Skocz do zawartości

Odcinek 24: MMMystery on the Friendship Express (Zagadka w Ekspresie Przyjaźni)


Lukiner

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Lol, ogarnięta PP, VIP Ciasto, Szerloki Holemsy, pociąg, NURZYN (szkoda gadać, epic odwalanie na gg) i scena z Celestią, której NIE OBEJRZAŁEM, BO LEGOŁĄCZE SSIE D: Także ocena to jakieś 9/10, bo był fajny i była Celestia :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek numer 24 - został nam jeszcze jeden dzień na oglądnięcie MLP (który będzie za 2 tygodnie dopiero). Czyli do końca już bardzo blisko. Jednak po raz kolejny ( i przedostatni na razie) biorę się za ocenienie odcinka 2 sezonu. Dzisaij odcinek mogę śmiało powiedzieć - był dość nieprzewidywalny. Miałem mnóstwo spekulacji a miałem rację tylko w malutkiej części - ogólnie zaskok dla mnie. Ogólnie cały odcinek się oglądało przyjemnie do samego końca - choć czy był rzeczywiście wybitny- powiem na samym końcu ;p. Tak czy owak - lekko kryminalny odcinek MLP - tego jeszcze chyba nie było. Dobra wstępu już starczy. Plusy i minusy odcinka jak dla mnie: Plusy + Transport tortu - nie ma to jak współpraca :) >> Oraz Big Mac dzierżący ciasto na plecach + Parę nowych postaci - ich głosy mi się podobały + Wystąpienie Mane6 - uwielbiam wręcz takie odcinki + Reakcja Pinkie gdy odkryła nadgryzione ciasto - bezcenna >> Le gasp >> Oraz jej krzyk + Dużo odniesień czyli >> Pinkie i Twi jako Holmes i Watson (potem chwilowa zmiana ról) >> Film niemy, klasyczny z gryfem - bardzo klimatyczny :) >> Odniesienie do James'a Bonda - oraz Carrot Top jako jedna z jego dziewczyn (i te gadżety tego kuchcika) >> Ninja! - zna się techniki + Nieprzewidywalność odcinka - po raz pierwszy chyba w MLP >> Jak wspomniałem niespodziewany obrót akcji czyli odkrycie tajemnicy kto zjadł ciasto - sporo postaci nie jest bez winy + Rozwiązanie zagadki - ciekawie wyjaśnione co, kto i jak + Mix tortowy pod koniec odcinka + (Almost) Celestia jedząca ciasto - plotka okazała by się prawdziwa :D Minusy: - Cóż na upartego - krótki odcinek :P - Brak(?) Derpy Tak więc w zasadzie minusów, zastrrzeżeń nie mam co do odcinka. So much fun - tak bym dzisiaj określił odcinek jak najkrócej. Dobre zakończenie sezonu - oczywiśćie tych przed finałowymi mam na myśli. Do maksymalnej noty jednak brakowało niewiele. Jednak to wciąż dobry odcinek był dla mnie - tak więc ocena z mej strony to 9/10. Zastanawiam się co będzie w mojej topce ulubionych odcinków 2 seoznu - bo jest ich całkiem sporo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek naprawdę dobry, nie spodziewałem się tego że Fluttershy mogła coś takiego zrobić :P, dużo zabawnych scen oraz nawiązania do filmów ( np. James Bons ) , moja ocena to 9/10

a ja znów o live streamie zapomniałem.... i muszę się wstrzymać do jutra z obejrzeniem.....

Odcinek już jest w jakości HD na YT jak coś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinkiem delektowałem się jakby tymi tortami. Bardzo udany Twi jako Holmes dobrze się sprawiła. Ja myślałem szczerze że to Pinki zjadła ciasto w śnie, jak inne desery znikły to już nie wiedziałem i oczywiście koniec był wspaniały. Pinki cały tort wszamała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam już iść spać, sądząc że nowy odcinek zobaczę dopiero po świętach (wyjazd), a tutaj w grupie facebookowej post z linkiem do nowego odcinka. Odłożyłam sen na później. :D Odcinek mnie zaskoczył, wcześniej widziałam tylko jeden art z Pinkie-Holmes, ale myslałam że to wyobraźnia fana. Teraz już wiem że nie:D Scena transportowania tortu przegenialna! (Tak, jestem słownikiem :D) Z każdym odcinkiem coraz bardziej uwielbiam PP, nie umiem się po prostu napatrzeć na sceny z jej udziałem. :D Szczere zaskoczenie co do winnych szamania epickiego tortu. Myślałam że to Pinkie lunatykuje a tutaj zgrzeszyły trzy przyjaciółki. Szczególnie zaskoczyła mnie FS jako palacz'ka. ^^ Scena końcowa - sou osom! Francuz gryf mimo że zachowywał się w porządku, to wciąż ten gatunek mnie odstręcza... Wszystko wina gildy! "Jak ja niecierrrpie tych gryfów" :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,4/10

+ Pinkie/Twilight Holmes

+ Kryminalny odcinek rodem z W11

+ Rarity jako zUa pożeraczka tortów, mamy materiał na mema.

+ Again Drama Queen.

+ Big PudzIntosh

+ Nieoczekiwany zwrot wydarzeń i tort z praktycznie niczego

+ F[h]rancuskie akSSenty, lubJę je.

+ Dat Nowy Gryf... od razu polubiłem ^^

+ James Colt...

+ NARESZCIE ODCINEK Z FULL MANE 6 [!!!]

- Nie widziałem Spike'a możem ślepy.

- Nie ma ukrytej Derpy.

- NO LOONAH

- Zakończenie było nieco przewidywalne, lecz tylko NIECO.

= Celestia się tym razem się nie odezwała, czyżby zwolnili voice actorkę? :shrug2:

Reansumując: Ponownie mamy nawiązanie. Odcinek miły w oglądaniu, nie powiem. Nareszcie mamy full główną szóstkę. A PudzIntosh na początku mnie po prostu zmiażdżył :D

Nie pomyślałem, że Rarity zejdzie na tą zUą drogę. No i te najmniejsze poszlaki... Celestia po raz pierwszy nic nie powiedziała, rozsiało to w mej popierniczonej wyobraźni setki wyjaśnień. Ten f[h]rancuSKI Gryf, kolejny ulubieniec ^^ Zakończenie oprócz tortu dobrego na urodziny Magdy Gessler zrobionego z resztek było dość przewidziane, lecz i tak Pinkie i wpierniczenie całego tortu na końcu aż wywarło uśmiech ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: 10/10 Drugi sezon poprostu nas rozpieszcza. Zadużo tych dobrych odcinków, niedługo skali mi braknie. Jeśli finał sezonu ma być tak dobry jak się zapowiada to chyba będe musiał używać ocen 11/10. Plusy: + nawiązanie do czarno-białych niemych filmów + james bond + laski bonda + more ninja stuff + pinkie pies + zamiana ról z sherloka na watsona + nowy styl rarity :) (i pomyśleć że jak zacząłem oglądać MLP to nie przepadałem za tą postacią :P) + pierwszy raz w historii główny wątek nie był przewidywalny + celestia patrząca się na ciasto, normalnie cud, przeż takie sceny stwierdzam ze MLP to najlepsza kreskówka na świecie + derpy w pociągu ^^ Minusy: - brak :( Może zaskoczę tu większość ale nie oglądałem tego odcinka dla pinkie. Jak zacząłem przygodę z MLP to było to jedna z moich ulubionych postaci, niestety z czasem poprostu nudzi się ta postać. Na szczęście cały odcinek ratuje reszta postaci, a jest ich sporo w tym epizodzie. Dużo nawiązań do poprzednich odcinków, dużo wspaniałego humoru, dużo mane6. Trzeba czegoś więcej? Tak wogóle to chyba od dziś zostaję wielkim fanem Rarity i Celestii. Najbardziej nudne postacie które po pewnym czasie awansowały u mnie na najlepsze charactery tej kreskówki. Łamanie schematów to jest to, co uwielbiam w tej kreskówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczesanie Rarci <3 Zabojcza rola Pinkie (oczywiscie pomijajac fakt, ze Rarcia i tak ukradla by odcinek gdyby nie fakt, ze miala tylko kilka kwestii), jej miny byly zaiste rozbrajajace. Po poprzednim odcinku to byl dla mnie najsmieszniejszy odcinek ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek całkiem niezły, ale podoba mi się z nieco innych względów niż pozostałe. Pinkie i Twi jako detektywi (detektywki? :F) bardzo mi się podobają, czekam na masę artów o tej tematyce ^^

+ transport ciasta do pociągu

+ pilnowanie ciasta w pociągu

+ nazywanie ciasta "mmmmm" :F

+ fajka wodna Pinkie

+ śledztwo Pinkie

+ nawiązania do filmów (wszystko mnie rozłożyło na łopatki :D)

+ fhhrrhrrrhhancuski akcent gryfa, lubię to

+ dramatyzująca Rarity

+ minimalnie zmieniona fryzura Rarity (wygląda w niej świetnie! :rwink: :heart:)

+ "Oh my..." Fluttershy, gdy okazało się, że i ona maczała w tym palce kopytka

+ Pinkie jedząca ciasto na samym końcu odcinka

+ nie do końca przewidywalne zakończenie

Nie spodziewałem się tego, że AJ nie tknęła tych ciast, w końcu to ona najbardziej chciała spróbować tych słodkości. Czekam teraz na wysyp artów z Pinkie/Twilight jako detektywi :x

9+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedni odcinek ludzie narzekali, że przewidywalny (czasem nie liczy się cel, ale podróż) Ten przewidywalny nie był, co nie znaczy, że był bardzo dobry: - Zachowanie kucyków. Bardzo, ale to bardzo zawiodłem się na Fluttershy i Rarci (jakoś po RD mogłem się tego typu zachowania spodziewać). Za przeproszeniem, ale wyszły na kompletne Dz**ki. Pomagamy przyjaciółce w wykonaniu jej pracy, a naumyślnie zepsuły jej całe starania. Wydaje mi się, że w tym wypadku proste przepraszam, to zbyt mało, tym bardziej, że Pinkie naprawdę mogła przez to stracić dobre imię. - Deser zbiorczy, nie wygląda dobrze. Wygląda jak taki misz-masz wyciągnięty ze zlewu... Naprawdę nie wiem jak to możliwe, że TO wygrało... - Morał nie pasował do historii. Pinkie po prostu poszła po najprostszej drodze, bo kto by podejrzewał najlepszych przyjaciół o celowe zepsucie twojej pracy, gdy ma się (zawistnych) konkurentów, którzy są w pierwszej linii podejrzanych. Pinkie zachowała się dużo lepiej, od jej przyjaciół i to jeszcze ona pisze list "Przepraszam cię, że to że mnie kopnęłaś"... - Łoś z musu czekladowego, też nie prezentował się nawet porównywalnie do reszty. Jego jedyne znaczenie, to zabawa językowa... Najlepsze co było w odcinku: - Zwariowane teorie Pinkie - Oraz rzęsy na obrazie -> ciekawe czy ktoś zwrócił na to uwagę (bo te rzęsy naprawdę się tam znajdowały dopiero po "spotkaniu z ciastokradem", do momentu zdjęcia ich przez Twi). - Cakelestia jest teraz kanon. Aż dziw bierze, że w pierwszym sezonie (Bird off the Hoof) nie objadała się nałogowo ciastami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...