Skocz do zawartości

My Little Poland [NZ][Przygoda][Random][Human]


Linds

Recommended Posts

Ośmielę się założyć temat dla mojego słabego fica, tak słabego, że aż język opada :fluttershy4:

 


 

ponified_coa_of_poland_by_crusierpl-d4t4

 

W trakcie wielkiej walki mane 6 z Discordem, ten postanawia wyciągnąć as z rękawa i wysyła przeciwniczki do miejsca powszechnie uważanego za miejsce największego chaosu - do Polski. Zaklęcie ma swoje efekty uboczne - Polscy Bronies & Pegasis zmieniają się w swoje kucykowe OC.
Mane 6 lądują w Polsce, każda w innym regionie kraju. Do ich odnalezienia wyznaczona zostaje grupa Bronies, w tym m.in Linds, Angel, Mach, Agu, Kogut, Frey, która wyrusza w podróż po kraju wspierani przez Warwicka - admina FgE i wielu Bronies spotykanych po drodze.
Jak to jednak w tym chorym kraju bywa, oni nie są jedynymi, którzy chcą odnaleźć główną szóstkę...



Parę nawiązań do fandomu, spojrzenie na Polskę krzywym okiem, a przy okazji przygoda.

Dużo postaci z polskiego fandomu. Taki tam projekt, który ogłaszałem na swoim profilu na FB i na grupie Bronies Radosna Twórczość, każdy mógł się zgłosić. Część odrzuciłem, część osób jeszcze przyjąłem, projekt ewoluuje powolutku.

Fic jest dostępny na Fiction MLP Polska:

http://fiction.mlppolska.pl/story/38/My-Little-Poland


I od razu nawiążę do jednej rzeczy, do której wiele osób już się przyczepiło.
Za duża liczba postaci. Owszem, zgodzę się. No, ale akurat z Wrocławia tyle postaci chętnych było. Ale w 2 rozdziale, który właśnie wyszedł grupa się dzieli na dwie ekipy, a z czasem problem powinien całkiem przeminąć.

 

 

EDIT

 

Dobra, tak sobie trochę pomyślałem i zdałem sobie sprawę, że przecież nie każdy z forum jest na Bronies Radosna Twórczość i nie każdy też ma Facebooka w ogóle. Żeby to troszkę wynagrodzić postanowiłem wprowadzić nieco zabawy

 

Proponuję zabawę w LIGĘ TYPERÓW

Zasady gry są proste - w fanficku mam zaplanowane przynajmniej 6 lokacji. Będą one kolejno ujawniane w kolejnych rozdziałach. 

Osoba, która odgadnie jedną lokalizację, otrzymuje 1 pkt w dniu premiery rozdziału, w którym dana lokalizacja jest podana. Wygrywa osoba z największą liczbą pkt. 

W przypadku remisu odbędzie się quiz z treści fanficka. 

Można już zacząć typować. Wyniki będę zapisywał w 1. poście tematu. Typować można ponownie po premierze rozdziału. I nie zniechęcajcie się, w razie wasz typ nie będzie dobry. Może się zdarzyć, że będzie trafny, ale później. 

 

UWAGA: mówię o lokalizacjach. Tak więc może się zdarzyć, że danym wynikiem nie będzie koniecznie miasto. Może to być również jakiś obszar, region. Niby trudne, ale ułatwienie - wszystkie miejsca znajdują się w Polsce. Uprzedzam, że typy typu "Mazowsze", czy "Wielkopolska" nie będą w ogóle uwzględniane. Chcę wskazania konkretnej lokalizacji. 

 

NAGRODA: Osoba, która zbierze najwięcej punktów pojawi się w fanficku. Nie obiecuje tutaj żadnej dużej roli. Może to być wspominka, krótki epizod bądź scena rozmowy. Wszystko zależy od tego, na jaki pomysł wpadnę. 

 

 

Nie można już typować:

* Poznań

* Łódź

* Warszawa

* Wrocław

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły ff. Znalazłem parę błędów, ale i tak są one niczym wobec opisów uroków fandomowego życia. Czekam na więcej.

Utknąć w mieście, które nie istnieje. Sukces! I jak dopuścisz do tego, że Korwin zostanie prezydentem, to... to... dobra, nie wiem, co wtedy zrobię, ale nie będzie to miłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miły odbiór fanficka. Motywuje mnie to do dalszego pisania.

Dolar84 poprawione i przepraszam za pominięcie tej kwestii. Mam tylko jeszcze pytanie do ludzi, którzy czytali fica - nie wiem, czy powinienem wstawiać jeszcze tag [TCG], albowiem nie ogarniam motywu tych biur adaptacyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co czytałem w spisie tagów, nie mogę tego nazwać komedią - fic śmieszy tylko chwilami i w sumie fic ma być bardziej przygodówką, akcją, niż komedią, a i ci, co piszą, że ich rozbawił fic to w sumie to są pojedyncze głosy.

Tak nawiasem ponad 310 wejrzeń w fica, to bardzo miło zaskakuje i widzę, że zapotrzebowanie na fici tego typu jest spore. Szkoda, że na Fictiom MLP Polska fic nie ma żadnej oceny jeszcze, to zostawia takie niezdecydowanie u autora :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne, ale jak ja bym zareagował po zmianie w kucyka. Tego nie wiem, na pewno bym się ucieszył i to bardzo.

Rozwiało mnie to zdanie z pierwszego rozdziału:

"„Ameryka jest kolebką kucyków, dlaczego takie coś dotyka tylko jakieś zadupie w Azji?!” – przeczytał Frey jeden komentarz."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jażem jest zainteresowany! A żeby nie było ci smutno, bo coś tu biednie z komentarzami, to zostawię jednego.

 

Z rozdziału na rozdział robi się coraz lepiej. Plus za nową Fluttershy, hippisów i opozycję w fandomie. Czekam na więcej

 

DOWN@ Faktycznie, hipsterzy, nie hippisi. Za dużo Pingwinów z Madagaskaru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miażdżysz Linds, keep up the good work

Tylko jedna rzecz

"Tutaj pan po prawej się pyta, czy dziewczyna lubi rysować cloppy... tak. I jak się okazało jeszcze zanim Natsu, Lemur i Fluttershy wyruszyli do Poznania, Fluttershy również je lubiła, co jednak ledwo udało się z niej wydusić. Reszty możecie domyślić się sami."

Widzę małą nieścisłość Fluttershy lubiła clopy zanim wyruszyli do Poznania czy tak? a może coś pomyliłem, po prostu to zdanie nie jest zbyt jasne

 

ps MLP - mały Linds pedał ? wrzucasz sam na siebie ? O_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ps MLP - mały Linds pedał ? wrzucasz sam na siebie ? O_O

 

Tak, bo czemu by nie?

A tak na serio - nie odzwierciedliłbym dobrze Jaszczompa, gdybym nie zacytował jego autorskiego pojazdu po mnie ;P

 

Świetny fanfic, podoba mi się taka "ogarnięta randomowość"  :fluttershy4:  Będzie jakaś kontynuacja?

 

Cieszę się, że się podoba :)

Co do kontynuacji powiem tak - kolejny rozdział jest w ok połowie ukończony już od długiego czasu. Jednakże stoję w miejscu z kilku powodów:

- Miałem sesję na uczelni

- Obecnie odwalam praktyki studenckie 8 godz. dziennie, a od czasu do czasu działam nad pracą licencjacką - za nie cały rok już obrona, a temat mam dość ambitny

- Robię te praktyki w rodzinnym mieście, widuję się więc ze znajomymi nie widzianymi przez kilka miesięcy, tak więc teraz oni zabierają mi spory czas wolny

- Dawno nie miałem okazji grać na PS3, mam masę gier do nadgonienia i pochłaniają mnie bardziej po prostu

- Brak weny. Tzn. mam ogólny pomysł co chcę zrobić. Ale brak pomysłu konkretnego jak to zrobić. Niestety, do takiego fanficka trzeba ludzi znać bardzo dobrze, w końcu to nie są kolejne nowe OC, tylko realne osoby z polskiego fandomu co czyni zadanie ukończenia tego fica trudniejszym.

- Lenistwo :D

 

Nie no, mam nadzieję, że do końca lipca uda mi się następny rozdział wydać. Wg pierwotnych planów miał być już pod koniec czerwca :P

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Najlepsza jest ta część z uciekającymi hipsterami! W sensie że oni nie za bardzo lubią się przytulać?

Przytulanie się jest too mainstream.

Nie no, zapewne i hipsterzy lubią się przytulać. Po prostu "My Little Poland" to powieść randomowa, rzekłbym wręcz, że obraz na dzisiejszą Polskę przez krzywe zwierciadło. Satyra/parodia, jak kto woli

;)

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała propozycja może aj zostanie odnaleziona w bydgoszczy u boku Fire Sky*a??

 

Swojego czasu prowadziłem rekrutację na postacie. Fakt, że nie na forum, tylko na Facebooku na moim profilu i na Bronies Radosna Twórczość, ale jednak. 

Koncepcję mam zamkniętą, mam odpowiednią liczbę postaci i plan fica ogólny. Stąd też przepraszam, ale nie będę pozytywnie rozpatrywał wszelkich próśb o dodanie kolejnej postaci, kolejnego OC itd.

Primo, że co za dużo, to nie zdrowo i już niektóre osoby po 1. rozdziale mi mówiły, że za dużo postaci wprowadziłem - to prawda, aczkolwiek jak później czytacie, grupa została rozbita na 2 mniejsze.

Secondo, z wprowadzania co chwilę nowej postaci tworzyłyby się dodatkowe wątki, które trzeba by było poprowadzić, rozwiązać itd. Wyszłaby z tego niekończąca się opowieść. A ficka jednak chciałbym w końcu zakończyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tak sobie trochę pomyślałem i zdałem sobie sprawę, że przecież nie każdy z forum jest na Bronies Radosna Twórczość i nie każdy też ma Facebooka w ogóle. Żeby to troszkę wynagrodzić postanowiłem wprowadzić nieco zabawy

 

Proponuję zabawę w LIGĘ TYPERÓW

Zasady gry są proste - w fanficku mam zaplanowane przynajmniej 6 lokacji. Będą one kolejno ujawniane w kolejnych rozdziałach. 

Osoba, która odgadnie jedną lokalizację, otrzymuje 1 pkt w dniu premiery rozdziału, w którym dana lokalizacja jest podana. Wygrywa osoba z największą liczbą pkt. 

W przypadku remisu odbędzie się quiz z treści fanficka. 

Można już zacząć typować. Wyniki będę zapisywał w 1. poście tematu. Typować można ponownie po premierze rozdziału. I nie zniechęcajcie się, w razie wasz typ nie będzie dobry. Może się zdarzyć, że będzie trafny, ale później. 

 

UWAGA: mówię o lokalizacjach. Tak więc może się zdarzyć, że danym wynikiem nie będzie koniecznie miasto. Może to być również jakiś obszar, region. Niby trudne, ale ułatwienie - wszystkie miejsca znajdują się w Polsce. Uprzedzam, że typy typu "Mazowsze", czy "Wielkopolska" nie będą w ogóle uwzględniane. Chcę wskazania konkretnej lokalizacji. 

 

NAGRODA: Osoba, która zbierze najwięcej punktów pojawi się w fanficku. Nie obiecuje tutaj żadnej dużej roli. Może to być wspominka, krótki epizod bądź scena rozmowy. Wszystko zależy od tego, na jaki pomysł wpadnę. 

 

 

Nie można już typować:

* Poznań

* Łódź

* Warszawa

* Wrocław

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...