Skocz do zawartości

[Dyskusja] RD - pierwsze wrażenie ( sezon I )


Aretra

Co RD zmieniła w twoim życiu?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co RD zmieniła w twoim życiu?

    • Zmieniła mnie w fajniejszą osobę.
      23
    • Osiągam więcej sukcesów
      2
    • Zmieniłem/łam Pasję.
      4
    • Nic, po prostu ją lubię.
      17


Recommended Posts

7725.Rainbowdashsleeping.PNG

Hejka,

Jest dyskusja o tym dlaczego ją lubimy, ale gdzie dyskusja, jakie pierwsze wrażenie zrobiła na nas RD w pierwszym sezonie? No więc tak.. Dyskutujemy o początkach mlp, kiedy ją poznałeś, tak naprawdę polubiłeś, jakie były twoje wrażenia, kiedy w pierwszych odcinkach MLP zobaczyłeś RD, co poczułeś? Może RD coś zmieniła w twoim życiu, coś, co naprawdę teraz ma znaczenie. Zobaczyłeś postać pewnej pegazicy, jaka była twoja pierwsza myśl na jej temat.

No więc może ja zacznę. Mój pierwszy odcinek w którym postać Rainbow Dash mnie zainspirowała, zobaczyłam w telewizji pt. "Sonic Rainboom" - Gdy zobaczyłam Rainbow Dash i usłyszałam jej imię, wydawało mi się wielce skomplikowane.. Poznałam jej osobę, jej postać, jej charakter. Gdy zobaczyłam Sonic Rainboom, byłam tak podniecona i ta sztuczka, zmotywowała mnie do większej wiary w siebie, i wystarczy, że się chce, a się uda. Jej wspaniałość mi się tak spodobała, i od teraz, kiedy idę drogą RD, jestem fajniejsza i bardziej odlotowa, ale to tylko dzięki RD.

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Ja jak pierwszy raz widziałam Rainbow Dash to nie mogłam zapamiętać jej imienia więc mówiłam poprostu ten hardkorowy kucyk xD

Ogólne pierwsze wrażenie zrobiła bardzo dobre ale to Pinkie mnie ujęła :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na początku... no hm... było takie zagubienie: "Jezuuu, jakie te kuce fajne! Ale nie potrafię nawet ich imion wypowiedzieć, czy choćby rozróżnić".

I wtedy - przysłowiowo - Dashie "wyciągnęła" do mnie przyjazne kopytko. Niebieska, tęczowa, wesoła i nieustraszona... a przy tym niezwykle czuła i empatyczna.

Tą wielobarwną grzywę rozpoznawałam na kilometr, a gdy pojawiała się w serialu nic tylko wodziłam za nią wzrokiem...

I zostało mi tak po dziś dzień ^ ^

Gdyby nie ona, pewnie bym dalej MLP nie ciągnęła... gdybym dalej nie ciągnęła to nie poznałabym najwspanialszej osoby w moim życiu (nie, nie chodzi mi tu o RD :rainderp:).

Dzięki chwilami przesadnej sympatii do niej i jej tęczy stałam się rozpoznawalna jako "Aglet, ta od tęczowego kucyka".

I nawet, jeżeli ta fascynacja jest wyśmiewana, to za każdym razem, gdy spoglądam na półkę i stojące na niej na dwie figurki Rainbow to ciesze się, że jest.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja RD od razu polubiłem bo ma taki sam charakter jak ja i o za tym jest najładniejszą klaczą w MLP. Później kiedy lepiej poznałem tą postać (poprzez czytanie, oglądanie itd) zmieniła mnie nawet nie wiem jak. Ale odkąd znam RD to życie jest jakby łatwiejsze i bardziej na luzie. Rodzice się mnie nie czepiają i nauczyciele. Oceny są dobre. Koledzy mi nie podskakują itd. Czyli krócej mówiąc RD zmieniła mnie na bardziej luźnego, uczuciowego i fajnieszego chłopaka. Jakby jej nie było to by mnie nie było na tym forum i nie miał bym figurek kucyków (mam 8) . I bym się inaczej zachowywał.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze i nie kłamiąc. Odkąd tylko zauważyłem Rainbow to pomyślałem sobie "Ten kucyk może być fajny i ciekawy", lecz moje stwierdzenie popsuło mi jej zuchwałe zachowanie. Początkowo ją lubiłem, lecz im więcej ją widziałem to bardziej się do niej zniechęcałem. Teraz jednak jest jedynym kucykiem, którego nie lubię. Nie chce Was (fanów) obrażać, lecz takie jest moje zdanie, a w tym kraju każdy ma wolność słowa. ja teraz mówię, że nie lubię RD, lecz nie bierze sobie tego do serca tylko wytrwale wierzcie w swoje racje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe miałem do RD nastawienie negatywne, gdyż wydawała mi się arogancka i szpanerska (swag ;P ). Szczególnie, że ona ma taki charakter, chciałaby być celebrytką i gwiazdą. Nie przepadam za takimi osobami. Żałowałem też, że pomimo swojej tęczowej grzywy nie chciała być "kobieca" jak koleżanki, tylko robiła z siebie chłopczycę. No i jak nabijała się z jajogłowości Twilight, to już zupełnie traciłem szacunek do RD :)

Jednak po głębszym poznaniu i obejrzeniu wszystkiego wybaczyłem jej wady charakteru i doceniłem plusy, czyli odwagę i umiejętność poświęcenia się dla przyjaciół. Takie chwaty są godne szacunku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w pierwszym odcinku mi się spodobała. Głównie może przez te kilka rzeczy:

1.tęczowa grzywa

2.to, że jest pegazem

3.szybkość

Ale naprawę polubiłam ją w odcinku drugim pierwszego sezonu, no przez jej lojalność.:rd8:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rainbow Dash to najlepszy kucyk i sprawiła, że polubiłem ten serial i resztę kucyków!!!!!!!!!!!!!


 Żałowałem też, że pomimo swojej tęczowej grzywy nie chciała być "kobieca" jak koleżanki, tylko robiła z siebie chłopczycę. 
 

Po pierwsze nie wiem co tęczowa grzywa daje do kobiecości(jakby się jej ojciec czuł), a po drugie nie widzę jej jako kogoś kto przypomina Rarity :wut: .

Edytowano przez Cuddly doggy
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzowany kucyk w narkotycznych kolorach wydał mi się cool. Urzekło mnie to, że pomimo wielkich ilości ,,tumiwisizmu" była lojalna wobec swych (JESZCZE) koleżanek. Osobiście bardzo lubię niewydelikacone dziewczyny, które mają coś do powiedzenia; a o takie ciężko :sab: . Rainbow to stricte taka postać. Ona również rzuca się pierwsza w oczy i to oczywiste, że ,,20% bardziej zaje*iste" to tekst z nią związany (na niego zresztą się dość często w necie natykałem i nadal natykam). Co tu dużo mówić, ten oczoje*ny pegaz od zawsze był dla mnie niesamowity. I nie tylko dla mnie.  :rd4:   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki wachlarz kolorów generalnie kojarzy się z kobiecością,

Biedny ojciec RD 

 

Rozumiem, że chcesz rozkręcić dyskusje na temat tego do kogo pasuje mnóstwo kolorów, a do kogo nie, ale żeby to zrobić potrzebne są SENSOWNE i w miarę rozwinięte argumenty. Ten nie jest ani taki, ani taki. Pozdrawiam i radzę się ogarnąć. ~CD  

Ok.

Edytowano przez fanRD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja zobaczyłem Rainbow Dash w pierwszym odcinku, moja reakcja była mniej więcej taka: 

http://www.youtube.com/watch?v=l8JCX9E0bEI 

 

Do momentu kiedy zobaczyłem pierwszy odcinek MLP, zawsze chodziłem trochę spięty i poddenerwowany. Dashie sprawiła, że czerpię radość z wpatrywania się w nieboskłon( :rainderp: ). Stałem się bardziej wyluzowany i optymistyczny. RD daje mi natchnienie prawie zawsze: gdy gram,śpiewam     ( :rd11: ) czy piszę. No i oczywiście gdyby nie ta klacz(która btw jest most beautiful), nie zainteresowałbym się tym wspaniałym forum przepełnionym wspaniałymi ludźmi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, zacząłem ją doceniać dopiero w drugim odcinku (lojalność, bardzo ważna cecha). Na początku wydawała mi się bardzo irytująca, myślałem "o, to ten kucyk, który będzie mnie męczył". Ale jak już mówiłem, z odcinka na odcinek podobała mi się coraz bardziej, a od "Sonic Rainboom" jest moją drugą ulubioną postacią z Mane 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - szablonowa do bólu, szpanerska, pewna siebie, rzucająca się w oczy i lojalna aż po grób postać z zachrypniętym głosem. Każda kreskówka i duża część filmów, książek i seriali taką ma. Dashie to niestety kucyfikacja mainstreamu.

 

Zasługuje na swoje miejsce w gronie M6. Dla wielu jest ikoną MLP. Ale ciągle jest postacią płytką i wpisującą się bez żadnych wariacji w szablon "fajnej, przystępnej dla mas postaci".

 

Ale cóż, there must always be... *grzmot* ...a Rainbow Dash. 

 

 

P.S. Interesująca ankieta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Mi RD spodobała się od razu, po 1 tęczowa (my favourite kolor), po 2 pegaz (♥ :soawesome: ♥), po 3 szybka, po 4 charakter niewiarygodnie podobny do mojego (niektórym niestety on przeszkadza), po 5 lojalna (  :salut: ), po 6 o 20% fajniejsza i zawsze cool.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już nie o grzywie Rainbow to po 1 jest pegazem, po 2 potrafi szybko i sprawnie latać, po 3 jest lojalna, a to ważna cecha.

 

Interpunkcja- brak większości przecinków. Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji.

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rainbow Dash jest bardzo realistyczną postacią. Taki charakter jaki się u niej przedstawia mi się bardzo podoba. Ta ambicja. Dążenie po trupach do celu. Ta klasa, styl, czadowość czynią ją bardziej awesome. Przez nią odzyskałam poczucie własnej wartości. Jest dla mnie autorytetem. :x

Edytowano przez Phinbella Flynn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mój pierwszy odcinek to był "Niezapomniany wieczór" gdzie poprostu reakcja to "Ale fajne kucyki!". Ja ją polubiłam bo walczyła o to, aby spędzić wieczór z Wonderbolts, miała fajną solówkę w "At the gala" no i w ogóle fajny głos, fajna suknia i jak cały design też sprawiły, że ją polubiłam. Kolejne odcinki (np. "Sonic Rainboom" gdzie zrobiła ponaddźwiękowe bum. Teraz zapomniałam jak się ten odcinek nazywa, że Rary dożyła suknie i śpiewała "Żyć by szyć", bo powiedziała moje motto "20% cooler") i poprostu jest 20% fajniejsza.

No i jest chłopczycą, wiec miałam kogo naśladować ;)

Sorki że niektóre nazwy po polsku, a niektóre po angielsku, bo zapomniałam nazw

Edytowano przez Frodo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polubiłem ją od pierwszego i drugiego odcinka pierwszego sezonu.

Lubię ją za to że jest charakterem podobna do mnie,nawet bardzo.

Lojalność? To też moja cecha.

Wygląd też ma fajny,grzywa epicka,kolor też fajny.

No i powiedzonka ma też fajne np.legendarne 20% cooler i inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Wcześniej nie oglądałam kucyków i nie wiedziałam o nich kompletnie nic. Znałam tylko Rainbow Dash (nie mam pojęcia skąd) i wiedziałam, że jest fajna. Gdy zaczęłam oglądać kucyki moja teoria się sprawdziła. Rainbow Dash jest pierwszą z moich ulubionych kucyków! :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...