Skocz do zawartości

My Little Pony Game Online


Humpty

Recommended Posts

Witam, dzisiaj byłem sobie w szkole i pomyślałem że zrobie grę 3D multiplayer

My Little Pony jednak niewiem od czego zacząć, możecie mi pomóc?

Np. dać linki do tutoriala lub sami mi napiszcie jak krok po kroku zrobić gre.

Tylko nie coś takiego typu: wpisz na google bo już szukałem. Z góry dzięki na pomoc.

See ya!:rd8:

Link do komentarza

Wtf, chcieć zrobić grę nie wiedząc nawet jak się do tego zabrać, chłopie, żeby zrobić taką grę to trzeba być super programistą a i tak zeszło by ci z pół roku żeby była w miarę grywalna, a ty jeszcze chcesz żeby to był mmorpg, rada ode mnie, ucz się na programiste i dopiero próbuj a jak nie to porzuć tą myśl ;*

Link do komentarza

Dokładnie tak, żeby coś ugryźć z tej materii to trzeba nieźle się na tym znać inaczej nie ruszysz... W przypadku tworzenia gier typu np. Stronghold Kingdoms , World of Tanks itd. to tam mamy do czynienia ze sztabem ludzi... Są podzieleni na zespoły i każdy z nich tworzy inny element gry... potem "magicy" łączą to w całość i puszczają do obiegu... zauważ że nie tworzy się gry w jedno popołudnie czy wieczór tylko trwa to czasami kilka lat np. Mafia 2 ... gracze podobno czekali 8 lat na jej wydanie... Nawet jeśli miał byś ludzi potrzebował byś bardzo mocnych komputerów... żeby mogły prowadzić obliczenia które dla zwykłego PC-a były by "zabójcze"... no i jeszcze serwery oraz jeszcze kilka innych "detali"...

Link do komentarza

Szczerze radzę dać sobie spokój...

Zgadzam się z Adissem. Taka gra wymaga zdolności programistycznych/znajomości języków programowania i zdolności graficznych (modele 3D) , co więcej, poważny projekt wymaga sporego zasobu pieniężnego i masy zatrudnionych ludzi. A wątpię, abyś w wieku dwunastu lat w szkole podstawowej nauczył się tych wszystkich rzeczy w jeden dzień.

Masz słomiany zapał, odpuść.

Link do komentarza
Gość Iluzja Pie

Takie zrobienie gry to raczej trudna rzecz jak nie wiesz jak się zabrać :P

A tak wogóle gratulację , jesteś tu od wczoraj już 4 wątki i 15 postów :)

Zapowiadasz się ciekawie jako użytkownik :>

Link do komentarza

Ale ale! W pojedynkę... przy owszem, wielkim wysiłku, ale całkiem ogarnialnych możliwościach... no trzeba umieć ładnie rysować (kurs rysunku -> pół roku starczy)... +pomysł i dużo chęci...

I mamy grę planszową!

Gier planszowych o Kucykach IV generalnie nie ma w ogóle (pomijając jedną podejrzaną rasowo karciankę), a o MLP jako takim jest minimalna ilość (za: boardgamegeek.com). Dlatego jeśli na serio chcesz zrobić fajny multiplayer, to napisz i narysuje grę planszową! Jak będziesz miał dobrą mechanikę, a do tego pomysł na grywalność, to wystarczy. Rysunki zawsze się zrobi. Potem taki produkt wstawiasz na forum, ludzie to drukują i się jarają :)

Link do komentarza

Jak dobrze pamiętam, Byrpheros kiedyś próbował stworzyć coś tego typu. A jest programistą i chyba nawet starszym ode mnie wiekowo (ja mam 21). A w końcu projekt porzucił.

A nie, wait, on tworzył grę zwykłą, RPG.

MMORPG tworzył ktoś inny. Tzw. MLP Online. Ale projekt został nagle skasowany, nie wiadomo dlaczego.

One does not simply create an MLP game.

Another-boromir-meme.jpg

Link do komentarza

Dzięki Pinki, ciągle myśle aby dać sobie spokój no i chyba dam ale ten projekt na zawsze posostanie mi w pamięci :P


Możę jak będe dobrym programistą to spróbuje. A takto próbowałem (i mi wychodziły) zrobić mini gre które mi wyszły w programie RPG Maker a jeśli kogoś zachęciłem do programu to niech wpisze na google Twierdza RPG Maker i wyskoczy.

Dobry program jak na początkujących. Polecam !:smug:

Link do komentarza
  • 2 months later...

Cóż, ja mam zamiar wziąć się za multiplayera RPG (nie MMO - Massive Multiplayer Online, tylko grę dla mniejszej społeczności, by się hasbro nie uczepiło), z tym, żw nie 3D.

Graliście może w margonem?

Otóż znalazłem świetny i prosty w obsłudze silnik z makerem, mam skryptera, grafików i siebie - który umie wszystkiego po trochu. Nie wiem, jak wyjdzie, bo już z tym skrypterem mieliśmy robić pewien projekt, ale przeraziło go, że nie ma gotowych modeli 3D (well, duh?).

Link do komentarza
  • 3 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...