Skocz do zawartości

Warhammer 40K - MK VII 'AQUILLA' Helmet


Lordek

Recommended Posts

Mam ostatnio jazdę na Warhammera 40K. Dosyć mocną. Znalazłem sobie siatkę hełmu Space Marine z tej strony. Postanowiłem wykonać model z papieru technicznego. Będę zamieszczał zdjęcia z postępami, chociaż nie oczekujcie za dużo :derp2:

IMG_0150.jpg Sam początek, podstawa hełmu.

IMG_0152.jpg Osłona tylnej części głowy

IMG_0154.jpg Stan obecny, z osłona na ucho. Jutro planuję osłonę na ucho z drugiej strony i jeżeli będę miał czas, to i twarz. Potem zostanie tylko resztę powykańczać.

To w sumie tyle, z tego co jest na obecną chwilę za dużo ocenić nie można, aczkolwiek przy niektórych elementach brakuje mi rąk do klejenia, w związku z czym zdarzają się nierówności. Mimo wszystko proszę o opinie :derp3:

Ach, potem zamierzam, jeżeli całość wyjdzie dostatecznie solidnie, zrobić ten hełm z mocniejszego materiału, na bazie istniejącego modelu. Tutaj pojawia się zapytanie - jaki materiał wykorzystać w warunkach domowych i jak go użyć?

Link do komentarza

img0158w.jpg

Stan na chwilę obecną. Wszystkie niedoskonałości (dobrze widoczne i mniej) będę korektował z pomocą nożyczek i taśmy, żeby dało się to pokryć żywicą. Póki co, muszę dokupić blok techniczny, ponieważ jeden element zaginął w akcji :rainderp: A, no i wreszcie mam jakiś porządny klej. To chyba tyle na dzisiaj.

Link do komentarza
Gość Littlebart

Chociaż nie grałem w Warhammera, projekt wydaje się być ciekawy. Chciałbym zobaczyć efekty jak to wszystko będzie skończone. Na kiedy można spodziewać się końca?

Link do komentarza

Sam robię zbroje SM i żałuję 2 rzeczy. Po pierwsze zmniejszenie pancerza na swój wzrost (teraz są duże problemy z powiększaniem, SM ma krocze wyżej niż normalny człowiek i są problemy z proporcją). Po drugie materiał, może i twardy, ale niesamowicie trudny w obróbce, o niebo lepsza jest pianka eva. U mnie już za późno, ale ty powinieneś się zastanowić nad tym materiałem, jeśli to ma być model.

Póki co' date=' muszę dokupić blok techniczny[/quote']

Jeśli wybierasz wersje papier + laminat (żywica+ mata szklana) to warto się zastanowić nad kupnem papieru o gramaturze 250-300g/m2. Nie przemaka i nie rozrywa się podczas nakładania materiału.

Widzę ze masz bardzo duży problem z zaginaniem elementów. Skombinuj sobie podkładkę, którą możesz zniszczyć, nóż do masła i linijkę. Tępą stroną noża (samym czubkiem) przejeżdżasz po liniach. Po tym zabiegu wygniesz element idealnie prosto i bez problemu.

Zrobiłeś też podobny błąd co ja nie przemyślałeś kolejności sklejania hełmu, będzie spory problem z zamknięciem go od góry.

Link do komentarza

Dlatego najpierw poskładam górę, a potem ją po prostu przykleję. Problem z zaginaniem wziął się głównie z niepotrzebnego pośpiechu :rainderp: Zamiast zainwestować w jakiś klej z fajnym, długim dozownikiem, to bawiłem się z kulką zamiast takowego, w związku z czym musiałem tak tym operować, żeby dało się nałożyć. Przez to niektóre elementy są sklejone nieco krzywo, co wpłynęło między innymi na to straszne coś po lewej stronie, patrząc na zdjęcie.

Scale, model ma być do ładnego wyglądania na półce i okazjonalnego lansu, czyli miło by było, gdyby dało się go założyć. Czy taką piankę można od razu malować, czy tez wymaga jakichś zabiegów? I czy masz jakieś porady ofc. Bo mieszkańcy Hameryki bawią się w jakieś wtryski plastiku, a to dla mnie trochę za droga impreza.

Bart, skończę, jak skończę :lol: Ale myślę, że do końca miesiąca bankowo poskładam i będę w trakcie ,,robienia magii, żeby było fajnie''

Link do komentarza

sorrka ze tyle czekałeś ...

Są dwie metody, ta o której wspomniałeś. Jest ona trudna, bo może nie wyjść równo po obu stronach, jeśli nie zrobi się precyzyjnie podkładu.

Druga metoda jest łatwiejsza. Drukujesz nowe kartki (zwykły papier) z elementami, następnie przyklejasz do pianki eva i wycinasz elementy razem z pianką a następnie łączysz. Instrukcje masz w pliku ze strony której podałem link.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...