Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

Dr. Whooves ma rację. 

 

- Ma tak samo na imię jak ja? 

 

Na to wygląda. 

 

- Hah. W sumie to miłe~ Ale już mówię, gdzie trafiliśmy tym razem. Widzę port. Amerykański. Chwileczkę, chyba nadlatują..a niech to! Zaraz nas zbombardują, uciekamy, uciekamy! Uff..udało się. 

 

Wiesz czyje to były samoloty? 

 

- O ile dobrze spojrzałem, japońskie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westerplatte, Westerplatte ^^ Ruszamy dalej~! 

 

- Pędzę sprawdzić~ Znów czasy nowożytne. Będzie trzeba to w końcu zmienić. Tłum ludzi. Machają do postaci jadącej śmiesznym samochodzikiem. Owy ktoś jest ubrany na biało, ma śmieszną czapeczkę - też białą - i odmachuje im. Pilnują go uzbrojeni ludzie. Ale ja wiem, że zaraz wydarzy się coś niedobrego..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra odpowiedź. 

 

- Czekaj! Teraz ja wybiorę miejsce i czas. Chwileczkę, chwileczkę. Jesteśmy~ *uchyla drzwi budki* Słyszysz krzyki? Widzisz wielką budowlę kawałek dalej? Zamknięto do niej bramy i przejęto ją. Gdy owo zdarzenie będzie się zbliżać ku końcowi będzie tu miało miejsce brutalne wydarzenie. Ważna osobistość i kilku żołnierzy straci głowy. Na razie jest ranek. Ciepły dzień, bo lipiec. Rok 1789. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alciapl, racja. To właśnie to wydarzenie. 

 

- *spogląda za drzwi budki* Ciemno. Środek nocy zapewne. Ale jest ciepło, stawiam na lipiec. Zaraz, chwileczkę. To jakiś budynek! A niech to, oby nas nie zauważyli. Huh? *podchodzi do ściany* Ktoś każe całej rodzinie zejść do piwnicy. Usłyszałem nazwisko Jurowski. Nie podoba mi się to..który rok? 

 

1918. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawidłowa odpowiedź. 

 

- Idę zobaczyć, gdzie trafiliśmy. Oh. To jakiś statek. Wielki, luksusowy. Dużo ludzi w ubraniach rodem z XX wieku. Cztery kominy ma. Chwileczkę.. *mruży oczy spoglądając w dal i nagle cały okręt delikatnie się trzęsie* Uderzył w coś. Załoga jest wzburzona. Lepiej się zmywajmy, raczej już zgadną o co chodzi. Ah! Dodam jeszcze, że jest noc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to wydarzenie. Szkoda mi ludzi, którym nie dane było przeżyć owej katastrofy. Śmierć w lodowatej wodzie jest okrutną rzeczą..

 

Mi też bardzo smutno z tego powodu. Ale to nie pierwsza tragedia i nie ostatnia. 

 

*wzdycha* W każdym razie następne wydarzenie jedynie opiszę bo byłem tam obecny..ekhem. To tak jakby trochę moja wina. Pewnej nocy zakradłem się do pewnej piekarni i omyłkowo spowodowałem w niej pożar. Zła samoobrona przed obcymi oczywiście! Każdy popełnia błędy. Ogień rozprzestrzenił się szybciej i na większą skalę niż mogłem się spodziewać, ale ostatecznie wyszło to na dobre! Żywioł zabił szczury przenoszące dżumę. Wiecie o jakim wydarzeniu mówię? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, mowa o pożarze. Doktor nieźle narozrabiał. 

 

Ale ocaliłem ich przed epidemią! 

 

Chociaż tyle. 

 

Następne miejsce to..niech zobaczę..znowu noc. Czemu większość tragedii i ważnych zdarzeń ma miejsce w nocy? W każdym razie jesteśmy przy Łazienkach *podszedł do budynku i wsłuchał się w podniesione głosy po czym szybko wrócił* Usłyszałem takie słowa: "Wybiła godzina zemsty! Dziś umrzeć lub zwyciężyć potrzeba!". Teraz myślę, że to nie noc tylko wieczór, a po prostu jest ciemno bo jesienna pora. 

 

_____

 

Punktacja:

Gandzia - 6pkt 
Ślimak Parówa - 1pkt
MaciejKamil - 4pkt
Magus - 6pkt
pervkapitan - 3pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem prawidłowo. 

MaciejKamil, druga odpowiedź prawidłowo, ale jako, że na początku odpowiedziałeś źle nie mogę przyznać punktu. 

 

*dociera do nowego miejsca i wychodzi z budki* Cały tłum ludzi zebrał się przed kościołem. Na co oni czekają? Chwileczkę, niech no się przecisnę przez ten tłum. O, to ludność niemiecka. Uff, udało się. Na drzwiach wisi kartka. Pewnie jakieś nabożeństwo, albo zawiadomienie o przełożeniu mszy, hahaha. A nie. To jakieś..wystąpienie. Uuu, ktoś ostro krytykuje tutejszych duchownych. Dodam, że osoba, która to napisała jest twórcą 95 tez krytykujących kościół. 

 

Gandzia - 6pkt 

Ślimak Parówa - 1pkt

MaciejKamil - 4pkt
Magus - 6pkt
pervkapitan - 4pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. 

 

Mogę już? Tak? Fantastycznie~ Stoję na dachu bloku mieszkalnego. Spoglądam w stronę pałacu..nie podam wam jego nazwy, ale jest to jeden ze słynniejszych budynków tego rodzaju. Mamy rok 1953. Cały tłum ludzi zebrał się poniżej. Ci co mają szczęście posiadać telewizor lub znajomych z telewizorem siedzą w domach i oglądają. Wiem bo już kiedyś byłem w tych czasach, ale chwilę wcześniej. Na balkonie pałacu stoi piękna młoda kobieta z koroną na głowie i uśmiechnięta macha do tłumu. 

 

Gandzia - 6pkt 

Ślimak Parówa - 1pkt

MaciejKamil - 4pkt
Magus - 6pkt
pervkapitan - 5pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź. 

Wysiadaj Doktorku. Sprawdzimy co tym razem.

 

Brr..ależ tu zimno. Śniegu wszędzie pełno. Muszę tam iść?! Eh..dobrze.. *brnie przez śnieg* O, coś się dzieje. Widzę ludzi. Zdaje się, że to armia, ale jakaś mizerna. Głodni, zmarznięci. Część z nich ledwo żyje. Co oni tutaj robią? Za nimi chyba dostrzegam spalone...miasto? Tak. Spalono całe miasto. I to spore. Niech no jeszcze raz spojrzę na tych ludzi. Dowodzi nimi niski człowiek. Też mu zimno. Cóż, nie dziwię się. 

 

Gandzia - 7pkt 

Ślimak Parówa - 1pkt

MaciejKamil - 4pkt
Magus - 6pkt
pervkapitan - 5pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. 

 

Teraz coś z głowy. Pewien król umiera nie pozostawiając męskiego potomka, ale posiadał trzy córki. Jedna z nich musiała objąć tron. Jakiś czas później, z obawy przed atakami Krzyżaków postanowiono, że ona oraz Wielki Książę się pobiorą. Do czego doprowadził owy ślub? 

 

Gandzia - 8pkt 

Ślimak Parówa - 1pkt

MaciejKamil - 4pkt
Magus - 6,5pkt
pervkapitan - 5pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...