Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
KreeoLe

"Crystal Garden and Diamond Apple - the legend of Eden" - Zapisy

Recommended Posts

"Crystal Garden and Diamond Apple - the legend of Eden"
Zapisy


- Applejack! - Rozległ się głośny, ale stanowczy głos ogiera. Po chwili ze schodów zeszła pomarańczowa klacz, ze zdziwieniem patrząc na czerwonego, masywnego kuca. Big Macintosh bez słowa podsunął Farmerce jakąś starą książkę pod nos. Jej oczy szybko zaczęły wertować tekst, rozszerzając się z każdą linijką. Usta Applejack lekko zadrżały, a gruba księga z hukiem upadła na podłogę stodoły.
- Czyli... czyli to prawda? Jesteś pewien? - spytała cicho, w odpowiedzi słysząc tylko "Yeee-uuup" - Musimy... tak, musimy znaleźć ochotników. Wyruszamy już niedługo, braciszku... - nim jeszcze odwróciła się, wybiegając z pomieszczenia, przeczytała dokładnie tytuł księgi - "Mity wysp znad przepaści"

***
- CIIISZA! - Big Macintosh spojrzał z góry na kucyki zebrane w ratuszu Ponyville - Słuchajcie!
- Kochani... zebraliśmy was w tym miejscu, ponieważ wiemy na pewno, że Diamentowe Jabłko istnieje. - Powiedziała śmiertelnie poważnie Applejack, przesuwając uważnie wzrokiem po zebranych. Kucyki zaczęły szeptać między sobą, kilka z nich wyszło.
- Ekhem, no tak... - odchrząknęła pani Burmistrz. - Proszę nie wychodzić i wysłuchać do końca!
- Dziękuję - skinęła w jej stronę Farmerka. - Mam zamiar udowodnić, że Diamentowe Jabłko istnieje naprawdę. Legenda mówi, że znajduje się ono w Kryształowym Sadzie w Edenie. Objawia się tylko podczas pełni przesilenia letniego, a ja mam zamiar je znaleźć. Ale potrzebuję ochotników, którzy odważyliby się wyruszyć ze mną na tą wyprawę. Trasę podróży omówię po całych zapisach - głośno przełknęła ślinę. - Tutaj macie zgłoszenia, oraz taki... regulamin. Proszę wypełnić je, a wtedy rozstrzygnie się, kto wyruszy razem ze mną, na wyprawę swojego życia.

Regulamin
1. W zabawie obowiązuje regulamin forum.
2. Kwestie poza grą powinny znajdować się pomiędzy podwójnymi slashami (//).
3. Trzymamy się realiów gry i uniwersum MLP.
4. W postach w rozgrywce nie powinny znajdować się w dużych ilościach emotikony, znaczki, krzaczki oraz więcej niż jeden znak interpunkcyjny, który jest zbędny (np. !!, ??).
5. Kierujemy wyłącznie swoją postacią.
6. Piszemy w 3 os. l. poj. lub 1 os. l. poj., w czasie przeszłym.
7. Tzw. "Czynności trudne", w tym wszelkiego rodzaju ataki, piszemy w formie niedokonanej. Dopiero prowadzący grę opisuje efekt danej akcji, ruchu, "popycha" akcję do przodu.
8. Dłuższe nieobecności proszę zgłaszać na PW.
9. Na każdą turę obowiązuje tylko jeden post. Turą nazywamy okres od jednej z wypowiedzi prowadzącego, do drugiej.
9a. Dialogi, niewnoszące nic do akcji nie są "naliczane" jako post w turze.
9b. Tura będzie trwać około 3 dni. Jeśli w jej czasie gracz nie odpowie, uznane zostać może, że jego postać uciekła, zaginęła, zginęła, ew. podczas jakiegoś spokojnego marszu nic nie robi i idzie dalej.
10. Osoba łamiąca regulamin może zostać wyeliminowana z zabawy.
11. Proszę o to, aby ten jeden post na turę miał, chociaż te trzy - pięć zdań. Możecie napisać, co wasza postać czuje, o czym myśli, a wtedy post będzie o wiele dłuższy.
11a. Przestrzegamy zasad ortografii, proszę pisać czytelnie, tak aby tobie się przyjemnie pisało, a innym przyjemnie czytało (nie chodzi tu o małe, ale o poważne błędy).
12. RPG prowadzę ja, czyli KreeoLe, oraz Moon.
13. Do gry przyjmiemy maksymalnie 10-15 osób.
14. I oczywiście dobrze się bawimy!
15. Zgłoszenia do zabawy przyjmujemy do następnej niedzieli, czyli 21 kwietnia. Jeśli jednak nie masz czasu na wypełnienie karty i potrzebujesz jednego, lub dwóch dni? Proszę bardzo - pisz. Postaramy się zrobić co w naszej mocy.

Karta postaci


Imię: najlepiej klimatyczne, angielskie
Wiek: w ludzkich latach
Rasa: pegaz/kuc ziemny/jednorożec/ew. jakiś gryf itd.
Płeć: chyba wiadomo o co chodzi? ^^
Wygląd: opisowo lub obrazkiem + cutie mark i krótki opis talentu
Historia: + powód udania się na tą wyprawę
Charakter: cechy charakteru, jak zachowuje się w danej sytuacji, jakie ma nastawienie i do czego itd.
Umiejętności: czy twoja postać ma umiejętność taką, która przyda się w podróży? Do obrony, ataku? A może jest to umiejętność zwykła? Maksymalnie trzy.
Wyposażenie: czyli co postać zabiera ze sobą w podróż (proszę nie przesadzać i nie brać piętnastu walizek, tylko jakiś plecak)
Chyba wiecie o co chodzi? Applejack i reszta chcą znaleźć Diamentowe Jabłko, problem w tym, że jest ono w Kryształowym Ogrodzie, który znajduje się w... Edenie! Dokładnie! Trasa podróży będzie... nie zdradzę szczegółów, ale będzie na podstawie tej mapy. Jest to pierwsze RPG w dziale Applejack, więc może nie będzie rozegrane tak perfekcyjnie jak gdzie indziej, ale będziemy się starać. Do zabawy zapraszamy także Avatarów lub regentów, którzy chcieliby wcielić się w postaci serialowych przyjaciółek Applejack (ale kartę i tak wypełnić muszą). ^^ Edited by Moonlight

Share this post


Link to post

Imię: Atlantis

Wiek: 20

Rasa: Jednorożec

Płeć: Ogier

Wygląd: myponydc.png

bute.png

Cutie mark - Umiejętność szybkiego uczenia się.

Historia:istoria postaci :Urodził się w Manehattan lecz z powodu zbyt dużego natężenia hałasu jego rodzice i on przenieśli się do Ponyville. Po przybyciu do Ponyville zaprzyjaźnił się z kilkoma kuckami w tym między innymi Twilight Sparkle , od momentu poznania jej umiejętności magicznych ,za pomocą których uratowała mu życie przez co zaczął marzyć by posługiwać się magią jak jego idolka Twilight Sparkle.Początkowo wiele wolnych chwil spędzał czytając księgi wypożyczone z biblioteki Twilight . Rodzice marzyli by zajął się czymś bardziej związane z jego cutie markiem , lecz jego upór sprawił że zmienili zdanie.Całymi dniami uczył się magii,Po ukończeniu szkoły postanowił że chce się dostać do akademii magii w Canterlocie. Żeby móc dostać się do akademii musiał zaliczyć podstawowe zadania, które dla niego nie były zbyt trudne, dostał również pomocnika którego nazwał Trevis był on oddanym małym smokiem .Po wstąpieniu do akademii magii w Canterlocie był jednym z lepszych uczniów.Większą część dni spędzał ze swoim pomocnikiem w bibliotece Canterlotu czytając księgi, dzięki dostępowi do dużej ilości wiedzy stał się bardzo mądrym kucykiem ,jednym z jego pragnień jest zostanie uczniem samej Celestii oraz stanie się jednym z potężniejszych jednorożców w całej Equestrii .

Możliwość zdobycia nowego doświadczenia.

Charakter: Jest przyjaźnie nastawionym ,stara się pomagać innym kucykom w trudnym sytuacjach zwłaszcza jednorożcom

Umiejętności: Magia

Prowadzenie pociągów

Władanie mieczem

Wyposażenie: Kilka ksiąg dotyczących magii

plecak

2 manierki wody

Jedzenie na 2 tygodnie(suchary).

Share this post


Link to post

Imie : Snow Tunder

Wiek : 17 lat

Rasa: pegaz

Plec: eeeeee... mezczyzna

Wyglad: avatar

Historia : sygnatura

Charakter: szczodra mila szczera strachliwa

Umiejetnosci : wytrzymala, szybka ale nie najszybsza, dobra percepcja oczna

wyposarzenie: 4 jablka, butla z woda

(Jestem na tablecie wiec nie moge pisac polskimi znakami)

Share this post


Link to post

imię: Jack pirate

wiek: 16

rasa: jednorożec

płeć: mężczyzna (czyli chyba ogier)

Wygląd: czerwona grzywa i czarne umaszczenie, drewniana podkowa na lewej tylńej nodze, cutie mark biała czaszka i dwie skrzyżowane pod nią szpady, talent walka szpadą oraz strzelanie z pistoletów prochowych.

historia: W młodym wieku opuścił dom i zaciągnął się na statek kupiecki, który został napadnięty przez piratów. Piraci ci dawali szanse dołączenia do załogi, więc się zgłosiłem. Właśnie tam nauczyłem się wszystkiego o żegludze oraz odkryłem moje zamiłowanie do przygód i dalekich zamorskich podróży, dzięki czemu zdobyłem swój znaczek. Reszta jest tajemnicą. Wyruszam w ową podróż ponieważ czuje, że będzie to najbardziej niezwykła ze wszystkich przygód, jakie przeżyłem.

charakter: uparty, waleczny, inteligentny, ciekawski. Wszystko co nowe jest dla niego interesujące. Urodzony optymista.

umiejętności: walka szablą i pistoletami prochowymi, żegluga, złota rączka w naprawianiu przedmiotów drewnianych.

wyposażenie: szabla, pistolet z prochem i amunicją, klej do drewna, sakiewka złota, kompas i marchew.

Share this post


Link to post

Imię: Dangerous Travel (Travel)
Wiek: 19 lat
Ras: kuc ziemny
Płeć: klacz
Wygląd:

delta_by_deltalix-d602ifk.png4snAoXU.png


CM: umiejętność przetrwania w trudnych warunkach

C0LJHRl.png


Historia:
    Urodziła się w Vanhoover. Jej rodzice, to tak jak ona, kuce ziemne, zajmowali się oni bowiem żeźbiarstwem, co nie zawsze grało z tym, że ich córka domagała się uwagi. Znana była z tego, że połowę dzięł za jej dzieciństwa pobiła lub zniszczyła. Na szczęscie z wiekiem, rozumu jej przybyło i sama raz na jakiś czas stworzyła małą ozdobę, która oczywiście nie dorównywała do perfekcji rodziców. Swój znaczek zdobyła, tak jak większość jej rówieśników gdy miała 6 lat. Była to dość ciekawa przygoda, gdy klaczka zgubiła się na wycieczce. Właśnie wtedy, przeżywając 2 dni w górach zdobyła swój znaczek. Jej zmartwieni rodzice, bardzo się ucieszyli, że ich córka była cła, jak i również dowiedziała się w czym jest dobra.
     Niestety po tym zdarzeniu, rodzice nie potrafili powstrzymać swojej córki. Przeważnie uciekała z domu na kilka dni, które zamieniały się powoli w tydzień. Gdy po swojej jednej z dłuższych "przechadzek", jak to on nazywała, stwierdziła, że nie ma sensu już przychodzić do dwojego, domu, tylko po to, aby znów wyjść. Ojciec, mimo sprzeciwu jej matki, nie powstrzymywał jej od tego co na pewno kochała. Odeszła z domu, mając 14 lat i aż do teraz nie była w nim ani razu. Mimo wszystko dalej pamiętała drogę, aby w każdej chwili powrócić.
     Podróżowała tak po całej Equestrii, zwiedzając ją kawałek po kawałku. Niestety po jakimś czasie wpadła w rutynę, a jej charakter się przez to zmieniła. Potrafiła wybychnąć nagłą złością, ale zaraz po tym przesiedzieć kilka dni bez słowa. Zjawiła się w Ponyville, aby trochę zarobić przed podróżą,a tutejści ogrodnicy/sadownicy/rolnicy potrzebowali kopyt do pracy. Zanim jednak usłyszała o Diamentowym Jabłku, zebrała otrzymaną sumę i kupiła potrzebne rzeczy. Jednak gdy dowiedziała się o wyprawie z Applejack, nie czekała dłuzę i jako jedna z pierwszych zgłosiła się i wypełniła formularz. Wiedziała, że kolejna okazja mogła się nie powtórzyć...
Charakter: cicha; impulsywna; leniwa; wredna; egoistyczna; nie ufna; jeśli do kogoś się przywiąże, jest bardzo opiekuńcza
Wyposażenie: suszone jedzenie, scyzoryk, gaz pieprzowy, lina, książka, pamiętnik, medalion, harmonijka, śpiwór, manierki wody
Umiejętności: potrafi przystosować się do każdego środowiska, jest wytrzymała, percepcja,
Dodatkowe: ma towarzysza szczura, który podczas pewnej podróży, po prostu się przypałętał

/jak coś trzeba poprawić pisać na PW/

Edited by Animal

Share this post


Link to post

Imię: Vixen Spear

Wiek:10 lat

Rasa: Pegaz

Płeć: Klacz

Wygląd: Sierść jest kremowa, oczy brązowe z nutką czerwieni. Grzywa brązowa. Ze skrzydeł wyrastają trzy większe pióra - białe, niebieskie i czerwone. Na lewej tylnej nodze bandaż. Szyja przewiązana czarno-białą chustą. Za uchem białe pióro w czarne kropki. Na plecach nosi ciemnozieloną pelerynkę. ( KLIK )

Znaczek: Białe pióro z dwiema gwiazdkami: czerwoną i niebieską. ( KLIK )

Talent: Pisarstwo

Historia: Urodziła się w Maresawie. Od młodych lat bardzo dużo gadała. W pierwszych latach szkoły najczęściej skazywana na porażkę i pośmiewisko. W następnych latach nic się nie zmieniło. Z wyjątkiem tego, że była przezywana "beztalenciem" ze względu na pusty bok. Jako, że nigdy nie potrafiła być wystarczająco asertywna, więc szukała towarzystwa wśród dorosłych. Dopiero kilka lat przed zakończeniem szkoły znalazła swój talent - pisarstwo. Po zdobyciu tegoż znaczka wreszcie przestano jej dokuczać. Tylko nie liczni się jeszcze do tego rwali. Od tego czasu udało jej się nawiązać trzy przyjaźnie. Jednak jest nieufna, więc nie są zbyt rozwinięte. Rok po założeniu pierwszej okazało się, że jest fałszywa i służyła do jej wykorzystywania do własnych spraw. Druga klacz, z którą nawiązała przyjaźń rzuciła ją dla innej. Od tamtej pory posiada tylko jedną. Jednak zdaje jej się, że ona prowadzi tą przyjaźń "na siłę". Mimo tejże towarzyszki czuje się samotna. Zaś towarzystwa szuka w muzyce i książkach. Jak wyglądała historia zdobycia jej znaczka? A więc to było tak:

 

-Więc jak dodamy 1 i 2/3 do 6 pomnożonych przez 2 po czym jeszcze raz pomnożymy wynik przez 7 wyjdzie nam... - była to pierwasza i najbardziej znienawidzona lekcja Vixen, na której zwyczjnie zasypiała na podręczniku i w ogóle nie słuchała. Nagle cmruknęła coś przez sen i matematyczka to wszystko usłyszała wówiąc:

-A może panna Spear ma coś ciekawego do powiedzenia? Wstawaj i opowiedz o czym przez chwilą mówiłam.

Vixen obudziła się z walącym sercem - nic nie słuchała i nie wiedziała o czym nauczycielka przed chwilą mówiła. Wyratowało ją tylko to, że pegaz, który praktycznie nic nie wiedział posiadający blond grzywę i waląco niebieskie oczy oraz skrzyżowaną deskorolką z kijem jako znaczek siedzący w rogu klasy wystrzelił kopyto w powietrze.

-Psze pani a więc jak pomnoże 9 i 6/10 przez 7 to wyjdzie mi 15 i 2/10?

pani zwróciła na niego uwagę.

-Nie, Quick, ale...

Nagle zabrzmiał zbawczy dzwonek i pegazica natychmiastowo się spakowała.

-Co następne? - zapytała czarno grzywa pegazica z zielonkawymi oczami i spadającą gwiazdą z tęczową końcówką otoczona małymi 4 - ramiennymi czarnymi gwiazdkami, ostatnia przyjaciółka Vixen.

-Dla mnie informatyka z tą amebą, a dla ciebie anglik- odpowiedziała Spear idąc z koleżanką korytarzem starszych klas do sali informatycznej. - A co? - dodała.

-A nic... to cześć! - krzyknęła klacz.

-Pa, Rider Flame!

Siedząca w kącie klacz ziemskiego kucyka z blond grzywą, szarymi oczyma i czarną nutą jaki znaczek spojrzała na nią.

-Ty jeszcze sie z nią zadajesz?- zapytała Vixen Spear.

-A co cię to obchodzi Green Beans? - pegazica spojrzała na nią.

-A nico - odezwała się.

Niespodziewanie zadzwonił dzwonek i podeszła gruba klacz nazwana przez Vixen "amebą".

-Wchodźcie dzieci do środka! - zawołała i otworzyła drzwi.

Vixen zrobiła kwaśną minę i weszła do środka szepcząc do swej towarzszki "traktuje nas jak małolaty".

Po 45 - minutowym maratonie traktowania jak jakies dzieciali, przyszedł czas na język polski.

-Witajcie, skączcie już pić i jeść, teraz jest lekcja- powiedziała ruda nauczycielka wchodząc do klasy i zaqpisując temat "Piszemy opowiadania". Nasza pegazica zaczęła się pocić, a z końca sali doszedł dźwięk zawodu.

-Nie marudź Qiuik Stick tylko pisz.

Jeszcze większy dźwięk zawodu rozszedł się po sali p oogłoszeniu pracy domowej.

-Napisanie własnego opowiadania! Jak tak można! - Po raz kolejny uskarżał się Qiuick.

Na następny dzień Vixen przyniosła gotowe opowiadanie.

-No, no! Nieźle ci poszło! Aż 4 strony w jeden dzień, w dodatku piszesz takim drobnym pismem! Brawo masz 6! - zachwycała się polonistka, Night Turnip. Qiuck popatrzył na tę dwójkę złym spojrzeniem.

-A pani postawiła mi pałę tylko dlatego, żenie zrobiłem pracy! To nie fair! - uskarżał się.

-Hej, Vixen, spójrz na swój  bok! - szepnęła jej sąsiaka.

Pegazica spojrzała na swój bok tak jak powiedziała jej Rider. Spojrzała tam i zobaczyła co się stało, widiał tam jej znaczek.

-To chyba mój najlepszy dzień w życiu - mruknęła do siebie z szerokim uśmiechem.

 

Powód: Powodem pójścia na tą wyprawę jest zdobycie doświadczenia, przeżycie przygody oraz pokazanie, że nie jest słaba i beznadziejna

 

Charakter: Łatwo wybuchowa oraz często podnosi głos jednak jest nieśmiała. Nieufna. Lojalna. Leniwa. Czasem chamska. Zmienna i dynamiczna. Potrafi poprawić humor. Nie lubi się wywyższać ponad innych jednak próbuje zwrócić na siebie uwagę innymi sposobami. Trochę niezdarna, natrętna i wredna. Jest także uparta i niecierpliwa. Wielce ciekawska i tajemnicza. Lubuje się w wpychaniu do zdań wypowiedzianych przez siebie obce słowa. Posiada "obrzydzenie" do kucyków, które chcą obowiązkowo być lepsze "od tej nic nie wiedzącej idiotki", dlategoż wyzywa owe kucyki od "moron'ów". Uważa, że, aby być najlepszym trzeba mieć do tego dwie rzeczy - po pierwsze mieć to zapisane w przeznaczeniu i po drugie nie ulegać złudzeniu, że to "już jest się najlepszym" tylko dlatego, że dokonało się "więcej" rzeczy w życiu. Nie ma wyczucia do mody. Czasami kłamie. Przedstawicielka flegmatyków i sangwiników, można po części zaliczyć ją do choleryków.

 

Umiejętności: Potrafi szybko wymyślić dobry plan działania. Odporna na zimno i gorąc. Posiada zdolności paranomalne (mimo to najczęściej używa ich nieświadomie (Kiedy np. się wystraszy, wpadnie w szał), wtedy mogą nastąpić gigantyczne zmiany (np. pogoda gwałtownie się zmienia, pojawia się lawina etc.) zaś kiedy chce ich użyć większość działań idzie dobrze. Nie nauczyła się nimi jeszcze posługiwać perfekcyjnie).

Wyposażenie: ołówek, notes, jedzenie i picie, kilka książek (w tym kilka słowników starożytnych języków), śpiwór, namiot, lampa naftowa, latarka, nożyczki, scyzoryk, nóż, lina, hak, parasol, apteczka, pudełko zapałek, kompas, mapa, pieniądze, kilka gwoździ, młotek, kilka szpilek, plecak, łuk i strzały. Wszystko zapakowane do dużego plecaka podróżnego.

 

Inne: Zabiera na tą podróż swojego zwierzaka - papugę z gatunku "afrykanka senegalska" imieniem Dodo.

/Jak coś mam poprawić piszcie na PW/

Share this post


Link to post

Imię: Green Flame

Wiek: 20 lat

Rasa: jednorożec

Płeć: klacz

Wygląd: 10pu0xc.png

Jej cutie mark to płonący ogień(który wygląda jak jakieś warzywo xD)

Oznacza on jej zgranie się z naturą i dosyć wyrazisty charakter.

Historia: Green Flame jest klaczką pochodzącą z Canterlotu. Od źrebiątka była uczona samodzielności. Uczyła się w zwykłej szkole podstawowej. Niestety przez całe dzieciństwo nie miała przyjaciół ale nie przeszkadzało jej to. Uwielbiała czasami chodzić do lasu i po prostu posłuchać szumu drzew i popatrzeć na zachodzące słońce.W wieku 12 lat zdobyła swój cutie mark-zielony płomień. Jak go zdobyła? Po prostu robiła to co wychodziło jej najlepiej - zgrywała się z naturą. Okazało się , że Green panuje nad żywiołami. Potrafiła nad nimi zapanowac ale nie na długo. Góra jakieś 10 min. W wieku 14 lat jej rodzice zaginęli w podróży do kraju gryfów. Gdy miała 18 lat usamodzielniła się i wyprowadziła do Ponyville a dokładnie na obrzeża lasu Evefree. Mieszka tam już 3 lata i codziennie przechadza się po lesie i czasami odwiedza Zecorę. Kiedy usłyszała o diamentowym jabłku pomyślała, że mogła by pomóc Applejack je zdobyć i przy okazji przeżyć przygodę.

Charakter: Jak już napisałam- czasami jest bardzo uparta i złośliwa. Aczkolwiek potrafi być spokojna i empatyczna. Nie lubi dać sobie pomóc. Gdy jest zła potrafi komuś zrobić krzywdę ale potem bardzo tego żałuje.

Umiejętności: Umie strzelać z łuku,potrafi manipulować wodą,ogniem,powietrzem i ziemią. Aczkolwiek nie długo ponieważ te zaklęcia wymagają bardzo dużej siły i szybko męczą.

Wyposażenie: Siodło z jej cutie markiem a w nim: 100 monet, bochenek chleba, paczuszka ciastek,manierka z wodą i bandaże. Łuk przewieszony przez pierwszą nogę i szyję i kołczan w tej samej pozycji.

Share this post


Link to post

Imię: Violet Star

Wiek: 8lat

Rasa: pegaz

Płeć: Kobieta

Wygląd: fiołkowa sierść, ciemno-fioletowa grzywa, duże oczy.

CM: brak

Historia: Wychowała się w Canterlocie. Teraz mieszka z matką i bliźniaczką w Ponnyville. Mimo tego iż jest dopiero źrebakiem chce przeżyć przygodę i wie, że odmieni ona jej życie. Ma ogromną nadzieję, że w czasie tej podróży odkryje swój CM. Jej życie dotąd nie było usłane różami i wie, że może być bardzo pomocna. Jej rodzina często była zastraszana i nachodzona. Mimo młodego wieku Violet jest bardzo rozważna. Próbuje żyć normalnie w Ponnyville, jednak jej serce nadal pragnie prawdziwej przygody. Wie, że da sobie rade, a nawet pomoże innym.

Charakter: Niby cicha, spokojna i ułożona klaczka, ale tak naprawdę łaknie przygody. Nie lubi przyznawać się do błędów, woli myśleć, że nigdy ich nie popełnia. Lubi czuć swobodę. Jest odważna, a nawet jeśli się boi, nie da tego po sobie poznać. Jej motto brzmi: "Nie ważne jak jest paskudnie, myślałam że będzie paskudniej". Nie lubi jak ktoś odrzuca ją ze względu na jej wiek.

Umiejętności: Lubi i umie udzielać pomocy. Umie dobrze władać ostrzem, mimo, że ma dopiero 8lat. Świetnie planuje i opracowuje strategię. Wystarczają jej tylko 3godziny snu.

Wyposażenie: mapa, kompas, zegarek, ostry nóż do samoobrony, zeszyt z zapiskami, ołówek, śpiwór, scyzoryk prowiant (konserwy w puszkach, suszone owoce, muffinki) napoje (woda, sok jabłkowy) apteczka.

Share this post


Link to post

Imię: Rainbow Curl

Wiek: 14

Rasa: pegaz

Płeć: Klacz

Wygląd:

:lolface:Rainbow_Curl.jpg

CM: łuk i strzała- Bardzo dobrze strzela z łuku

Historia: Urodziła się na farmie borówek amerykańskich. Ona i jej siostra bliźniaczka miały tęczowe grzywy (do dziś gdy ten temat jest poruszany w kręgu rodzinnym napięcie nieco wzrasta, ale mimo tego nie wyjaśniona pozostaje kwestia loków). W przeciwieństwie do reszty rodziny nie lubiła pracy przy roślinach. Nie miała do nich kopyta. Już jako źrebak uciekała od pracy i włóczyła się po lesie. Podczas jednej z przechadzek napotkała chatkę. Zaciekawiona wkroczyła do niej. W środku znajdowało się mnóstwo flakoników z kolorowymi płynami, ziół, pazurów, kłów, nasion, przyrządów i różnych innych dziwnych rzeczy. Podczas gdy Rainbow Curl przyglądała się tym wszystkim przedmiotom, do chatki wkroczył kuc, a raczej zebra Zecora. Mała Curl przestraszyła się Zecory, ale nie zaczęła uciekać. Złapała w kopyto pierwszy lepszy przedmiot, którym mogłaby walczyć. Był to łuk. Zecora wyraźnie zdziwiona nie zdążyła nic powiedzieć, gdyż Rainbow strzeliła z łuku, trafiając w ścianę tuż obok jej głowy (gdyby nie to, że zebra odchyliła głowę, zapewnie tamtego dnia znalazła by się po “tamtej stronie”). Po chwili udało jej się uspokoić kucyka zapewniając, że nic złego jej się nie stanie. Zebra zaproponowała Rainbow Curl lekcje strzelania z łuku. Kucyk niezdecydowany stwierdził, że musi się nad tym zastanowić. Gdy mała Curl dotarła do domu spostrzegła, że na jej boku widnieje znaczek- łuk i strzała! Następnego dnia wróciła do Zecory i zgodziła się na lekcje.

Postanowiła wyruszyć na wyprawę, ponieważ brakowało jej przygody i chciała sprawdzić się w akcji.

Charakter: Zabawna, gadatliwa, szalona, radosna, dziecinna. Czasem nie potrafi zapanować nad emocjami. W stresowych sytuacjach poważnieje i zaczyna trzeźwo myśleć.

Umiejętności: Potrafi bezszelestnie się poruszać. Widzi w ciemności. Bardzo dobrze strzela z łuku.

Wyposażenie: Łuk i kołczan ze strzałami. Płaszcz maskujący, pięć tabliczek czekolady, koc, samonapełniający się bukłak z wodą (taka tam pamiątka rodzinna :rd6:) zapakowane w mały plecak.

Share this post


Link to post

Imię: Clouds Slasher
Wiek: 24
Rasa: pegaz
Płeć: ogier
Wygląd: Zielona sierść, ciemno-karmelowa grzywa.

Cutie Mark: dwa obłoki. Pegaz pogodowy, utalentowany w rozganianiu burzowych chmur.
Historia: Urodził się w Baltimare. Był synem słynnego oficera sił zbrojnych Equestrii, Storm Smasher'a i zwykłej jednoróżki, Rainwalker. Wychował się w domu swojej matki, ojca widywał czasem, gdy ten wracał z kolejnych misji. Od małego marzył o wstąpieniu do wojska i zostaniu oficerem jak jego tata.
Pewnego razu, gdy wrócił do domu ze szkoły, jego matka powiedziała że tata zaginął podczas misji. Ogier mocno to przeżył, ponieważ tata był dla niego iautorytetem i postanowił że kiedyś odnajdzie ojca! Gdy dorósł wyruszył do Canterlotu by wstąpić do wojska, lecz nie przeszedł wstępnych testów lekarskich. Wstąpił więc do ekipy pogodowej, by uniezależnić się od matki i niespotykanie prędko wspiął się po stanowiskach, aby w nadwyraz młodym wieku stać się zastępcą zarządcy pogodowego w Baltimare. Gdy miał 19 lat, jego matka nagle zachorowała i zmarła. Niedługo później dostał awans na zarządcę pogodowego Ponyville. Przez pięć lat nienagannie służył Agencji Pogodowej, szukając w wolnym czasie jakichkolwiek informacji o ojcu. Gdy tak sobie szedł pewnego razu ulicą Ponyville, wizytujac niebo nad ratuszem, usłyszał szum od strony budynku. Okazało się, że miejscowa sadowniczka kolejny raz opowiada o tym swoim "jabłku zagłady" czy o czymś tam... Już miał odejść gdy nagle padła nazwa Eden.
-Zgłaszam się na ochotnika! Musicie mnie zabrać! -Zawołał Clouds. Gdy wszyscy ba niego spojrzeli, on uśmiechnął się łobuzersko. -Na pewno się wam przydam, gdy zacznie zbierać się na burzę.
W jego oczach pojawił się tajemniczy błysk. Nareszcie, pomyślał i podszedł do stolika ze ankietami do wypelnienia. Nigdy nie zdecydował by się podążyć śladami zaginionej ekipy ojca w pojedynkę. Taka ekipa do doskonały pretekst by wreszcie wyruszyć w drogę!
Charakter: Lojalny. To najcenniejsza cecha Cloudsa. Nigdy nie zostawi towarzysza w potrzebie i odda za niego życie jeżeli zajdzie taka potrzeba. Nieśmiałość w kontaktach z klaczami, jest jego największą wadą. Nie specjalnie rozmowny, ale gdy mówi - warto go słuchać. Sprawia wrażenie spokojnego, ale łatwo rozniecić w nim zapał. Równie łatwo się ekscytuje co irytuje. Zachowuje dystans w kontaktach z nie-kucykami.
Umiejętności: Zna się na rozbijaniu chmur - potrafi przeganiać brzydką pogodę. Pirotechnik - umie obsługiwać się ładunkami wybuchowymi, dzięki szkoleniu ojca, które przeszedł w dzieciństwie i własnych ćwiczeń. Duża wiedza na temat wojska, uzbrojenia i pogody.
Wyposażenie: Spory plecak podróżny, z namiotem przywiazanym doń linami. Nigdy nie wiadomo co się przyda, więc schował w nim praktycznie wszystko co się dało.

Share this post


Link to post

Ty moja nieopanowana żądzo przygód jestem na dwóch sesjach ale co tam dobijamy do trzech! Geronimo i majtasy! :rarity4:

Imię- Chemical Hooves/ Black Blood

Rasa-Kuc Ziemski

Płeć-Ogier

Opis-CH-Ma jadowicie zieloną grzywę oraz jadowicie żółtą maść,niebieskie oczy jego znaczek przedstawia probówkę z zielonym odczynnikiem chemicznym, zawsze nosi pelerynkę żeby nikt nie widział jego znaczka oraz czapkę z daszkiem (czerwoną).
BB- Przypominające kucyka monstrum z zielonymi oczami uszami przypominającymi płetwy, z grzywą w kolorze ciemno zielonym i bardzo rozczochraną, wielkie kły, maść czarna (choć właściwie nie ma futra tylko skórę które oblepia jego szkielet przesz co wydaje się bardzo chudy), znaczek przedstawia ciemną zakrzepłą plamę krwi a z pleców wyrastają mu cztery wielkie chyba pajęcze nogi.

Historia-A więc urodziłem się i wychowałem w Las Pegazus dzieciństwo w tym dziwnym miejscu miałem szczęśliwe, pracowałem w zakładach chemicznych tego miasta i kiedy miałem urlop postawiłem sobie zadanie: zrobić coś co by naprawdę ulepszyło rodzaj kucyków mój przyjaciel mówiła mi że to głupota, moja dziewczyna mówiła to samo, ale nie ja robiłem swoje i stworzyłem... potwora. Wszelkie mikstury testowałem na sobie więc tom też... mikstura zmieniła mnie w... Black Blood'a straszne monstrum silne szybkie i sprawne ale również krwiożercze i nieobliczalne... on zabił mojego przyjaciela a ja uciekłem do małego miasteczka zwanego Ponyville z dala od innych moich bliskich. Tam dowiedziałem się o tak zwanym kryształowym jabłku czytałem że ma wspaniałe możliwości magiczne zamierzałem je zdobyć aby uwolnić się od Blood'a raz na ZAWSZE!

Charakter-Raczej spokojny jest taki bo jeśli mu skoczy tętno (zezłości się przestraszy czy zbytnio podekscytuje) zmieni się w BB który jest zły, wywrotny, niezrównoważony itd. itp. (czyli wszystko się stara brać na luzie)

Umiejętności- Chemical Hooves jest świetnym alchemikiem oraz chemikiem zna też postawy jakiejś sztuki walki (zainteresowania z dzieciństwa), Black Blood jest za to silniejszy wytrzymalszy i sprawniejszy od kucyków zwykłych jego pajęcze nogi mogą służyć jako broń lub podnośnik siebie samego potrafi również pluć kwasem z ust.

Wyposażenie- Zdjęcie przyjaciela i dziewczyny, środki uspokajające w strzykawkach(na wszelkie co ale po tym wolno myśli), jedzenie (owoce), picie(woda), coś w rodzaju obroży która działa jak środki uspokajające jednak nie zwalniają pracy jego mózgu posiada jednak efekt uboczny który sprawie że inne kucyki słyszą Black'a w jego głowie.

EDIT:waliska z otczynikami chemicznymi, próbówkami itd. (wszystko czyma w plecaku)

Uwaga! Skojarzenia z pewną postacią są wskazane mnij wincej robiłem to na jej potstawie.

Share this post


Link to post

Imię: Light Day
Wiek: 18
Rasa: pegaz
Płeć: klacz

Historia:
Light Day urodziła się w Apple Loosie i tam spędziła dzieciństwo. Na każde wakacje wyjeżdżała do Clausdale. W szkole w Apple Losie radziła sobie niesamowicie. Na początku trudno jej było się dopasować do innych kucyków lecz potem znalazła sobie dużo znajomych. Pewnego dnia kiedy przyleciała do Clausdale trafiła akurat na zawody w lataniu juniorów. Ponieważ dowiedziała się że sędziują Woonderbolt których strasznie wielbiła wybrała się na zawody. Na zawodach zobaczyła... sonic rainboom, Rainbow. Zwaliło ją to z nóg. Ot tej pory stara się dorównać Rainbow Dash i jest już ku temu coraz bliżej. Kiedy wróciła do Apple Losy trochę ją znudził wiejski krajobraz a ponieważ miała już prawie 17 lat wyjechała do Manehattan'u. Od tego czasu dużo podróżowała . Z Manehattan'u wybrała się do Ponyville gdzie miała przyjemność porozmawiać ze swoją mentorką Rainbow Dash. Wpadła też do cukierni Pinkie żeby się zaopatrzyć w dalszą drogę. Na ferie zimowe wróciła na jakiś czas do Apple Losy żeby spotkać się z rodzicami. Długo tam nie zawitała bo wyjechała tym razem do Fillydelphi. Tam została dość długo. Poznała tam Dark Night i pomimo tylu przeciwieństw szybko się zaprzyjaźniły. Zaczęły razem podróżować i pojechały razem do Ponyvile. Jak się okazało obie już tam były. Pokazały sobie jeszcze kilka miejsc w Ponyvile. Potem udało im się w końcu dostać do Canterlotu. Były wprost wniebowzięte całym stylem Canterlotu i kucykami. Trafiły na festiwal słońca na którym bardzo im się podobało. Z Canterlotu wyjechały do Kryształowego Królestwa. Ponieważ bardzo im się tam spodobało zostały tam dwa lata. Ale ponieważ lubią podróżować wyjechały do Hoofington. Miasteczko według nich było bardzo podobne do Poonyvile. Mieszkały tam w większości ziemskie kucyki więc poczuły się nieswojo i miesiąc po przybyciu wyjechały. Poleciały do Trottingham. Tam Dark Night poznała swoją miłość i tam została. Dark Night obiecała Light Day, że do niej dołączy. Od tej pory jak na razie Light Night podróżowała sama. Pojechała do Baltimare ale ponieważ niezbyt dobrze jej się tam powodziło pojechała do Las Pegasus. Po długim pobycie tam wróciła do domu. Od kiedy dowiedziała się o wyprawie bardzo pragnie na nią pojechać bo co chyba wynika z historii lubi podróżować.
Cm : lornetka
Charakter: jest wesoła miła chyba że ktoś jej zajdzie za skórę, uwielbia też zbierać inforamcję i obserwować dlatego tak lubi podróżować.
Umiejętności: szybkość, spryt i obrona.
Wyposażenie: torba z kompasem, jakąś przegryską, line, namiot i scyzoryk.

Wygląd:

post-3057-0-42524600-1366350942_thumb.gi

Share this post


Link to post

Imię: Kikuo

Wiek: 14 lat.

Rasa: podmieniec

Płeć: Dziewczyna

Wygląd: Z avatara , jej talentem jest rozmowa z roślinami a znaczek to http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120917153832/mlp/pl/images/c/ca/Daisy_CM.png

Historia: Urodziła się jako podmieniec i jako jedyna nie brała udziału w ataku na Canterlot , nie kręci ją zdobycie świata a , że kocha rośliny postanowiła wybrać się na wyprawę.

Charakter: Jako jedyny podmieniec żywi się sokiem z jabłek. Jest zawsze uśmiechnięta i gotowa do działania.

Umiejętności: Szybko lata , spędza czas z Twilight i nauczyła się od niej wiele zaklęć , w głowie ma mapę całego świata (wykuta na pamięć , nawet nie odkryte lądy dzięki roślinom)

Wyposażenie: Zabiera ze sobą plecak pełny jabłek.

Share this post


Link to post

Nareszcie sesja w dziale mej ulubionej bohaterki! Yay!
Imię: Shantee
Wiek: 18
Rasa: jednorożec
Płeć: No jasne, że klacz! A co, wygląda na ogiera?
Wygląd: Z przyjaciółką Sama
Jej cutie mark
Oznacza on mądrość.
Historia: Urodziła się w Canterlocie. Gdy była źrebakiem, poszła do szkoły. Mimo, iż była dobra z prawie wszystkiego, często się z niej wyśmiewali. Nie tylko z braku znaczka, ale i z tego, że miała dobre oceny. Przezywali ją ''kujonkiem''. Pewnego razu, gdy wracała do domu, otoczyły ją kucyki i zaczęły ją wyśmiewać. Shan nie wytrzymała, i na jej rogu pojawiła się malutka iskierka i nagle zielona jednorożka podniosła się do góry. Jej sojusznicy ciągle mówili ''Crai! Crai!''. Lecz, czwego oczywiście nikt nie zauważył, ona została podniesiona przez złotą aurę, a brązowa na rogu miała kolor fioletowy. I nagle nagle wszyscy wrogowie Shantee zbladli, a nietrzymani aurą uciekli. Nasza odwróciła się i ujrzała jakiegoś dorosłego jednorożca. To on trzymał jednorożkę.

''Craile! Ile razy mam powtarzać, byś nie dokuczała innym i nie spóźniała się w drodze do domu?'' Po czym odszedł z Craile. A brązowa podnosiła tylko mały listeczek. Na następnej klasówce Shan otrzymała swój znaczek, czyli różowe pióro, które pisze za 6. Postarała się też o wejście do klasy księżniczki Celestii. Nie była najgorsza, ale też nie najlepsza. Poprzeczka była bardzo wysoka, jednak z godną wolą ją pokonała. Bardzo długi czas potem przeprowadziła się do Ponyville. Pinkie od razu zdziwiona ją ominęła i pobiegła do Cukrowego Kącika. Gdy weszła do swojego domu, zobaczyła imprezę. Ucieszyła się i podziękowała Pinkie, która wszystkim zarządzała. Przedstawiła potem jej swoje przyjaciółki. Zaprzyjaźniła się też z fioletowo - niebieską pegazicą Wishing Cry i ta z nią zamieszkała. Wracając z zakupów zobaczyła wielki tłum kucyków, a na widocznej pozycji - element szczerości z bratem i panią Burmistrz. Podbiegła lekko naprzód, magią trzymając siatkę z zakupami. Kucyki pchały się, by dowiedzieć się, co Applejack ma do powiedzenia. Ku jej zdziwieniu, zobaczyła w tłumie Wishing Cry. Podbiegła szybko do niej.
''Co jest?'' - Wyszepnęła na ucho do swej przyjaciółki, która popatrzyła na jednorożkę.
''Podobno Applejack dowiedziała się, że istnieje jakieś kryształowe jabłko i zbiera chętnych na wyprawę.'' - Jednak nim Cry skończyła, doszła do niej jedna karta z zapisem.
''Ja na razie się na nic nie piszę. Może kiedyś. '' - Odparła pegazica. Shan wzięła magią zapis, i wziąwszy z zakupów pióro(bo je kupiła) zapisała się.
''Oszalałaś?!'' - Wishing zburzyła się, widząc, jak brązowa wypełnia pola.
''Cóż, w życiu pisarki musi się zdarzyć coś ciekawego. Żegnaj, Wish, a ja się spakuję. Na pewno wrócę!'' - Mówiąc to, pobiegła do domu z zakupami spakować się.
''Tak... na pewno. Trzymam cię za słowo. '' Mruknęła pod nosem fioletowa.
Charakter: Na pewno Shantee jest miła i pomocna. Potrafi podnieść na duchu. Jednak sama też może upaść na duchu i nie wyczarowywać żadnych zaklęć. A są one mocne, choć nie potężniejsze niż TS.
Umiejętności: Shantee umie wytwarzać bariery ochronne, czyli takie coś, jak brat Twilight nad Canterlotem, tylko że znacznie mniejsze. Umie też ''strzelać'' płomykami magii z jej rogu. Potrafi także doradzać w trudnych chwilach.
Wyposażenie: Oczywiście juki. W pierwszej - 50 monet, z kilkunastoma kanapkami i dwoma butelkami na picie, a w drugich jukach - lina, ostry nóż i kilka jabłek.

Share this post


Link to post

Imię: Drawing Crayon

Wiek: 14

Rasa: Jednorożec

Płeć: Klacz

Wygląd: images?q=tbn:ANd9GcR01iD0yGl6zGuuWh5g31xb9_DR-1EtVX8AxdnMZTz1eLYfv9WG

Historia: Urodziła się w Canterlocie, lecz była nielubiana przez innych, a to tylko dlatego,że pięknie rysowała. Wszystko co narysowała było jakby realne. Niestety nikt jej nie lubił, bo po prostu zazdrościli jej. Gdy wróciła ze szkoły, usłyszała wycie wilka,a że była ciekawską klaczką poszła za odgłosem zwierzęcia. Okazało sié,że zwierzę wpadło w pułapkę. Jednak za pomocą magii udało jej się wydostać wilka, który od razu zmienił się w kucyka. Nie powiedział ani słowa lecz podarował jej kredkę i odszedł. Po powrocie do domu Drawing Crayon od razu wykorzystała podarunek od tajemniczego kucyka. To co narysowała stało się prawdziwe.

Charakter: Jest to cierpliwa klacz,lecz zanadto uparta. Zawsze uśmiechnięta i pomocna. Do jej wad można także zaliczyć niezdarność.

Umiejętność: Oprócz magicznej kredki posiada umiejętność przekonywania. Chodzi o to,że Drawing rzuca zaklęcie i wszyscy robią to co ona chce.

Wyposażenie: Kredka, papier, prowiant i szczęśliwa bransoletka.

Share this post


Link to post

Imie : Delois Brave

wiek: 19 ( chociaż zachowuje się czasem dziecinnie)

Rasa: Pegaz

Wygląd: Jest czarnym pegazem lecz ma zielone kopytka. Ma fioletową, krótką, wiecznie roztarganą grzywę. Ogon także krótki i rozczochrany.Ma czerwone Oczy

Cutie Mark: Delois ma 3 znaczki gdyż w młodości zachorowała na znaczkową ospę. Udało się ją wyleczyć jednak zostały jej te trzy znaczki mianowicie: Cup cakes, książka i ołówek.

Historia: Delois urodziła się w Canterlot, lecz ,że jest odważna i nie lubi się stroić po kilku latach przeniosła się do Ponyville. Gdy Delois Brave miała 4 lata zachorowała z niewiadomych przyczyn na znaczkową ospę. Udało się ją uleczyć lecz zostały jej 3 znaczki. Od początku Delois nie przepadała za jabłkami, lecz lubiła czasem je przegryź. Jednym z znaczków pegaza jest książka. Uwielbiała ona pisać powieści więc gdy tylko dowiedziała o legendarnym diamentowym jabłku od razu chciała pójść z nimi ,żeby napisać o tym książkę. A do tego drugim znaczkiem Delois jest ołówek więc wszystkie piękne miejsca mogła narysować.

Charakter: Delois jest bardzo odważna lecz czasem to jej nie wychodzi na dobre, często wplątuje się w tarapaty. Jest także kreatywna, czasem może nawet pod czas kłótni nagle się zapomnieć i zacząć rysować lub pisać. Umie być nieprzewidywalna, także przemierzyła kilka razy Las Everfree. Lubi zwierzęta. Delois jest świetną kucharką i cukierniczką co oznacza jej 3 znaczek Cupcakes.

Wyposażenie: Notes, długopis, ołówek, kartki, szal (jeden), Pożywienie w tym dużo słodyczy, plecaczek, Dwie branzoletki z krwistymi rubinami

Share this post


Link to post

Imię: Vortex

Wiek: 17

Rasa: Jednorożec

Płeć: Ogier

Wygląd: Vortex to jednorożec, jego sierść to lekko ciemny odcień białego, oczy są koloru błękitnego. Kolory grzywy i ogonu to dwa odcienie niebieskiego, pierwszy kolor to granat a drugi jest trochę jaśniejszy.
Na jego boku nie ma jednak jeszcze żadnego znaczka.

Historia: Urodził się w Ponyville, gdy był mały, uciekł z miasta do lasu Everfree zostawiając swoich rodziców. Nie przetrwał jednak zbyt długo bez żadnego pokarmu czy wody. Nie przetrwał w samotności... Kilka dni od ucieczki z miasta znalazła go wataha leśnych wilków, które ku zdziwieniu małego ogiera, zamiast go zabijać, opiekowały się nim. Nauczyły go, że w grupie każdy dba o innych, i nigdy nie zostawia przyjaciół w potrzebie. Wataha leśnych wilków potraktowała małego bezbronnego kuca, jak swojego własnego potomka. Zapomniał już, jak wyglądali jego rodzice, nie pamiętał Ponyville... Vortex żył tak aż do czasu, gdy skończył piętnaście ludzkich lat, zdecydował odłączyć się od watahy leśnych wilków, lecz zanim odszedł jeden z wilków oddał ogierowi małego wilka leśnego, jako własnego kompana, a także przekazał mu część własnej mocy, co uczyniło, że ogier stał się częścią watahy na zawsze, od tamtej chwili zawsze był z nimi połączony umysłowo. Po odłączeniu się od stada wilków nie wiedział dokąd pójść, a że Ponyville było najbliższym miastem zdecydował wrócić do jego rodzinnego miasta, było tak jak przypuszczał, nikt go nie poznawał, ale nie dziwił się temu. Zaczął życie w Ponyville od nowa, zaprzyjaźniał się z wieloma kucami, żył jak one, uczył się od nowa ich tradycji i stylu życia, po kilku dniach zdecydował, że podejmie naukę magii, więc rozpoczął poszukanie nauczyciela, nauka magii nie szła mu za dobrze, dopiero w wieku siedemnastu ludzkich lat jego magia była użyteczna, lecz dalej będzie musiał sam polepszać swoje umiejętności magiczne. Jego następnym celem jest zdobycie własnego znaczka, którego nie miał szansy zdobyć, przebywając z wilkami. Powód dla którego Vortex chce wyruszyć w podróż z Applejack, to ciekawość świata, możliwość zawarcia przyjaźni z innymi towarzyszami podróży, lecz także ćwiczenie magii i nadzieja na odkrycie jego przeznaczenia.

Charakter: Vortex jest miły i lojalny towarzyszom, zawsze kończy to, co zaczął, nigdy nie zostawia przyjaciół w potrzebie i zawsze stara się znaleźć wyjście z trudnych sytuacji. Gdy był mały wilki przebywały z nim większość czasu, ale Vortex czasem lubi przebywać w samotności, jeżeli to możliwe.

Umiejętności:
Potrafi sprzymierzyć się z dowolnym leśnym wilkiem.
Gdy jest w depresji, jego zdolność władania magią jest większa.

Wyposażenie:
-Trzy jabłka
-Butelka
-Zaczarowana mapa (Pokazuje miejsce w którym znajduje się posiadacz)
-Mała księga z przeróżnymi zaklęciami
-Mały wilk leśny ( Nie będzie walczył, albo coś w tym stylu, jest po prostu jak zwierzątko, np jak Spike)

Share this post


Link to post

Imię;FireRock

Wiek;15 lat.

Pleć;Klacz

Rasa;Pegaz

Wygląd;Dość długa grzywa pomarańczowo-czerwona,wygląda jak ogień.

Jej sierść jest biała.Jej skrzydła są zakończone czerwono-pomarańczowymi piórami przez co ma ksywę 'feniks'

Cuite mark;Płonąca skała.Jej talentem jest władanie nad ziemią i ogniem.Jest odporna na ogień

Historia:FireRock urodziła się w Cloudsdale wraz z rodzicami i starszym bratem żyli szczęśliwie w chmurach.Aż do czasu gdy jej ojciec miał wypadek,w którym stracił swoje skrzydła oraz nogę.Zamieszkali więc w Ponyville.Jej brat ona i matka zajmowali się ojcem więc nikt nigdy nie miał czasu na żadne wycieczki.Aż pewnego dnia zbuntowana FireRock uciekła z domu.Zaszła do pięknej góry.Postanowiła ,że tam zamieszka.Po kilku dniach zrozumiała,że ktoś ją obserwuje.Zauważyła jakiś ruch za pagórkiem i popędziła w tę stronę.Znajdowała się tam chata pewnego mędrca,który zgodził się nauczać ją sztuki magii nad dwoma żywiołami pod warunkiem,że wróci do rodziny.Zgodziła się i wybrała sztukę ziemi i sztukę ognia.Pierwsze podejście było za dobre jak na pierwszy raz,gdy tylko opanowała skupienie się jej oczy zaczęły lśnić,jej włosy zafalowały ,wzleciała w powietrze i zapłonęła żywym ogniem a wokół niej zaczęły krążyć skały.Nie potrzebowała więcej niż roku nauki.Odeszła od mędrca,którego tak bardzo przez ten rok polubiła i wróciła do domu.

Jej matka było oczywiście zła ,ale jednocześnie cieszyła się z powrotu córki.Jej ojciec był przygnębiony tym,że przez niego nikt nie może się ruszyć z domu dlatego poprosił FireRock o wybranie się jak najszybciej w jakąkolwiek wyprawę.

Powód;Okazja na spełnienie prośby ojca,chęć przeżycia przygody.

Charakter:Jest odważna i miła.Uwielbia rozmawiać i nienawidzi kiedy ktoś mówi do niej zdrobniale np.'Słoneczko'.Czasem jest przemądrzała i uważa ,że potrafi poradzić sobie z każdym kogo napotka na drodze.Kiedy się wkurza potrafi medytować przez kilka godzin.

Umiejętności;Oprócz jej specjalnego talentu ma mało umiejętności,ale potrafi szybko biegać i latać.Oczywiście potrafi zrobić skalną ścianę,która może osłonić przed atakiem(niestety,nie jest niezniszczalna)

Wyposażenie:Picie,jedzenie,szalik,czapka i notes z ołówkiem(do zapisywania przebiegu przygody)

Share this post


Link to post

Imię: Darkness Triator

Wiek: 18

Rasa: kuc ziemny

Płeć: Ogier

Wygląd: Darkness jest dobrze zbudowanym kucem ziemnym o czarnym umaszczeniu. Nie jest on wysoki, lecz też nie niski tylko jest jak każdy inny kuc. Włosy ma krótkie o kolorze ciemnego fioletu, który również jest kolorem jego dużych i błyszczących oczu. Ogon jest średniej długości, który sięga mu mniej więcej do kolan lub troszkę niżej. Nie ma znaków szczególnych chyba, że zaliczamy do tego brak uśmiechu na jego twarzy jak u większości kucy. Jego Cutie Mark przedstawia zwykły, dębowy łuk.

http://iv.pl/images/83654770825053332262.jpg

Historia: Darkness urodził się w Canterlocie w rodzinie kupców. Od zawsze wychowywał go ojciec, gdyż matka zostawiła ich kilka miesięcy po jego narodzinach. Jego tata miał wobec niego wielkie plany. Chciał aby przejął rodzinny interes i został kupcem, lecz on sam miał jednak inne plany. Chciał być wolny i robić coś innego, niż chodzenie z miasta do miasta i sprzedawania różnych rodzajów towarów. Pewnego dnia, gdy wybrał się na spacer do pobliskiego lasu natrafił na pewną opuszczoną chatę. Prawdopodobnie należała do myśliwego, który musiał już od jakiegoś czasu nie odwiedzać tego miejsca. Darkness z czystej ciekawości wszedł do środka budynku. Wnętrze było całe zakurzone, pokryte pajęczynami, a nawet zamieszkiwała je różnoraka fauna, która zaliczała się do tych małych zwierząt. Postanowił jednak pochodzić po tym dziwnym miejscu, co mu się opłaciło. Wszedł on bowiem na strych, na którym natrafił na stary łuk. Zabrał on go bowiem z wielką chęcią. Strzały musiał sam zrobić, co też uczynił. Po drobnych przygotowaniach udał się na ogródek i próbował strzelać w jakiś cel. Zrobił więc na pobliskim drzewie tarczę, którą wyciął nożem kuchennym, w którą zmierzał wystrzelone strzały. Jak na pierwszy raz szło mu dobrze, aż za dobrze. Nim się obejrzał to już umiał trafiać w sam środek prawie bez skupienia się co też przyczyniło się do zdobycia jego znaczku. Był on z tego powodu bardzo szczęśliwy, lecz co innego jego ojciec, który był lekko zawiedziony z talentu syna. Z czasem zaczął się do tego przyzwyczajać, a nawet również to polubił, lecz nie miał wiele czasu dla swojego syna z powodu pracy. Tak właśnie Darkness zaczął być typem samotnika, który nie ufał osobą, którym nie znał. Cenił sobie prywatność, którą wykorzystywał na dalsze szkolenie swojej i tak już perfekcyjnej umiejętności. Na wyprawę udał się z prostego względu. Chciał w końcu wyruszyć na jakąś wyprawę, która sprawdzi w pełni jego umiejętności. W sumie mało kto wiedział o nim, więc jest on raczej mało znany w Canterlocie. Kilka przypadkowych spotkań z kucykami, które i tak były rzadkie.

Charakter: Jest on typem samotnika i lepiej się czuje się samemu, lecz jeśli to wymagane to znosi podróże grupowe. Jest również pomocny, lecz rozumie odmowę i nie nalega. Jest opanowany, spokojny i nie lęka się za bardzo śmierci. Ma on swój honor oraz szanuje go u innych. Stara się on rzadko używać przemocy i zazwyczaj próbuje rozwiązać niemiłe sytuacje w sposób rozmowy, lecz jest zdolny do skorzystania ze swojej zwinności, którą kształcił bardziej, niż swoją siłę fizyczną.

Umiejętności: Darkness przede wszystkim polega na swoich zmysłach, lecz i na samym przeciwniku. Jego umiejętność główna to celne i często zabójcze strzelanie ze swojego łuku. Również jego celność jest jego atutem oraz umiejętnością.

Wyposażenie: Jego bronią główną, z którą się nie rozstaje, jest łuk refleksyjny. Była to skomplikowana konstrukcja. Jego łęczysko składało się z wielu sklejanych ze sobą kawałków drewna i ścięgien zwierzęcych. Zaczepy na cięciwę (rogi) i majdan wzmacniano płytkami rogu lub kości. Przy zdjętej cięciwie oba końce łęczyska były wyraźnie zagięte do przodu, przez co, aby założyć cięciwę i nadać broni właściwy kształt, potrzebna była dość duża siła i zręczność. Miał również kołczan, który mieści półtuzina strzał. Strzały te są specjalnie przystosowane do jego potrzeb. Groty ich są wykonane ze stali nierdzewnej lub srebra. Każdy rodzaj strzały przeznaczony był na inny rodzaj przeciwnika. Srebrnych używał na groźne stwory różnej maści, a stalowych na zwierzętach lub celach, które mają słabe uzbrojenie własne. Posiadał również sakse, czyli broń służąca do walki wręcz, jest dłuższa niż nóż do rzucania, ale oczywiście zdecydowanie krótsza niż miecz. Używał ją, gdy wróg się zbliżał, a zdarzało się to bardzo rzadko. Nawet pomimo tego musiał się nauczyć tego, na poziom mistrzowski. W swoich jukach, które również ma przy sobie prawie zawsze nosi rzeczy, które są właściwie podstawą. Manierkę z czystą i zdatną do picia wodą, kilka marchewek, które upodobał sobie ze względu na poprawę i zaostrzenie wzroku oraz apteczkę, która przydaje mu się podczas ran, jakie mogły mu się przytrafić.

Skala Kinsey'a: 3

Share this post


Link to post
Można być alicornem?:twilight3:

Jeśli tylko karta na to zasługuje i jest wyjątkowo dobra. Oprócz tego można być też czymś innym, przykładowo gryfem itd.

Share this post


Link to post

Czy można dowolnie edytować KP do czasu jej zatwierdzenia w wyprawie ?

Share this post


Link to post
Czy można dowolnie edytować KP do czasu jej zatwierdzenia w wyprawie ?

Oczywiście, proszę jednak poinformować mnie o większych zmianach w tym temacie. Kartę można edytować aż do zakończenia przyjmowania zgłoszeń, czyli do niedzieli. Tego samego dnia pokażemy opinię i karty które przeszły i będą brać udział w zabawie.

Share this post


Link to post

Imie: BrokenGlassOfVoice (Brocky)

Płeć: Klacz

Wiek: 20 lat

Rasa: Pegaz

Wygląd: Różowa grzywa, niebieskie pióra, lawendowa sierść, czerwone oczy (awatar)

Znaczek: Fale dźwiękowe które rozbijają kieliszek

Talent: Potężny głos który może rozkruszyć skałę

Zwierzę: Feniks imieniem Lux (dziewczyna)

Drugie wcielenie: Super bohater imieniem MoonHunter

Osobowość: Jest przyjacielska, odważna i śmiała niestety też wybuchowa

Umiejętności: Świetnie się bije, Ma ogromny zmysł orientacji i jest mocno doświadczona w podróżach

Historia: Urodziła się w wozie żebraków. Podróżowała po całej Equestri wraz z rodziną. Niestety gdy miała 5 lat wszyscy prócz niej zginęli. Wtedy zaczęła podróżować sama przeżywając przeróżne dziwne przygody. Na początku podróży napadły ją patykowilki. To właśnie w tedy odkryła swój talent rozsypując patykowilki w proch swym głosem. W tedy też stała się MoonHunterem. Poprzysięgła bronić wszystkie kucyki swym talentem. Gdy miała 15 lat w Fillydelphi poznała 5 przyjaciółek

znuwukunikix3.png

i osiadła tam na zawsze. Zgłosiła się na tę wyprawę bo łaknie nowej przygody!

Wyposażenie: Kokarda, biało-różowa bluza, miecz wykuty z mrocznego kryształu, kostium MoonHuntera, 3 jabłka, 50 sucharów, 4 bukłaki wody


ile osób zostanie wziętych na wyprawę?


Imię: Kikuo

Wiek: 14 lat.

Rasa: podmieniec

Płeć: Dziewczyna

Wygląd: Z avatara , jej talentem jest rozmowa z roślinami a znaczek to http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120917153832/mlp/pl/images/c/ca/Daisy_CM.png

Historia: Urodziła się jako podmieniec i jako jedyna nie brała udziału w ataku na Canterlot , nie kręci ją zdobycie świata a , że kocha rośliny postanowiła wybrać się na wyprawę.

Charakter: Jako jedyny podmieniec żywi się sokiem z jabłek. Jest zawsze uśmiechnięta i gotowa do działania.

Umiejętności: Szybko lata , spędza czas z Twilight i nauczyła się od niej wiele zaklęć , w głowie ma mapę całego świata (wykuta na pamięć , nawet nie odkryte lądy dzięki roślinom)

Wyposażenie: Zabiera ze sobą plecak pełny jabłek.

Podmieńce znaczków nie mają :bonbon2:

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...