję znaleźć im jakieś miejsce, gdzie niczego nie zniszczą, zrobić sobie popcorn, wziąć colę i ustawić krzesło. Dla urozmaicenia można im rzucić miecze bezpieczne. Nawet nie żartuję - póki Ciebie nie tłuką i rzeczy nie niszczą, to niech się uszkadzają.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cahan napisał:

Sugeruję znaleźć im jakieś miejsce, gdzie niczego nie zniszczą, zrobić sobie popcorn, wziąć colę i ustawić krzesło. Dla urozmaicenia można im rzucić miecze bezpieczne. Nawet nie żartuję - póki Ciebie nie tłuką i rzeczy nie niszczą, to niech się uszkadzają.

Już wymyśliłem podkład dźwiękowy

Spoiler

 

 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...