Skocz do zawartości

W poszukiwaniu harmonii - [zabawa] sesja RPG regulamin i ogłoszenia


kapi

Recommended Posts

Regulamin sesji RPG
W poszukiwaniu harmonii

 


1. Najważniejszym punktem jest dobra zabawa, nikogo nie zmuszam do tego i apeluję o nie psucie zabawy innym.

2. Przypominam o w dalszym ciągu obowiązującym regulaminie forum

3. Dla mnie punkt bardzo ważny, jeśli macie jakieś uwagi, pomysły, rzeczy które dałoby się poprawić, to proszę powiadomcie mnie o tym, gdyż ja tu jestem po to aby stworzyć Wam jak najprzepinkastyczniejszą zabawę, ale jestem tylko człowiekiem i błędy mogą się zdarzyć.

4. Punkt bardzo ważny dla organizacji. Pamiętajcie, że Mistrz Gry ma zawsze rację i do jego ostatecznej decyzji należy się zastosować, co nie znaczy, że nie można zapytać dlaczego tak, a nie inaczej i nie można podyskutować. Ja chcę być z Wami w kontakcie i chcę abyśmy wspólnie tworzyli tą sesję. Jednak, jeśli ktoś poda Swoje argumenty, ja je rozpatrzę powiem dlaczego tak a nie inaczej, a On dalej będzie się upierał przy swoim, to nie ukrywam, że będzie psuł sesję i w skrajnych przypadkach może się skończyć wywaleniem Go z sesji.

5. Kwestia zapisów: powiem następująco, wolałbym uniknąć sytuacji prowadzenia sesji dla więcej niż 25 osób. Jednak puki co ta liczba nie została osiągnięta, a niektórzy nie odzywają się, więc dalej można się zapisywać, ale teraz już należy się liczyć z moją odmową.

6.a) Techniczna strona postów: W standardowych sytuacjach każdemu graczowi przysługuje 1 akcja (czynność wykonywana przez postać) na turę. Może się odnosić później do wypowiedzi innych graczy w formie dialogu. Jeśli sytuacja jest luźna np. pogawędka w domu, w którym nic się poza tym nie dzieję to wtedy można wykonywać nieograniczoną liczbę akcji( UWAGA!!! ale tylko jedną wymagającą testu umiejętności). W sytuacjach zagrożenia np. podczas walki przysługuje możliwość pisania jednego posta na turę, w którym można opisać maksymalnie 1 akcję wymagającą testu umiejętności, bądź długotrwałego działania. Odwzorowuje to sytuację tych upływających sekund, w których wszystko się rozstrzygnie.

6.b) Za turę jest uważany okres pomiędzy moimi dwoma postami opisującymi zmieniającą się sytuację. Do takich postów w sesjach używam koloru różowego. Jeśli więc zobaczycie mój post napisany zwykłym kolorem (używanym do ogłoszeń parafialnych i podpowiedzi) to tura się jeszcze nie skończyła.

7. Nie edytujemy postów, chyba, że z zamiarem poprawienia ortograficznego, bądź językowego, sama treść ma zostać ta sama.

8.Sprawa języka. Wiadomo nie każdy jest doskonały, ale starajmy się tak jak możemy, aby nasze wypowiedzi były ładne składne i dobrze się je czytało.

9. Wzajemny szacunek i zaufanie. Tu chyba tłumaczyć nie muszę. Głownie chodzi mi tu (w sprawie zaufania) o Wasze zaufanie do mnie, zwłaszcza w sprawie moich rzutów kościami.

10. Organizacja. Ta sesja jest podzielona na kilka podwątków. Wątki z cyklu: jakaś grupa, są to watki sesyjne, gdzie opisujemy swe działania. Zapisy, służą zapisom i rozmowom na temat kart postaci i ich aktualnej wersji. Ten wątek będzie przeznaczony regulaminowi i ogłoszeniom. W tym drugim zastępuje do tej pory zapisy.

11. W sprawie jakiś niejasności regulaminu, albo niedopowiedzeń napiszcie w tym wątku post. Ja postaram się odpowiedzieć, aktualizując ten pierwszy post, ale poinformuje o zmianie oddzielnym postem napisanym w tym temacie.

12. Uprzedzam o możliwości zmiany regulaminu, ale spokojnie o wszystkim będę informował.

13. Ważna zasada dotycząca samego tworzenia i odgrywania postaci. Nie robimy się niepokonani na start swoją historią postaci, w której opisujemy, że mamy imperium finansowe i własną armię posłusznych nam cyborgów. Następnie staramy się zawsze wczuć w postać odgrywaną i odwzorować jej zachowanie.

14. Zabijanie- jest możliwe, wrogów i postacie Bohaterów niezależnych (tych niekontrolowanych przez graczy) można zabijać bez ograniczeń. Jednak jeśli ktoś chce zabić postać gracza, to niech będzie to należycie umotywowane, najlepiej w pojedynku i szczerze to nie będę tutaj ostro regulował tych praw, po prostu taka czynność ma nie psuć innym zabawy, w wypadku zepsucia, zabijajacy ponosi odpowiedizalność karną (nie wiem co, ale nie radzę psuć innym zabawy :pinkrage:
 

15. Dziękuję Wam bardzo za udział w sesji, jeśli macie jakieś pomysły i takie różne rzeczy to piszcie śmiało. Na koniec dodam, że nie wymagam żadnego doświadczenia w sesji jeśli chodzi o zapisy. Podstawowa zasada, to żeby nie utrudniać innym gry.

16. Prosiłbym, że jeśli ktoś planuję dłuższą niż tygodniową nieobecność to , żeby poinformował o tym nikomu nie zabraniam wyjeżdżać, ale miło jet wiedzieć, dlaczego ktoś się nie odzywa.

 

17. Każdy uczestniczący będzie informowany o ewentualnych sprawach w ogłoszeniach w moim poddziale RPG PBF w wątku ogłoszeń. Dlatego wato tam zaglądać. 



Pierwszy EDIT regulaminu : dodano punkt 16
Drugi EDIT : poprawiono punkt 6 a) dotyczący walki i sytuacji nerwowych

Trzeci EDIT : poprawiono punkt 14 dotyczący zabijania

Czwarty EDIT : powstał punkt 17

Edytowano przez kapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Karty postaci są aktualizowane przeze mnie na bieżąco, gdyż to ja głównie z nich korzystam. Jednak każdy może w dowolnym momencie poprosić o aktualną wersję swojej karty, ja ją wtedy dodam w załączniku w temacie zapisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Was wszystkich, zbliża się miesiąc od momentu, w którym sesja ruszyła, a przy okazji zaraz będą Święta Wielkanocy. Z tej okazji, chciałbym życzyć Wam wszystkiego najkucykowszego i Bożego błogosławieństwa. Korzystając z tego, zapytam, czy macie jakieś prośby/ sugestie/ skargi/ pomysły dotyczące prowadzenia sesji. Tak jak zawsze powtarzam, chcę prowadzić Wam jak najlepszą sesję, a nie jest to możliwe bez poznania tego co ode mnie oczekujecie. Być może akurat udało mi się trafić w Wasze gusta, ale jeśli komuś coś by nie pasowało, to proszę powiedźcie.

Sprawą, którą chce poruszyć jest też to, że jeszcze przed startem tej sesji, pojawiły się głosy, że chcecie kolejne. Puki co nie wiem czy będę miał czas na kolejną, ale przy założeniu, że coś wygospodaruję, pytam Was, czy chcielibyście drugą sesję, a jeśli tak to wyraźcie Wasze zdanie w jakim stylu, czyli: Czy ma się skupić na walce, czy na rozmowach, w jakim okresie czasowym ma się dziać, czy jest coś, co chcielibyście zobaczyć w fabule i to wszystko, co mogłoby mi się przydać.

Wszystkim życzę przepinkastycznych Świąt i Bożego błogosławieństwa.

(odpowiadajcie tu - w temacie ogłoszeń, dzięki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także życzę wesołych świąt. Napisałem w sesji, napiszę i tu. Czasowo jestem pozbawiony dostępu do komputera w domu, loguję się gdzie i kiedy można. Proszę o wyrozumiałość. Co do sesji, jeśli nie da się inaczej, to możesz mnie na razie usunąć.

Niestety, przyczyny niezależne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pragnę ogłosić, że jeśli wszystko pójdzie tak jak myślę, to po egzaminach gimnazjalnych rozpocznę pracę nad nową sesją (już rozpocząłem, ale tu chodzi o zapisy itp.). Podkreślam po raz kolejny, że nic nie obiecuję, ale jest to realne.

Sesja ma być dla kilku osób (ok 5, lub 10, jeszcze nie wiem). Będzie to wersja elitarna sesji RPG, czyli niestety wybiorę tylko tych ludzi, którzy zaprezentowali wysoki poziom. Zgłaszać się może każdy oczywiście. Pod uwagę w wyborze będę brać: 1. Karte postaci napisaną na potrzeby tamtego RPG 2. Moją wiedzę na temat poziomu pisania danej osoby 3. Jestem człowiekiem, więc na pewno jakieś znaczenie będzie miała moja sympatia do niektórych osób. (tego się nigdy nie wykluczy)

Ta sesja będzie nastawiona w większym stopniu na walkę i już nie będzie kar za morderstwo z zimną krwią. Będzie więcej okazji do zwycięskich walk itp, choć postaram się utrzymać fabułę i inne sprawy na najwyższym poziomie, na jaki mnie stać. Teraz przed rozpoczęciem zapisów, chciałbym dowiedzieć się, jak byście sobie wyobrażali świat gry.

Prosiłbym o napisanie tutaj postów, jaki ma być rozwój techniki i kultury (chodzi tu o czas wydarzeń, czyli np. broń palna w stylu muszkietu, albo czołgi, albo średniowiecze, albo też steampunk.) Następnie, jakiego rodzaju kampanię byście preferowali, czy : np. wyprawę po artefakt, gonienie za antagonistą z zamiarem zabicia go, oczyszczenie się z fałszywych zarzutów, czy co tam Wam przyjdzie do głowy.

Tradycyjnie, jakieś uwagi i podpowiedzi, bądź pomysły, to piszcie zawsze. Będę wdzięczny mogąc poznać Wasze zdanie, gdyż to umożliwi mi poprowadzenie takiej sesji, jaką chcecie (to znaczy może bardziej zbliżonej do waszych oczekiwań) Piszcie wszystko co Wam do głowy wpadnie (oczywiście przestrzegając regulaminu forum), za wyrażenie swojego zdania będę wdzięczny.

Z góry dla każdego, kto coś napisze :muffin: w nagrodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam, szczerze powiedziawszy, za broniami palnymi. Jestem za tradycyjną, średniowieczną bronią. Moim zdaniem, takie nowoczesne zbroje są w pewnym sensie "niesprawiedliwe". Mam na myśli to, że niezależnie od tego, czy mocniej pociągniesz za spust pistoletu, czy lżej, i tak przeciwnik padnie. Tutaj można już mówić tylko o celności, a to robi się z czasem nudne. Kiedy walczymy na miecze, to już w większym stopniu liczy się siła uderzenia niż tylko celność. Strzały też. Radzę również nie brać pod uwagę kusz, bo one też mają to do siebie, że zależna jest od celności, a nie siły pociągnięcia (w sumie trochę też, bo jak taki słabeusz ma pociągnąć za spust?).

Co do świata...uważam, że powinniśmy zacząć grę w Equestrii i ruszyć poza jej tereny. Łatwo przychodzi mi wymyślanie przygód do danej lokacji, z resztą już i tak powiedziałam Kapiemu parę z nich. Najlepiej wyruszyć ku "Złym lądom" (ang. Badlands) przez równinę, zgodnie z mapą, na której się wzoruję. Tyle mogę powiedzieć, jeśli chodzi o kierunek wyprawy.

A co do kampanii...hm...może zrobimy wszystko po kolei? Najlepiej jest zacząć od gonienia antagonisty i oczyścić się z zarzutów. Możemy udawać, że dla kogoś pracujemy, żeby zdobyć od niego cenne informacje, a potem zabić. Tyle, że ten dla kogo moglibyśmy "pracować" (np. zabijać kogoś na życzenie) może mieć niezbyt sympatycznych pomocników...Nie wiem. Jak wpadnie mi coś do głowy, to z chęcią się tymi pomysłami podzielę ^.^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałam Tobie Kapi to moja pierwsza sesja, po za tym dobrze ją prowadzisz. Nie jestem za brońmy, dlatego moje OC jest dobre, choć woli pomagać, uzdrawiać i sprawiać radość. Wolę przygodę poszukiwanie czegoś cennego... i jestem za głosem Melody. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś nad tym, żeby zrobić uniwersum zakładające istnienie ludzi i kuców? Jeśli założy się, że technologia jest dla wszystkich, a kuce w określonych dziedzinach mają przewagę nad ludźmi(kuc ziemny będzie silniejszy, pegaz będzie latał, a jednorożec czarował) to można zrobić każdą sesję. Dlatego też jestem za crossover'em z wysoce rozwiniętą technologią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałem poinformować o czterech sprawach:

 

0. Forum zostało pozbawione funkcji podkreślania błędów ortograficznych, a mi jako dyslektykowi, dysgrafowi i dysortografowi ciężko jest pisać wszystkie wyrazy poprawnie. Będę starał się jak mógł, ale takie wpadki są niestety nieuniknione. Bardzo za nie przepraszam.

 

1. Wszyscy to już wiedzą, ale najbliższe otrzymane punkty doświadczenia będą liczone 2x.

 

2. Przed egzaminami zapowiadałem nową sesję i wszystko na to wskazuję, że ona się zacznie. Mapa i wzór KP są już gotowe, w produkcji jest zbrojownia i historia świata. Ze względu na własne preferencję i aktualny pomysł postanowiłem umieścić akcję w okolicach XV w. (piętnastego wieku). Jeśli bardzo nie lubicie tego okresu to mi napiszcie, jednak niechętnie będę go zmieniać. Co do połączenia świata kucyków z ludzkim to jestem sceptyczny to są dwa oddzielne uniwersa i nigdy nie byłem zwolennikiem czegoś takiego. Oczywiście wszystko jest kwestią umowy i zawsze możecie pisać do mnie o zmiany. Taka jest moja wstępna propozycja, jednak jeśli zostanie ona niezaakceptowana przez osoby, które widziałbym jako uczestników tamtej sesji ja oczywiście postaram się dogadać.

 

3. Przepraszam Was za moją nieobecność postaram się, aby jak najżadziej takie sytuacje się zdażały i mam nadzieję, że dalej będziecie tak aktywnie uczestniczyć w sesji, jak do tej pory. Dziękuję Wam bardzo i rzyczę powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...