Skocz do zawartości

Synestezja [adventure] [violence]


Bester

Twoja ocena "Synestezji"  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja ocena "Synestezji"

    • 1/5
      2
    • 2/5
      0
    • 3/5
      0
    • 4/5
      4
    • 5/5
      13
  2. 2. Co zrobić ze scenami o zabarwieniu gore?

    • Zostawić!
      4
    • Wyrzucić, tak żeby FF mógł wrócić do ogólnego.
      1


Recommended Posts

Hej!

Jeszcze raz potrzebuję waszej opinii. Jako, że przymierzam się do przepisania swojego debiutu na nowo (do formy bardziej akceptowalnej, ładniejszej i takie tam), zastanawiam się co zrobić ze scenami przez które FF trafił do MLN. W poście jest stosowna ankieta. Jeśli możecie, zagłosujcie. :huhwha:

 

Witam wszystkich i każdego z osobna. Dziś chcę wam zaprezentować mój fanfic z wiadomego uniwersum :twilight4:

 

twilight_sparkle_cutie_mark_wallpaper_by


Synestezja to opowiadanie traktujące o pewnym jednorożcu. Uciekinierze. W pewnym momencie na jego drodze staje tajemniczy kucyk, który każe określać się mianem "przyjaciela". Na ile ta "przyjaźń" jest prawdziwa? Do czego znajomość z tym kucem doprowadzi naszego bohatera? Co ma z tym wszystkim wspólnego synestezja? Czy artykuł napisany przez Twilight Sparkle do "Magika Equestriańskiego" może zmienić jej życie? Odpowiedzi znajdziecie w opowiadaniu.

Zapraszam do czytania i komentowania. Co mam według was jeszcze poprawić, co zmienić.
- Jeśli porzuciłaś/-łeś lekturę tego FF napisz komentarz czemu.
- Jeśli Ci się spodobało, napisz co Ci się podobało.
Wszystkie komentarze pozwolą mi udoskonalić mój styl pisania, każdy z nich jest dla mnie ważny.
To mój pierwszy FF w uniwersum My Little Pony.

Rozdziały: IV
Strony: 84
Za wytrwałą korektę i cenne uwagi pragnę podziękować użytkownikowi Szymon39.

Tak więc, miłej lektury :fluttershy5:


Synestezja

 

 

ART stworzony przez piterq12

 

dg_1369774042.jpg

 

   Od lewej: Magic Herb, Twilight Sparkle, Flickering Spark

Edytowano przez bester
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocny? Wow. Ciekawe co by było gdybym nie okroił niektórych opisów :ming:

No ale dobra. Następnym razem postaram się bardziej dostosować.

Więc miłej lektury.

Podtrzymuję prośbę o opisanie powodu porzucenia czytania, jak i zostawienie kilku słów jeśli się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niektóre opisy miały być mocniejsze to pewnie byłby jakiś drobny warn ;)

Dobrze wiedzieć, na przyszłość będę ostrożniej ubierał w słowa podobne opisy.

Sam fanfik mnie zaintrygował i mam zamiar go przeczytać' date=' a kiedy to zrobię na pewno podziele się spostrzeżeniami.[/quote']

Będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przeleciałem szybko pierwszy rozdział, bo chwilowo nie mam czasu, ale spodobał mi się więc doczytam na spokojnie.

Mimo, że nie zagłębiałem się w szczegóły, to uznaję, że FF jest świetny! Dobre tempo akcji, niezłe opisy, ogólnie bardzo dobrze napisany. Nie mam pojęcia czemu ten FF ma tak mało wejść :rd8:

EDIT: Po szczegółowym przeczytaniu 1. Rozdziału stwierdzam, że wykonałeś kawal dobrej roboty. Napisane bardzo, ale to bardzo umiejętnie. Jakbym czytał normalną książkę (raczej bestseller). Zabieram się za kolejne rozdziały :cGfSS:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szczegółowym przeczytaniu 1. Rozdziału stwierdzam' date=' że wykonałeś kawal dobrej roboty. Napisane bardzo, ale to bardzo umiejętnie. Jakbym czytał normalną książkę (raczej bestseller). Zabieram się za kolejne rozdziały[/quote']

Cieszę się, że Ci się spodobało :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość i po prostu nie znajduję słów na opisanie tego. Po prostu świetne!

Opisy, odczucia, dialogi... Nie ma do czego się przyczepić. Od pierwszego wyrazu do samego końca nie ma chwili nudy. Jedno z najlepszych opowiadań jakie czytałem.

Oczywiście w ankiecie daję 5/5, chociaż zasługuje na więcej.

Wielka szkoda, że jest niewielkie zainteresowanie, bo FF poleciłbym każdemu. Mimo przemocy, opowiadanie nastawione na przygodę, a gore jest bardziej w tle.

Wielkie gratulacje! :rdhug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda' date=' że jest niewielkie zainteresowanie, bo FF poleciłbym każdemu. Mimo przemocy, opowiadanie nastawione na przygodę, a gore jest bardziej w tle.[/quote']

Cóż, zainteresowanie jest jakie jest, być może ma na to wpływ że jest w dziale MLN :twilight3:, a z tego co zdążyłem się zorientować na forum, kiedy jakiś FF tutaj trafi, ma małe szanse "zaistnieć".

Jakiś czas temu wysłałem "Synestezję" do FGE, jednak prawdopodobnie nie przejdzie, właśnie przez przemoc. Cóż. Taki miałem zamysł, taki miał być klimat. Zmiana poskutkuje, jak dla mnie, spłyceniem całości.

Pozostaje mi, cieszyć się że komuś moje pierwsze dzieło przypadło do gustu i że spędził przy nim miło czas.

Dzięki za komentarz Foley. :celgiggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że przemoc stanowi idealny dodatek dla tego FF. Chociaż na głównym miejscu jest ciekawa i bardzo dobrze opisana przygoda.

Niestety, w dziale MLN jest wiele mniejsze zainteresowanie. A szkoda, bo opowiadanie genialne(zaczynam się powtarzać). Masz talent, więc może spróbujesz napisać jeszcze jakiegoś FF? :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może spróbujesz napisać jeszcze jakiegoś FF?

Owszem, są plany napisania kolejnego, dłuższego, bardziej rozwiniętego. Jednak puki co to odległa przyszłość. Aktualnie planuję sobie do niego fabułę. Co wyjdzie, okaże się :dunno:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przeczytałam prolog i rozdział pierwszy.

Nic na razie nie mogę jeszcze napisać, ale dwa błędy rzuciły mi się w paczałki.

Na przykład :

- A co to jest? Spytał Woody nachylając się do przyjaciela.

Według mnie powinno być :

- A co to jest? - Spytał Woody nachylając się do przyjaciela.

Na początku, w prologu napisałeś 'Everfre'. Jeszcze jedno 'e' powinno być.

Taka se moja sugestia co jest nie tak. ^^

No może Tobie wygodniej jest pisać, tak jak piszesz, ale...

Cóż, już nieważne.

Przeczytam całość i dam ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno być :

- A co to jest? - Spytał Woody nachylając się do przyjaciela.

Hmm, taki mój styl pisania, za radami korektora w kolejnym FF jest już zmieniony i bardziej "akceptowalny".

Na początku' date=' w prologu napisałeś 'Everfre'. Jeszcze jedno 'e' powinno być.[/quote']

:derp2: Zaraz poprawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, taki mój styl pisania, za radami korektora w kolejnym FF jest już zmieniony i bardziej "akceptowalny".

Cóż, jak na razie fanfic bardzo dobrze się zapowiada, więc z tym radę mogę sobie dać ^^

Mogłeś napisać akceptowany, ale spoko.

@Szymon39 : Nie zrozumiałe? Bardzo jasne .__.

Proszę, tekst który napisałeś, mądralo przetłumaczony na polski.

Coz' date=' poniewaz to CN, a i tak nikt nie rozumie co tu jest napisane, pozwole sobie zacytowac wikipedie.Szesnastkowy system liczbowy(czasem nazywany heksadecymalnym, skrot hex)(?) pozycyjny system liczbowy, w ktorym podstawą jest liczba 16. Skrót hex pochodzi od angielskiej nazwy hexadecimal. Do zapisu liczb w tym systemie potrzebne jest szesnascie cyfr.W najpowszechniejszym standardzie poza cyframi dziesietnymi od 0 do 9 (?) pierwszych szesciu liter alfabetu lacinskiego: A, B, C, D, E, F (duzych lub malych). Cyfry 0-9 maja te same wartosci co w systemie dziesietnym, natomiast litery odpowiadaja nastepujacym wartosciom: A = 10, B = 11, C = 12, D = 13, E = 14 oraz F = 15.Nauka[/quote']

Przy niektórych wyrazach, nie miałam pojęcia co to za cholerstwo napisane jest, i postawiłam '(?)'

Zajrzeć do Wiki? Niee, jestem za mądra na nią. xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "złego" zapisu dialogów, to też to zauważyłem, jednak uważam, że każdy autor ma swój własny styl pisania, więc nie uznałem tego za błąd. A ty się Szymon ogarnij, bo żarty na 1 kwietnia to coś zupełnie innego niż niepotrzebny spam.

I jeszcze, bester mogę się dowiedzieć, czy już wiesz kiedy napiszesz kolejne opowiadanie? Bo bardzo dobrze piszesz :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Piterq świetny art.

FF: Natknąłem się na niego przypadkiem, ale nie żałuję. Jest świetny. Postacie są wyraziste, dialogi ciekawe oraz dużo się dzieje. Czytało się to bardzo przyjemnie. Szkoda, że nie zdobył dużej popularności, bo na to zasługuje. Polecam każdemu, kto go jeszcze nie przeczytał. 5/5!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Natknąłem się na niego przypadkiem, ale nie żałuję. Jest świetny. Postacie są wyraziste, dialogi ciekawe oraz dużo się dzieje. Czytało się to bardzo przyjemnie. Szkoda, że nie zdobył dużej popularności, bo na to zasługuje. Polecam każdemu, kto go jeszcze nie przeczytał. 5/5!

 

Cieszę się, że podobało Ci się moje opowiadanie. Od siebie, jako autor, mogę polecić kontynuację tego opowiadania: Widmo Przeszłości

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Widmo Przeszłości było równie dobre jeśli nie lepsze. Przydałaby się kontynuacja :rd4:

 

Będzie, jednak będzie :MJTQO:

Zasadniczo pisząc "Widmo" planowałem z tego zrobić taką swoją małą "trylogię". Więc czemu nie? Teraz tylko pomysły na fabułę muszą dojrzeć, i będzie nowy fik :twilight2:

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero po pierwszym rozdziale, więc pewnie jeszcze tu wrócę. :derp2:

Cóż, ciekawie się zapowiada. Czyta się przyjemnie, styl nie jest męczący. Na temat fabuły się nie wypowiadam, ale czuję, że zapowiada się coś ciekawego. :D Co mi się podobało:

- Opisanie czym jest czarna magia, jak działa - naprawdę świetny opis.

- Scena gwałtu... Może się to wydać dziwne, ale została przedstawiona naprawdę realistycznie - zachowania, emocje i sama walka.

Czasami uderza mnie zakrzywienie "cudownego" świata MLP - alkohol, przemoc i podobne, ale dodają one tekstom pewnego charakteru, jeśli są dawkowane w odpowiednich ilościach. ;)

Uczepiłbym się jednak kilku zwrotów:

słowo 'plot' - jako tyłek, cóż, użyłbym po prostu słowa tyłek.

:lol:

'bit' - jako pieniądz. Przyznam się, że przez chwilę zastanawiałem się o co chodziło. ;p

Gdzieniegdzie wciąż są pojedyncze błędy - literówki, interpunkcja, ale to już szczegół.

 

Sugestia: Może dodałbyś jakiś spis treści i wrzucił go do pierwszego posta? Lubię spisy treści. ^^

Edytowano przez miskof
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki swoisty spis treści jest potem w każdym rozdziale. Zapomniałem zrobić coś takiego w I, ale już to poprawiłem.

 

Bit - a czy czasem w samym serialu nie było właśnie tych "bitów"?

Plot - cóż, tak się jakoś przyjęło :twilight2:

 

Mam nadzieję, że będzie Ci się miło czytać mój FF :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po całości. Tekst mi się naprawdę podobał, mogę go z czystym sumieniem polecić. Styl się nie zmienił - wciąż przystępny w odbiorze. Natknąłem się po drodze na kilka baboli - zostawiłem stosowne komentarze w dokumencie. :yay:

 

Co do mnie przemówiło:

- opisy lokacji,

- scena walki w jaskini z artefaktem - dobrze przedstawiona, dużo szczegółów, każdy front walki miał swoje pięć minut, za to wielki plus!

- odczytywanie wyroku przeplatane wspomnieniami Shinigna. To było piękne, po prostu piękne... 

 

Coś na minus:

- cóż, miałem trochę wrażenie, że główny wątek wprowadzony został zbyt późno - zbyt rozbudowany wstęp w porównaniu do reszty,

- dialog Shininga z Celestią (ten na początku podrozdziału "Canterlot"). Nie wiem, czegoś mi w nim brakuje. Jakiegoś opisu przeżyć wewnętrznych bohatera? Jakiegoś podkreślenia relacji brat-siostra... Hmm.. ;p

 

Przykro mi, że musiał wylądować w dziale MLN. Przekucie tekstu w wersję ocenzurowaną raczej nie wchodzi w rachubę, bo straciłby charakter... ;/

Dzięki za czytadło i powodzenia w pisaniu kolejnych utworów! :yay:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...