Skocz do zawartości

Kreskówki naszego dzieciństwa


Lemuur

Recommended Posts

Nie widziałem jeszcze takiego tematu na forum, jeśli był to sorry. Nie wiem też, czy wybrałem dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie do off-topu.

Do rzeczy, jestem strasznie sentymentalnym człowiekiem i uwielbiam kreskówki, lubię sobie je przypominać wspominając przy okazji dzieciństwo (mimo, że mam 17 lat i w gruncie rzeczy wciąż jestem dzieciakiem xD).

Oto lista kreskówek, które pokochałem:

  • Hamtaro
  • Przygody Oliviera Twista
  • Wunshpunsch
  • Chip i Dale - RR
  • Przygody animków
  • Zwariowane melodie
  • No i oczywiście My Little Pony: FiM xD
+ Większość klasycznych filmów animowanych Disneya.

A jak z wami, macie jakieś sentymenty z dzieciństwa wśród kreskówek?

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Świetny temat. Tak więc do rzeczy. Po poukładaniu wychodzi takie coś (w miarę chronologicznie) - disneyowskie animacje typu "Piękna i Bestia", "Piotrus Pan" inne - 101 dalmatyńczyków. (chyba była taka kreskówka nie pamiętam) - Dyl & Dyl nie wiem czy taki był tytuł - Flinstonowie - Jetsonowie - cos tam z "Rodziną Addamsów" - Chip & Dale RR - Jakieś stare MLP - coś z kapitanem piratów który w zasadzie był tygrysem - Król lew serial. Czemu nigdzie nie mogę tego znaleźć??? Wychowałem się na tym!! - Szadoki i inne bajki z miniminiopodobnych kanałów - "Hey Arnold" - Magiczny autobus - MLP:FiM I inne wspaniałe bajki które sprawiły, że moje dzieciństwo było takie jakie jest, a ja nie zostałem... [w myśl polityki "bez przekleństw" to słowo nie może być zaimplementowane] Za dużo Portala Nie chodzi mi o "Timona i Pumbę" tylko o Króla Lwa. Tej bajki juz nie ma niestety. Albo ja nie mogę jej znaleźć. Pozostąło tylko kilka śladów jej emisji.

Link do komentarza

Wymienię najciekawsze, bo reszty mi się nie chce i połowę bym przeoczył. -Sąsiedzi -Tom&Jerry -Kaczor Donald/Kacze Opowieści -Flinstonowie -Rodzina Addamsów, czy jakoś tak, miałem nawet grę na Pegazusa ^^ -Chip&Dale Więcej nie pamiętam, trudno. W wolnych od wszystkiego chwilach słuchałem metalu. I mimochodem też go słuchałem.

Link do komentarza

Temat nawet interesujący. Z mojej strony zaś: - Bajki Disneya w sobotę rano na TVP (np.Timon i Pumba) - Sąsiedzi - Łebski Harry - Inspektor Gadżet - Ogólnie dobranocki czyli Smerfy, Muminki, Gumisie... - Looney Tunes (Co jest doktorku?) - Flintsonowie - Scooby Doo - Świat Ludwiczka - Kleszcz - do tej pory pamiętam genialny dubbing ("Łychaaa!") Tyle chyba. Pewno coś ominąłem, ale nie chce mi się wymieniać. Ale ogólnie to kreskówki z TVNu jeszcze oglądałem (Tak to jest jak się miało kiedyś jedynie 5 kanałów w telewizji ;p)

Link do komentarza

- Sąsiedzi

- Tom i Jerry

- Kolekcje Disney'a

- Jetsonowie

- Flinstonowie

- MLP:FiM

- Miś Yogi

- Przygody Timmy'ego

- Spongebob Kanciastoporty

- Kot TipTop

- Przygody Kota Filemona

- Zaczarowany Ołówek

- Bolek i Lolek

- The Simpsons

- Sailor Moon (:P)

- Inspektor Gadget

- Looney Tunes

- Świat według Ludwiczka

- Różne Anime

- Sonic X

- Inne dobre filmy/seriale animowane, których tytułów nie zapamiętałem :P

Oczywiście jest dużo więcej, a moje dzieciństwo w sumie nadal trwa, aczkolwiek teraz to oglądam jedynie porządne filmy, komedie, Anime, gram, rysuję, sóham mózykjełę, czytam i filozofuję. Mimo wszystko może coś jeszcze potem wrzucę.

Link do komentarza

chociaż mam w gruncie rzeczy 19 lat dalej oglądam kreskówki -Popey -walt disney -Lychaaa(chyba każdy wie że chodzi o kleszcza) -sąsiedzi -Power Rangers(kiedyś były super) -cóż wieczorynki na jedynce tez były -Łebski harry i różowa pantera. To chyba wszystko ale wyboru nie było jak było tylko 5 kanałów.

Link do komentarza

Sporo już wymieniliście. Ja dorzucę jeszcze tylko: - Muminki - Smerfy ( czy Smurfy jeśli wolicie w tej pisowni ) - Krecik - Gumisie - Kubuś Puchatek - Reksio - Kot Filemon - Koziołek Matołek Wspominam też miło bajki z batmanem :D. To było coś zupełnie innego... taki pierwszy grimdark jaki w życiu oglądałem. Czuję przez to szacunek to tej bajki.

Link do komentarza

Wciąż jestem dzieckiem więc napiszę to co oglądam: -Happy Tree Friends (moja ulubiona kreskówka) -Black Lagoon (wiem, że to anime :P) -My Little Pony: Friendship is Magic (toż to szok, że to oglądam) -South Park (klasyka) -The Simpsons (jak miałem 2 lata zbierałem wszystko co było z nimi związane) -Urotsukidōji (fajne anime)

Link do komentarza

South Park (klasyka) - ha ha, po tej kreskówce Twoje dzieciństwo powinno się zakończyć :P ja z kreskówkami z dzieciństwa mam jeden problem, pamiętam, że były, ale niewiele więcej Chojrak! (to ostra psychodela była :D) Kleszcz - też chyba nieco zryte, choć nie pamiętam zbytnio Animaniacy - j/w Animki - pamięta ktoś Elmirkę, która kochała zwierzęta by je tulić :D Wojownicze Żółwie Ninja - a to bym sobie z chęcią odświeżył ;) Pokemon były też wiele innych kreskówek, ale kube guzika(z niszczącym mózg openingiem) czy tabalugę(bałwan jedzacy lody - wtf?) wolałbym zapomnieć

Link do komentarza

Oj sporo tego jest. Ja miałem szczęście i od urodzenia miałem Fox Kids i Cartoon Network :P. Oto lista tego, co oglądałem: - Flintstonowie - Jetsonowie - Spiderman - Świat Według Ludwiczka - Laboratorium Dextera - Atomówki - Wunschpunsch - Krowa i Kurczak + Jam Łasica - Johnny Bravo - Mucha Lucha - Kleszcz - Ed, Edd i Eddy - Batman Przyszłości - Dragonball (musiałem go napisać, chociaż i tak nic z niego nie pamiętam) - Szalony Jack Pirat - Looney Toons - Kaczor Dodgers - Ozzy i Drix - Kot Eek + Gromozaury - X-Men Ewolucja - Bliźniaki Cramp - Yin Yang Yo - Skunk Fu (zaliczę to, bo wczoraj to widziałem i się uśmiałem :D) - Mroczne Przygody Billego i Mandy - Zwariowana Szkoła Latającego Nosorożca (nie wiem, czy ktoś kojarzy) - Strom Hawks - Liga Sprawiedliwych - Młodzi Tytani - Jagoda Lee - The Simpsons - Megas XLR Możliwe, że zapomniałem o kilku tytułach, ale co tam. Poza tym jeszcze mnóstwo bajek Disneyowskich i innych pełnometrażowych. Oceńcie mnie za wariata, ale oglądałem telewizję dość sporo (ale nie bójcie się, na dworze też szalałem jak i na konsoli PS1 :P). Brakuje mi trochę tych kreskówek i w ogóle tamtych czasów... Chociaż z drugiej strony wtedy jeszcze nie było MLP:FiS, ciężki wybór...

Link do komentarza

Czasów tamtych kreskówek strasznie brakuje... Wtedy było co oglądać. Dziś kreskówki w większości schodzą na żenujący poziom niestety... MLP:FiM jest świetne m.in. dlatego, że to ten wspaniały klasyczny styl z sensownymi morałami itd, lecz odświeżony :D.

Link do komentarza

Ja napiszę te które były dla mnie naj naj.(nie chronologicznie) Tak więc: -Iron Man(aż strach się przyznać) -Naruto(wiem, anime) -Kot-Pies -Spider-Man(podobnie jak pierwsze) -Flinstonowie -Jetsonowie -Bajki Disneya jak np:"Król Lew", "Piękna i Bestia", "Pocachontas"(sorry nie pamiętam pisowni), -Sąsiedzi -Dragonball -Shaman King -PoKeMoN:P i wiele innych... A teraz naj naj jest: -My Little Pony:Friendship is Magic:)

Link do komentarza

hmmm... korci mnie już długo zebrać i przemyśleć co oglądałem kiedyś ale jakby spojrzeć na to okiem krytyka, to czy mimo wieku dzieciństwo nasze nie trwa dalej?? Co by offtopu aż takiego nie było: -ach! Ten Andy -Świat w/g Ludwiczka - Pokemon - Shaman King - Anime... sporo...

Link do komentarza
  • 1 month later...

- Atomówki - Dom dla Zmyslonych Przyjaciół Pani Foster - Laboratorium Dextera - Klan na drzewie (we wszystkich wymienionych do tej pory tytułach maczała palce Lauren Faust lub Craig McCracken... co za zbieg okoliczności....) - Winx - Pokemon - Tom i Jerry - Odlotowe Agentki - Trzy małe duszki - Superświnka Te dwa ostatnie to taki oldschool, że nie wiem, czy ktokolwiek to pamięta. XD Leciało na FoxKids...

Link do komentarza

Łohohoho... ja to w swoim czasie oglądałam tyle kreskówek, że aż trudno zliczyć... miałam to szczęście, że oglądałam angielskiego Cartoon'a, u moich dziadków (do których przyjeżdżałam w każde ferie, wakacje, tudzież inne dłuższe przerwy) był Fox Kids i polski Cartoon Network, i dodatkowo niedaleko od siebie miałam wypożyczalnie filmów video (która niestety już nie istnieje... :(), w której to sympatyczny pan właściciel zawsze coś ciekawego podsuwał mojej mamie. Mimo wszystko jednak postaram się wymienić te tytuły, które ze swojego dzieciństwa zapamiętałam najbardziej: - oryginalne "My Little Pony" (i tylko proszę bez głupich komentarzy okej?) - "Beast Wars" (serial znany u nas jako "Kosmiczne Wojny") - "Pokemon" - "Dragonball", "Dragonball Z", "Dragonball GT" - "He-Man" - "Gruby Albert" (kreskówka, nie film :P) - "Courage the Cowardly Dog" - "Cow and Chicken" - "Animaniacy" - "Tiny Toons" - "Batman: The Animated Series" - "Laboratorium Dextera" - kreskówki Hanna-Barbera (te znane jak i również te mniej znane jak "Johnny Quest" i "Godzilla") - "Tom i Jerry" - "Looney Tunes" - "X-men" (ten stary serial z lat 90tych) - "Spiderman" - "Ironman" ("I... AM... IRONMAN!!" :D :D) - "Gumisie" - "Nowe Przygody Kubusia Puchatka" - "Superświnka" - "Trzy małe duszki" - filmy z Asterixem - filmy Disney'a (of course) - "Świat według Ludwiczka" - "Kapitan Planeta" - "Atomówki" - "Yaiba - Legendarny Samuraj" - "Rocky, Łoś Superktoś" - bajki SeMaFor'a (a jak!) ...i wieeele, wieeeele innych. :)

Link do komentarza
  • 1 month later...

Cóż o to bajki mojego dzieciństwa w układzie wiekowym 1-6 Bajki i seriale Disneya (zwłaszcza Kacze opowieści) http://www.youtube.com/watch?v=GZ2hP2TqqGAP Pat i Mat znani u nas jako Sąsiedzi

Koziołek Matołek Pryzgody Rozbójnika Rumcajsa 7-13 \ Sailor moon Yataman Dragoball Ulises Slayers TV Hanna Barbera Produkcje CN Power Rangers MLP (nie wiim jaka Generacja ale prawdopodobnie G3) 14 - do dziś FMA Arjuna Noir MLP FIM (cóż powiedzieć o ile powszednią Generację oglądałem bo pasowała miej więcej do mojego wieku to z tą jest inaczej stary byk jestem, ale ten serial naprawdę mi się podoba. według mnie najlepsza seria MLP)
Link do komentarza

Hm... kurde nie pamiętam O.o Tytułów, w sensie. Może te co pamiętam na razie wypiszę. Oglądałam dużo, ale napiszę tylko te z Jetixa, Fox kids, Cartoon Network etc. Bo były jeszcze ofc. Muminki i inne takie smerfy nie smerfy. 1. Hamtaro 2. Ach Ten Andy 3. Atomówki! 4. Cafe Myszka OMG jakie to było fajne! O Myszce Miki, ofc. 5. Denis Rozrabiaka :O 6. Digimony <3 7. Pokemony <3 8. Dzieciaki z Klasy 402 też pamiętam. 9. Świat Według Ludwiczka, So much win! 10. Kim Kolwiek, bawiłam się w to w 1 klasie O.o 11. W.I.T.C.H.! Not Winx, WITCH. Winx leci teraz na Nickelodeon, WITCH do bajka dzieciństwa. Kupowało się magazyny, oglądało, bawiło. 12. Laboratorium Dextera 13. LILO I STICH! Tak, była też kreskówka. Jak tak teraz przypominam to mam łezkę w oku :> 14. Maska. God, ile jeszcze tego będzie xD 15. Megamen, GOD! Ale kurde fajnie jest tak wspominać. 16. Muchalucha. Oh. My. God. Bawiłam się w to z kuzynem, robiliśmy zapasy na wielkim misiu tylko trochę mniejszym od nas xD 17. Nowe Przygody Lucky Lucka GOD DA- a nie nie wolno przeklinać. Ale kurde taka jestem podniecona jak to wspominam <3 Tyle chyba wystarczy, chcę sobie trochę kreskówek do wspominania zostawić na później :soawesome:

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...