Skocz do zawartości

[QUIZ] Podróże w Czasie


Lordek

Recommended Posts

Otóż to. Prawidłowa odpowiedź. 

 

Nie bawię się w to więcej! 

 

Co też mówisz doktorze? 

 

Zaraz zginiemy! Zwijajmy się stąd bo.. *w tym momencie TARDIS zatrzęsła się mocno* 

 

Co się dzieje? 

 

No właśnie! Mamy 11 marca roku 2011, jest godzina 5:46, a TARDIS się cała trzęsie mimo, że stoimy twardo na ziemi. Sama sobie odpowiedz na to pytanie! 

 

Nie. Niech inni odpowiedzą~ 

 

Gandzia - 9pkt 

Ślimak Parówa - 1pkt

MaciejKamil - 4pkt
Magus - 6,5pkt
pervkapitan - 5pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to chodziło. Co dalej Doktorze? 

 

Tym razem mamy rok 1794. TARDIS oszalała. Skacze z miejsca na miejsce. Rok pozostaje ten sam, ale dni i miesiące się zmieniają. Widzę..jakiś korpus. Wymaszerowali gdzieś..kurczę, nie zauważyłem dokąd. Znana persona wygłasza pewien raport o zwycięstwie pod Racławicami. Teraz zwykli biedacy walczą i robią rozróbę. Klub jakobinów polskich..? Rada Najwyższa Rządowa Litewska..? Co się dzieje?! 

 

Gandzia - 9pkt 

Ślimak Parówa - 1pkt

MaciejKamil - 4pkt
Magus - 7,5pkt
pervkapitan - 5pkt
Dr. Whooves - 3pkt
Advilion - 1pkt
Alciapl v2 - 4pkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak jest. Gandzia zdobywa punkt. 

 

Następne wydarzenie przy, którym jestem obecny to przełomowa chwila. Pewna osoba właśnie wynalazła coś co ułatwi nam dostęp do książek. Co prawda owy wynalazek był pierwotnie autorstwa niejakiego Laurensa Janszoona Costera, ale uważa się, że to osoba, którą obserwuję jest wynalazcą. A o kim mówię? O pewnym Niemcu, między innymi złotniku. Co to za wydarzenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Punkt dla ciebie. 

 

Następna sytuacja. Jestem...gdzie ja właściwie jestem? Mam wątpliwości co do tego. Niech no spojrzę. Aha! Rok 1943. Widzę, że trwa wojna, ale nie wygląda na typową. Chyba biją się pomiędzy sobą. Jedna ze stron ma symbol czerwonego sierpu i młota. Mówią zabawnym językiem z dużą ilością "ć". Jak myślicie, co się dzieje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chińska wojna domowa niby pasuje, ale przystopowano ją na czas II wojny światowej...

 

Uciekła mi jakaś informacja, wybaczcie. Chodziło o tę właśnie wojnę domową. 

 

Mała wpadka, ale tak to jest jak się nie zna na historii. Ja nie muszę wiedzieć wszystkiego. 

 

No już nie denerwuj się tak...zdarza się...

 

Mniejsza o to. Jedziemy dalej. 

Właściwie to już jestem na miejscu. Mówi wam coś słowo "Łajka"? Bo chyba więcej informacji nie potrzeba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej~ 

 

Aleś ty leniwy Doktorku. Może w końcu ruszysz zadek i polecisz w jakieś nowe miejsce, a nie tylko obrazy pokazujesz? 

 

Chwilowo jestem zmęczony i potrzebuję trochę odpoczynku. A teraz jeśli pozwolisz przedstawię im kolejny obraz. Oto on: 

 

http://vlep.pl/ij4sm7.png

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie miałem na myśli tylko atak na Belweder, ale nie da się ukryć, że odpowiedź poprawna. 

 

No to powiedzcie mi co przedstawia to zdjęcie. 

 

http://dzieje.pl/sites/default/files/aktualnosci/warszawa_1945.jpg

 

Przypominam, że nie tylko pierwsza osoba dostaje punkt. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...