Skocz do zawartości

Wasze nasze komputery


Radmor

Recommended Posts

Rada: Jak macie dużo pieniędzy i zamierzacie kupno PC to kupcie 2 dyski, jeden HDD i jeden SDD (czy jakoś tak), gdyż SDD jest o wiele szybszy od HDD i na nim można zainstalować Windows, wtedy będzie się ładował szybciej :x

A jak macie więcej zbędnych pieniędzy, to w ogóle nie kupujcie HDD :pinkiehappy: .

Jak macie więcej zbędnych pieniędzy, to kupcie się dwa dyski SSD, robi się RAID 0 i do tego zwyczajny HDD do magazynowania :aj5:

Płyta - Asus P8Z68-V /intel Z68

Grafika - MSI Radeon HD6870 Hawk 1GB DDR5

RAM - Corsair 8GB 1333MHz CL9 XMS3

CPU - Intel Core i5-2500K 3.3GHz

Dysk - 2 x Seagate 500GB 7200rpm

Zasilacz - x OCZ StealthXStream2 600W

[spoiler]HYXQbfQ.jpg

Edytowano przez Zoameldar
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Intel Pentium IV

1.5 GB RAM DDR (512MB + 3x 256MB)

Ge Force Poverty Ge Force FX6600

Dysk WD 80GB

:kappa:

 

Padł jakiś czas temu i zostałem bez niczego.

Edytowano przez Anekito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 months later...

Przedostatni post z 2014 roku? Chyba za mało tu komputerowych geek'ów! Przez ostatnie dwa miesiące odpicowałem se biurko! Dodałem ledy, kupiłem porządny monitor, no i se siedzę i nie mam z kim grać... :fluttersad:

Specyfikacja:

AMD Fx-6300

MSI 970A-G43

HyperX Fury 8gb DDR3

MSI Radeon R7 370 Armor 2X

Corsair VS550

Seagate 1TB HDD

SanDisk 120GB SSD PLUS

Asus Xonar DG

A to wszystko zamknięte w nieco ciasnej, ale pięknej obudowie z oknem Corsair Carbide SPEC-03 :twilight2:

 

Zdjęcie z 1 Gimnazjum xD

Spoiler

 

58adc36b185df_okurdexdxd.jpg.bac796d5e0ee1ab88d9c67556e88f5cb.jpg

 

 

A teraz jest tak:

Spoiler

IMG_6719.JPG.5b5ea1ae82c512f9cb62acf805cec169.JPGIMG_20170222_174813.thumb.jpg.d2d308f5867f380edd1eb01862c4073f.jpg

No i jeszcze zdjęcie komputera!

Spoiler

IMG_20170222_175053.thumb.jpg.4343c4a1ad14063af5436baefaa0bac9.jpg

Ze sprzętu to warto jeszcze nadmienić, że mam mikrofon Reloop S-Podcaster, oraz te drugie słuchawki to SteelSeries Flux, a reszty nie trzeba przedstawiać... :rdblink:

Edytowano przez Mielcar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcem stycznia, a także w połowie lutego przesiadłem się z laptopa na zwykłego ordynarnego blaszaka.

Moje biureczko "komputerowe i nie tylko" wygląda tak oto: (słabo mi ta panorama wyszła :P)

Spoiler

obr2.jpg

Spoiler

obr1.thumb.jpg.777042019686adf1fe563dcd25449232.jpg

Najmocniejszym argumentem za rezygnacją z laptopa była pogłębiająca się wada wzroku. Stąd też postanowiłem zainwestować w 27 calowy monitor Iliamy, który początkowo służył za dodatkowe urządzenie wyświetlające laptopa. Teraz już napędzany jest skrzynką:

0) obudowa: Corsair Carbide Serie SPEC-01

1) Procek: Intel Core i7 6700, jak na razie na chłodzeniu boxowym;

2) Płyta główna: MSI Z170A GAMING M5

3) Ramy: HyperX Savage Black XMP - 2 kości po 8 GB każda, ale wkrótce będzie ich 4;

4) Grafika: GEFORCE® GTX 1060 GAMING X 6G

5) SSD: GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO

6) HDD: 1TB Seagate 2,5"

7) Zasilacz: be quiet! 400W Pure Power 9 BOX;

8) Mysz i klawiatura: legendarna Logitech MX518, razer chroma czy jakoś tak;

9) widoczne na foto głośniki to Focal Aria 906, a napędzający je wzmacniaczyk robiłem sam od zera włącznie z obudową :D

10) a na prawo widzą państwo niewielki chaos projektowo konstrukcyjny;

 

Ponieżej foto obudowy oraz jej wnętrze:

Spoiler

obr4.jpg.87e8a10e9cf1a33300380ae9955330ef.jpgobr3.jpg.6b5549b23117e9ed48903c2a28d94462.jpg

 

P.S.

Spoiler

Wiem... ten obrusik na stoliku komputerowym jest szałowy :D

 

 

Edytowano przez Chip
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chip Co ty tam po tej prawej stronie robisz? Robota składasz?! A tak na serio to dobry komputer! Ja to bym wziął lepszą obudowę, i postawił na biurku z czerwonymi led'ami, ale widzę że masz tam mało miejsca, i nie każdy lubi pogapić czasem się na podzespoły. :rarityawesome: Trochę zazdroszczę, tak potężnej maszyny, ale w marcu wyjdą nowe procesory Ryzen, i ponoć mają wstrząsnąć marketem... Trzeba odłożyć trochę hajsu. Sądząc po tym co jest po prawej, to pewnie sam składałeś, ale czym się kierowałeś przy wyborze podzespołów? Wg mnie i5 do grania w zupełnie wystarczy. A po co Ci takie wielkie głośniki? Zajmujesz się obróbką muzyki?

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Mielcar napisał:

 

@Chip Co ty tam po tej prawej stronie robisz? Robota składasz?!

 

Jak by to ująć... wszystko po prawej to moje prywatne biuro konstrukcyjne :P

6 minut temu Mielcar napisał:

ale w marcu wyjdą nowe procesory Ryzen

Kabylake'y już wyszły i pasują do mojej MoBo. Zawsze stawiałem na intela i chyba już tak mi zostanie.

8 minut temu Mielcar napisał:

czym się kierowałeś przy wyborze podzespołów?

chciałem złożyć kompa takiego aby te przynajmniej 5 lat mi służył, a podzespoły wybierałem sam w oparciu o własne doświadczenia i o to co wyczytałem min. w gazecie Chip czy też w innych czeluściach internetu.

10 minut temu Mielcar napisał:

starczy. A po co Ci takie wielkie głośniki? Zajmujesz się obróbką muzyki?

Nie zajmuję się obróbką muzyki, ja po prostu lubię dobrze słuchać dobrej muzyki. Te focale wcale nie są aż tak wielkie, ale za to brzmieniowo pasują mi idealnie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Chip napisał:

Kabylake'y już wyszły i pasują do mojej MoBo. Zawsze stawiałem na intela i chyba już tak mi zostanie.

Ach odwieczna walka AMD vs Intel... Dobry wybór jak na ten czas, ale wg mnie Ryzen'y będą lepsze. Ponoć chipset AM4 ma być jedynym chipsetem AMD przez najbliższe lata, więc upgrade będzie łatwy. (jak w twoim przypadku) Z nowej grafy, na początku byłem zadowolony, ale dokupiłem monitor freesync, no i się dowiedziałem że jako jedyna z rodziny rX 300 nie wspiera tej technologii... :fluttercry2: Ale chociaż wiem od kogo wezmę następną grafę! :rdblink:

13 minuty temu Chip napisał:

chciałem złożyć kompa takiego aby te przynajmniej 5 lat mi służył

to nie jest trochę overkill, jak na 5 lat? Znam ludzi co grają w BF1 na Sandy Brigde'ach xD A propo w jakie gry grasz na takim potworze? :squee:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że miałbym grafę do opchnięcia: Gigabyte GTX 1060 3GB w wersji z jednym wentylatorem, zasilana 6 pinowym złączem. Używana całe 2 tygodnie...

To zależy, zazwyczaj jest to: Stalker Cop, Crysis 2 i 3, Diablo 2 i 3, Call of Duty któreś tam też się trafi, Gothic 2 i 3, leciwy już CnC3 z dodatkiem, Starcraft 2, Earth 2160, 2150 i nawet 2140 na dos boxie. Na albo bliżej lata mam własnie zamiar wyposażyć się w BF1, GTA5, pewnie też skusze się na cs:go. 

 

@Mielcar mógłbyś coś ciekawego polecić ze strzelanek, najlepiej z dłuuugim Single Playerem?? :P

 

Edytowano przez Chip
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Chip napisał:

 

A wiesz że miałbym grafę do opchnięcia

 

Nie mogę sobie pozwolić na Nvidi'ę.. chciałbym właśnie wykorzystać freesync, bo ponoć efekt jest super!

To trochę sporo, gier.. ja się wolę ograniczać. Wtedy właśnie najbardziej sprawia mi ona przyjemność - kiedy jestem w nią dobry :rdblink:

Takie z dłuuuugim singlem to nie znam, ale co do gier które polecam to bardzo mi się podobał BF3, chociaż raczej już miałeś okazję w niego zagrać :rd8: no i oczywiście CS:GO... gram już w niego przez j****e 2 lata i ciągle nie mam dość! Aż sobie podkładke wymieniłem, na taką z logiem CS:GO. Toksyczna, ale rozwijająca się społeczność, prosta mechanika, pójdzie praktycznie na każdym kompie (U mnie min 100fps), no i społeczność esportowa, turnieje, i polska duma cs'a - Virtus.Pro, którą uwielbiam oglądać!

Zdecydowanie gra na lata... :starry: Jak sobie kupisz to cię chętnie wprowadzę do "Blyatlandu" :rainderp:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę :rd7:  

CPU: Intel Core i5 4690 3.5GHz

GPU: GeForce GTX970 4GB

Zasilacz: Corsair VS 550 W

RAM: 12 GB (Goodram chyba)

Dysk: Seagate 1TB HDD

Płyta: MSI B85M-G43

Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

Monitor: Samsung 27"

Mysz i klawiatura: Tracer 

Słuchawki:CREATIVE Fatal1ty

Mikrofon:Mikrofon Reloop sPodcaster

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perszing Nie jestem jedyny z reloop'em! Trzeba przyznać wycofali się z Polski, ale nadal da się korzystać z tych mirkofonów! Może kiedyś użyję go do robienia jakichś fajnych filmów na YT... Polecam dokupić do tego zestawu dysk ssd. Jak ja kupiłem, to czułem się jakbym dostał nowy komputer xD Różnica to jak noc i dzień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mielcar 

Cytuj

Nie jestem jedyny z reloop'em! Trzeba przyznać wycofali się z Polski, ale nadal da się korzystać z tych mirkofonów! Może kiedyś użyję go do robienia jakichś fajnych filmów na YT... Polecam dokupić do tego zestawu dysk ssd. Jak ja kupiłem, to czułem się jakbym dostał nowy komputer xD Różnica to jak noc i dzień

Może kiedyś kupie na razie nie jest mi potrzebny. A co do mikro to kupiłem go gdzieś w internetach jedynym minusem jest wejście micro bo się przy nim kabel się rusza.

Edytowano przez Perszing
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.02.2017 at 22:01 Perszing napisał:

Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

 

Pytanko - "buda" daje radę? Nie udało mi się nigdy dorwać jej na żywo, a jest... co tu mówić - podejrzanie tania.

Jakie są twoje odczucia? Tani chiński badziew, czy raczej pozytywnie zaskakuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanaheim Spotkałem się wcześniej z obudowami od Silentiumpc. Jest to polska firma, więc materiały nie są skądś sprowadzane, co minimalizuje koszty. (Przynajmniej tak mi się wydaje xd) Budując w obudowie od nich, miałem właśnie odczucie cięcia kosztów. Brak gumowych zaślepek, wyłamywane śledzie, cienkie, acz mocne blachy, mało miejsca na kable, dysk montowany na śrubki, oraz głośne wentylatory molex, połączone z jakimś tam kontrolerkiem dwustopniowym. Nie była to dobra obudowa ale kosztowała 160zł, więc zła też nie była...

 

Gladiusa M20 oceniam na: "Dobra za tą cenę"

Lepszej za 140zł ze świecą szukać, chociaż ja wolę zainwestować w lepszą obudowę, bo nie ma sensu jej potem zmieniać :rdblink:

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanaheim

Cytuj

Pytanko - "buda" daje radę? Nie udało mi się nigdy dorwać jej na żywo, a jest... co tu mówić - podejrzanie tania.

Jakie są twoje odczucia? Tani chiński badziew, czy raczej pozytywnie zaskakuje?

Jest w miarę dobra tylko szybko zbiera się kurz na siatce i strasznie się grzeje jak się nie ma dobrego chłodzenie w komie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mielcar i @Perszing, dzięki wielkie za opinie. Wychodzi na to, że oszczędziliście mi jednej decyzji której bym potem żałował :)

Właśnie takich wątpliwej jakości materiałów i słabego przepływu powietrza bałem się najbardziej. Wychodzi na to, że tanie obudowy nie są jak tanie wina :squee:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Też napisze coś od siebie ;)

Na tego kompa przesiadłem się z starego biurowego HP z Pentiumem 4 :P
Sam go składałem i dobierałem podzespoły.

 

Płyta: Asus P5QD Turbo z najnowszym biosem i wgranymi mikrokodami do obsługi 4-rdzoniowych Xeonów z lga771

RAM: Pamięć HyperX KHX8500 1066 Mhz DDR2

CPU: Procesor Intel Xeon X5460 3.16 Ghz po OC na 3.8 Ghz(max co osiągnąłem to 4.15 Ghz ale temperatury dochodziły do 90*C)

GPU: GTX 770 4 Gb MSI Twin frozr OC Edition

Dyski: SSD Adata SU800 128 Gb + WDC 200 + 1000 Gb

Zasilacz: Silentiumpc Vero M1 600 W

Obudowa: Silentiumpc RG1W

 

Monitor: Asus 19", za jakiś czas będę go chciał wymienić na coś FHD.

Mysz: Bloody V7

Klawiatura: Bloody B120 Turbo

Słuchawki: Genesis H44

 

W całości działa to całkiem sprawnie i całkiem fajnie grzeje w pokoju :P

Spoiler

4WtrFi-tbvUVBY8s7BrLbIGawsBkwtd7QOkDXljB

T8VKaP3PAbQofdzZxDH1U7sgfDi0T5oP2F8Aylda

U3sTS9F057teqklJOUaHj7za9JptdGInFP2KscoZ

ps. Turbo musi być :P

Edytowano przez turbo638
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Moja bestia jest taka:

Płyta: Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming

RAM: Corsair Vengeance 4x8GB 2400MHz

CPU: Intel i7-7700K 4.2GHz

GPU:  GTX 1070 8GB Gigabyte

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3

Dyski: 128GB SSD, 500GB SSD, 500GB HDD, 2TB HDD

Zasilacz: Corsair 650W

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W

 

Klawiatura: Patriot Viper V760

Myszka: Bloody V7

Monitor: BenQ GW2765HE (27', 1440p), BenQ GW2320 (23', 1080p), LG (23', 1080p), każdy zawieszony na uchwycie Maclean MC-628

Słuchawki: Sharkoon Shark Zone H10

Głośniki: Logitech Z333

Kontrolery: pad do XBOX One, kierownica G29 (obecnie do F1 2017)

 

Do tego musiałem dokupić biurko, by te uchwyty móc zamocować (stare było za małe i nie miało miejsca z tyłu), a także zakupiłem przyklejane uchwyty na kable, by sobie zrobić dobry cable management i nie mieć mnóstwa kabli pod nogami.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda Komp:
Intel XEON E5450 3.0GHZ (Daję radę mimo że to proc. typowo serwerowy)
8GB RAM DDR2 800MHZ (Niby beznadzieja ale działa...)
Nvidia geforce GTX 960 4GB (Najgorszy zakup mojego życia...)
1TB HDD WD BLUE (Dysk jak dysk.)
ZALMAN Z3 BLACK (Nie polecam obudowy. Beznadziejne wykonanie)
LG FLATRON L222WS (Stary ekran. Już powoli umiera.)

Inne:
Roccat LUA + Roccat KANGA small (Świeży zakup. Trochę mniejsza od mojej poprzedniej i przyciski poza tym lekko chodzą. Ale łatwo się przyzwyczaić. Podkładka jak najbardziej na plus)
A4TECH KD-800L (Membrana. Nawet wytrzymałe...)
Kingston HyperX Cloud I (Bardzo dobre słuchawki. Podłączone pod wzmacniacz oczywiście poprzez wyjście na słuchawki.)
Razer Kraken Neon (Nie używam)
Wacom Bamboo CTL-470 (Da się porysować.)
I trochę innego sprzętu. Wszystkiego nie warto wymieniać.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, turbo638 napisał:

Xeony to nadal dobre procesory i do budżetowych kompów gamingowych nadają się idealnie, są też wytrzymałe ze względu na przeznaczenie.

Bardzo dobre OC można osiągnąć kupując dobrą serię. Ogólnie jednak trzeba modyfikować procka lub piłować socket żeby wrzucić pod zwykłe 775
Ja jadę bez OC bo płyta nie wyrabia z zasilaniem i system się często krzaczy. A osiągi są według mnie marginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...