Skocz do zawartości

[Dyskusja] Czy Spike pasowałby do Rarity?


Recommended Posts

Widzę, że para Rarity x Spike nie cieszy się dużą popularnością w fandomie ;) A ja bardzo lubię ten wątek.

Tzn. jasne, nie widzę oficjalnego związku tej dwójki, ale zabieganie smoka o względy eleganckiej klaczy jest na swój sposób urocze. Więc niech zostanie tak jak jest, w końcu "nie chodzi o to, by złapać króliczka, tylko by gonić go" :P W czwartym sezonie liczę na kolejne podchody Spike'a, zakończone niepowodzeniem, ale dające mu choć cień nadziei. Zresztą, wszelkie oficjalne związki w MLP będę potępiał, brak ewidentnych (najczęściej kiczowatych i powielających formułę amerykańskich filmów dla nastolatków) wątków miłosnych jest jednym z atutów serialu. 

Pomysł na odcinek: pojawia się postać (czy to klacz, czy to smoczyca) podkochująca się w Spike'u. Rarity, choć zdaje sobie sprawę, że jej związek ze smokiem nie ma przyszłości, odczuwa wielką zazdrość. Resztę pozostawiam scenarzystom ;)

Link do komentarza

W swojej romantycznej wieży nieraz wymyślałem historie, w których Spike zdobywa w końcu miłość Rarity (obie postacie są sporo starsze, on ma z 20 kucykolat, ona pod 30). Jest to miłość romantyczna, polegająca na wzajemnym wspomaganiu się w walce z prozą życia (on jest jej rycerzem, ona jego damą), połączona z partnerstwem. Seks lub bez seksu... nieważne, ale dzieci to oczywiście mieć ze sobą nie mogą (genetyka zabrania). 

 

 

We wcześniejszych postach zauważono, że Spike nie pasuje do Rarity, gdyż nie jest romantykiem, nie ma cech lorda lub rycerza. Otóż moim zdaniem trochę za wcześnie to przesądzać. Spike to dopiero dziecko, mały chłopiec, który jak 90% innych małych chłopców ma jeszcze dość ograniczone horyzonty w tych kwestiach. Kocha Rarity, ale jeszcze nie umie tego dobrze robić. kto wie? Może pod jej wpływem rozwinęłaby się w nim dusza romantyka? Póki co dzielnie znosi jej wymagania, jak trzymanie igieł pomiędzy własnymi łuskami. A to, że patrzy na siebie w lustrze prężąc muskuły... to też jest normalne dla jego wieku ;) Nie wykluczałbym tutaj żadnej możliwej przyszłości. Ponadto pewne zainteresowanie tymi sferami cielesności to też normalny substrat wielu wątków romantycznych, jak romans bretoński.

Link do komentarza

Patrząc na to tak jak jest w naszym świecie: 

 

Rarity szuka przystojnego, męskiego i zarazem dżentelmeńskiego ogiera. Ideału, którego nie ma.

Plus kobiety nie szukają piesków salonowych, lecz faceta z jajami, który nie będzie się dawał podporządkować od tak. Zazwyczaj.

Spike jest po prostu za słodki i dobry wobec Rarity. Ani nie droczy się z nią, ani nic. Jest wobec niej po prostu dobry, miły, rycerski. 

Stąd też Spike dostał czystego friendzona. A i też nie do końca. Przyjrzyjmy się bowiem, jak Rarity traktuje smoka - jak dziecko. Poza tym używając swojego uroku osobistego przekonała wymusiła na nim oddanie jej klejnotu, o którym sam marzył. Ten klejnot był jego własnym prezentem z okazji urodzin. Nie wiem jak dla was, dla mnie to czyste chamstwo, chciwość i nie liczenie się z uczuciami smoka, manipulowanie nim. A niby Rarity jest Elementem Hojności.

 

Idąc dalej - przynajmniej w moim odczuciu Rarity i reszta mane 6 to przynajmniej granica naszej szkoły średniej i studiów. Kucyki pracują, zarabiają na swoje utrzymanie, opiekują się swoimi rodzinami. Zaś Spike to jeszcze dziecko. Ja rozumiem istnienie związków ludzkich z różnicą 5 lat. Ale za głupotę uważam związek studenta/studentki z np. gimnazjalistą/gimnazjalistką lub osobami młodszymi. Jest inne myślenie - pierwsza osoba ma dojrzały sposób myślenia, szuka czegoś poważnego. Druga osoba to albo jest zauroczona, albo to szczenięca miłość, albo szuka po prostu czegoś na chwilę, nie jest zdolna do stworzenia trwałego związku. 

 

Weźmy pod uwagę jeszcze kwestię taką, że Rarity i Spike są przedstawicielami osobnego gatunku. Zapewne padną argumenty, że Equestria to inny świat niż nasz itd., ale ludzie proszę was. Z tego związku nie byłoby w przyszłości dzieci  :aj3:  Niemożliwe jest połączenie się dwóch, dalekich od siebie gatunków (kopytna i gad). 

 

 

Patrząc na realia twórców i fandomu:

Fandom już niejedną rzecz wymusił na twórcach serialu. I wiele z tych rzeczy nie miało sensu, czy racji bytu. Więc zgaduję, że wątek miłosny kucyka i smoka zostanie rozwinięty w serialu, bo fandom po prostu wymusi to. 

  • +1 1
Link do komentarza

Akurat to, że ze związku Spike'a i Rarity dzieci być nie może, wydaje mi się niewielkim problemem. Rarity nie wygląda na kogoś, kto chciałby mieć dzieci

 

Bo jest jeszcze młoda. Nawet zatwardziałe feministki w pewnym momencie dochodzą do takiego wieku, że bierze je chęć na posiadanie dziecka. 

Link do komentarza
  • 3 months later...

Fandom już niejedną rzecz wymusił na twórcach serialu. I wiele z tych rzeczy nie miało sensu, czy racji bytu. Więc zgaduję, że wątek miłosny kucyka i smoka zostanie rozwinięty w serialu, bo fandom po prostu wymusi to.

Fandom "wymuszał" rzeczy, co do których albo wszyscy albo wszyscy byli za - albo większość była za, a nikt nie był przeciw, np. odcinek dla Luny, więcej Derpy. Sparity to dla dużej (jak można zobaczyć choćby w tym temacie, zawsze jest jakiś przekrój) części fandomu herezja absolutna. To jest bardzo drażliwa kwestia i gwarantuję ci, że czego jak czego, ale tego fandom na pewno nie "wymusi".

Oczywiście, twórcy już pokazali, że chcą, żeby serial miał ciągłość fabularną - najdobitniejszym przykładem jest Twilicorn. W większości seriali Twi uczyłaby się przyjaźni przez 5 sezonów i nic by nie ruszyło, tutaj postacie faktycznie się zmieniają. To antyfanom Sparity powinno spędzać sen z oczu, bo znaczy, że twórcy MOGĄ pokusić się o wprowadzenie wątku miłosnego między Rarcią i łuskowatym popychadłem w serialu. Wątpię w to, ale mogą. Ale to na pewno nie będzie przez wymuszanie, a zwyczajnie przez wizję twórców.

Link do komentarza

Ja tam nie wiem Airlick, nie raz czytałem wypowiedzi Bronych, że chcieliby rozwinięcia wątku miłosnego (pomijam tych, co chcieliby clopa w serialu -_-'). Częściowo to zrealizowano w odc., gdzie Spike był dorosłym smokiem. Nie pamiętam, by były jakiekolwiek hejty.

Link do komentarza

Jak mi się podoba to, że wszyscy wracają do tego momentu z "psycho" wymuszeniem klejnotu na smoku. Każdy w tym miejscu zauważy co innego, hejter widzi tylko całkowite zło w Rarity, zaś inni mają o wiele większe pole rozwijanego wątku. Smok od pierwszego odcinka zakochany jest w projektantce, co prawda nie zwracała na niego uwagi ale im dalej w las, tym więcej jest to pokazywane i odwzajemniane, co mnie smuci ( ale ja, to ja).

 

Dla tych co naciskają na Rarity za ten klejnot, nikt już nie wspomina o tym jak przez cały odcinek to Spike okradał i wymuszał na wszystkich prezenty, gdy to jednorożec starał się obdarować wszystkich przyjaciół podarunkami, za ten gest od smoka. Rubin miał stać się obiadem dla niego ( było i ni ma ), ale stał się podarkiem dla swojego obiektu pożądania.

 

Co jest w tym złego? Co byście zrobili na miejscu Spika - zjedli chciwie klejnot, czy podarowali swojej Lubie coś co na pewno ją zauroczy, a może i nawet nabije punktów (tak naciągane to ostatnie). Na sam koniec tego wszystkiego, to przez Rarity Spike odmieniał się z powrotem w miłego smoka. Nie wracajcie do tego.

 

Jeśli twórcy zaczną robić to na co nalegają fani, to tylko zepsują sobie markę. Rarity i tak już nie nabije żadnych punktów więcej, bo fani wymusili to coś, przepieli jej wizerunek chciwego elementu hojności - idąc śladami fandomu. W nowszych odcinkach coraz bardziej jest to widoczne. Rezygnuje się z niej na korzyść innych, powody wycinane sceny tylko z tym jednorożcem i coraz rzadsze pokazywanie w serialu.

 

Nigdy nie będę za połączeniem tej dwójki, choćby to miało naprawić jej wizerunek. Spike to smok, Rarity to jednorożec, łączenie tego jest złe. Jednak tylko ona ma ten dar do odnajdywania klejnotów, co by było idealne dla smoka - smoki bowiem żywią się nimi.

 

Mam nadzieje jednak, że twórcy stworzą innego smoka, w którym to łuskowaty potworek się zakocha.

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza

Nigdy nie będę za połączeniem tej dwójki, choćby to miało naprawić jej wizerunek. Spike to smok, Rarity to jednorożec, łączenie tego jest złe. Jednak tylko ona ma ten dar do odnajdywania klejnotów, co by było idealne dla smoka - smoki bowiem żywią się nimi.

 

Mam nadzieje jednak, że twórcy stworzą innego smoka, w którym to łuskowaty potworek się zakocha.

 

Jest, pewien sposób, w który mogłoby to naprawić jej to wizerunek, pytanie jak?  Otóż, gdyby znalazła małą smoczycę i zeswatała ja ze Spikem, co koniec końców zakończyłoby jego miłość do niej, mimo, że (powiedzmy) cosik tam do niego czuła, wyszłaby na lekką męczenniczkę. (nie wiem czy dobrze myślę ale tak myślę). Poza tym nie uważam, że jego miłość jest do końca prawdziwa.  :rarity5:  Czemu? Jest to tylko miłość powierzchowna, na co smoczek patrzył kiedy pierwszy raz ją zobaczył? Oczywiście na WYGLĄD, nie znał w ogóle jej charakteru a już ją kocha, zrobi dla niej wszystko, takie płytkie myślenie -.-, po dłuższych przemyśleniach sądzę, że to zwykłe młodociane zaślepienie, a brnięcie w tą zawiłość mogłoby zranić Rarcię, a nawet zniszczyć ich przyjaźń.

Edytowano przez Flippyn
Link do komentarza

Hmmm...Nawet jeśli jej to wyzna, to pod koniec odcinka Rarity na pewno powie, że "jesteś moim bardzo dobrym przyjacielem, nigdy nie patrzałam na ciebie jako chłopaka"...Albo coś w tym stylu. Zakończy sie na pewno tym, że Spike będzie jeszcze przez 1 odcinek przygnębiony, ale potem znowu będzie sie na nią patrzał tymi oczami w kształcie serca xD.

Edytowano przez Aoba
Link do komentarza

Hmmm...Nawet jeśli jej to wyzna, to pod koniec odcinka Rarity na pewno powie, że "jesteś moim bardzo dobrym przyjacielem, nigdy nie patrzałam na ciebie jako chłopaka"...Albo coś w tym stylu. Zakończy sie na pewno tym, że Spike będzie jeszcze przez 1 odcinek przygnębiony, ale potem znowu będzie sie na nią patrzał tymi oczami w kształcie serca xD.

Szczerze nie zdziwiłbym się tego typu zakończeniem, bo dość często widziałem jego wykorzystanie, ale wg. mnie jest to głupie 

Link do komentarza

Szczerze nie zdziwiłbym się tego typu zakończeniem, bo dość często widziałem jego wykorzystanie, ale wg. mnie jest to głupie 

Może i głupie, ale jeszcze głupsze by było gdyby Rarity zgodziła sie z nim chodzić. :3 Takie według mnie byłoby ciekawsze.

Link do komentarza

za rasizm

Chyba gatunkizm.

I tak, chyba tylko ty. Smoki w uniwersum MLP to podłe, chciwe i złe stwory, a Spike, mimo że jest wychowywany przez kuce, wciąż jest smokiem, i widzieliśmy, co się stało, kiedy na chwilę Twi spuściła go z oka. Życzyć czegoś takiego Rarci...

Link do komentarza
  • 2 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...