Skocz do zawartości

Dusty Flower


Flower-Shy

Recommended Posts

cs__dusty_flower_reference_sheet_by_flower_shy-d5y0yir.png

Jakby kto nie dopatrzył-to zwykły ziemski kuc, nie ma zdolności specjalnych. Żyła ona przed czasami panowania Celesti, więc nie ma ona nic wspólnego z współczesną Equestrią.

Imię: Dusty Flower (ang. dust-pył, flower-kwiat)

Płeć: Klacz

Rodzaj: Kuc ziemi

Stanowisko*: Strzelec/pilot

Wiek: 17 lat

Charakter: Małomówna, cicha, wrażliwa

Zalety: Mimo tego, że wydaje się być w typie Fluttershy, potrafi walczyć o swoje i nigdy nie ulega.

Wady: Jest porywcza, często robi coś bez namysłu.

Talent: Ogółem nie ma specjalnego talentu. Jedyną rzucającą się w oczy umiejętnością jest jej zamiłowanie do lotnictwa. Bardzo dobrze umie pilotować samolotem, latać**

CM[: Dwa dmuchawce z pyłkami

Rodzina: Została sierotą

Miejsce zamieszkania: Urodziła się i mieszkała w Ghastly Gorge

Historia: Działo się to jeszcze przed panowaniem Celestii. Mała i wesoła klacka zwana Dusty Flower, urodziła się w jednym z nielicznych spokojnym zakątku Ghastly Gorge. Wraz z matką i ojcem mieszkała w małej, drewnianej chatce, tuż przy wąwozie. Gdy miała 5 lat jej ojciec wyjechał, by służyć wojsku. Nastały trudne czasy dla Equestrii-większość miast legła w gruzach. Samo Cloudsdale już nie istniało. Każdego pegaza, jakiego zchwytano brano do niewoli, by nie mógł więcej bronić niewinnych mieszkańców Equestrii. Wrogie armie innych krain wyniszczyły dom kuców. Jedynie nieliczni w ciemnych zakamarkach przetrwali. Po niespełna roku Dusty dowiedziała się, że jej ojciec nie wróci. Wpadła wtedy w rozpacz, nie wiedziała co ma robić. Wtedy poczuła ciepły dotyk-to jej matka przytuliła ją mocno do siebie mówiąc coś, co Dusty miała zapamiętać na całe życie: ,,Wygrany jest ten, kto polegnie z honorem. Nie ważne, czy przegrasz, dla mnie to i tak będzie zwycięztwo". Dusty otarła łzy z oczu. Następnego dnia, dla pocieszenia humoru matka zabrała ją na polanę, niedaleko ich domu. Było cicho i spokojnie, mała klaczka bawiła się z własnym cieniem i podskakiwała. Nagle jej wzrok przykuły dziwne, puszyste kwiatki, których pyłek unosił się w powietrzu. Zaczęła strącać z kwiatków pył i wesoło śmiać się. Matka patrzyła na nią z radością, to były prawdopodobnie najpiękniejsze dni w ich życiu. Dusty powąchała jeden z kwiatków, jednak jedyną reakcją było głośne ,,Aaa...Psik!" i wtedy... Ziemia się zatrzęsła, a z nieba dało się usłyszeć głośny szum i huk pocisków. -Zaczęło się.-powieziała z nutą przerażenia jej matka, ponieważ wiedziała, że te najpiękniejsze chwile właśnie się skończyły. Z nieba nagle runęły ogniste kule i w mgnieniu oka wszystko dosłownie runęło. Było ciemno i zimno. Mała Dusty obudziła się skulona, jej matka nadal ją mocno ściskała. Jedyne, co wtedy zobaczyła to unoszący się pyłek, pyłek dmuchawca i jasne światło. Usłyszała również głos: ,,Idź i nigdy się nie zatrzymuj, bo ten kto przegra z honorem tak naprawdę jest wygranym". Dusty od razu przypomniała sobie słowa, które tak bardzo wtedy przemówiły jej do serca i zrozumiała, że nigdy nie zobaczy już swojej matki. Po tych słowach nastała cisza, a Dusty Flower leżała aż do następnego poranka przy swojej mamie. Od tego czasu przysięgła sobie, że wygra wojnę z odwiecznym wrogiem Equestrii.

Historia zdobycia CM: W czasie pobytu na polanie cały istniejący czas zdawał się być wiecznością, jakby retrospekcją, jedynie wyobrażeniem. Mała klaczka była bardzo rozumna, jak na dziecko. Podczas niewinnej zabawy dmuchawcami zrozumiała jedno-że musi odzyskać wolność dla swojej rodziny i całej Equestrii. Znaczek na jej boku pojawił się dopiero po całym wydarzeniu-gdy sama leżała półprzytomna i patrzyła na ruiny, jakie zostały z jej domu oraz tańczące w powietrzu pyłki. Myślała wtedy jedynie o słowach, które powiedziała jej matka i o swoim celu.

Inne informacje:

Wygląd matki: Białobeżowa klacz z ciemnobrązową grzywą i ogonem z jednym niebieskim pasemkiem na grzywie. Oczy miała koloru niebieskiego.

Wiek matki: 24 lata

Rodzaj: Kuc ziemi

CM: Dwie spadające białe gwiazdy, ciągnące za sobą bladoniebieskie ogony.

Wygląd ojca: Rudobrązowy kuc z brązową grzywą i ogonem. Oczy miał koloru zielonego.

Wiek ojca: 27 lat

Rodzaj: Pegaz

CM: Nieznany

*Stanowisko-Dusty w wieku 16 lat podjęła pracę w wojsku.

**Latanie, pilotowanie-W czasie wojny, gdy pegazów nie było wymyślono mechaniczne skrzydła, by móc atakować z powietrza. Używano także niewielkich, jedno czasem dwuosobowych samolotów.

Przepraszam za krótką historię o CM, ale co by tam więcej pisać?

Ahh, chciałam jeszcze powiedzieć, że robię komiks. O czym? Nie zdradzę, jednak mądre osoby mogą się tego domyślić z historii Flower.

Proszę o komentowanie i ocenianie :3

Link do komentarza

Przed Celestią a taka technologia ?! Bardziej by to pasowało na czasy po panowaniu Celestii . Bo niby co by się stało z tymi wszystkimi wynalazkami skoro to rzekomo się działo przed czasami Celestii...

Wiesz, skoro później wszystko załatwiano magią i czarami...

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Yhm, bardzo ciekawa historia i rozbudowana to jest ważne. Postać również świetnie wygląda itp. Aczkolwiek widziałem kilka minusów, no cóż zdarza się każdemu ;P. To tak w skrócie.

Link do komentarza

Wydaje mi się że to Celestia była skutkiem sojuszu 3 plemion więc nie ma mowy o Equestrii a zwłaszcza o Cloudsdale. Nawet gdy by Celestia zaczęła panować pewien czas po zjednoczeniu plemion to z kim miały by one walczyć?

To taki jeden błąd logiczny który zauważyłem a po za tym OC'ek jest świetny - ta historia i ten rysunek - WOW - szacun siostro /)


A jeszcze co do wojny - ta cała wysoka technologia, naboje, bomby, samoloty-troszke dziwne, ale były dziwniejsze OC(tak mi się zdaje).

Wiesz' date=' skoro później wszystko załatwiano magią i czarami...[/quote']Jednorożce istniały zawsze jak pegazy czy kuce ziemne więc myśle że w tedy też można to było załatwiać magią
Link do komentarza
  • 2 months later...

A dlaczego zabierali pegazy? Nie ogarniam... Rożki umią czarować, a magia to potęga! Ty mi musisz wytłumaczyć wszystko o czym myślałaś/łeś. Dlaczego czasy przed panowaniem Celestii? Chyba raczej czasy przed panowaniem Celestii i LUNY.

Edytowano przez Dragonia
Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Pomysły dotyczące wojny są kapitalne  tylko wymagałaby trochę szerszego omówienia :) Co się z tym wszystkim stało? Jakie pozostały pamiątki  Co miała z tym wspólnego Celestia? Wiem, ze ciężko taką historię zmieścić w OCeku, ale warto spróbować :) Tego mi troszkę brakowało w tym całym opisie. 

 

Postać ślicznie narysowana i generalnie bez zarzutu.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...