Skocz do zawartości

[1.7.4] [Survival] BetonCraft - ogarnięty serwer survival


Coosh

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

UPDATE

 

  • Fail: okazało się że mapa pod nowym kątem nie zmieści się na dysku. Zrobiliśmy ją po staremu.
  • Na pocieszenie zmniejszyliśmy ilość emeraldów które dropią z potworów. Teraz na 100 potworów wypada średnio 5,56 emeralda. Handel będzie miał dzięki temu większy sens.
  • Zaktualizowaliśmy regulamin. Od teraz wulgaryzmy są całkowicie zabronione i będziemy z nimi walczyć.
  • Dodaliśmy więcej rang. Aby zapoznać się ze zmianami wystarczy wpisać /ranks. Ponadto można używać komendy /rankdown, która przywraca poprzednią rangę oraz refunduje część emeraldów.
  • System ochrony koni uległ zmianie, szczegóły na forum (link).
  • Ulepszyliśmy prefixy na chacie, teraz dodatkowo pokazują w jakiej wiosce dana osoba się znajduje.
  • Dodaliśmy nowego starego bossa. Można go znaleźć na dynmapie oznaczonego diamentem jako "Mumia" (link).
  • Dodaliśmy kilka książek informacyjnych do biblioteki.
  • Napisaliśmy kilka nowych questów.
  • Serwer ma teraz stronę internetową. Co prawda jest ona jeszcze w trakcie tworzenia, ale zapewnia już podstawową funkcjonalność: betoncraft.pl
  • Forum zostało przeniesione na nasz serwer www, przez co zmienił się adres oraz zniknęły reklamy. Link do forum jest już na stronie.
  • Wybudowaliśmy drogi pomiędzy kilkoma miastami.
Link do komentarza
  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

UPDATE

 

Wgraliśmy na serwer popularny plugin, MobArenę. Nie zrobiliśmy z tego jednak bezcelowej minigry, ale kolejny sposób zarabiania emeraldów. Wstęp kosztuje 8E, ale co dwie fale zwraca się 1E. Dodatkowo na fali 16 wszyscy żywi gracze otrzymują blok emeraldów (9E), a na ostatniej, 20 fali diament.

Jest pięć klas: Wojownik specjalizujący się w zadawaniu obrażeń, wytrzymały Rycerz, Kapłan leczący sojuszników, Mag władający ogniem i ekslozjami oraz szybkostrzelny Łucznik. Są one tak zrównoważone, aby żadna z nich nie miała przewagi.

Potwory na arenie atakują tylko z jednej strony. To, w połączeniu z różnorodnością klas, pozwala na taktyczne podejście do każdej bitwy. Bez współpracy pomiędzy graczami nie da się przetrwać do ostatniej fali. Odkrywanie różnych taktyk pozostawiamy Wam ^^

Aby uczestniczyć w walkach na arenie trzeba się tam osobiście udać. Całość jest obsługiwana tabliczkami. Nie ma komendy w stylu /ma join, która teleportuje gracza a potem go odstawi na miejsce. Zrobiliśmy to aby MobArena jeszcze lepiej wkomponowała się w klimat serwera.

 

Utworzona została specjalna loklacja, Hala Betonu. Jest to coś w stylu centralnego punktu całego świata, w którym gracze z różnych wiosek mogą się spotkać, wymienić przedmiotami, ustawić sklepy itd.
Działa to tak: w każdej wiosce jest portal do Hali Betonu, natomiast w samej Hali jest tylko jeden portal powrotny, który odstawia gracza dokładnie tam, skąd przyszedł. Dzięki temu gracz mieszkający w Rzecznej Puszczy może bez problemu spotkać się z graczem z Dis'hold, a następnie wrócić do siebie. Nie może jednak wykorzystać tego jako sposobu taniego transportu do innej wioski.
Jest to częścią większego projektu, który ma na celu zachęcenie graczy do wybierania innych wiosek niż tylko Concrete (wioska startowa). Planujemy dodać więcej atrakcji do innych wiosek, takich, których w Concrete nie ma.

 

Ponadto pracuję nad pluginem, który będzie synchronizował statystyki gracza ze stroną internetową. W planach jest utworzenie profilu dla gracza, w którym będzie on mógł sprawdzić np. jakie ma poziomy poszczególnych umiejętności, gdzie znajdują się jego pola ochronne, totemy itd.

Edytowano przez Coosh
Link do komentarza
  • 1 month later...
Podsumowanie miesiąca
 
Przez ostatni miesiąc działo się dość dużo, ale w większości były to rzeczy małe, niewarte osobnych postów. Postaram się streścić najważniejsze rzeczy oraz przedstawię Wam kilka planów na przyszłość.
 
Po pierwsze zmienił się skład administracji. Odeszli z niej Kalokliw i warlord140, na ich miejsce przyszli karinqa321, ayna i Shirogetsu. Za Kalokliwem oczywiście wszyscy będziecie tęsknić. Na pocieszenie dodam jednak, że ayna i Shirogetsu razem przewyższają go w ilości jaili i mutowania. 
Poza tym: dodaliśmy kilka questów, zmodyfikowaliśmy lekko MobArenę, umieściliśmy prymitywne statystyki graczy na stronie internetowej, odbyliśmy burzliwe dyskusje na forum, które zaowocowały utworzeniem nowego działu, nic wielkiego. 
Po stronie administracyjnej też zaszło kilka zmian. Ogólnie rzecz biorąc łatwiej jest nam teraz wychwycić łamanie regulaminu oraz utrzymywać porządek na liście brzydkich budynków. Wszystko po to, aby Wam, uczciwym graczom, grało się łatwiej i przyjemniej. Pracuję także nad specjalną komendą, /report, która umożliwi Wam zgłaszanie różnych przypadków łamania regulaminu (niech żyje donosicielstwo).
 
Teraz może trochę odnośnie przyszłości. Przez następny tydzień funkcję tymczasowego administratora ponownie będzie pełnił pacio43 (ja wyjeżdżam poza Polskę, nie będę miał internetu). Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych problemów technicznych.
Mam też pewien plan na dalszą przyszłość, których chciałbym się z Wami podzielić. Jak pewnie większość z Was wie za kilka miesięcy wyjdzie Minecraft 1.8, a wraz z nim możliwość zmiany nicku. Nie jest to problemem dla normalnych graczy, schody zaczynają się dopiero z piratami (brak UUID i te sprawy). Generator map uległ lekkiej zmianie, a obecna mapa będzie już wtedy miała rok, może nawet więcej. Dodatkowo duża część pluginów, których używamy nie jest już aktualizowana i nadchodząca zmiana na 100% je uszkodzi. Dlatego też myślę o zakończeniu obecnego BetonCraftu 1.7 i utworzenie całkowicie nowego, 1.8. Nie martwcie się, nie nastąpi to szybko (najpierw musi wyjść Minecraft, potem Bukkit, potem pluginy a na końcu trzeba jeszcze przygotować serwer od podstaw), więc macie jeszcze duuużo czasu aby grać na obecnej "edycji". Do tego czasu zdążycie się znudzić. Nowy serwer będzie Premium-Only i stanie się praktycznie bezpośrednią kontynuacją obecnego BetonCraftu. Piszę Wam o tym już teraz po to, żeby potem nie było takiego bólu dupy jak ostatnio, kiedy wprowadzaliśmy taką zmianę.
 
To by było na tyle. Życzę Wam miłej gry i do zobaczenia za tydzień ^^
Link do komentarza
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Serwer padł jakieś 2 miesiące temu, a nikt z forum nawet nie zauważył. Ehh jak widać serwer, który w założeniu miał być survivalem dla bronych przerodził się w miejsce spotkań kilku ludzi. W sumie serwer chylił się ku upadkowi od odejścia co0sha, czyli początku 2015. Smutno mi, gdy pomyślę o tym, co przeżyłem i jakich ludzi tam poznałem(i nadal znam). No cóż mówi się trudno. Wszystko co dobre, kiedyś się kończy, a Beton był najlepszy. Jak ktoś ma jakieś screeny to wstawiać. Ja niestety nie robiłem...

PS Przez ostatnie kilka miesięcy swojego istnienia Beton utrzymywał się ze środków gracza o nicku coalaa(nigdy o tym nie wspomniał głośno)

PPS Ma powstać w najbliższym czasie Beton 2, jednak nie będzie to już serwer semi-brony.

Link do komentarza

Zawsze odkładałam wbicie na serv... Propo twojego dla bronych - na pewno większość graczy była z fandomu dopóki nie został usunięty Creative i słynny pixelart Dash. Wtedy NLR jedynie podtrzymywało coś z mlp. A w końcu i jego członkowie wybyli... mówię o Kalokliwie i pacio43, którzy byli dla mnie dobrymi przyjaciółmi (przynajmniej ja tak ich widziałam). Potem server zaczął powoli znaczyć dla mnie coraz mniej... ale wciąż Beton jest pierwszym minecraftowym serverem, na jaki wbiłam w ogóle, a także najbardziej ogarniętym jaki znam.

Link do komentarza

O tym, że Kalokliw i pacio byli fanami kolorowych taboretów, to ja wiedziałem. Pacio poznałem jak pozwolił mi skorzystać z expiarki, a przy wchodzeniu na teren zamku była wiadomość, że wchodzę na teren NLR. Kalokliw pojawił się na koniec serwera i przez jakiś czas pomagał przy 2 edycji. Aktualnie prawie ciągle gra w LoLa. Anyway, coalaa(twórca drugiej edycji) mówił coś, że Beton 2 ma być "dziesiątego-piętnastego", ale nic więcej nie wiem. Jak nie zapomnę o napisze, jak wystartuje. Jeszcze do "epoki pixelartów i creativa". Beton po okresie Frakcji był moim zdaniem w swoim najlepszym okresie. Ten klimat i ludzie niwelowali minusy survivala(np. monotonność) oraz potrafili naprawdę ładnie budować.

Link do komentarza

Ja przestałem wchodzić wtedy gdy nagle Minecraft zechciał się zaktualizować w taki sposób, że nie mogłem się wbić z powrotem, a po zmianie z własnością (wszystko trzeba było na nowo) to odechciało mi się, bo wiedziałem, że nie miałem po co wracać. Wszystko było podejrzewam, że rozkradzone, więc straciłem zapał. Jednak jeśli będzie możliwość powrotu "od nowa" to kto wie.

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...