Skocz do zawartości

W poszukiwaniu harmonii - [zabawa] sesja RPG regulamin i ogłoszenia


kapi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Świat zakłada istnienie magii i zróżnicowania cywilizacyjnego krain i miejsc. Tak więc spotka się nacje posiadające technologię broni palnej (muszkiety i inne rzeczy), ale i o wiele prymitywniejsze. Czary i manifestacje magii będą wszechobecne. Nie będę również ukrywał, iż lubię świat Warhammera fantazy battle, więc można spodziewać się pewnej ilości zapożyczeń. Talhoffera nie znam, będę wdzięczny za przybliżenie mi tej postaci. Potworów będzie sporo, począwszy od mantykor, a skończywszy na potężnych smokach, które potężną magią będą zniewalały inne stworzenia. Większość rzeczy zostanie zawarta w historii świata, którą aktualnie piszę. Jeśli się uda udostępnie równierz mapę zrobioną przeze mnie, która obejmuę nie tylko Equestrię, ale i wiele krain pobocznych. Zanim sesja ruszy minie jeszcze trochę czasu, ale postaram się uruchomić ją jak najszybciej. Jeśli macie jakieś pomysły, które można wykożystać, to jak zawsze śmiało piszcie. W tym przypadku świat jest nieograniczony i teoretycznie wszystko można zawrzeć. (Kwestia tylko, umowy i chęci np. ja nie lubię łączenia ludzi z kucykami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talhoffer to był XV wieczny twórca podręczników fechtunku. Chodziło mi o to, że jeśli uda mi się dostać do sesji, to będę się starał używać dość zaawansowanej walki mieczem. A jeśli chodzi o uniwersum, to ostatecznie kuce czy ludzie?

I jedno pytanie-czy zamierzasz być ultrakonserwatywny, czy, jeśli to będzie genialnie napisane, zaakceptujesz kartę z trochę nietypową historią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie to będą KUCYKI. Stosuj zaawansowaną walkę mieczem, tylko uwzględnij to w historii, gdzie nauczyłeś się tego itp. ( i ewentualnie wytłumacz mi co dokładnie zrobiłeś, gdy nie będę rozumieć jakiegoś terminu, bądź pojęcia) Zaakceptuję wszystko, co będzie genialnie napisane i mnie przekona, że to co zostało napisane mogło się zdażyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak w połowie zbrojowni, choć jeśli się sprężę to dziś ją skończę. Teraz pytanie do Was. Czy wprowadzamy klasy postaci i jeśli tak, to czy ja mam podać Wam ich spory wachlarz, czy to Wy w KP będziecie określać swoją klasę (jeśli będzie niezrozumiała to z krótkim wyjaśnieniem). Jeszcze mam kolejne pytanko. Jak zapatrujecie się na wyznania religijne w nowym RPG. Mam stworzyć jakieś, czy uznajemy księżniczki za bóstwa, a może nikt w nic nie wierzy. Czy może jeszcze coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli bym podawał klasy, to miałyby być ewolucyjne i przechodzić z jednej w drugą (dla przykładu wojownik --->Weteran ----> Mistrz walk), czy zostać stale na jednej (oczywiście z możliwością fabularnej zmiany) na cały czas jednej klasie (dla przykładu do końca życia możesz być wojownikiem, ale jeśli wstąpisz do gildii złodzieji i wolisz być złodziejem niż wojownikiem to zostajesz tym pierwszym) Wtedy klasy nie miałyby ograniczonej możliwości rozwoju, a po osiągnięciu tego poziomu nie zmieniałoby się je na inne, tylko trwało w nich do końca dalej rozwijając umiejętności.

 

Które zatem Według Was lepsze te ewolucyjne czy stałe? Zbrojownia na ukończeniu. :pinkie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślę, że żaden z tych sposobów. Chodzi o to, że klasy pisałoby się "Wojownik-Złodziej". Bo, jak rozumiem, przy zmianie klasy traci się umiejętności z poprzedniej? Bo jeśli tak, to żaden sposób. Mam na myśli to, że przy zmianie klasy z wojownika na złodzieja nadal jesteś wojownikiem, lecz jego skile wiele wolniej przyswajasz, a przez nieużywanie powoli tracisz. A złodzieja się uczysz.

Choć pomysł z ewolucją klas nie jest zły. Może połączyć to na coś podobnego do "Weteran-Łowczy(taki lepszy łucznik)" czy coś tego stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować, że prace nad zbrojownią zostały zakończone, dostałem wreszcie skan zrobionej przezemnie mapy, więc do rozpoczęcia zapisów do nowej sesji została tylko historia i dodatkowe części mapy (to drugie nieobowiązkowo). Tej [historii] staram się aby było sporo, gdyż dokładnie zamierzam opisać każdą nację, jej aktualny wygląd i przeszłość. Zastanawiałem się jak to ładnie zrobić. Finalnie chyba napiszę to oddzielnie dla każdej z nich w formie takiego małego dodatku do historii Equestrii, którą aktualnie piszę. Cały czas się zastanawiam czy rozpoczynać zapisy po opisaniu samej Equestrii i dorabiać resztę w trakcie, czy już na starcie dać Wam możliwość zapoznania się dokładnie z całym stworzonym przezemnie uniwersum. (Czytanie żadnego dodatku nie jest wymagane, ale wydaję mi się, że pozwoli pełniej odnaleźć się w świecie i lepiej odgrywać postać. Na pewno wypadałoby przeczytać historię swojego państwa) Jako, że nie zamierzam Was ograniczać tylko do kucyków z Equestrii rasami grywalnymi będą prawie każde z tego uniwersum. Jedynym wyjątkiem jaki teraz przychodzi mi do głowy są smoki, które mają za przegięte statystyki i gdyby gracz nimi grał byłby OP. Tak więc wydaję mi się iż najrozsądniej zacząć zapisy dopiero po uformowaniu historii i opisu każdej nacji, aby również Ci, którzy nie chcą grać kucami mogli się w pełni wczóć w swój kraj i otoczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie smoki mogą być, lecz niech będzie ograniczenie wielkości do normalnego kuca(może takiego trochę przerośniętego). A świat? Uważam, że jeśli tylko ci się chce, to lepiej daj jak najwięcej informacji na "dzień dobry". Dzięki temu gracze łatwiej się wczują w klimat świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powiem tak Smoków nie będzie, bo smok w rozmiarze kuca, to nie smok. Rasą smokopodobną, grywalną są półsmoki, czyli właśnie skrzyżowanie smoka z kucem. (wzrost i niektóre części ciała kuca, a inne części ciała od smoka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje dotyczące nowego RPG.

 

Chcę Was na bierząco informować w postępach nad tą nową sesją. Jestem w trakcie ustalania historii państwa Equestriańskiego. Z tego co widzę będzie (ogólnie w całym świecie) dużo stoważyszeń, zakonów rycerskich i innych. Jeśli więc macie jakiś Wasz ulubiony archetyp postaci, bądź takiej organizacji, to możecie zaproponować. Opiszcie to tak dobrze, jak potraficie. Im dokładniejszy opis tym większa szansa, że taka organizacja zostanie wrzucona do tego świata. (może być ze zmianami, albo łączeniem kilku przez Was wymienionych). Tak więc jeśli podoba Wam się coś, tak jak mi łowcy czarownic z Warhammera, to opisujcie to, a ponieważ organizacji w tym świecie będzie  dość sporo, to może i Wasza się znajdzie. (Warunki: Dopasowanie do świata, klarowny i czytelny opis, brak kontekstów okultystycznych). Organizacja, z takimi cechami ma ok 90% szansę na przyjęcie.

 

Przewidywany przeze mnie czas rozpoczęcia sesji, coś ok. wakacji. Staram się to zrobić tak szybko, jak potrafię, ale z tego co widzę, podjołem się czegoś na miarę prawdziwego nowego systemu ze wszystkimi zasadami i później będę chciał zrobić pełnoprawny podręcznik z tgo uniwersum, więc trochę to mi może zająć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Przepraszam, że informuję dopiero teraz, nie ukrywam ,że przeżywam okres zalatania wakacyjnego, w każdym razie informacje dotyczące tej sesji mogą się pojawiać także w ogłoszeniach w moim poddziale RPG/PBF (głównie dotyczące nieobecności) tak więc daję link do tamtego tematu:

 

http://mlppolska.pl/watek/6428-og%C5%82oszenia/

Edytowano przez kapi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...