Skocz do zawartości

Half - Life (seria)


Cipher 618

Recommended Posts

Ta seria zasługuje na uznanie. Gdyby nie ona nie było by chociażby CSa.

Rok 1999 - premiera Half -Life

Po raz pierwszy główny bohater to nie napakowany testosteronem osiłek, którego zadaniem jest uratowanie świata przed UFO/ terrorystami/ zombie/ nazistami. Gordon Freeman - bo tak się nazywa, jest bohaterem mimo woli. Bierzemy udział w eksperymencie i - tak zgadliście - coś poszło nie tak. Ale tu kończą się podobieństwa z kiczowatymi historyjkami... Naszym zadaniem jest po prostu przeżycie. Sprawy komplikują się, gdy do kompleksu przybywa "ekipa ratunkowa".

HALF - LIFE (oryginalny)

halflife1.jpg

Po premierze dwójki wyszedł jeszcze HL: Source, który jest moim zdaniem o wiele lepszy. Graficznie nie odbiega zbytnio od oryginału, ale dzięki w miarę realistycznej fizyce rozgrywka nabrała rumieńców. (np skakanie po podwieszonych pod sufitem skrzyniach - w HL były nieruchome, w wersji Source bujały się).

HALF - LIFE: Source

0000000187.1920x1080.jpg?t=1261097511

Ale to nie koniec. Po wielu latach pracy powstał darmowy remake czyli Black Mesa Source (póki co bez ostatniego rozdziału). Polecam go absolutni każdemu. Różnica... co tu dużo mówić. To nowa gra. :fluttershy4:za darmo!

Black Mesa Source

black_mesa_half_life_screen_review_15.jpg

2004 - Half Life 2

Oczekiwania były duże... zbyt duże. Tym bardziej po tym przez co przeszła ta gra. Dacie wiarę, że autorzy chcieli dać coś takiego jako potwora (Hydra - ostatecznie można z nim powalczyć w Garry's Modzie):

Fabuła w wielkim skrócie. Freeman wraca i uświadamia sobie, że wypadek w laboratorium objął cały świat. Miasta utraciły nazwy i są teraz numerowane. Kontrolę nad światem przejęła obca rasa, o której w sumie nie wiadomo nic. Ludzie są przerażeni. Gordon miał tylko przejść kilka przecznic unikając kłopotów, ale skończyło się jak zwykle. Wielką rozróbą.

Ale prawdziwego fabularnego kopa dają dwa dodatki a w szczególności zakończenie drugiego z nich... Mam nadzieję, że w tym roku na E3 zapowiedzą "trójkę". W końcu nowa generacja już puka do naszych drzwi :fluttershy4:

Cinematic Mod

A tak wygląda gra po "kilku" poprawkach... To nie ściema, a mod który możecie pobrać (o ile macie potwora, a nie PCta)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gra iście epicka, nie grałem w nią jeszcze na Cinematic Modzie, ale sprawdzę sobie go. Dużo modów do HL wyszło kojarzę Sveen Coop na no i Cry of Fear na HL1 oraz Synergy, Garry's Moda i wiele innych modów do HL2. No i nie można zapomnieć o cs'ie, który na początku był modem do HL1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra epicka! Do dzisiaj w nią gram. W jedynkę, bo dwójka mi nie pójdzie... :flutterblush:

Modów jest całe mnóstwo! Osobiście najbardziej mi się podobają Opposing Force, Alpha Unit, Point of Viev (Gramy kosmitą!) i Azure Ship.

Opposing Force to jeden z dwóch oficjalnych dodatków. Drugi to Blue Shift.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Preferuję Half Life'a oryginalnego , grafika może nie urzeka ale ma swój klimat i coś mnie do niego przyciągało zawsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpanujesz wiedzą... To też to zrobię. :crazytwi:

Blue Shift jest dodatkiem od Valve (Mi osobiście nie bardzo się podoba...), natomiast Opposing Force robili goście z Gearbox. I wyszło im świetnie.

Nie, po prostu jako wielki miłośnik serii poprawiłem błąd :fluttershy4: A co do dodatków to niby je mam, ale jakoś nigdy ich nie ukończyłem. W zupełności wystarczy mi podstawka. Może kiedyś się za nie zabiorę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

N-te tłumaczenie dlaczego nie ma Episode 3 lub/i Half - Life 3. Pamiętacie jak w H-L2 postać za wszelką cenę musiała być odwrócona w stronę gracza? Nawet jeśli na początku gry Alyx szła tyłem? To samo chcieli zrobić w "trójce", ale podobno mają przez to problemy z technologią motion capture. I to jest powód tak gigantycznego opóźnienia finału znakomitej serii? Serio? Gabe - go home... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-te tłumaczenie dlaczego nie ma Episode 3 lub/i Half - Life 3. Pamiętacie jak w H-L2 postać za wszelką cenę musiała być odwrócona w stronę gracza? Nawet jeśli na początku gry Alyx szła tyłem? To samo chcieli zrobić w "trójce", ale podobno mają przez to problemy z technologią motion capture. I to jest powód tak gigantycznego opóźnienia finału znakomitej serii? Serio? Gabe - go home... 

http://www.cdaction.pl/news-34180/half-life-3-raczej-nie-powstaje.html

Do tej pory nie było większych informacji na temat przyszłości tej serii, a tu nagle takie coś. Autor tych wypowiedzi nie mówi "na pewno", tylko "raczej". Ale mimo wszystko łatwiej w takie rzeczy uwierzyć niż w to, że gra powstaje w ukryciu. Cała seria była genialna, a pierwsza część rewolucyjna. Może znów chcą stworzyć coś rewolucyjnego, lecz nie pozwala na to technologia jak to powiedział.

Edytowano przez Dat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Triste. Aczkolwiek gry też są ważne i raz na jakiś czas coś stworzą. :P

Całkiem możliwa jest też wersja, iż pracują nad nowym silnikiem i dopiero po jego skończeniu, może, coś zaczną robić większego. Ale cóż... nic nie wiadomo, a wszystkie informacje jakie dostajemy nie muszą być prawdziwe. Pozostaje tylko czekać na cokolwiek oficjalnego. .-.

http://www.cdaction.pl/news-33997/przecieki-z-valve-source-engine-2-i-left-4-dead-3-na-liscie-aktywnych-projektow.html

Edytowano przez Dat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem o tym nowym engine'u. Moim zdaniem wydaje się to prawdopodobne gdyż nie oszukujmy się Source ma już 9 lat, i przydało by się coś. Trzeba jednak przyznać że Source wyszedł im nieźle. :) Tyle już zrobili w nim i co jakiś czas go odświeżają(Orange). Ale pewnie syf już powoli robi się w liniach kodu i wgl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie grałem we wszystkie odsłony poza Episode 2 ;-; a szkoda. Gra i fabuła są super, pamiętam jak głowiłem się w jak przejść dany moment w Half-Life 2 , <to miasteczko opanowane przez zombie, i co spotykamy tego ojca Gregoriego <tak miał na imię?>>

 

 

Jak dla mnie ta gra zasługuje na 10/5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie grałem we wszystkie odsłony poza Episode 2 ;-; a szkoda. Gra i fabuła są super, pamiętam jak głowiłem się w jak przejść dany moment w Half-Life 2 , <to miasteczko opanowane przez zombie, i co spotykamy tego ojca Gregoriego <tak miał na imię?>>

 

 

Jak dla mnie ta gra zasługuje na 10/5

Ta misja to taki wyjątkowo długi samouczek używania GG. Oszczędzaj amunicję, wykorzystuj piły, beczki... Ja na początku strzelałem do wszystkiego. A na końcu problem. Jeśli masz jak kupić (przeklęte karty debetowe) to bierz i zagraj w EP2 - kosztuje "grosze". Bije EP1 na głowę, a zakończenie... ech. Co tu dużo gadać. To trzeba zobaczyć. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pojawiła się ciekawa aktualizacja do Half-Life: Source. Jeśli macie pakiet HD do dziadka HL możecie go użyć w wersji Source (w opcjach wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję). Gra wygląda dzięki temu nieco lepiej. Skąd pobrać pakiet HD? Pobrać gratis ze Steama. Posiadacze dodatków do starego HL mają je w komplecie. 

 

Ja zainstalowałem HL: Source + HL: Blue Shift i działa. To nie Black Mesa: Source, ale gra się przyjemnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Żałuję bardzo, że nie grałem w HL:2 i EP1. Half Life 1 przechodzę obecnie, a swoją przygodę zacząłem od black mesy, potem grając w epizod drugi... trochę daleki przeskok :D

Jak by nie było, EP2 kupiłem początkowo tylko dla modów (głownie Nightmare House 2), ale okazał się fajna grą i przeszedłem... zaskoczyło mnie tylko nieprzyjemnie to, jak krótka jest gra :[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada? Kup po prostu Orange Box - dziś bezcen. Dostaniesz komplet. Do tego Portal 2 i masz wszystko. Przechodź wszystko po kolei. Odstaw Ep2 zanim go ukończysz... mam nadzieję, że tego jeszcze nie zrobiłeś, bo schrzanisz sobie całość. Aha, i jakieś dwie tony zgniłego mięsa żebyś miał czym rzucać w Gabe'a za to że do dziś nie ma ani Ep3 ani HL3  :burned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem EP2 oraz oba Portale. Orange Boxa nie mam po co kupować dla 2 gier (bo resztę już mam: został HL2 i EP1)

Co do mięsa: mogę sobie naspawnić w GModzie, tak samo jak Gabe'a (mogę ściągnąć z warsztatu lub garrysmod.org)

Tak nawiasem:

Byłby ktoś chętny do gry w sven co-op? Grałem customową mapkę z jakimś nieznajomym i było spoko. Mod jest darmowy i ma wiele fajnych rzeczy.

Edytowano przez Nawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...