Skocz do zawartości

Znajdź swoją książkę


Niklas

Recommended Posts

No dobra, bronies. Za długo już zwlekałem z rozruszaniem tego działu. Twilight wciąż jest... nieobecna, więc to mnie, Solarowi, przypadł ten obowiązek zapewnienia wam jakieś rozrywki w naszej bibliotece... Cóż, nie wiem czy to wypali, ale warto spróbować.

Więc tak: ja wyszukuję dla was książkę, daję wam opis, o czym ona jest, a wy spróbujcie dopasować ją do kogoś.

Na pierwszy ogień pójdzie książka Stephena Kinga...

 

Dallas-63_Stephen-King,images_product,9,
 

 

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry'ego Dunninga, dostaje wypracowanie - makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry'ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna...
Wkrótce potem przyjaciel Jake'a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake'owi szaloną - i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną - misję ocalenia Kennedy'ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake'a - życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.


Więc? Do kogo by pasowały takie klimaty?

 

 

LISTA IDEALNYCH CZYTELNIKÓW


~ Sliver [Dallas '63] ~
~ EmoTacoZ [Poczytaj mi Mamo] ~
~ Warmen [Gears of War] ~
~ Tarreth [Taniec ze smokami] ~
~ Avanidius [Kryptonim Burza] ~
~ Skipper [Fabrykantka Aniołków] ~
~ Magenta [Alienista] ~
~ Warmen [spowiedź Heretyka] ~
~ Hory [Obraz Multipsychiczny] ~
~ Replin [Pochwała powolności] ~
~ Fleur da Lis [Zrodzony ze srebra] ~
~ Lemuur [schronienie] ~
~ Airlick [Mała syrenka] ~
~ Dżem [buszujący w zbożu]
~

~ Tisos [W 80 dni dookoła świata] ~

~ Domine [Dżuma] ~

~ Solaris [solaris] ~

~ Hidoi [To] ~

~ Draques [500 milionów Begumy] ~

~ Sajback [suma wszystkich strachów] ~

~ Kruczek [Ferdydurke] ~

~ Decaded, Solaris, Long Trailer, Amet_Silver [słownik ortograficzny] ~

~ SpeedMist [Ćpun] ~

~ Zandi [Dziwny przypadek psa] ~

~ ??? [Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów] ~

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warmen, jakoś on mi się tak z ciężkimi klimatami kojarzy, tak samo ciężkimi jak książki Stephena Kinga :D ale pójdę za jego głosem i zagłosuję na Slivera, żeby ułatwić wybór :P tylko, jeżeli nagle zacznie on się nam przenosić do czasów cadillaców, to ja za to odpowiedzialności nie biorę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dla Slivera, 3 dla Vandala - dobrze, Sliver, książka jest twoja. Miłego czytanka życzę.

Pora na kolejną, być może... zabawniejszą...

Dołączona grafika

Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" to upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin "Naszej Księgarni". Postanowiliśmy zebrać w paru tomach najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii, i wydać je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów towarzyszyły niezapomniane, przemawiające do wyobraźni ilustracje. Po entuzjastycznym przyjęciu "Księgi pierwszej" czas na "Księgę drugą": tym razem wraz z Piotrusiem będziemy czekać na złotego konia, z kaczuszką, która przemoczyła nóżki, zwiedzimy Wronią, Szczyglą, Pawią i inne ptasie ulice, poznamy bliższych i dalszych krewnych zarozumiałej łyżeczki, z babcią i jej kurką-złotopiórką polecimy aeroplanem. A to przecież dopiero początek?

How adorable... Jak więc myślicie: kto zasługuje na ten zacny wolumin? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem widzę, że tym razem byliście bardziej jednogłośni, no i liczniej wzięliście udział. You guys make Twilight happy ^^

Kolejna...

Dołączona grafika

Nie ma już rodzin, o które można się troszczyć. Nie ma technologii, którą trzeba zdobyć. Nie ma przeciwnika, z którym można pertraktować. Można tylko przeżyć lub zginąć.

14 lat od dnia, w którym na powierzchnię Sery wydostała się szarańcza, są ostatnią nadzieją ludzkości zdziesiątkowanej atakiem. Jedyną barierą odgradzającą ocalonych od ostatecznej zagłady.

Gearzy. Wojskowa elita.

Znają tylko walkę. Mają tylko siebie: tych, którzy bronią im pleców i tych, którzy zabiorą ich ciała z pola bitwy.

Ale wydaje się, że desperacka walka dobiega końca. Czy Gearzy będą mogli zdjąć zbroje i odłożyć broń? A może los właśnie postawił ich przed kolejnym wyzwaniem? Muszą zrobić wszystko, aby przetrwać. Muszą zrozumieć, co zrobić, aby ocalić swój świat.

Tym razem coś wojskowego na podstawie ponoć bardzo znanej gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...