Skocz do zawartości

Definicja bycia Brony


Recommended Posts

Nie ma takiej =3

Każdy jest brony na swój sposób.

Są osoby, które kolekcjonują kuce. Niektórzy piszą fanfikcje. Niektórzy pieczą babeczki. Wiele osób rysuje. Niektórzy tworzą muzykę. A niektórzy tacy jak my dyskutują o kucach na forach. Są jeszcze tacy spotykający się na meetach. A niektórzy po prostu herpią i derpią.

Jest wiele różnych sposobów do udzielania się jako brony, jednak wszystkich łączy jedna rzecz. Miłość do show.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Tak jak pisali ludki wyżej, nie ma ogólnej definicji. Każdy jest Bronym na swój sposób.. Ktoś może jedynie oglądać serial, ktoś jeździ na meety, ktoś słucha dużo muzyki kucykowej lub sam ją wykonuje itp itd. Tak czy siak, osobiście cieszę się że powstał taki serial. Dużo on uczy, nie tylko o przyjaźni ale i o innych rzeczach też. Takie społeczeństwo w większości jest bardzo tolerancyjne, da się z takimi ludźmi porozmawiać.. Oczywiście są wyjątki jak wszędzie, jednak jest ich mało tutaj. Tyle z mej strony ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja bycia brony jest identyczna z definicją bycia normalnym, zakochany, średnio zwariowanym oszołomem, na ćwierć głodnym wegetarianinem... Po prostu. Nie ma takiej.

Oglądasz MLP?

Siedzisz w fandomie (np forum)?

Tworzysz coś związanego z MLP?

Masz coś związanego z MLP lub chcesz mieć?

Jeśli na pierwsze i jedno z następnych pytań odpowiedziałeś TAK = jesteś brony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brony? Według teorii:

Brony - "bro" od "brother", "ony" od "pony", czyli w wolnym tłumaczeniu "brat kucuk". Ponoć każda osoba oglądająca MLP jest bronym - i tyle wystarczy, nie musi słuchać muzyki, oglądać artów i filmów, czytać FF, zbierać figurek, etc.. Taka jest teoria. Jaka praktyka? Tego nie wie nikt :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie być Brony to coś więcej niż tylko oglądanie MLP. Moja siostra też to ogląda, a śmieje się ze mnie że aż tak to lubię, to nie tylko słuchanie muzyki z serialu, czy tworzenie czegoś powiązanego z MLP.

Brony to osoba która nie tylko robi rzeczy wymienione powyżej, ale nie wstydzi się tego że to lubi. Nie mówię od razu że trzeba biegać i rozgłaszać wszystkim jak bardzo to wielbimy kucyki, ale kiedy ktoś mnie pyta " ej ty naprawę oglądasz to badziewie" to mówię wprost mnie to kręci a ci nic do tego. Taka jest moja osobista definicja bycia Bronym przez duże B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w byciu metalem nie ma definicji. Lubisz taką muzykę, daje Ci ona przyjemność+czujesz jakaś wieź z innymi ludźmi takimi jak ty = jesteś metalem. identycznie z kucykami :)

Oczywiście ważna jest wola. Jeśli NIE CHCE ktoś być nazywanym bronim... ogląda kucyki i nie widzi siebie w roli broniego, to nie ma przymusu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie wystarczy lubić samo MLP aby być Bronym. To określenie fandomowe, więc trzeba do niego dołączyć, żeby nim zostać.

Ja nim zostałem, kiedy odkryłem fandom. Wierzcie lub nie, ale trafiłem szeregi Bronies, kiedy kliknąłem na wikipedii w odnośniek "fanowski blog o serialu (pol.)" przy sprawdzaniu ile to w ogóle ma odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja bycia Brony'm?

Cóż, na usta ciśnie się, że ktoś kto ogląda serial i uczestniczy w życiu fandomu. Jednak to byłby tylko zwykły fan kucyków. No less, no more.

Można by zwrócić uwagę, na wiek i płeć, czyli mężczyzna w wieku powyżej lat 20, ale to też jest nie do końca prawdą, ponieważ są też młodsze osoby które można określić mianem Brony oraz oczywiście nasze kochane Pegasisters.

Moim zdaniem najważniejszy czynnik to utożsamianie się z ideałami fandomu (bo w końcu to właśnie wyznacza istnienie subkultury). Innymi słowy Brony/Pegasister to każdy kto wyznaje Love & Tolerance, charytatywność, kieruje się w życiu wartościami reprezentowanymi przez Elementy Harmonii.

Ale to oczywiście tylko moje zdanie, a każdy zapewne definiuje bycie Brony'm na swój sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując Vaas'a:

Did i ever tell you the definition of be Brony?
:lol:

Podpisuję się wszystkimi kopytkami pod kolega wyżej. Powiedział dokładnie wszystko co moim zdaniem można nazwać definicją bycia Brony. Od siebie bym dodał jeszcze staranie się wyciągnięcia wniosków z samej bajki. Np. z listów do Celestii. Uczymy się całe życie i wszędzie można znaleźć nauczyciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstanie słowa brony już objaśnione. A co to znaczy?

Dla mnie tak jak dla wielu wypowiadających się przede mną jest to bycie fanem MLP FiM. Choć u mnie jest to wręcz zakochanie się w serialu, myślenie o kucykach, czytanie/pisanie ficków itd.

Ale brony to zdecydowanie pojęcie uniwersalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Brony to osoba, która zazwyczaj już wyszła z wieku "dziecięcego" (tzn. nie ma już 8 lat) a lubi oglądać kucyki i udziela się na forach, itepe. No, ale to przecież może być osoba zazwyczaj lubiąca kreskówkę, wcale nie musi pisać fanficów, rysować czy tworzyć cośtam i cośtam. Bronym jest każdy na swój sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...