Skocz do zawartości

Sezon IV - My Little Human?


Insane Brony

Recommended Posts

Obejrzałem ten trailer. Muszę przyznać, że nie wygląda to aż tak źle. Może wyjdzie z tego dobra animacja. Wszak z tego co się orientuje film robią ci sami ludzie co MLP. Ci już nie raz pokazali, że mają dobre pomysły. W sumie to promo wyjaśniło kilka rzeczy, oczywiście pojawiło się przy okazji trochę wątpliwości. Coś czuje, że będzie to produkcja z kategorii, którą albo polubisz albo znienawidzisz i nic cię do niej nie przekonana.

 

Wiemy, że magiczny portal znajduje się w kryształowym imperium i Celestia zleca mane 6 kolejną misje. Być może celem jest odnalezienie byłej uczennicy białego alicorna słynnej SS, która coś knuje. Tym razem wygląda to na nieco samobójczą misje i najtrudniejszą do tej pory. Raczej taki portal nie jest za często używany, a drogi powrotu przynajmniej w trailerze nie widać.

 

Twórcy idą nieco w realizm. Usuwają skrzydła, dziwaczne uszy, cutie marki z policzków. Dzięki temu postacie wyglądają o wiele wiele lepiej. Swoją drogą ciekawe czy Spike jako pies będzie gadał, a Pinkie będzie dalej łamać czwartą ścianę? Magia będzie ograniczona do minimum, pewnie do finału i innych kluczowych sytuacji. Czy mi się wydaje, że w ludzkim świecie ni z gruszki i pietruszki pojawiły się elementy harmonii? A może samą koronę ukradła (ciekawe jak?) nasza nowa antagonistka chociażby z zazdrości.

 

Pewnie humor w filmie będzie głównie dotyczyć tematu. Nie jestem kucykiem! Jak się jada? Jak się używa rąk? Plus pewnie dziwne sytuacje interpersonalne. Ciekawe, że na trailerze pojawiły się CMC oraz Vinyl. Mam nadzieje, że to taki easter egg, bo żadnego wyjaśnienia dla ich obecności nie ma. Pewnie też będziemy mieli okazje po raz kolejny szukać Derpy w tłumie. Rzecz, która budzi mój największy niepokój to relacje z tym chłopakiem między Twi. Liczę, że nie zrobią z tego jakiegoś romansidła dla nastolatek, a może poruszą temat przyjaźni damsko-męskiej. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...

Ciężko mi siębędzie przez to przebić... No ale oznacza to, że Sunset Shimmers jest "canon" (i żadne łosie, czy demoniczne kaczki nie są wystarczającym odwróceniem uwagi).

Niektórzy już na to zwracali uwagę, ale ten film wydaje się być przeznaczony bardziej dla nastolatek (12-14?) (ewentualnie opierajacy się na wypuszczeniu linii zabawek dla nastolatek).

Miejmy nadzieję, że "evil corporate overlords" nie zepsujątego do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że magiczny portal znajduje się w kryształowym imperium i Celestia zleca mane 6 kolejną misje. Być może celem jest odnalezienie byłej uczennicy białego alicorna słynnej SS, która coś knuje. Tym razem wygląda to na nieco samobójczą misje i najtrudniejszą do tej pory. Raczej taki portal nie jest za często używany, a drogi powrotu przynajmniej w trailerze nie widać.

 

Twórcy idą nieco w realizm. Usuwają skrzydła, dziwaczne uszy, cutie marki z policzków. Dzięki temu postacie wyglądają o wiele wiele lepiej. Swoją drogą ciekawe czy Spike jako pies będzie gadał, a Pinkie będzie dalej łamać czwartą ścianę? Magia będzie ograniczona do minimum, pewnie do finału i innych kluczowych sytuacji. Czy mi się wydaje, że w ludzkim świecie ni z gruszki i pietruszki pojawiły się elementy harmonii? A może samą koronę ukradła (ciekawe jak?) nasza nowa antagonistka chociażby z zazdrości.

 

Pewnie humor w filmie będzie głównie dotyczyć tematu. Nie jestem kucykiem! Jak się jada? Jak się używa rąk? Plus pewnie dziwne sytuacje interpersonalne. Ciekawe, że na trailerze pojawiły się CMC oraz Vinyl. Mam nadzieje, że to taki easter egg, bo żadnego wyjaśnienia dla ich obecności nie ma. Pewnie też będziemy mieli okazje po raz kolejny szukać Derpy w tłumie. Rzecz, która budzi mój największy niepokój to relacje z tym chłopakiem między Twi. Liczę, że nie zrobią z tego jakiegoś romansidła dla nastolatek, a może poruszą temat przyjaźni damsko-męskiej. 

 

Rany, czy nikt z was nie czyta poprzednich postów w tych tematach?

Fabuła była przedstawiana. Twilight ma za zadanie odnaleźć koronę, która zaginęła gdzieś w świecie ludzkim i w ten sposób ma ocalić obydwa światy. TO jest jej misja.

Droga powrotu zapewne będzie. Do ludzkiego świata trafia sama Twilight i Spike (widać to przez ułamek sekundy w trailerze). Reszta nie. Po prostu obydwa światy są równoległe, kucyki mają swoje ludzkie... jakby to nazwać... reinkarnacje, ale są to do pewnego stopnia osobne byty. Stąd w ludzkim świecie CMC i Vinyl.

Wątpię, by Pinkie Pie mogła niszczyć czwartą ścianę, skoro Twilight nie może używać swojej magii.

 

A teraz, mógłby mi ktoś mniej więcej opisać tą SS? Kim ona jest, skąd się wzięła, o co z nią chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Denna kopia i tak już dennego Moster Szajsu. Ale i tak obejrzę z ciekawości. A nóż nie będzie takie złe (co ja piszę... :ming: )? Nie rozumiem jednego. No dobra może więcej, ale jedno najbardziej siedzi mi w głowie: Dlaczego wymyślili jakąś szajską kopię Great and Powerful Trixie (czyt. Sunset Shimmer)? Przecież Trixie jest bardziej arogancka od tego słonecznego czegoś (ogólnie bardziej by tutaj pasowała). A była okazja na prawdziwie epicką walkę między nimi (coś mocniejszego niż było w 3 sezonie). Po prostu: dlaczego nie ma Trixie? Dlaczego? Dlaczego? 

Dobra, chyba przesadzam. Po prostu bardzo lubię naszą kochaną egoistyczną, wszechprzepraszającą, wielką i potężną Trixie. Ale dlaczego? (tu chwila zastanowienia)

No przecież ... Musieli to jeszcze bardziej upodobnić do MH, więc żeby pasowało do tej mumii (nie wiem jak ma na imię) to dali zhumanizowanego kuca w słonecznych barwach. Genius  :lolface: 

Zostało już tylko rozkminić kim jest ten facet przytulający Twi. Czy to kochany braciszek SA czy też jakiś pedofil kochanek  :twilight8: ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech i będzie jej brat. Przecież nie są spokrewnieni, więc to nie jest creepy ;)

 

Początkowy wygląd postaci był okropny. Ale teraz, moim zdaniem jest znośnie. Więcej nie ma co się wypowiadać, dopóki nie ujrzy się tego, jak to w całości zrobili. Spike jako pies moim zdaniem nie wygląda źle.

Ale szczerze mówiąc jedyną rzeczą którą bym chciał tu zobaczyć, bo wydaje się (przynajmniej mi) interesująca, i którą zawsze chcę zobaczyć w filmach mówiących o powrocie w czasie/innych wymiarach to reakcje postaci na na naszą zaawansowaną technologię. Chcę zobaczyć minę Twi, jak się dowie, że wylądowaliśmy na Księżycu! I jak zobaczy jak wygląda nasza technologia! Poza tym, nah. Sam pomysł na umiejscowienie tego w jakimś high school woła o pomstę do nieba. W zasadzie z drugiej strony... Twi nic nie wie o naszym świecie, więc czegoś może by się nauczyła przez to...

Smuci mnie to, że zamiast tego mogliśmy dostać pełnometrażówkę z kucami albo nowy sezon wcześniej, bo przecież IV był zapowiadany dopiero na zimę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie to animacja w stylu n-tych "komedii romantycznych", o nastolatkach, lepszych/gorszych domach studenckich i pomponiarach. Jeśli tak... zatrzymajcie świat, ja wysiadam. Na szczęście słowa Applejack na końcu dają trochę nadziei. 

 

EDIT. I nie mówię o fabule, a samym stylu, humorze bo po kilkukrotnym obejrzeniu czuję że to będzie... jakie będzie. Obym się mylił. (Ja tam spoilerów nie czytam. Na 99.99999% tego nie zrobią, ale miło by było, gdyby Twilight zobaczyła figurkę/Blind Baga lub spotkała "Bronisława", który by jej powiedział to i owo ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wszyscy tylko podkreślają, że "będzie SS". A może ktoś mógłby wprowadzić nieświadomych, kim ona w ogóle jest? Myślałem na początku, że to jeden z blindbagów, ale jedyne, czego się dowiedziałem to tyle, że to nieprawda : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.equestriadaily.com/2013/03/sunset-shimmer-celestias-mystery.html

http://mlp.wikia.com/wiki/My_Little_Pony_Friendship_is_Magic_Wiki:Workshop/Sunset_Shimmer

 

Proszę linki dla mniej zorientowanych. Po za tym, że była uczennicą Celestii nic o niej zbytnio nie wiadomo. Podobieństwo symboli między tym jednorożcem, a jej ludzką wersją z trailera są aż zbyt podobne. Ewentualnie można jeszcze podczepić, że lubi maski, ponieważ ma taką wersje jako kucyk-zabawka.

 

Równoległe światy? W sumie ma to sens z trailera, chociaż jest to wszystko strasznie udziwnione. Wolałbym inaczej, ale trudno trzeba poczekać na premierę i dopiero wtedy ocenić pracę twórców.

 

Droga powrotu na pewno jest i dobrze o tym wiem. Chodziło mi raczej, że ta misja jest bardzo niebezpieczna w porównaniu do poprzednich wyzwań Twilight. Jako fan oczekuje odpowiedniego wyjaśnienia podjęcia takiego ryzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych artach spodziewałem się kompletnej porażki, po obejrzeniu trailera stwierdzam, że nie jest aż tak źle. Mamy zatem kucowy początek w Kryształowym Cesarstwie i wspominany już portal. Mamy zaginioną koronę i kolejny raz to Twilight musi uratowąć świat... a nawet światy xd Wybór ludzkich postaci wzbudził naprawdę wiele kontrowersji, ale przynajmniej są one lepsze niż te przedstawiane wcześniej. Przynajmniej pozbyli się tych skrzydeł i uszu, pozostawiając jedynie kolory. Nieco dziwnie, jednak znośnie.

 

Po drugie, Sunset Shimmer. Już dawno zaprezentowano jej postać, ale długo odmawiano jakiś informacji na jej temat. Wręcz pozwolono nam myśleć, że to jedynie random OC, jak oznajmili, że na pewno nie będzie jej w S4. A tymczasem proszę - wygląda na główną antagonistkę Equestria Girls, a przynajmniej twórcy chcą, byśmy tak sądzili (po Sombrero jestem ostrożniejszy w ocenie tych złych). Zastanawia mnie jedynie jedna rzecz: na pudełko z jej figurką napisali, że SS (te inicjały) była uczennicą Celestii. Pytanie tylko: kiedy? Zatem albo jest dużo starsza od Mane6, albo czas w świecie równoległym płynie wolniej, a ona potrafi swobodnie się przemieszczać pomiędzy nimi (też możemy tak założyć czytając opis z pudełka). Tak czy siak, ma duży potencjał.

 

Po trzecie: kontrowersyjność Spike'a. Prędzej by się można było spodziewać, że też zamieni się w człowieka, a nie w psa, no ale cóż... W takim razie mam jedynie nadzieję, że jedyną mową smoczątka będą szczeki i inne psie dźwięki :P

 

No i największa kontrowersyjna rzecz, która spowodowała emocje w tylnej części ciała niektórych osób :rainderp; Trailer tak mocno sugeruje, że Twilight doczeka się chłopaka, fani już nawet dopasowali go do jakiegoś kuca z Equestrii. Zobaczymy tylko czy będzie to coś więcej, czy wpadnie w friendzone :P

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że przeczytałem wypowiedź Nika i oglądnąłem trailer do... Equestrian Girls. Może nie będzie to tragedia, ale osobiście nadal średnio mi się podoba ten pomysł z przeniesieniem się do naszego świata. Jakoś lepiej to wyglądało w fanfickach. No ale cóż, kości zostały rzucone. Mam nadzieję tylko, że nie będzie się to łączyło z IV sezonem który zostanie wypuszczony zimą.... Na razie trzeba poczekać...  Choć sam już nie wiem co o tym myśleć. Pewnie to oglądnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twilight i chłopak, cóż jeżeli naprawdę posuną się tak daleko to chyba już wiem co się będzie działo pod siedzibą Hasbro

ręka-kamień-szyba

Cały pomysł my way jest porażką, postacie do bólu przypominające Monter High, wspomniany motyw z chłopakiem dla Twi (kto to ku#$& wymyślił ?) ale jak wszyscy wiemy Hasbro nie cofnie się przed niczym jeśli chodzi o zysk.

Podsumowując, niech Hasbro nie bierze się za humanizacje bo im to nie idzie a shipy niech zostaną w fanfikach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Popieram zdecydowanie co napisał ESH. Niestety też co do hasbro to też racja. no niestety ból pozostanie. Szkoda że tak bardzo mi przypominają powoli EA. Tylko jeszcze nie karzą dlc za odcinki kupować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście cieszę się, że to tylko i aż film pełnometrażowy i jak już wspomniałem żyję nadzieją, że jest to wersja hmm, alternatywna i nie będzie miała wpływu ani nie będzie wspominana w IV sezonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czekam z ciekawością na to co wymyślili tym razem w Husbro. Dlaczego? Bo jak na razie ma mniej więcej takie same szanse by być pomiotem pieniądza, jak i kolejnym obaleniem stereotypu, że przygody nastolatki w liceum, chodzenie na imprezy i poznawanie chłopaków... Well, pogląd że kolorowe kucyki są tylko dla małych dziewczynek złamali, prawda Pinkie? <odwraca się do figurki stojącej na biurku po czym pisze dalej>

 

Ale wracając do samych Equestria Girls - oglądając trailer, czytając wasze posty i zagladając do linków jakie podsyłacie udało mi się wysnuć ramowy plan tego co zdarzy się w filmie.

 

Twilight udaje się do Kryształowego Królestwa w pewnej ważnej sprawie - pierwsze jej publiczne wystąpienie od czasu koronacji. Dlaczego jest to ważne? Nie wiem, ale jest na tyle ważne, że gdy Twilight nie może tego zrobić, bo skradziono koronę, zagłada grozi (wedłóg zapowiedzi fabuły) obu światom - Equestrii i temu gdzie uda się Twilicorn w sali portali, gdzie Celestia zazwyczaj podgląda sąsiednie wymiary ("Będziesz wiedzieć nawet więcej niż ja"[trailer] - czyli coś już tam wie, prawda? ^.^ ). A, właśnie. Udaje siętam sama, spike prawdopodobnie po krótkiej chwili dostaje przyzwolenie od Tii na pójście za nią jako #1 Assistant. Niestety, nie była to Tia, tylko Trollestia, bo zostaje stransferowany na pieska.

 

Naspępnie jest czas na sporą dawkę to, co lubimy najbardziej - czyli kucyk na ziemi i jego nieogarnięcie sytuacji, jedzenie bez użycia rąk, próby chodzenia na czterech nogach, zdziwienie że nie działa magia, że nie można "urzyźniać" publicznie kwiatów (jakbyście o tym nie słyszeli - http://cheezburger.com/6977004800)... Jeśli Spike będzie umiał mówć to szybko przestanie zobaczywszy jak reagują na to inni... ta.

Potem jakimś sposobem Twilight trafi do szkoły (nie wiem jaka stałą za tym motywacja, ale musiała być potężna!), spotyka naszego sarmetę (przyjrzyjcie się w jakich kolorach ma paski na bluzie!), oraz odnajduje koronę - jest nagrodą za zostanie Królową Balu na jakiejśtam-nic-de-facto-nie-znaczącej-corocznej-zabawie. Co musi zrobić Twilight? Zostać taką wy***aną w kosnos suczą[klaczą] żeby uzystkać ten tytuł i zdobyć koronę. Oczywiście, pomagająw tym nowo co poznane humanoidalne wersje reszty Mane 6.

 

Aha, czy już o tym wspomniałem? Twilight i nasz epicki smoczusio-szczenię są w "pararel world", ale nie jest to Ziemia, ale jakiś taki dziwny twór, w którym żyją ludzkie ("humanoidalne" - jeśli nazywanie tych kolorowych wielkogłowych kopytostopych pokrak zbyt was drażni) reinkarnacje Equestriańskich kucyków. Dlatego widzimy tam Vinyl i CMC, których T[rollest]ia na pewno by przez swój tajny-przez-sekretny portal nie przepóściła tylko po to by pomogli urządzić zabawę...

 

A, właśnie. także nie wspomniałem? Nie dość że Twilight jest w innym świecie, nie dość że pierwszy raz (prawdopodobnie, bo nie jestem pewien czy zauważy swoje uczucia w ferworze wydarzeń) poczuje miłość inną niż do książek czy brata, nie dość, że ma pełne nowych funkcji kończyny, nie może używać magii, ma na głowie zapobiegnięcie katastrofie DWÓCH światów w mękach, ogniu i cierpieniu to jeszcze, NAJPRAWDOPODOBNIEj, każą JEJ urządzać ten BAL. Albo będzie musiała, bo jak nie to zagłada świata. Fajnie, nie? Ale, ale! Jeśli potrafi swym zorganizowniem sprowadzić wiosnę i pokonać Boga Chaosu, to czym dla niej jest jeden Bal!

 

Ale nie zapominajmy że musi jeszcze zostać jego królową....

 

A więc dalej - podczas balu albo tuż po balu COŚ SIĘ DZIEJE i nasza niezwykle interesująca (w porównaniu do Sombry na pewno - sorry guys) antagonistka, była uczennica Celestii podróżująca mięzdy wymiarami, albo zwykła c*pa jakich pełno w liceach (jeśli podpis na zabawce SS zostanie puszczony w niepamięć) must save the day! Aha. Dobrze czytacie. Puśćcie sobie klataka po klatce Trailer i zobaczcie kto stoi w koronie pośrodku magicznego Beama na środku tamtego dziedzińca. Snips and Snails będą tam prawdopodobnie jakimiś pomocnikami antagonistów... albo, jeśli Husbro się rozkręcą, to ONI nimi będą, tyle że w ukryciu aż do finału. To dopiero byłby zwrot akcji!...

 

Iiii... cała historia się dopełnia. Twilight i Spike wracają do Equestrii (z chłopakiem lub bez, jeśli lubi mieć kciuki), wszechświaty uratowane, a Husbro ma nowe uniwersum (gdzie "ludzie" mają cutiemarki - tyle żę na ubraniach. To tylko moja teoria, ale warta rozwarzenia...), w którym może robić nowy serial. A zamiast wszystkosuperowej Twilight wystąpi... SS! A co? W pierwszym serialu mamy nerda na wsi, to tutaj możemy mieć cipę otoczoną pegasisters (zauważnie że w pewnym momencie humanmane 5 mają opaski na włosy z kucykowymi uszami. Czyżby Twilight czuła się bez tego samotna?...).

 

No i... to jakby tyle z moich rozwarzań. I jeszcze raz - czekam z ciekawością i nadzieją że będzie to tak dobre, jak całe MLP.

<zabiera skrzynię i idzie jeść kolację...>

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest najlepsze w tutejszych tematach o Equestria Girls:

* Są 2 tematy o EqG, mimo mojej sugestii dalej nie są połączone i de facto toczą się dwie oddzielne tematy o tym tworze

* Masa ludzi pisząc swoje posty powtarza to, co zostało powiedziane więcej, tym samym nie wnosi nic od tematu, albo kopiują innych. I dziwnym trafem co jakiś czas to te osoby piszące wiadome rzeczy na nowo dostają plusy, a osoby dostarczające pierwotnie te informacje zostają olane

* Było pisane na forum nie jeden raz, że Equestria Girls to FILM. Potwierdzono to w wielu newsach zagranicznych. Ogłoszono też, że EqG nie będzie miało wpływu na IV sezon. Mimo tego masa ludzi dalej myśli, że Equestria Girls to będzie serial, albo IV sezon MLP:FiM

* Dużo ludzi ma reakcję, jakby naprawdę wierzyło, że film jest tworzony z myślą o Bronies i Pegasis podczas, gdy głównym targetem są dalej małe dziewczynki i ich rodzice

* Reakcja na obecność pewnego jegomościa. Zamiast poczekać i zobaczyć kto to będzie, zamiast pomyśleć, że może to reinkarnacja Shining Armora, która zostanie jej jednym z bliższych przyjaciół, to już od razu toczy się wielu osobom piana z ust i oskarżenia, że to chłopak Twilight (przyznaję, są na to spore szanse, ale nie jest to jedyna możliwość). A dlaczego mnie to bawi?

- Masa z was bawi się w shipowanie OC z Canonem, przykładowo Siper na pewno bawi się w łączenie Twilight z nim. I masa tego typu ludzi pisze, że Twilight nie może mieć chłopaka, bo oni istnieją. I, że to kujonka, zasługuje na kogoś lepszego. Zgoda, poprę argument, że to powielanie schematów, ale to ma na celu zapewne niwelowanie pewnych stereotypów - że duże mięśniaki również bywają fajne i, że kujonki nie koniecznie zasługują na tylko najgorszą partię, bo nie są powszechnie uważane za boginie no i są mądre. Choć fakt, takie działanie jest krzywdzące dla nie-idealnych facetów, którzy często są dużo lepsi od tych przystojnych chamów

- Ludzie chcą shipów, domagają się ich, a jak już ekipa spełnia tę prośbę to jest wielki bunt, bo to nie jest tak jak ludzie chcieli. Jedni płaczą, bo chcieli ship Twilight z Dashie, inni Twilight z Trixie, a tu wchodzi chłopak! Hetero! FUJ! Pomijając już fakt, że Hasbro ma własne pomysły, których nie boi się realizować i świadomie odrzuca te pomysły fandomu, które są po prostu durne, albo zbyt dziwne, by je zrealizować ze względu na główny target EqG

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...