Skocz do zawartości

Pie Killer [Z][Dark][Violence]


Recommended Posts

 

Nie wiem czy oglądałeś "Szklanką po łapkach" ze świętej pamięci Nielsenem, ale tam bardzo to wyeksponowali.

 

 

Oczywiście, że oglądałem - Nielsen to mój ulubiony aktor komediowy.

 

Cieszę się, że Ci się podobało.

 

I mam nadzieję, że spełnię twoje oczekiwania. Dolarowi przedstawiłem kilka pomysłów i chwalił, więc... chyba jest dobrze ^^'

 

 

Fanfik bardzo fajny...

 

 

A będzie jeszcze lepiej, trust me :lie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały spoiler z rozdziału III dla fanów xd Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

 

Trzaśnięcie drzwiami wyrwało ją z przemyśleń. Podniosła się z łóżka i zeszła na dół zobaczyć co się stało. Widok biblioteki spowodował, że cała się zagotowała. Wszędzie walały się książki oraz kartki, na podłodze znajdowała się kałuża atramentu oraz ślady kopyt, zapewne Sanda, którego nie dostrzegała w pomieszczeniu. Zobaczyła jedynie sprzątającego Dextusa oraz pomagających mu White Arrowa oraz Derpy. Widok szarej pegaz w bibliotece zaskoczył Twilight, a już zwłaszcza jej zachowanie. Ostatnim razem gdy miała przyjemność gościć ją w bibliotece, efektem był olbrzymi bałagan, kiedy blond klacz trąciła przypadkiem jeden z regałów. Dzisiaj zaś bez większego trudu ustawiała książki na wyższych regałach nucąc coś wesoło pod nosem.

- Jak tam odpoczynek, Twilight? - spytał ją Dextus odkładając kolejne tomy na półki.

- Co... Co się tutaj dzieje? - zapytała nieco nieprzytomnie fioletowa klacz.

- Cóż... - Minotaur podrapał się po tyle głowy. - Spałaś jakieś dwie godziny, a Sand w tym czasie pracował nad listem. I chyba mu się udało coś zdziałać dzięki twojej pracy, bo przed chwilą poderwał się gwałtownie, warknął coś w stylu... emm... “jego piórdolona mać” i  wybiegł... Akurat minął się z White’em i Derpy, którzy postanowili nam pomóc.

Twilight spojrzała zaskoczona na niego próbując przyswoić wszystkie fakty. Ona, uczennica samej księżniczki Celestii, posiadaczka jednego z najwyższych IQ w Equestrii i klacz mająca całą bibliotekę w głowie nie dała rady z szyfrem, a Sand, chaotyczny, arogancki kuc z Torronto dał sobie radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hm... Zakończenie rozdziału było przewidywalne :lol:

Natomiast list, jego odczytanie i zagadka- wyborne!

Tak samo reszta. Opisy, odczucia, dialogi... Idealna długość, tak, że nie przynudza ani na chwilę.

Warto było czekać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto. Opowiadanie rozwija się bardzo przyjemnie, a Niklas zwiększył częstotliwość dodawania rodziałów, co wybitnie cieszy. No a fakt, że pojawiła się Cloud Kicker można uznać wyłącznie za wielki plus.

 

Również czekam niecierpliwie na kolejne odsłony, którymi autor nas uraczy. Miejmy nadzieję, że nie zajmie mu to zbyt dużo czasu :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc fanfica opierałeś się na jakiejś mapce? Ja widziałem dwie wersje mapek Ponyville, i w jednej domek Fluttershy jest rzeczywiście po drugiej stronie miasta niż butik Rarity, a w drugiej domki są po tej samej stronie. Do mnie przemawia raczej ta druga. Butik Rarity jest w południowej części miasta, las Everfree też jest na południu, a przecież FS mieszka na skraju tegoż lasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałem się żadnymi mapami - ułożyłem miasto po swojemu. W końcu na żadnej z nich nie ma kamienic, co nie? :P Jedynie położenie miast opieram na oficjalnej mapce Equestrii.

 

A rozdział będzie jak będzie. Trudmo mi cokolwiek deklarować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyta się przyjemnie. Tekstu nie jest ani za dużo, ani za mało. Zaś co do treści... jest świetnie. Czytałem Cupkakes Killer (o ile pamiętam tak nazywała się stara wersja tego fanfika). Tamten mi się podobał, a ten jest jego pełniejszą wersją. Dodano dość sporo i wyszło to Pie Killerowi na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to był Cupcakes Killer, co zresztą przytaczam w opisie do tego fica xd

A jeśli mógłbym zapytać:

Dodano dość sporo i wyszło to Pie Killerowi na dobre.

Co ci się podoba najbardziej na chwilę obecną? xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci się podoba najbardziej na chwilę obecną? xd

Historia Sand Dasha jest lepsza niż w CK. Jest on obecnie ciekawszą postacią niż w oryginale.

Poza tym akcja wydaje mi się bardziej spójna, a w CK co chwilę zmieniałeś postać, którą narrator śledził.

Podoba mi się też odejście od elementów gore (chociaż mam nadzieję, że się coś pojawi, bo w CK podobało mi się to w jaki sposób babeczkowy wykorzystywał iluzje przeciw Rainbow).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

:soawesome:

Jeszcze lepiej i jeszcze bardziej tajemniczo, chociaż znamy już mocne i słabe strony Pie Killer'a. Nastrój całego opowiadania utrzymany w idealnym klimacie.

Nie wiem jak się składnie wypowiedzieć, więc zastosuję technikę "plusów i minusów" :)

 

+ klimat rozdziału

+ kilka spraw wyjaśnionych

+ wiemy dużo więcej o Pie Killerze

+ zapowiada się ciekawa akcja, jak to będzie z tą pułapką

+ rozdział trzymał mnie w zaciekawieniu od początku do ostatniej literki

 

- oczekiwałem jakiegoś choćby dialogu Pie Killer'a z Rainbow Dash (ale to tylko była moja zachcianka:rd6:)

 

 

Gratuluję wspaniałej pracy i czekam niecierpliwie na kolejny rozdział :fluttershy4:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny Niklas dostarcza nam porcję doskonałej rozrywki. Chociaż sytuacja bohaterki/ek rysuje się w ciemnych barwach, rozjaśnione zostają wątki i tajemnice związane z tytułowym Pie Killerem. Naturalnie mam nadzieję, że nie wszystkie i jeszcze nie raz zostanę zaskoczony. A mimo okazji na przedpremierowe zapoznanie się z tekstem, Niklas raz czy drugi, czy nawet trzeci zdołał mnie solidnie zaskoczyć. Poziom i fabuła idzie w górę. Tylko czekać, aż wybije dach. W tak zwanym międzyczasie należy mu truć, żeby pisał, pisał, pisał, pisał i pisał (a nawet pisał!), ponieważ to opowiadanie jest naprawdę doskonałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...