Skocz do zawartości

Odcinek 23: Ponyville Confidential (Sekrety Ponyville)


Lukiner

Recommended Posts

Rarcia jak zwykle ukradla odcinek. Me diligo. Najsmieszniejszy odcinek ze wszystkich, bez dwoch zdan. A jesli 'gazeta dla zrebakow podobajaca sie doroslym kucykom' nie jest aluzja do pewnego serialu dla malych dziewczynek ukochanego przez miliony doroslych, to Rarity nie jest moim ulubionym kucykiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przezwyciężyć swą leniwość i wybudzić się wreszcie z zimowego snu (w końcu jest kwiecień, co nie?) postaram się wypisać + i - tego odcinka. Według mnie jest to najlepszy odcinek II sezonu :D

+ Próby Scootaloo i Sweetie Belle

+ Ou-ou-ou-ou-ou-ou-ou-ou by Sweetie Belle :D

+ Featherweight, bardzo mi się podobał jako fotograf i taki troche elfowy wygląd :D

+ Diamond Tiara, bardzo mi się spodobała w tym odcinku

+ to studio redakcyjne wyglądające, jak zapadła dziura :P

+ Rarcia Rarcia Rarcia, to ona odgrywała główną rolę z M6, była epicka w całym odcinku (jak zawsze :3)

** szperanie w rzeczach Sweetie Belle

** I'LL DESTROY HER

** bronienie Sweetie Belle

** a zaraz potem rozmowa siostrą (to otworzenie drzwi kopniakiem :D)

+ Plotki o M6

** Applejack śpiąca podczas pracy. A myślałem, że jest pracoholiczką :D

** Twilight obrażająca Ponyville

** Fluttershy przedłuża sobie ogon :P

** Pinkie Pie out of control party animal? You don't say?

** Rainbow Dash super softy

** Rarity - z pamiętnika histeryczki, szkoda, że nie cytowali fragmentów

+ Występ całego M6, rzadko się to ostatnio zdarza

+ Spike wyciągający ogórek z żołądka Rainbow Dash

+ Wzmianka o Trixie

+ Artykuł o Celestii? CMC y u no on Moon yet?

+ Spike jako ekspert od dżemów

+ The Cakes are breaking up. We are? - rozwaliło mnie to :D

+ Teczka Diamond Tiary

+ Zemsta RD

+ Angel - ta mina

+ Pole ochronne Twilight

+ Big Mac nagadał się jak nigdy

+ List CMC, o wiele lepszy niż jakikolwiek list do Celestii (może poza listem AJ z S2E15)

- Diamond Tiara wychodzi z klasy, żeby zaraz wejść? Czepiam się? W końcu coś musi być w tych minusach.

- nie zdziwiło was, że rodzina CMC nie dopytywała się, gdzie ich artykuły? Tak wiem, czepiam się.

Odcinek spełnił prawie wszystkie warunki, jakie powinien spełniać dobry odcinek:

- wszystie M6

- dużo Rarci

- epickość

- sporo nawiązań do popkultury

- jeszcze więcej Rarci

- gagi, śmieszne momenty, materiały na memy

- wspomniałem już o Rarci?

Zabrakło tylko piosenki.

Rozpisałem się trochę, bywa. Może tym choć trochę przezwyciężyłem lenia. W każdym razie odcinek otrzymuje ode mnie 9.9/10 (po co tam dawać te wszystkie kucyki, skoro można było dać więcej Rarci i jeszcze jakąś piosenkę) i jedno krótkie zdanie na koniec: MEDIA TO ZUO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Niby było dużo fajnych momentów, np. - RD w salonie kosmetycznym - rekcja Rarity na opublikowanie pamiętnika - RD w stosie gazet - Big Mac i jego "przemówienie" ...ale jakoś mi nie przypadł do gustu. Nie było w nim tego "czegoś". Ma swoje śmieszne momenty, ale w mojej opinii brakuje mu tego co mają odcinki o kucykach z mane6. Może to dlatego, że ten odcinek był o dziennikarstwie, które hejcę, a tutaj była przedstawiona jego najgorsza odmiana, czyli gorące ploteczki. 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek wg mnie bardzo dobry. + Najlepszy jak dotąd z CMC + Rarity znowu ukradła odcinek - czytanie gazety, "I will destroy her", otwieranie drzwi z kopyta + Angel po raz pierwszy otwierający drzwi CMC + Rainbow w spa i skacząca po chmurze deszczowej + Big Mac powiedział więcej słów niż we wszystkich pozostałych odcinkach razem wziętych + pole siłowe Twi + Pinkie - party animal + próbująca latać Scootaloo jest taka rozczulająca... :3 + wyciąganie ogórka przez Spike'a + artykuł o Celestii Kurcze, tyle plusów, a z minusów nie za bardzo jest co bo piosenka by mi nie pasowała. Hmmm, może: - nie było nic o destrukcyjnych możliwościach Derpy - no i pomysł z Diamond Tiarą jak redaktor naczelną mi się nie spodobał, takie sztampowe trochę. Ogólnie dam 7,5/10 bo były odcinki "more juicy" ^^ BTW - Rarity już awansowałą w moim osobistym rankingu kucyków na drugie miejsce - ostatnio odcinki z nią są wręcz obłędne. :starry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy odcinek obejrzany i muszę przyznać,że był naprawdę fajny.Nie wiem dlaczego,ale miałem spore obawy co do odcinka,jakoś zwiastuny mnie nie przekonywały do niego.Na szczęście się myliłem był naprawdę na poziomie,choć początek tego nie zapowiadał.Czy tylko mnie się wydaję,że znaczek pudła nie był by zbyt fajny? CMC w formię,ale Diamond Tiara to naprawdę szmata jakich mało.Wydaje mi się,czy ma inny głos?Nowy kucyk fotograf fajny i w stylu Fluttershy.(anoreksja?)Plotki mane 6 wyszły świetnie.Rainbow ma łaskotki,nieśmiałka problemy z ogonem,Rarity-wiadomo.Twilight też( zaporę anty poltkarską wymyśliła niezłą).A AJ oraz Macintosh najlepsze problemy.Zakończenie z kolei mnie zaskoczyło nie spodziewałem się,że wymyślą taki sposób.Myślałem,że wszystkie będą przepraszać każdego w mieście,ale wynaleźli szybszy sposób.I chwała im za to bo pierwsza opcja wydawała się tak booooooring,że aż strach. Ogólnie zasłużone 8,5/10.Porządny epizod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zniszczyciel

Hmmm, odcinek dobry, ale szału nie ma. 8/10 - na mojej liście zajmuje drugie miejsce pod względem fajności odcinków z CMC - Zamiana Big Mac-AJ O.o - Ogólny pomysł na odciek, nie wiem w sumie czemu mi się podoba - Wnerwienie Rarity :> - Diamond Tiara na końcu :>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka sezonu bardzo dobra :) Świetny odcinek z CMC, sporo humoru i Celestia wcinająca czekoladowy tort xD !!! Ok, no to lecimy: Plusy: +Mane6 i CMC w komplecie +wątek dziennikarski +mówiący Big Macintosh +fochy Mane6 na CMC (pole siłow Twi rządzi!) +"Wolne media nie istnieją" xD - pożywka dla teorii spiskowych +epickie "I`ll destroy her!" Rarity +RD wcinająca ogórki (nawiązanie do AJ z I sezonu: "Watch before you sleep") +AJ z "Eee...yup" i "Nope" :) +wspomnienie Trixie Minusy: -gdzie jest Derpy? Bardzo dobry epizod, na równi z "Hurricane Fluttershy". Do tej pory moja lista ulubionych odcinków: "Luna eclipsed", "Read it and weep", "Heart`s warming eve", "Hurricane Fluttershy", "Dragon quest", "May the best pet win" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny, niewyróżniający się odcinek. Takie podsumowanie w jednym zdaniu. +Big Mac i jego najdłuższa kwestia. +Rarity i jej cudowne wypowiedzi +Nawiązania do poprzednich odcinków +Czrna farba drukująca kolorowe zdjęcia :dodgy: -CMC!!! -Brak Derpy. Ogólnie to takie 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz. W końcu trzeba coś napisać xD Otóż odcinek bardzo dobry! Może nie taki świetny, jak podejrzewałem, ale i tak jest super. Największy atut to chyba ciekawa i spójna historia. Polewkowych akcji, jak na mój gust, było w sam raz. Wymienię moje ulubione: - Rainbow zjada plasterek ogórka, a Spike wyciąga jej go z gardła xD - szał Rarity: "I WILL DESTROY HER!!!" - Rarity, choć mogła użyć telekinezy, "otworzyła" drzwi Spartan Kickiem w stylu Kratosa :D - "Eee...yup" w wykonaniu AJ xD Ale to, co kompletnie mnie zniszczyło, to DIAMOND TIARA JAMESON!!! Będąc naczelną redaktorką gazetki oraz usilnie domagając się artykułów, od razu została przeze mnie skojarzona z J. Jonah Jamesonem ze Spidermana xD Tak jak nie przepadam za Tiarą, tak w tym odcinku była po prostu bezbłędna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 5 weeks later...

Pełno nawiązań i świetnych momentów. Plusy: -Nawiązanie do Spidermana. Chciwy redaktor żąda artykułów, czy to nie brzmi znajomo? -Mane 6 w końcu odgrywa jakąś ważną rolę w odcinku, który jest do tego o CMC :O -Rarity była po prostu świetna. Akcje z torbą, gazetą i jej pamiętnikiem były epickie. -Nawiązania do poprzednich odcinków czyli Smarty Pants, Trixie i inne. Brakowało mi tylko Flima i Flama, ale wszystkiego nie można mieć :( -Wszystkie te fałszywe plotki w gazecie i reakcje mane 6 ;D -Akcja w cukierni/kawiarki/cokolwiek to jest, gdy mane 6 czytają plotki w sobie. Myślałem, że padnę. -W końcu Snails. Postać fajna, tylko czemu trzyma z tym debilem Snipsem? -Diamond Tiara, w przeciwieństwie do odcinka Call of the Cutie, wyszła nawet dobrze. Zamiast być samochwałą, była twarda, zdecydowana i nieustępliwa, a do tego szczerze pochwaliła CMC za to, że robiły "odpowiednie" artykuły. Niestety była też chamska, czego nie lubię, ale i tak jest o wiele lepsza niż wtedy, kiedy była ostatnio. -Bardzo dużo świetnych momentów: ~Rarity z torbą "Naprawdę nie powinnaś węszyć, Rarity... Och, ale to sprawia taką frajdę, Rarity." XD ~RD zjada ogórka, a potem Spike wyciąga go jej z gardła i nakłada na twarz :D ~"Celestia - taka, jak my" i to zdjęcie HAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA W życiu się nie spodziewałem, że coś takiego będzie w tym serialu. Ja to mawia Dynamo "Przez chwilę myślałem, że wszystko jest możliwe." I jednocześnie zwijałem się ze śmiechu. ~"Big Macintosh - co on ukrywa?" i zdjęcie, jak jest z Smarty Pants'em XD ~"Fluttershy ma przedłużany ogon." i FS z epicko miną, bez słowa chowa się za stołem :D ~"Pinkie Pie jest rozbawioną samokontroli imprezową bestią" i to zdjęcie tańczącej w misce z ponczem Pinkie z abażurem od lampy na głowie XD Jak jakiś "Projekt X" ;D ~Pinkie czyta artykuł o sobie i "To prawda! Ja poważnie mam problem!" i się rozpłakuje HAH ~Twilight: "Zgodnie z tym, państwo Cakes się rozstają!" a tu oni wpadają krzycząc "Poważnie?" :) ~"I'LL DESTROY HER!" HAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHHAHAHA Myślałem, że padnę ze śmiechy, jeden z najlepszych momentów serialu. ~Rarity: "Ależ, ona jest najbardziej niewinnym, najukochańszym... (zagląda do plecaka Sweetie Belle) najbardziej złym kucykiem w Equestrii!" HAHHAHAHAHAHHAHAHA ~Rarity wywala kopniakiem drzwi. To się nazywa "Z buta zjeżdżam!" ~CMC puka do drzwi FS. Otwiera im Angel z epicką, wnerwioną mina, z tyłu na kanapie leży Fluttershy cała rozpłakana i po chwili Angel trzaska drzwiami. :D ~AJ i Big Mac zamiana ról :O Minusy: -Mimo dużej ilości fajnych momentów, tak samo jak poprzedni odcinek, ten nie wywarł na mnie tak dużego wrażenia. -Na początku jest trochę nudno. Ocena:7/10 Odcinek fajny, lecz trochę gorszy od większości odcinków w 2 sezonie. Rarity wyszła świetnie, do tego mamy dużo ilość nawiązań zarówno do poprzednich odcinków, jak i do innych rzeczy. W dodatku odcinek posiada dużo ilość epickich momentów. Według mnie, nie licząc odcinka The Cutie Pox oraz Sisterhooves Social (gdyż nie są one za bardzo o CMC), to jest to drugi najlepszy odcinek z CMC. Tylko Hearts and Hooves Day go przebija. PS. Cała ta szkolna gazetka kojarzyła mi się z Fallouetm 3, gdyż tam było "Littlehorn i spółka". To miejsce, to była taka kanciapa (a w serialu piwnica :O), wszyscy w niej tyrali jak woły, taki jakiś obóz pracy (jak się podlazło to jakiegoś kolesia co pisał na maszynie (takiej jak w serialu :O) mówił "Praca, tak dużo pracy", a w MLP ci "pracownicy" też wyglądali na przemęczonych (:O). Koleś co tym zarządzał też siedział po środku na wielkim krześle i też był zły (:O). Jeszcze nazwa: "ittle horn" - mały róg. Mimo, że Diamond Tiara nie ma jest jednorożcem, to jest kucykiem, a kuce w tej bajce mają rogi (:O), a do tego ona jest "mała" :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Ten serial chyba wzorowali na Falloucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Bardzo mi się podobało, jak wszyscy obrazili się na CMC, za głupotę trzeba płacić. Postawa Rarity też niczego sobie, zdecydowanie na plus. Jak na odcinek o Znaczkowej Lidze, to wyszedł dość dobrze, 7/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...