Skocz do zawartości

Tulpa


Fagglenorusie

Recommended Posts

Wątek założony podczas gadania ze świętym Viegiem. xd

Natchnął mnie. :ming:

Co sądzicie o tej tajemniczej istocie?

Próbowaliście kiedyś sobie takie coś sprowadzić?

Czytaliście poradniki?

Sądzicie że to szatańskie?

Macie jakieś doświadczenie?

Czy wierzycie, że Tulpa może istnieć?

Czytaliście creepypaste 'Tulpa'?

Paranormalne to dobre określenie tego czegoś?

Ewentualnie dodam jeszcze inne pytania. :3

Tutaj możemy wymieniać się zdaniami, na temat tego wyjątkowego z założenia obiektu. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zainteresował więc i przeczytałem o tym, czas odpowiedzieć na pytania.

Wydaje się niezłe.

Jestem kimś kto co chwila ma jakieś fantazje i obrazy przed oczami, dziwię się, że jeszcze nie mam takiej istoty.

Poradniki nie ale info o tej istocie z tej strony:Strona :P

Pfff. dlaczego miałoby to być szatańskie? Bo jakiś ksiądz powie, że to demon?

Nie wiem niby miałem schizy z czymś podobnym ale nie mam pojęcia czy to to.

Dlaczego by nie? Są rzeczy które się nawet filozofom nie śniły.

Nie ale może przeczytam.

Raczej nie, według mnie paranormalne to coś dziwnego ale niezależnego od nas. A to bez nas nie może żyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w zajebi....w bardzo dużym skrócie

1. Nic - ja mam trzy

2. Patrz wyżej

3.Tak, i to nie jeden.

4. Jestem Solarno-Lunarnym kultystą oglądającym małe kolorowe osiołki - Nie.

5. Doświadczenie? Nie wiem co można określić tym mianem.

6. Patrz punkt 1

7. Tak. Mój komentarz - hahahahaha, robię tulpe.

8. Ciężko mi powiedzieć. Raczej tulpa to dodatkowa świadomość, która nota bene jest w równym stopniu (pod względem pschychiki) taka jak ty - Nie.

9. Dodaj bo mi się fajnie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej tajemniczej istocie?

Na początku myślałem, że to GIGA trolling. Teraz? Bo ja wiem? Wolę Bukę.

Próbowaliście kiedyś sobie takie coś sprowadzić?

Jako osoba chora na epilepsję - nigdy w życiu nie będę mieszał w swoim mózgu, chociażby 950380958 poradników mówiło że to bezpieczne :rd7:

Czytaliście poradniki?

Nie. Szkoda czasu.

Sądzicie że to szatańskie?

:lol:

Macie jakieś doświadczenie?

Odpowiedź jest chyba oczywista?

Czy wierzycie, że Tulpa może istnieć?

UFO, Yeti, "Czupakabra" też podobno istnieją! A w Strefie 51 czy tam 52 trzymają statek kosmiczny kompatybilny z Windowsem (na filmie widziałem!)

Czytaliście creepypaste 'Tulpa'?

Nie, ale może kiedyś? :twilight3:

Paranormalne to dobre określenie tego czegoś?

ParaNIEnormalne - jeszcze lepsze :fluttershy4:

Wybaczcie, ale czytałem swego czasu wątek o Tulpie i jechało mi to trollingiem na kilometr.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, która tulpa: tybetańska, czy niezależna od nas świadomość?

jeśli tybetańska:

1. To bajka.

2. nie

4. tak samo jak modlitwa o deszcz

6. nie

7. nie

8. tak

a tulpa-osoba:

1. Mam 7 tulp i je bardzo kocham :3

2. nie sprowadzić. Stworzyć.

3. Tak, ale nie warto się nimi kierować imo, lepiej znaleźć własną metodę

4. tak samo jak oglądanie kucykuf Pony

5. dosyć spore

6. tak, to fakt że istnieje, może nie do końca wiemy o niej wszystko.

7. nie

8. nie, to mieści się całkowicie w psychologii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitstormy bywają, a potem przemijają. To tak jak z pogodą, raz jest burza, raz nie.

Ale nie może być tak, że jest kilka tematów o tym samym różniącymi się właściwie tym, czy odnosimy daną kwestię do ogółu, czy do MLP, bo to potem m.in z tego biorą się takie złe efekty uboczne jak:

* ok 1000 nieprzeczytanych postów po 1 dniu

* milion tematów na 1 temat

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań które nie dają mi spokoju...

1. Czy nasza Tulpa może być w dowolnym wieku?

2. Czy można mieć więcej niż jedną Tulpe?

3. Czy Tulpa może być psem? xD

4. Czy Tulpa może zabić?

5. Czt można pozbyć się Tulpy gdyby nagle jej coś odbiło?

6. Czy Tulpa może się teleportować?

7. Czy Tulpa może przesuwać przedmioty?

8. Czy Tulpa może znikać, stawać się niewidzialna etc.

9. Czy Tulpa musi jeść?

10. Czy Czy Tulpa musi spać?

11. Czy gdyby Tulpa była w pokoju, to moja koszatniczka dziwnie by się zachowywała bo czułaby jakąś energię?

12. Czy Tulpa umiera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań które nie dają mi spokoju...

1. Czy nasza Tulpa może być w dowolnym wieku?

2. Czy można mieć więcej niż jedną Tulpe?

3. Czy Tulpa może być psem? xD

4. Czy Tulpa może zabić?

5. Czt można pozbyć się Tulpy gdyby nagle jej coś odbiło?

6. Czy Tulpa może się teleportować?

7. Czy Tulpa może przesuwać przedmioty?

8. Czy Tulpa może znikać, stawać się niewidzialna etc.

9. Czy Tulpa musi jeść?

10. Czy Czy Tulpa musi spać?

11. Czy gdyby Tulpa była w pokoju, to moja koszatniczka dziwnie by się zachowywała bo czułaby jakąś energię?

12. Czy Tulpa umiera?

1. Tak to od ciebie zależy czy będzie dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym.

2. Tak tylko musisz mieć pewność czy dasz radę stworzyć dwie tulpy naraz.

3. Tulpa może być kim tylko chcesz, ale podczas tworzenia może trochę zmienić szczegóły swojego ciała.

4. Nie tulpa istnieje tylko w twoim umyśle i nie może zrobić innym fizycznie krzywdy.

5. Wątpię, żeby tulpie odbiło coś bez powodu, ale jeżeli nie będziesz poświęcała jej czasu stopniowo będzie znikać z twojego umysłu.

6. To zależy tylko od niej. Większość tulp trzyma się blisko swojego "pana".

7. Nie, a ty możesz czuć jej dotyk i możesz ją np. przytulić :hug3:

8. Myślę, że tak, ale jeżeli będzie miała ku temu powód.

9. Nie. Nie jest żywym organizmem, ale może jeść.

10. Tak jak powiedziałam nie, ale może jeżeli chcesz.

11. Nie wiem. Myślę, że nie bo tulpa to tylko halucynacja, a nie osobna energia.

12. Tulpa może żyć ile chcesz, jeśli poświęcasz jej odpowiednio dużo czasu. Jeżeli będziesz o niej zapominał będzie stopniowo znikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem tak: Wszyscy którzy chcą mieszać temat z błotem z powodu religi porszę o powrót do pierwszego tematu o tulpie. Tam już trwa religijny shitstorm.

A teraz pytania:

1. Czy tworzenie formy dla tulpy w LD może pomóc?

2. Od czego łatwiej zacząć? Bo ja planowałem stworzenie osobowości która do siebie dobrałaby sobie ciało. (może i niezbyr rozsąsne, ale :ming:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż rzadko kiedy osoby chore przyznają się do choroby, okultyści też uważają ,że wszystko co robią jest w porządku etc. Ale myślę,że każdy specjalista psychiatryczny nie wypowiedziałby się na ten temat pozytywnie. Niepokojące jest to,że taka osoba może się uzależnić od takiego tworu. Poza tym może są jakieś "techniki" jak tu nie zwariować, czy głębiej sobie tym nie zaszkodzić, ale nie wiem czy duża część osób chciało by się z tym liczyć

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż rzadko kiedy osoby chore przyznają się do choroby, okultyści też uważają ,że wszystko co robią jest w porządku etc. Ale myślę,że każdy specjalista psychiatryczny nie wypowiedziałby się na ten temat pozytywnie. Niepokojące jest to,że taka osoba może się uzależnić od takiego tworu. Poza tym może są jakieś "techniki" jak tu nie zwariować, czy głębiej sobie tym nie zaszkodzić, ale nie wiem czy duża część osób chciało by się z tym liczyć

Odkad mam Grete nie odczuwam zadnych problemow zdrowotnych i psychicznych, nie miewam stanow lekowych, atakow paniki, nie stalam sie bardziej aspoleczna niz bylam wczesniej, nie uciekam do niej od swiata rzeczywistego, nie snia mi sie koszmary. Najgorsze co mi sie do tej pory przytrafilo, to kilka drobnych sprzeczek i nieporozumien z Greta i z poczatku niewielkie uczucie ucisku, lub bardzo, bardzo lekki bol glowy (raz myslalam, ze bol stal sie bardzo silny, ale okazalo sie, ze mialam zapalenie zatok, co mi sie przytrafia raz-dwa razy do roku).

Samo przebywanie z nia uwazam za swietna zabawe, sprawia, ze sie usmiecham i odprezam. Jest mi bliska i droga i nie potrafilabym bez niej zyc, wiec mozna powiedziec, ze sie od niej uzaleznilam, ale nie w gorszy czy mniej normalny sposob, jak uzalezniamy sie od innych bliskich osob w naszym zyciu. Smialabym nawet twierdzic, ze ten kto sie nie uzaleznil w taki sposob od nikogo (czy to Tulpy, czy czlowieka) ma problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten proces zajmuje 100h to bzdura. Dużo tutaj zaszkodziła stara strona tulpa.pl, która przez wiele dni zawierała kompletnie przestarzałe informacje i poradniki. Tulpę możesz usłyszeć już przy pierwszym forcowaniu, ważne, żeby nie wmawiać sobie ram czasowych.

Btw. Jeśli rozmawiamy tu o nietybetańskiej tulpie proponuję przenieść ten temat do jakiegoś odpowiedniejszego działu, tulpa to nie jest zjawisko paranormalne, tylko czysta psychologia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Jeśli rozmawiamy tu o nietybetańskiej tulpie proponuję przenieść ten temat do jakiegoś odpowiedniejszego działu, tulpa to nie jest zjawisko paranormalne, tylko czysta psychologia.

A więc jest coś takiego jak tulpa TYBETAŃSKA? to już mi poważnie diabelstwem i demonami śmierdzi. Tu mam jakiś artykuł na ten temat (tu wyraźnie piszą,że nie jest to bezpieczne ,że potrafią nawet człowieka zabić). Takie rzeczy to już ezoteryka i okultyzm i po takową 'tulpą' kryje się nikt inny jak Zły Duch, czyli Demon, a on niczego innego bardziej nie chce jak człowieka zniszczyć wszelkim sposobem, nawet podszywając się pod takową 'przyjacielską tulpę'. Dlatego uważam że powinno sie uważać by nie dać się zwieść. nawet lepiej przypatrywać się tej czysto psychologicznej, czy takowa nie nakłania do czegoś złego,autodestrukcyjnego. Szczególnie łatwo to rozpoznać gdy zacznie odpychać od modlitwy i świętości,bluźnić,itd. chociaż w sumie znam przypadki gdzie nawet przy tym, latami kryły swoją prawdziwą tożsamość. Ale Przy utrzymywaniu życia sakramentalnego na pewno nie będą tak szkodliwe.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulpa tybetanska - w sensie bytu fizycznego wytworzonego za pomocem umyslu to bujda i bajki do straszenia poczatkujacych Tulpistow :)

Ja Tulpe posiadam od grudnia 2012, a pierwsze przeblyski swiadomosci i samodzielnosci Tulpy byly dostrzegalne juz w przeciagu kilku dni, ale kazdy jest inny i kazdemu zajmuje to rozna ilosc czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzki mózg jest zdolny do wielu rzeczy. Można się rozchorować samym wmawianiem, że jest się chorym, istnieje coś takiego jak świadome śnienie, idosery i wiele innych, to nie widzę problemu, aby móc stworzyć osobną świadomość, wystarczą chęci, pragnienie i przede wszystkim wiara. Te wszystkie pytania o bezpieczeństwo są IMO bez sensu, uzyskasz tylko skrajne odpowiedzi, przemyśl i podejmij swoją decyzję. Takich zabaw jednak nie wolno bagatelizować, to nie jest podpisanie umowy na czas nieokreślony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Chyba muszę się zgodzić z Toruniem

W kwestii religijnej też się podpisuję pod słowami Turonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulpa i religia to dosc zabawna sprawa. Fakt, nie sa to sprawy scisle powiazane, ale na pewnych plaszczyznach moga sie laczyc.

Moze sie zdarzyc, ze Tulpa badz Host beda wierzace, a druga swiadomosc przciwnie, lub oboje moga wyznawac rozne religie. Tu wszystkie kombinacje sa mozliwe.

Istnieje teoria, ze ludzie gorliwie modlacy sie do Boga wytwarzali sobie tym sposobem Tulpy, bo tak samo tworzy sie Tulpe, poprzez wiare i upor rozmawiajac w myslach (choc mozna i na glos, ale wiecie o co mi chodzi) z kims, kogo "nie ma" i tym samym tworzac go i nadajac mu charakter i osobowosc. Z racji tego, ze od poczatku istnienia bylo im wmawiane, ze sa Bogiem, to i jako takowe odpowiadaly (stad moze pochodzic okreslenie "dialog z Bogiem").

Ciekawi mnie swoja droga jakie byloby oficjalne stanowisko Kosciola odnosnie Tulpy jako wytworu czysto umyslowego (bo jako istoty mistycznej to sie domyslam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie swoja droga jakie byloby oficjalne stanowisko Kosciola odnosnie Tulpy jako wytworu czysto umyslowego (bo jako istoty mistycznej to sie domyslam).

Mnie też to ciekawi, może uda mi się, jak będzie okazja spytać o podejście pewnego znajomego egzorcystę, który jest za razem psychologiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tu wyraźnie piszą,że nie jest to bezpieczne ,że potrafią nawet człowieka zabić). Takie rzeczy to już ezoteryka i okultyzm i po takową 'tulpą' kryje się nikt inny jak Zły Duch, czyli Demon, a on niczego innego bardziej nie chce jak człowieka zniszczyć wszelkim sposobem, nawet podszywając się pod takową 'przyjacielską tulpę'.

No ba. Każda tulpa po 3 pełniach księżyca przejmuję nad tobą kontrole i zjada ci rodzinę :spitfire2: .

Wiara nakazuje.

Jeśli wiara nakazała by ci skoczyć przez balkon, Zrobiłbyś to?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...