Skocz do zawartości

[Dyskusja] Czy Spike pasowałby do Rarity?


Recommended Posts

Jak już pewnie każdemu wiadomo nasz mały Spike żywi uczucia do Rarity. W odcinku "Tajemnica Nadmiaru" dał jej nawet wielkie kryształowe serce, które potem nosiła na szyi. Jednak nasza Rarity uważa Spika za małego słodkiego smoka, co mu bardzo przeszkadza :sadsmile:. Jak uważacie czy nasz Spike odważy się kiedyś wyznać Rarity miłość? Osobiście uważam, że powstanie kiedyś taki odcinek (ale niczego nie jestem pewna). Jak myślicie czy związek Rarity ze Spike'm jest możliwy? Czy pojawi się kiedyś taki odcinek? Mam przeogromną nadzieję, że tak! Piszcie co o tym uważacie :fluttershy4:

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

No w sumie.. skoro tu wpadłem to też napiszę kilka zdań. Sądzę że tak, ponieważ Spike to bardzo miły i pomocny smok, a ta jego miłość do Rarity rozwala system xD. To tak w skrócie mniej więcej.

  • +1 1
Link do komentarza

Myślę, że tak. Nie do końca znana jest istota postrzegania spika przez Rarity, czy to jest "Jaki ładny spajkuś, słodki smoczek, taka fajna maskotka do tulenia" czy raczej "Jaki ładny spajkuś, słodki, ale myślę że moglibyśmy być parą".

Zobaczymy czy twórcy zaserwują nam coś na ten temat czy nie.

Link do komentarza
To tak jakby 20-letnia kobieta była w związku z 14-latkiem

Zgodzę się. Spike jest "trochę" za mały i za młody by być w związku z Rarity, która jest od niego o wiele starsza. :ming: Ale trzeba też pomyśleć o tym, że wiele jest takich par, w których jeden z partnerów jest starszy. Czasami aż za bardzo...

Link do komentarza

Za pięć lat ich wiek nie powiem już chyba robić takich problemów. Rarity szuka romantycznego księcia-gentlemana... to smok będący w niej absolutnie zakochany i gotowy zrobić wszystko jest w sumie i magicznym, i romantyczny, i całkowicie zaufanym kandydatem. Podziela jej pasję do klejnotów, a kiedy urośnie, to tez powinien jej się spodobać pod względem... no męskim. Będzie od niej większy dużo.

http://lilmissvintage.deviantart.com/art/My-Little-Ruby-273540885

Link do komentarza

Nie neguję, że nie są ze sobą blisko, ale jako para raczej to nie wypali. Spike jest w niej po uszy zakochany jednak ona szuka innego typu osobę na partnera. Myślę, że musiałoby się sporo pozmieniać, żeby to wypaliło i tak jak mówią inni różnica wieku jest spora i pozbycie się jej jest niemożliwe. Nie mówię taka parka mogłaby być spoko, jednak według mnie stoi przed nią zbyt wiele przeciwności.

Będzie od niej większy dużo.

Takie gabaryty mogłyby tylko utrudnić sprawę.

Link do komentarza
To tak jakby 20-letnia kobieta była w związku z 14-latkiem

Wiesz, rok temu byłam zakochana do nieprzytomności w gościu 5 lat starszym od siebie. Nie takie rzeczy się dzieją... (czyt. kwestia dojrzałości obu stron; bywa, że taki gimnazjalista jest dużo rozsądniejszy i doroślejszy od 20-latka)

Patrząc na zachowanie Rarity, nasz Element Hojności raczej nie zdaje sobie sprawę z uczuć Spike'a i traktuje go raczej jako coś pomiędzy maskotką, młodszym rodzeństwem i bliskim przyjacielem. Takim przywiązanym do niej, sympatycznym - ale nic poza tym.

Innymi słowy "Spajki-łajki" dostał piękny friendzone od swej ukochanej piękności. Choć fakt faktem, czymś ciekawym byłby odcinek, w którym zdałaby sobie sprawę z uczucia, jakim darzy ją mały smok... i musiała się z tego wykaraskać tak, by go nie urazić. Szkoda tylko, że takowy raczej nie powstanie. Domyślnemu targetowi serialu (dziewczynkom w wieku 7-9 lat) raczej dalekie są tematy związków i miłości. Wiecie, to ta faza, gdy obie płcie jeszcze się sobą troszkę brzydzą i nie wyobrażają, że będą razem :3.

Link do komentarza
Nie do końca znana jest istota postrzegania spika przez Rarity' date=' czy to jest "Jaki ładny spajkuś, słodki smoczek, taka fajna maskotka do tulenia" czy raczej "Jaki ładny spajkuś, słodki, ale myślę że moglibyśmy być parą".[/quote']

Gdyby tak było Rarity przedsięwzięłaby pewne kroki, które zachęciły by Spike do bardziej widocznych zalotów. Zupełnie inaczej zachowuje się w jego obecności, niż przy spotkaniu z księciem Bluebloodem, mam namyśli te początkowe jej zachowanie wtedy kiedy się jeszcze do niego nie uprzedziła, kiedy chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Po za tym nawet małe dziewczynki wiedzą, że kobieta chce poderwać faceta to nie mówi do niego jak do małego dziecka (inna intonacja, słownictwo)

Rarity nie pokocha Spike inaczej niż jak młodszego brata czy dobrego kumpla. Ale parą się nie staną- czemu? A bo Rarity, jak zresztą widać w serialu marzy o księciu z bajki, kimś wysoko postawionym, z nienagannymi manierami, dostojnego i co chyba najważniejsze będącym osobnikiem tej samej rasy i w przybliżonym wieku. Bo Spike mimo, że wiek jego jest nie znany z wyglądu i zachowania przypomina bardziej dziecko niż osobę dorosłą, co jak już wcześniej zostało zauważone jest dość dużo przeszkodą. Oczywiście istnieją związki, gdzie różnica wieku jest spora, a nie jest problemem, jednak takie przypadki występują gdy starsza osoba, nie ma tej młodszej (swojego partnera) za dziecko i ta młodsza osoba jak dziecko się nie zachowuje. Po za tym, jak już wcześniej wspomniałam Spike jest smokiem, a nie kucykiem, jest zupełnie innym gatunkiem, a w Equestrii z tego co widzieliśmy kucyki nie wiążą się ze smokami czy gryfami. Jednakże wiek odgrywa tu ważniejszą rolę, niż rasa.

Twórcy serialu raczej nie zrobią nic w tym kierunku, gdyż równie dobrze mogą powiedzieć, że pedofilia jest so awesome. Bo Rarity w jednym odcinku zwraca się do Spike jak do dziecka by w innym zostawać jego laską, no proszę, to takie... disgusting. Zwróćcie uwagę na to, że podejście się nie zmienia tak nagle, Rarity w małym i słodkim smoczku nie zobaczy prawdziwego mężczyzny (pomijając fakt, że Spike nie jest prawdziwym mężczyzną) nie ważne ile lat upłynie. Notabene w bajkach nie jest możliwe absolutnie wszystko, jest możliwe to co uznawane jest przez ludzi za moralne (a związek dorosłej kobiety z dzieckiem taki nie jest) i na miejscu oraz to wymyślą sobie twórcy. A ci nie wyjdą nagle z romansem z nie wiadomo skąd, gdyż myślę, że takie przedstawienie akurat TAKIEJ "miłości" (jednostronnej) było ich celem, bo ile to dziewczynek kocha się w swoich nauczycielach, ilu to chłopcom podobają się ich własne nauczycielki czy sąsiadki. Takie przypadki występują bardzo często, grunt, żeby nie wychodziły po za obszar marzeń danego dziecka.

  • +1 1
Link do komentarza

Dlatego myślę, że e.w związek mógłby pojawić się za powiedzmy 5 lat. Nie byłby wtedy już na pewno niczym... pedofilskim. Zresztą, to jest kreskówka, jak wcześniej zauważono, i wszystko może być możliwe. Przed zobaczeniem "Magical Mystery" mnie wpadłbym na to, że Twilight zostanie Alicornem i to w taki mało subtelny sposób.

Link do komentarza

so what? xD

zresztą, stawiam że one mają raczej po 16-18 kucykolat, a nie 20

Lauren gdzieś pisała chyba że one są "młodymi dorosłymi"

czyli gdzieś 20+ :v


Ale trzeba też pomyśleć o tym, że wiele jest takich par, w których jeden z partnerów jest starszy. Czasami aż za bardzo...

No tak ale te pary są dorosłe...a nie dzecko x dorosły

to już by była pedofilia w pewnym sensie xDD

Link do komentarza
  • 3 months later...


Dlatego myślę, że e.w związek mógłby pojawić się za powiedzmy 5 lat. Nie byłby wtedy już na pewno niczym... pedofilskim.

 

Nie, byłby wtedy tylko skrajnie zoofilski. No tak, ale w niektórych krajach zoofilia jest legalna, a przecież Rarcia to z pewnością klacz wyzwolona.

A następnym kanonicznym związkiem będzie małżeństwo Fluttershy z Angelem. Shipping idealny, takie potulne klacze z zasady lubią chłopów, którzy nie zawahają się zwrócić im w dosadny sposób uwagi na fakt, że marchewka jest niedojrzała.

Link do komentarza

Nie, byłby wtedy tylko skrajnie zoofilski. No tak, ale w niektórych krajach zoofilia jest legalna, a przecież Rarcia to z pewnością klacz wyzwolona.

A następnym kanonicznym związkiem będzie małżeństwo Fluttershy z Angelem. Shipping idealny, takie potulne klacze z zasady lubią chłopów, którzy nie zawahają się zwrócić im w dosadny sposób uwagi na fakt, że marchewka jest niedojrzała.

Nie sądzę, by w kreskówce pokroju My Little Pony jakąkolwiek role odgrywały wątki tożsamości gatunkowej. W takich produkcjach łączą się ze sobą postacie, które się kochają, a nikt nie patrzy na genetykę i podobne sprawy. Dla dzieci to nie robi różnicy, czy on jest smokiem, czy mułem, czy osłem. Szczególnie, że serial też nie zwraca na to uwagi. Nie przypominam sobie, aby Twilight krytykując uczucia Spike'a choć raz powiedziała "ale ty jesteś smokiem, Spike! Nie możecie być razem z tego powodu!". :YhZzy:

Link do komentarza


W takich produkcjach łączą się ze sobą postacie, które się kochają,

 

Ale Rarcia, na szczęście dla wszystkich trzeźwo myślących fanów, irytującego popychadła nie kocha. A przynajmniej nie romantycznie, a co najwyżej jako małego, niepełnosprawnego psychicznie brata. Tak naprawdę kocha Blueblooda, tyle że jeszcze o tym nie wie. Ale dowie się, jeśli nie w tym sezonie, to w następnym.

Link do komentarza

Chyba jedno przyjazne spojrzenie nie oznacza od razu miłości ;) Fanty Pants jest dużo starszy (i wszystko wskazuje, że zajęty), a spojrzenie mogło być zwykłą sympatią. A ten pomysł Spike'a połączonego ze Sweetie Belle jest niestety... tak samo problematyczny jak Rarity związana ze Spikiem. Niby problem wieku odchodzi, ale pozostaje niezgodność gatunkowa, a także powstaje nowy problem: w serialu ani razu nie pada jakakolwiek sugestia, że maluchy coś do siebie czują.

Jesteśmy skazani na fandomowe wynalazki ;)

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...